Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.06.2017., 13:44   #11
Evo da iznesem svoje iskustvo s UC-om. Imam dijagnozu već 10 godina, a 13 godina probleme. Prije 7 godina napravljena je totalna kolektomija s pouchom, stanje se drastično pobojšalo, ali nije bilo savršeno. Zadnjih 2 godine sam se bacio na istraživanje alternatiovnog lječenja, vitamina i minerala i preporodio sam se. Nisam zagovornik trpanja u sebe bez reda i postupno uz mnogo čitanja i traženja sam uvodio nove dodatke u svoju terapiju. Sve ovo je nadopuna redovonj terapiji i ako se čovijek dobro osjeća može poćeti smanjivati redovnu terapiju.

Ujutro pijem šalicu domaćeg kefira koji pripremam doma što su mnogi preporučili ovdje, on je izvor K vitamina i probiotiskih bakterija. Ujutro uz to uzimam D3 vitamin u količini 5000UI. nemojte kupovati D2, mora biti D3, i obavezno Kefir uz njega da ga tijel može absorbirati, tu K vitamin igra ključnu ulogu. Prije 2 godina sam napravio kontrolu D vitamina i bio sam u kroničnoj deficijenciji. Gotovo svi oboljeli od autoimunih bolesti imaju nedostatak D vitamina i zbog toga se bolesti najčešće aktiviraju u periodu od siječnja do travnja. To nijedan kirurg ni gastroenerolog ne zna preporučiti, a svi bi trebali uzimati D3 vitamin.
D3 uzimam s IHerba, NOW foods, odličan je i povoljan.
Nadalje tijelu najčešće fali B6 vitamina te magnezija i cinka. Multivitamin s cinkom, B6, B12, i folnom koji uzimam je iz DM-a DAS gesunde PLUS Haar Vital Komplex, 2 kapsule na dan, uz njega malo magnezij citrat praha također iz DM-a. Magnezij i ovaj multivitamin je najbolje uzimati navećer, neposredno prije spavanja.
Osim toga odlični preparati su omega 3 riblje ulje, oko 2000mg dnevno u bilo koje doba dana i Ashwagandha.
Omega 3 uzimam s IHERB-a, a Ashwagandha je dostupna u mnogim našim dućanima relativno povoljno ili direktno iz Indije preko e-baya.
S ovim prepratima sam riješio sve probleme i odbacio sve redovne lijekove. Probajte postupno uvoditi ovakvu terapiju i preporodit ćete se već za 4 tjedna.

Uz redovnu terapiju dajte šansu osnovnim vitaminima i vidjet ćete kako se imunološki sustav oporavi i život promijeni.
Trošak ovih vitamina je oko 100kn mjesečno, to bi si svatko od bolesnika morao moći priuštiti.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.