Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 14:26   #281
Uspjeli ste me rasplakati podsjećajući me na prošlogodišnji rastanak sa svojim psom od 15 godina. Također smo ga eutanizirali jer više nije mogao ni ustati,ukočio se na podu, nije mogao ni popiti vode,imao je epileptične napade,a snimanje je još i potvrdilo da se stvorio tumor na mozgu, uf... ali u cijeloj toj nesreći tješilo me da se nije dugo mučio jer samo 10 dana prije toga prošli smo cijeli zagrebački nasip i nisam ni sanjala da će u danima iza toga krenuti oproštaj. Plakala sam cijeli taj tjedan uz njega, promatrala svaki korak da skužim kad je došlo vrijeme jer sam jasno rekla da nema šanse da dam da se muči ,ma koliko god me ubijala pomisao na rastanak. Onog trenutka kad sam i po njegovom pogledu shvatila da je to to odveli smo ga kod našeg veta koji je o njemu brinuo svih 15 godina i izveli to vrlo dostojanstveno. Pola godine nakon toga nisam mogla ni u Maksimir,ni na Sljeme,ni nasip,ma nigdje jer me sve podsjećalo na naše šetnje. Ali NIKAD nisam požalila što sam tako odlučila i pustila ga da ode jer gledati ga onako bilo je još strašnije nego ga pustiti.
Mnogi će reći da nikad više neće imati ljubimca zbog tih teških trenutaka oko odlaska,ali ja sam ovako posložila stvari: Nikad ne mogu prevladati ti teži trenuci od svega lijepoga i veseloga što mi pruži moj pas,moj prijatelj. I zato,kad smo isplakali,odbolovali (a da je trajalo,trajalo je) krenuli smo dalje. I danas, godinu i pol iza, šećemo i Maksimirom i Sljemenom i nasipom... i novog ljubimca upoznajemo sa svim onim mjestima kojima je harao njegov prethodnik, koja nam danas bude prekrasne uspomene na 15-godišnje druženje i kojih se sa smješkom sjetimo.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:04   #282
jako lijep post pun emocija i praava istina...
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:45   #283
maca je proslog petka zadnji puta nesto pojela, ostalo mozda u tjedan dana dvije-tri sprice recovery hrane, odbija kada joj se daje na spricu. u tih 7 dana, samostalno se digla da popije vode 2-3 puta, ali zadnja 2 dana nista. ima veliko ostecenje bubrega, urea 33 (maksimalno je kao 12). inace ima macju sidu vec 9 godina (ukupno je 10 stara), stalno je imala problema sa upalom desni, ali se to drzalo koliko-toliko pod kontrolom. veterinar kaze da ju infuzijama(bila je do sada na 4) samo mucimo, jer sama nema volje nista jesti. kost i koza je. doma samo lezi/spava i ponekad podigne glavu malo. prede kad smo blizu nje. jednom je dobila valjda poriv na stolicu, pa je otisla u pijesak, ali to je to. jos moze mrvicu hodati kad ju postavim na noge, ali ju zabacuje i njise.

kaze vet da bi najbolje bilo uspavati ju vec sad. kakva je situacija bila kod nekih od vas? da li ste cekali da skroz klone da vise prakticno prestane reagirati na bilo sto, ili u ovakvom slucaju gdje nema bas nada ste to rijesili ranije? ubija me sto jos uvijek i reagira i prede, ali znam da je u biti njoj najgore. a citam da kad skroz ode da dobije napadaje epilepsije, pa ne bi htio da se muci sa tim.

svaki savjet je dobrodosao, hvala

Zadnje uređivanje testing123 : 06.10.2017. at 11:13.
testing123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:09   #284
danas je bila skroz spaced out, na nista se nije mogla fokusirat. zjenice se sire i skupljaju. tresla se skroz, iako je samo pola sata prije toga napravila jedan djir oko kuce gdje je harala 10ak godina. bas tuzno...

jos jednom sam joj probao hrane dati, odmah je okrenula glavu. steta je bila prevelika...uspavali su je i iako sam probao biti uz nju u tom trenutku, nisam mogao prestati plakati i poslali su me van.

jedna od ideje sto sam vidio tu na forumu, stavio sam joj u kutiju svoju majicu koju sam nosio jucer, iako me uopce nije dozivljavala pola sata koliko smo cekali na red. ko da kroz mene gledala

nemrem sad to objasnit, ali ko da smo imali neku posebnu vezu, uvijek skroz njezna prema meni i stalno mi se penjala u krilo. sa nijednom drugom mackom nije bilo tako. jedina je provalila da moze skocit na prozor iz vrta i redovno bi me oko 5 ujutro budila da ju pustim unutra, ponekad sa misem u ustima

rip Mica, bila si najjaca

Sent from my MI MAX using Tapatalk
testing123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:35   #285
Žao mi je.

Ja svoga nisam dala uspavati sve dok god mi se dolazio maziti i predio. Vjerojatno je 2-3 tjedna ranije bio za uspavati, al ja jednostavno mačka koji mi dolazi spavati na rame i maziti se i predi nisam mogla dati uspavati.

Moje granice su bile dok ga ne boli nešto i dok ne obavlja nuždu ispod sebe jer ne može do wc-a.

Sad me slična priča čeka i sa mačkom. Ima 17 godina, tumor na dojci koji se sve više širi dalje, sad je već počela polako mršaviti i slabije jesti, ne dada joj se dira taj tumor tako da kontam da to lagano sve ide u smjeru da neće još dugo. Muka mi je i plače mi se čim pomislim, odrasla sam s njih dvoje, imam ih pol svog života i sad će mi obje moje mace otići u razmaku od nekoliko mjeseci. Mačka dok sam živa neću preboliti.
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:45   #286
Ovo mi je tema koja mi odmah natjera suze u oci. Ne znam iskreno, ne bih to mogla uciniti. Brijem da bi mi bilo "humanije" urokat macku sredstvima protiv bolova i da cekam da mi umre na rukama. Al to je samo moje sebicno misljenje..ovisno o bolesti i simptomima... iskreno, ne znam... izgubila sam prosle godine macka od iznenadnog infarkta/srcane mane za koju nismo znali. Godinu i pol je imao i sokiralo nas je...oporavljala sam se dosta dugo.. I sad sto je gore, iznenadna smrt na koju nisi spreman nit je ocekujes, ili ono...vozimo se prema vetu, znas gdje ides, znas sto ides napravit, znas da macak/pas ne zna...dodjete tamo, tepas mu da ide spavat ili stogod...a boze moj.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:10   #287
Najbolje bi bilo da odu brzo, sami, ali nažalost nije to uvijek tako.

Odvratna odluka za donijeti, ali barem im možemo olakšati da se ne muče. Meni je užas bilo slušati to mijaukanje, znam da ga boli i ne mogu mu pomoći. Moram prestati dolaziti na ovu temu, svaki puta se svega sjetim i samo plačem.

Jebem ti živine, toliko ih čovjek zavoli, svaki puta kad neka ugine umre jedan mali dio tebe s njima.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.