Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 22:27   #181
29. Oktober 2014 um 06:09 ·

Naš grob je drugdje, kao što ni Amerika nikad nije postojala, osim u sjećanju. Izvori crne vode odnose britko ogledalo i ja nisam ta koja noćivam pod mekim krilima crne ptice. Razbila sam porculanskog anđela što me nije dovoljno volio. Nevidljivim gradom lutam sad ponad krovova, tuđih osvjetljenih prozora, i već opet bespoštedna zora izbija ropotarnicama izmišljenih predmeta kristalne mi oči.
Old 29.10.2017., 23:10   #182
Voljela sam te, kao što se voli kiša i šaljivi šeširi u jesen. Zato noćivali smo na granama. Nedjeljom je mirisalo na cimet i krišom sam krala olovne vojnike s tvojih polica za knjige. Otkada nevoljko pristaješ na tugu, a sjeverac ulazi kroz napuknuto okno, uz ogradu zastaju stranci. Rozo obojeni svjećnjaci i uvijek iste proklete krizanteme... Lijeno otvaraš vrata i ne računaš više na mene. Pepeljara je puna opušaka i nije bilo potrebno da me uviješ u deku, čekat ću do još jednog svitanja. Oprosti na zagrobnom životu, morala sam zaviriti u kaleidoskop... "Nije ni tebi, sestro, lako!", mahnuo si na odlasku.

čaša vina
sasvim mala čašica
sklopila sam oči i nikad nisam vidjela boje
onostranog
magičnog svijeta
kao onda
dok su mi glasovi šaputali
prijeđi preko granice

"Zaboravi... Zaboravi sve...", zaboravio si dodati...
Old 30.10.2017., 00:30   #183
Neki su mrtvima širili kapute i mi smo bili ohrabreni. Sistemski jahači nisu ulovili štakore u odmazdnom kanalu u utrobi Neostvarivog. Ostavili smo mrvice kruha na zlatnoj plitici. Anđeli su se oznojili.

5. November 2014
Old 01.11.2017., 23:29   #184
Tužna je karirana dekica, kao da je nedjelja i rozi obronci vječnosti izbijaju iz mrlja od vina. Nije blagotvorno ni sjećanje na crne uvojke. Rano je pala kiša na groblju i nisam stigla zakopčati kaput. Jučer je izmaklo još jednom danu i nevoljko grickam čokoladu. "Utrnut će ti zubi", zaokrenuo bi očima i posakrivao sve moje porculanske lutke. Otkako te nema, putujem starim telefonskim govornicama, tražeći otiske tvojih prljavih prstiju.
Old 05.11.2017., 19:19   #185
Nisu kučci bili naklonjeni nježnim njemačkim piljaricama. Iza pulta otvarale bi vrata ka unutrašnjosti vlažnog bezbroja slova. A onda. Posred same odaje lijevanih nesanica, oni bi ispijali argonautovu iscijeđenu kap, esenciju, koja trebala je utješiti Udovcu Ovoga Svijeta. I bez trublji, jer Vrijeme nije bilo to koje se pitalo. Iako su fasade neumitno govorile svoje. A sve mi, znale smo kako se Noći pare neonski zeleno, izviždajući drvorede i njihova bezrezervno ostavljena svjetla. Nema posljednje svjetiljke! Prevarili su te! Odavno su pomrli i zadnji prosci i njihovi kosturi zapreteni su u trnju i paučini izvan blještavila Smrti. Ti. Zato zijevaj sad na Mjesec. I on je gladan. Eh. Točno je.

5. November 2014
Old 07.11.2017., 23:06   #186
7. November 2015

Prije velikih vjetrokaza obojenih plimom, odsutni su konjanici potiskivali rubove svojih sjena preko osmatračnice. Daleko u dubini bine pozivali su ohrabreni duhovi nepostojane da se uljuljkaju u san. Nesvjesni nemogućnosti, vrlo smo nepribrano pušili posljednju smotanu cigaretu, krijući vjerodostojne pečate prošlosti. Upravo smo polijetali i nije bilo prozora. Ti - s onu stranu Reda. Ja - jedna od nestalih...
Old 09.11.2017., 19:46   #187
9. November 2014

Zime su porazile kopljanike koji su svoje beskućništvo krili po zaustim tavanima i podrumima stare drvene kuće. Njihala, kao i klatna, lagano su odražavala istu tu usporenost i okrenutost upravo onome što nikad nije bilo. Raj je sačuvao svoju tajnu. Teroristi su zabunom ušli u dimnjak krive kuće. Moji gosti su bili dočekani u krivom letećem tanjuru. Pas je oblizao šalicu čaja od jasmina, a mala Crvenkapa skonila se od kiše. Još jedna teška noć je ispred nas.
Old 11.11.2017., 00:20   #188
ovalne smrti obavijaju obalu
lutke su u mraku
svijeće su izgorjele
tužne sjene kidaju vidik
i kuće nemam
tvoj grob je drugdje
moja obala je nestala
mrtvi noćas još ne izlaze iz grobova
šutjet ću zauvijek
Old 11.11.2017., 00:52   #189
Anđele čuvaru

I dok smo bili kao živi, dok smo još ispijali crno vino iz vinogradarove riznice, a godovi na panju pokazivali su nam put ka sjeveru i nismo trebali trublje za izlazak iz vremena, a bilo je vremena. Obrušio si se niz liticu, ne osvrnuvši se, ravno u raku, toplu zemlju, koja te dočekala.

Pijem kavu i čekam svoj odlazak, tvoj dolazak. Umotan si u plahtu, gol, hladan.

Ne čujem glasove, osim odaraljki o rub moga kreveta. I kad dođu po mene, svi oni koji mi kopaju oči, bit ću već na vješalima. Zato je bolesno sjeme, koje su zasijali u molitvenike iscrpnih bolničkih izvješća o pogubnoj posmrtnoj harmoniji istih takvih bezubih kreatura, belzebuba, koje me glade po kosi, govoreći: "Nije to ništa, zar ne vidiš da je to za tvoje dobro?" I moje dostojanstvo, pokleknuvši po ko zna koji put pred prizorom iz zemlje čudesa, čudovišta i bolećivih krila, krijući negdašnji zanos

Otrovali su me.
Old 15.11.2017., 21:46   #190
15. November 2015

Vezivali su lutke o konopce ukradene s urešenih zidina nevješte nevjerice. Nedočekalih smrti, nimalo izgladnijeli života, okačenih ptica o kose litice, netremice rušeći zjenice u središte unutarnjeg hrama...
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.