Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 16:08   #9561
grijanje jest osnovna potreba, zato i ne treba olako shvaćati kako je zadovoljiti

razumijem tvoj stav, s obzirom da si tamo gdje jesu i što ne znaš što su prave zime.

Vjerujem da će i ovaj osnovni model na koji si se namjerila zadovoljiti tvoje potrebe i za sjevernu dalmaciju ti ne treba bolje.

no moraš znati da ako bi trebala zahtjevno grijanje, u zahtjevnim uvjetima (a tovji to nisu) onda se sigurno ne bi mogla osloniti na ulazne modele.

općentio, rečeno danas vlada neka druga filozofija. uređaji su sve manje kvalitetni, neki kažu programirani da traju neko određeno vrijeme.

Što se tiće cijena plina, one su već i sad navodno podosta visoke; jesenas su navodno poprilično skočile. Neka EU direktiva je odredila koliko tko smije nabaviti koliko kojeg plina, nemože u neograničenim količinama Uveli su neka administrativna ograničenja. Milina za sivo tržište.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 16:13   #9562
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
Koliko ova druga moze bolje ohladit ili ugrijhat prostoriju? manje vise isto. dlai je ova druga puno stedljivija? dali je druga tisa? jeli razlika u kvaliteti dramaticna? na sve ovo ti je odgovor ne. mozemo mi pricat o tom koliko hoces. ti nadi jedan podatak da je druga 60% bolje, mjerljivo, argumentirano i ja cu se slozit, do tad ti teza ne stoji.
Pazi,nije dobra klima ono sto pise na papiru.

Ta druga klima je bolja mozda sto ima bolje komponente ugradjene,bolji skuplji kompresor,izmjenjivac,ko zna sta.Jednostavno klima je kvalitetnija,mozda ce duze i potrajat.Ovo sto ti gledas je ulazni model na kom se stedilo.

Ali s obzirom da nemas minuse tebi realno i kineska klima bi to grijala hladila.Ali eto sa daikinom ces dobit i kulturu u radu,nema buke,niska modulacija rijetke pauze,sto lijepo utice ne komfor.

Nema potrebe pravit uzbunu oko toga.

Zadnje uređivanje rovaccccc : 19.11.2017. at 16:23.
rovaccccc is offline  
Old 19.11.2017., 16:19   #9563
znam i ja prave zime. nisam inace iz dalmacije. kad bi imao veliku povrsinu a osobito negdje di je jaka zime, mozda bi gledao neki bolji model, ali opet kazem tesko bi mogao opravdat tu razliku u cijeni, kako got da okrenes. i ova grije do -15 kao i ova skuplja. e sad, neke finese i male razlike nece bas to opravdat. ako trebaju bolje performanse grijanja ides na jacu klimu i vise komada. e as uzmes 3 ove entry ili 3 ove skuplje. razlika je oko 7000kn. za 7000kn kupis recimo kvalitetna ulazna vrata i koji prozor recimo sa niskom koef. i smanjis si potrebe za grijanjem i hladenjem. jasno, ako nemas vec to, ali cisto za razmislit nekom tko ganja bolje i placa to ko suho zlato...

nekako mislim da su svi oni debelo pretjerali sa tim cijenama, ali u svakoj bransi je tako. moje iskustvo mi govori da je najcesce najbolji izbor bas taj enrty model jer dobivas kvalitetan uredj, nesto malo slabiji i losiji, ali ne toliko slabiji i losiji. to nekako drzi vodu, bar iz mog iskustva.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 16:24   #9564
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Pazi,nije dobra klima ono sto pise na papiru.

Ta druga klima je bolja mozda sto ima bolje komponente ugradjene,bolji skuplji kompresor,izmjenjivac,ko zna sta.Jednostavno klima je kvalitetnija,mozda ce duze i potrajat.Ovo sto ti gledas je ulazni model na kom se stedilo.

Ali s obzirom da nemas minuse tebi realno i kineska klima bi to grijala hladila.Ali eto sa daikinom ces dobit i kulturu u radu,nema buke,niska modulacija rijetke pauze,sto lijepo utice ne komfor.

Nema potrebe pravit galamu oko toga.
ma znam, ove skuplje jesu sigurno nesto bolje, ali moja poanta je da nisu toliko bolje koliko to naplacuju. to je to, dobivas uredaj o renomirane firme koja sigurno nebi napravila skart. to je njima vjerojatno najprodavaniji model. bar za pretpostavit. sta da naprave govno.. to bi se jasno proculo i ljudi bi narednih x godina pricali kako daikin ne valja. njima je jako bitno da to na kraju valja.

nema galame samo ne kuzim price kao bolje je nesto pa ovo ne valja. sve to valja. neke male razlike su i to je jasno, ali nije to nista dramaticno. drugo bi bilo sad gledat neki vivax i mislit da je to otprilike isto..
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 16:40   #9565
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
Koliko ova druga moze bolje ohladit ili ugrijhat prostoriju? manje vise isto. dlai je ova druga puno stedljivija? dali je druga tisa? jeli razlika u kvaliteti dramaticna? na sve ovo ti je odgovor ne. mozemo mi pricat o tom koliko hoces. ti nadi jedan podatak da je druga 60% bolje, mjerljivo, argumentirano i ja cu se slozit, do tad ti teza ne stoji.
To nije teza, to su činjenice i govorim ti kako stvari stoje. Probao sam ti objasniti preko paralele s automobilima, ali očito nisi shvatio. I dalje ne razumiješ da se cijena i performanse ne prate linarno 1/1. Krivo percipiraš neke stvari. Ne mislim ništa loše kad kažem, ali ti zaista očito ne razumiješ kako klima uređaju rade, koja je logika iza njihovog rada, kakva je razlika u pojedinim dijelovima i mogućnostima, a o kvaliteti i pouzdanosti da ni ne govorimo.

Evo, kako bi ti odlučio koja je razlika u cijeni ako jedna klima ima neku funkciju, a druga je nema, koja je razlika u cijeni? 10%? 60%? 1000%? Vidiš da nije sve tako linearno. Razlika je u cijeni koliko je netko u mogućnosti da nešto proda, a netko drugi ima mogućnosti i voljan je to po toj cijeni kupiti. Ti ne želiš ovaj drugi model i nisi voljan dati 2k kn više i to je jedino što je bitno. To što ti ne shvaćaš i nemaš pojma koja je recimo razlika u motoru ventilatora ili PCBu nema apsolutno nikakve važnosti.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ja mogu platit 100 ovakvih klima.
Realno nemaš, nemojmo pretjerivati i lagati sada bezveze. Nekako iz iskustva, netko s golemim budžetom ne kupuje najlošiji model ničega.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
nije poanta u tom sta ja mogu platit nego sta mislim da je dobra kupovina. pa jasno da ce bit bolji. pogledaj mobitele od prije 10 godina, televizore, aute. stvari napreduju strelovito. za 10 godina ce jedan najjeftiniji vivax bit bolji od danas najboljeg daikina covjece bozji. ne kupuje se klima ili mobitel ili nesto jednom za cijeli zivot. treba necim opravdat razliku od 60 i vise %. cim?

meni i treba za bazicne potrebe. hladenje i grijanje.
Apsolutno da je tvoje mišljenje važno jer ti si taj koji kupuje, to smo već konstatirali, bitno je ono što ti želiš i što si voljan platiti.

Što se tiče klima uređaja, neki krš od Vivaxa danas sigurno nije bolji od nekog prvoklasnog Japanca od prije 10 godina. Ne bih baš ulazio u raspravu s tobom oko nekih stvari koje ti nisu bliske, ali ako ne vjeruješ meni, pitaj nekog drugog. Ako već hoćeš pričati i autima i uspoređivati, to ti je otprilike kao da usporediš najbolji model Mercedesa od prije 10 godina s nekom novom kineskom kantom za 5k $ danas - blago ti se ako misliš da je stari Mercedes lošiji...

Ne, klime se ne kupuju za cijeli život, ali to nitko nije ni tvrdio.
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 16:58   #9566
ti da imas neki valjan argument dao bi ga, ovako samo naklapas. jasno je da su skuplji modeli nesto bolji. to koliko je nesto mi ne znamo. ne znas ni ti. nesto je sigurno bolje. po meni radi se o malim razlikama. nije ovo razlika izmedu smarta i maybacha. radi se o klima uredaju i ta dva modela su najvjerojatnije jako slicni i vecina komponenta je manje vise isto. ovaj skuplji je mrvu bolji u onom sto je nama bitno. mrvu ce bolje ohladit/ugrijat i mrvu manje stuje ce potrosit. koliko vidim obe su jednako tihe, bar na ovoj stranici od trgovine.

ti ne znas sta ja imam i sta nemam i ne moras ulazit u to zasto ja zelim entry model. da si citao shvatio bi. da ima samo jedan stan mozda bi razmisljao kao ti iako sumnjam. samo ove godine sam na bijelu tehniku potrosio bar 4 prosjecne hrvatske place, tako da mi ne soli pamet i otkud ti uopce obraza na taj nacin se razgovarat, a ni ne znas s kim razgovaras. ko da ja tebi sad odredujem boju ociju preko foruma. ocito nemas pojma o cem pricas. takvi likovi su i pre poznati sa foruma. garant prodajes te klime.

sve ce za 10 godina bit puno bolje nego sto je danas. da imalo znas o tehnologiji kako to napreduje bilo bi ti to jasno. prije 10 godina je bilo nezamislivo da elektricni auto ubrzava do 100 za 2 sekunde. eto danas realnost.

mercedes je uvijek bolji, osobito stari mercedes, osim od toyote, ali eto to je isto iz mog iskustva.

Prije 10 godina smo jos imali telke od 82cm. sad su nam od 120cm male. ima si usb stickove od 2gb recimo, a danas 256gb. tehnologija napreduje i vidjet ces da ce lijeve klime za 10 godina bit bolje od najboljih danas. nije uopce bitno. moja poanta je da entry model od nekog renomiranog proizvodaca nije los kako neki to pokusavaju prikazat. kao entry je pa je skart. to su gluposti. ko zeli najbolje nek si kupi. meni ne treba najbolje. ja sam davno shvatio neke stvari.
Patrice is offline  
Old 19.11.2017., 20:00   #9567
Lijep pozdrav
Molim ako moze neka preporuka za kvalitetnu klimu do oko 5500 kn, ako je moguce Trebala bi mi za povremeno grijanje i hladenje 29 m2 prostora ( dnevni + kuhinja ).
Kad mi je covjek postavljao cijevi u stan, prije cca 3 god. govorio da ja su u mitsubishi i toshiba najkvalitetnije. Kakva je sada situacija? Za ovaj prostor od 29 m3 da li bi bila dovoljna od 3,5 kw.
E da i zaboravio reci da zivim u primorju, tj, na moru, fasada 6 cm stiropora i pvc balkonska vrata ( 2 kom ) prema zapadu, na suncanu stranu. Znaci nisu neke niske temperature koje bi trebalo povisiti, grijati.
Uglavnom da ne duljim molim konkretne modele. Nadajuci se odgovoru. Hvala lijepa.
davoric is offline  
Old 19.11.2017., 20:24   #9568
Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ti da imas neki valjan argument dao bi ga, ovako samo naklapas. jasno je da su skuplji modeli nesto bolji.
Argumente si dobio, ali ih valjda ne razumiješ. Dao sam ti paralelu s automobilima, nisi shvatio. Napomenuo sam razlike u dijelovima, u mogućnostima i kvaliteti, nisi shvatio.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
to koliko je nesto mi ne znamo. ne znas ni ti.
Krivo. Ti ne znaš, ja ipak znam.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
nesto je sigurno bolje. po meni radi se o malim razlikama. nije ovo razlika izmedu smarta i maybacha. radi se o klima uredaju i ta dva modela su najvjerojatnije jako slicni i vecina komponenta je manje vise isto. ovaj skuplji je mrvu bolji u onom sto je nama bitno. mrvu ce bolje ohladit/ugrijat i mrvu manje stuje ce potrosit. koliko vidim obe su jednako tihe, bar na ovoj stranici od trgovine.
Po tebi... po tebi koji i sam priznaješ da se baš ne kužiš?

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
ti ne znas sta ja imam i sta nemam i ne moras ulazit u to zasto ja zelim entry model. da si citao shvatio bi. da ima samo jedan stan mozda bi razmisljao kao ti iako sumnjam. samo ove godine sam na bijelu tehniku potrosio bar 4 prosjecne hrvatske place, tako da mi ne soli pamet i otkud ti uopce obraza na taj nacin se razgovarat, a ni ne znas s kim razgovaras. ko da ja tebi sad odredujem boju ociju preko foruma. ocito nemas pojma o cem pricas. takvi likovi su i pre poznati sa foruma. garant prodajes te klime.
U pravu, ne znam niti me zanima što ti imaš, jedino što ja to nisam ni tvrdio. Ono što sam tvrdio i ono što sigurno znam je da nemaš 600.000 kn za potrošiti na klima uređaje. Malo je onih koji imaju, a ti sigurno nisi taj. Prvo, oni koji imaju takve novce ne kupuju najslabije modele ničega pa tako ni klima uređaja. Drugo, oni koji imaju takve novce za klima uređaj ne pitaju koja je razlika između osnovnih modela, a sva pitanja koja imaju ne postavljaju na forumu. Znam jer takve ljude svakodnevno susrećem u poslu, a i logično je ovo što sam upravo rekao. Ne znam zašto si se tu našao uvrijeđen, a ne znam ni zašto misliš da su 4 prosječne hr plaće nešto toliko posebno?

Klime ne prodajem, ali ne vidim zašto bi to bilo toliko negativno. Lijep je to posao, a novaca ima... Radim u HVACRu pa mi je dobro poznato.

Quote:
Patrice kaže: Pogledaj post
sve ce za 10 godina bit puno bolje nego sto je danas. da imalo znas o tehnologiji kako to napreduje bilo bi ti to jasno. prije 10 godina je bilo nezamislivo da elektricni auto ubrzava do 100 za 2 sekunde. eto danas realnost.

mercedes je uvijek bolji, osobito stari mercedes, osim od toyote, ali eto to je isto iz mog iskustva.

Prije 10 godina smo jos imali telke od 82cm. sad su nam od 120cm male. ima si usb stickove od 2gb recimo, a danas 256gb. tehnologija napreduje i vidjet ces da ce lijeve klime za 10 godina bit bolje od najboljih danas. nije uopce bitno. moja poanta je da entry model od nekog renomiranog proizvodaca nije los kako neki to pokusavaju prikazat. kao entry je pa je skart. to su gluposti. ko zeli najbolje nek si kupi. meni ne treba najbolje. ja sam davno shvatio neke stvari.
Hoće, za 10 godina će stvari biti "bolje". I nije stvar Mercedesa, 10 godina star top model Peugeota će pojesti neko današnje jeftino kinesko smeće, neki jeftini model. Govorio si da će svaki Vivax pojesti najbolji model od Daikin od prije 10 godina, a to je jednostavno glupost i ostat će glupost i za 10 godina.

Ono oko čega se apsolutno slažem s tobom je da ni ja ne vidim neku nužnost za "najboljim" modelima bilo čega. Isto tako mi se i sviđa FTX35KM/RX35KM, jako me zanima kako radi.
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 20:29   #9569
Maloprije klima odradila defrost.
-temp: -2c(već mi se i šoferšajba zaledila)
-gusta magla i vlažnost 100%.

Inače, još je jučer 09ltc odradila svoj prvi defrost oko pola noći a i danas u 11:00 h. Pretpostavljam i da je bio jedan dok sam spavao.

JAVI SE Nikomah. Zadnjih dva dana mi temperatura u sobi uvijek 0,2-3 iznad 22,0c i to sa zadanom 21c na daljinskom. O čemu je riječ? Da li i kod tebe grije na višu od zadane. Samo da napomenem da mi se klima u nijednom trenutku ne ugasi, uvijek radi i održava.
Happy Wanderer is offline  
Old 19.11.2017., 21:05   #9570
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav
Molim ako moze neka preporuka za kvalitetnu klimu do oko 5500 kn, ako je moguce Trebala bi mi za povremeno grijanje i hladenje 29 m2 prostora ( dnevni + kuhinja ).
Kad mi je covjek postavljao cijevi u stan, prije cca 3 god. govorio da ja su u mitsubishi i toshiba najkvalitetnije. Kakva je sada situacija? Za ovaj prostor od 29 m3 da li bi bila dovoljna od 3,5 kw.
E da i zaboravio reci da zivim u primorju, tj, na moru, fasada 6 cm stiropora i pvc balkonska vrata ( 2 kom ) prema zapadu, na suncanu stranu. Znaci nisu neke niske temperature koje bi trebalo povisiti, grijati.
Uglavnom da ne duljim molim konkretne modele. Nadajuci se odgovoru. Hvala lijepa.
tu kvadraturu bez problema odradi 3,5kw,vjerojatno i 2,5
meni potkrovlje 30tak m2 grije 2,5, okolica zg, 10cm stiropor i slabo izoliran krov. tak da vjerujem bi i tebe ugrijali 2,5kw.

ulazni modeli toshiba
https://cee.hr/trgovina/klima-uredaj...10bav-e-25-kw/
https://cee.hr/trgovina/klima-uredaj...13bav-e-31-kw/


srednji razred toshiba:
https://cee.hr/trgovina/toshiba-suzu...as-10-n3av2-e/
http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...as-13n3av2-e-1
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 21:06   #9571
Quote:
Happy Wanderer kaže: Pogledaj post
Maloprije klima odradila defrost.
-temp: -2c(već mi se i šoferšajba zaledila)
-gusta magla i vlažnost 100%.

Inače, još je jučer 09ltc odradila svoj prvi defrost oko pola noći a i danas u 11:00 h. Pretpostavljam i da je bio jedan dok sam spavao.

JAVI SE Nikomah. Zadnjih dva dana mi temperatura u sobi uvijek 0,2-3 iznad 22,0c i to sa zadanom 21c na daljinskom. O čemu je riječ? Da li i kod tebe grije na višu od zadane. Samo da napomenem da mi se klima u nijednom trenutku ne ugasi, uvijek radi i održava.
još nisi uzeo u ruke manuel i kalibrirao senzor?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 21:46   #9572
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
još nisi uzeo u ruke manuel i kalibrirao senzor?
Koji manuel? U ovom koji sam dobio s klimom nema ništa o kalibriranju senzora. Samo su opisane opcije koj sadrži (tipa održavanje 10c, economy mod i ostala sranja).
Happy Wanderer is offline  
Old 19.11.2017., 22:01   #9573
pokušaj ovdje:

http://www.fujitsuklime.com/tehnicka...deli-2014-2018

design & technical manuel, 09ltc, str 27, funkcija 31
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 22:18   #9574
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pokušaj ovdje:

http://www.fujitsuklime.com/tehnicka...deli-2014-2018

design & technical manuel, 09ltc, str 27, funkcija 31
E, hvala ti. Samo sad sam na poslu, pa isprobam sutra. Naravno javim.
Happy Wanderer is offline  
Old 19.11.2017., 22:23   #9575
E ali to je design i technical manual i to se krajnjem korisniku ne daje, jer tko bi onda zvao majstore na "servise" u kojima stisnu tri gumba i naplate 500 kn?
hellblade is offline  
Old 19.11.2017., 22:52   #9576
Kod mene je akcija, konzultacije naplacujem svega 200 kn
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 23:15   #9577
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Argumente si dobio, ali ih valjda ne razumiješ.
ma koje argumente??? jesi icim dokazao da je ova 60% skuplja klima znacajno bolja od ove jeftinije??? reci cim tocno? dali ima losiji kompresor, dijelove, tocno reci koji dio i koja funkcija je znacajno losija. govorimo o razlici od 60% a ti mozes dokazat samo da je ova skuplja mrvu bolja u nekim performansama, a ne mozes ni sam dokazat jer ni sam ne znas dali uopce ima slabije komponente i da je radena od losjijih materijala, sto bi ja sam pretpostavio da je, ali moja poanta je da ti losjiji materijali i komponente i isto beznacajno losije, a ne 60% losije.

Quote:
Dao sam ti paralelu s automobilima, nisi shvatio. Napomenuo sam razlike u dijelovima, u mogućnostima i kvaliteti, nisi shvatio.
ja sam tebi dao paralelu s automobilima koju ti nisi shvatio. svaki auto za 10 godina od danas ce bit bolji od danasnjih automobila. ucinkvoitiji, sigurniji, bolji. tocka covjece bozji. necemo sa radit usporedbe sa maybachom i peglicom. ja ti pokusavam objasnit da se tehnologija mijenja. inverter klime nisu postojale do prije koliko vec godina pa su sad standard. evo ovaj plin r32 je isto relativno nov i pomaze kod ucinkovitosti. tako ce i za 10 godina stvari se promijenit. prije 10 godina su auti trosili bar 6 litara recimo. sad trose 3 litre pa i 0 litara ako vozis na struju kratke relacije. ti bi sad usporedivao neki poluproizvod sa maybachom. alo to nije moja paralela.


Quote:
Krivo. Ti ne znaš, ja ipak znam.
nemas ti pojma. klasicni trol koji dijeli savjete a nema blage veze o nicem.

Quote:
Po tebi... po tebi koji i sam priznaješ da se baš ne kužiš?
ja nisam ekspert za klime, niti to tvrdim, ali ti isto nisi a znas tocno da ovaj entry model daikina ne vlaja jer su mu sve komponente lose i jos cak nece ni moc ugrijat 30m2 u dalmaciji. pokrij se usima i nekom drugom soli pamet.

Quote:
U pravu, ne znam niti me zanima što ti imaš, jedino što ja to nisam ni tvrdio. Ono što sam tvrdio i ono što sigurno znam je da nemaš 600.000 kn
imam 10 apartmana medu ostalim covjece bozji. 600.000kn je meni kao tebi 60.000 (spustam se na tvoj nivo jer inace nikad nebi pretpostavljao i ocjenjivao nekog preko neta, ali eto kad se tako razgovaramo) pa malo razmisli kolike su ti te kvake koje seres.

Quote:
za potrošiti na klima uređaje.
to ti znas sta ja ima za potrosit a sta nemam. tocno se vidi kakva si sveznalica

Quote:
Malo je onih koji imaju, a ti sigurno nisi taj.
jok ti si. jel imas neki savjet kako da i mi budemo pametni kao ti?

Quote:
Prvo, oni koji imaju takve novce ne kupuju najslabije modele ničega pa tako ni klima uređaja. Drugo, oni koji imaju takve novce za klima uređaj ne pitaju koja je razlika između osnovnih modela, a sva pitanja koja imaju ne postavljaju na forumu. Znam jer takve ljude svakodnevno susrećem u poslu, a i logično je ovo što sam upravo rekao. Ne znam zašto si se tu našao uvrijeđen, a ne znam ni zašto misliš da su 4 prosječne hr plaće nešto toliko posebno?
pitaju, pitaju i kupuju pametno, zato i imaju. tko ima taj zna kako se novci trose i tko ima taj zna i ulozit novce pa mu nije svjedno da mu novci ispadaju iz dzepa bespotrebno.

to je bar 8 tvojih placa, jer nemoguce da ovakav zaraduje vise od 3000kn. ti to neces dat za bijelu tehniku dok si ziv vjerojatno i meni ces pametovat

Quote:
Klime ne prodajem, ali ne vidim zašto bi to bilo toliko negativno. Lijep je to posao, a novaca ima... Radim u HVACRu pa mi je dobro poznato.

Hoće, za 10 godina će stvari biti "bolje". I nije stvar Mercedesa, 10 godina star top model Peugeota će pojesti neko današnje jeftino kinesko smeće, neki jeftini model. Govorio si da će svaki Vivax pojesti najbolji model od Daikin od prije 10 godina, a to je jednostavno glupost i ostat će glupost i za 10 godina.
opet ne razumijes. jeli se sjecas kakav mobitel si imao prije 10 godina, ako si imao mobitel uopce tad? top model mobitela od prije 3 godine se ne moze nosit sa nekim best buy modelom od danas. tehnologija napreduje strelovito i tako cu i sustavi grijanja i hladenja i jedan entry model ce za 10 godina bit bolji od najbolje klime danas. to je sigurno. nemozemo sad usporedbu radit izmedu maybacha i nekog fiata za 10 godina jer to se ne moze usporedivat. jedno je luksuzni atu a drugo gradski autic. klime su malo drgacija stvar. ja pricam o ucinkovitosti samog uredaja. efikasnost, potrosnja, buka i slicno.

Quote:
Ono oko čega se apsolutno slažem s tobom je da ni ja ne vidim neku nužnost za "najboljim" modelima bilo čega. Isto tako mi se i sviđa FTX35KM/RX35KM, jako me zanima kako radi.
evo i sad se slozis. a o cem ja pricam cijelo vrijeme. i jos kazes da te zanima kako radi. pa ti tu klimu nisi ni vidio nikad a pricas o njoj i prepires se sa nekim kao da znas svaki dio te klime. ajde da si neki iskusni klimas pa da mi mozes reci, nemoj, los kompresor ima, slabo joj je ovo ili ono. poslusao bi. ti samo naklapas. svaki forum je pun ovakvih sveznalica. svi sve znbaju danas. znam i ja da je s klasa bolja od e klase, ali to ne znaci da e ili c klasa ne valjaju i da si sirotninja ako ne gledas s klasu. bas klasicni cobanski mentalitet koji nas je doveo da imamo ovakvu vlast i drzavu.

zavrsavam s ovim. sretno dalje u dijeljenu savjeta.
Patrice is offline  
Old 20.11.2017., 08:07   #9578
Dok se svadate oko ulaznih kineza i srednjih japanaca, volio bi istaknuti da mi gree 2.5 kw grije 10 kvadrata i ne ide ispod 400 W po satu nikad, čak i dok je vani +15. Daikin 5kW ide na 250W. Gree vrišti vanjska, Daikin kao šum vjetra. Sad kad je minus lagano stego Gree puše puno hladnije od Daikina, manja klima unutarnja puuuno glasnija. Potrošnja da ne spominjem. Daikin grije oko 35-40 kvadrata, sjeverni i zapadni neizolirani zid. Gree grije deset kvadrata, samo jedan mali zapadni vanjski zid....najmanji vanjski u stanu. 2x2.7m. tko mi počne uspoređivati bilo kojeg japanca i bilo kojeg kineza pa i svemogući Gree na kojeg sam 12k potrošio s ugradnjama (3 klime). Dobije šljagu, pa kad napokon kupi đapanizera dobije i a druge strane da ne bi ptičao gluposti. Imam argumenata tonu, ali za ekipi koja stare forumaše tu valja s forama kolka ti je plaća, šta ti znaš, zarađuješ 3000 kn vrijedi....ne bacajte bisere pred svinje. Kineske svinje. Imam ja znaaaaatno veću pljatu, jel moj pišo veći u raspravi? Koji jad jadni, kupi si Mideu.....kaomi gree na papiru modulira na 0.0000000001 pW a troši za to vrijeme čudo.

Za ove starosjedioce koji su se zanimali za wifi modul na k3 Daikinu. Tip se nije javio, kupio ga za 2 glave, rastavio što sam morao, dokopao se matične, spojio gdje mi se činilo logično, radi ko beba. K3 modeli preko wifi modula (za sve modele ista cijena, nisu iste mogucnosti) mogu dati potrosnju...dnevnu, tjednu, godisnju...ne trenutnu. Imas za namjestiti za svaki dan u tjednu nacin rada, temperaturu, od koliko do koliko sati.... Naravno sluzi i kao daljinac gdje se upravlja, ali imocitava unutarnja i vanjska temp.

Sorry na pogriješkama, dvije bebe na meni spavaju, ne vidim kaj tipkam po mobu, još kad vidim rasprave zakaj japanac više klase vrijedi toliko više.....đe me naaaađeeeeee....

Patrice, bit ce ti ulazni Daikin ok, k3 koji ja imam ce ti biti bolji. Eto....to ti je tak, jel ti se isplati, ne znam. Meni se isplati. Bio neki dan u klima centru i tip mi potvrdi da trenutno od tih r32 daikina, ne ide tise. Vanjska ni da se cuje. Malo jos razmisli.

Zadnje uređivanje gecina5 : 20.11.2017. at 08:18.
gecina5 is offline  
Old 20.11.2017., 09:26   #9579
ne kužim kaj ti pričaš.
hoćeš reći da taj gree nije bolji od 10 godina stare toshibe?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 20.11.2017., 10:08   #9580
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne kužim kaj ti pričaš.
hoćeš reći da taj gree nije bolji od 10 godina stare toshibe?

Nisam nikad imao 10 god staru tošibakoludo, ali ako je inverter..... Ipak, za apartmane na moru je to super izbor. Ne kvare se, hlade super. Tko bi uzeo Gree bojler za grijanje? Hehe
gecina5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.