Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 22:36   #1
Who's who in a film crew? (posteri)

Zezao sam se malo u Illustratoru posljednjih dana i evo, slozih (zasad) 6 plakata na temu Who's who in a film crew - odnosno, ako bi ofrlje preveli, tko sto radi kad se snima film. "Projekt" totalno samoiniciran - a tema mi pala na pamet zato jer se cesto u razgovoru s frendovima javljalo pitanje tipa "ma sta radi taj producent na filmu?", i sl. Pa rekoh, da ne budu samo lijepe slicice, vec i malo edukativne.

Pa evo, iako je sve jos u fazi finaliziranja (smisljam i nove plakate), volio bih cuti i vas feedback.. mozda negdje i nisam najbolje sveo zadatke pojedine osobe na onu pravu bit (a tesko je nesto reci u 3 rijeci bez velikog pojednostavljivanja), pa slobodno vicite!





MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 22:37   #2




MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:41   #3
odlični posteri, mogu ti reć
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:51   #4
jako lijepo
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:40   #5
@MuhaNaZidu

Fantasticno!

Ovo odmah ide pred 5198 dodatnih dusa...

http://twitter.com/#!/LaFamiliaFilm/...29025655287808
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:06   #6
Hvala ljudi!

@La Familia: Whoa... nadam se da su moji posteri spremni za toliku publiku. Tnx!!
MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 12:06   #7
Quote:
MuhaNaZidu kaže: Pogledaj post
Hvala ljudi!

@La Familia: Whoa... nadam se da su moji posteri spremni za toliku publiku. Tnx!!
Ne znam jesi vidio, ali ako bude uspješno, a stvarno super izgledaju posteri, možda bi mogao radit alternative plakate poznatih filmova.
Ne znam kakvo je stanje s autorskim pravima, al možda bi se tu moglo i nešto zaradit.
To imaju u časopisu Empire gdje neki njihov artist svaki mjesec radi vrlo genijalne alternativne verzije filmskih plakata.

Recimo:

http://www.heyuguys.co.uk/2011/03/01...malist-poster/

ili:

http://geektyrant.com/news/2010/11/2...olly-moss.html

Kontajte detalje na gromu.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 13:11   #8
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi vidio, ali ako bude uspješno, a stvarno super izgledaju posteri, možda bi mogao radit alternative plakate poznatih filmova.
Ne znam kakvo je stanje s autorskim pravima, al možda bi se tu moglo i nešto zaradit.
To imaju u časopisu Empire gdje neki njihov artist svaki mjesec radi vrlo genijalne alternativne verzije filmskih plakata.
Hehe.. da, Olly Moss je postao prilicna faca u tom svijetu alternativnih plakata.
I meni je ko ljubitelju filmova i graf. dizajna to zanimljivo (okusao sam se na plakatu za Norwegian Wood), al je to toliko prisutno sad da svi to rade, i bas sam se zato pokusao malo odmaknuti od toga, i napraviti ovako nesto malo drukcije ko sto je ova serija sa filmskim zanimanjima. Uglavnom, bilo bi jako cool dospjeti na neki blog.

MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:28   #9
Fenomenalno!
Sve znaš.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:20   #10
Evo, nije vise "Who's who", vec je New York na celuloidu...
Dakle, "filmska razglednica" iz NY s vise manje svim znacajnijim filmovima cija se radnja (u cijelosti ili djelomicno) odvija na ulicama toga grada...

U planu su jos London, Paris....

MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:03   #11
dosta dobar, al možda si mogao iskoristit i King Konga, ipak je to jedna od najprepoznatljivijih scena iz New Yorka
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:27   #12
Sve prije ovog zadnjeg mi se sve sviđa. Ne kažem da mi je ovo zadnje loše, već mislim da nisi uložio jednaku dozu kreativnosti kao i kod ostalih. Onda recimo način na koji si izrezao sve ove ljude. Znam što si htio postići, no mislim da bi bolji efekt postigao da si te neprecizne rubove izrezao još malo nepreciznije te ih ostavio malo debljima i možda nebi bilo na odmet povećati kontrast tih likova u odnosu na njihove pozadine npr. kao kod zadnjeg lika gdje mu je odjeća crna, a pozadina bijela pa se efekt rezanja bolje vidi. Uz sve to, možda bih i ove tri role filma stavio pod nekim kutem da ta cijela scena bude vizualno zanimljivija. Ovo su sve dobronamjerni komentari i odnose se samo na ovo zadnje jer za sve ostalo nemam zamjerki.

Sve u svemu, sviđaju mi se tvoje ideje, samo nastavi.
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 00:16   #13
@Euronymous: slazem se sa svime! Hvala ti na konstruktivnoj kritici!

Evo, postat cu i Londonsku razglednicu... nek budu u paru; mozda se jednog dana vratim ovim radovima i poradim na detaljima; danas me bas ulovilo da ovo slozim ovako malo impulzivnije.

MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:31   #14
Nasa MuhaNaZidu u Sound on Sightu: Oscars 2012: Best Picture Nominees – Alternate Movie Posters by Neven Udovičić http://www.soundonsight.org/oscars-2...neven-udovicic









:klap:
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:50   #15
Zasluženo, bo'me.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:59   #16
Hvala vam, dečki!
MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:05   #17
Ovo je jako lijepo. Ljubav + talent. Uvijek sam sanjao nekakve kolaže s raznim scenama i likovima iz meni omiljenih filmova. Vrhunac mog ''stvaralaštva'' je kad bih u paintu spojio plakate iz nekih filmova i onda si to stavio na desktop.

Volio bih vidjeti nekakav Hitchcock kolaž s motivima iz njegovih filmova. Ja bih si takav poster stavio na zid...
Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:42   #18
Quote:
MEDIA BLITZ kaže: Pogledaj post
Ovo je jako lijepo. Ljubav + talent. Uvijek sam sanjao nekakve kolaže s raznim scenama i likovima iz meni omiljenih filmova. Vrhunac mog ''stvaralaštva'' je kad bih u paintu spojio plakate iz nekih filmova i onda si to stavio na desktop.

Volio bih vidjeti nekakav Hitchcock kolaž s motivima iz njegovih filmova. Ja bih si takav poster stavio na zid...
Bome, i ja bih to volio na svom zidu.
Hitchcock mi je jedan od najdrazih... mozda jednog dana i nastane nesto takvo.
A dotad od hičkokijanskog nudim tek platnene torbe



MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 23:11   #19
Evo da predstavim kolegicin i svoj novi filmsko-plakatni projekt...

Dakle ideja je bila uzeti stare fotke iz obiteljskih fotoalbuma i smjestiti ih u filmski kontekst. "Sluzbena" prica ide ovako nekako:

Listajući obiteljske albume često nam se čini kako su naši preci s crno bijelih fotografija vodili život u nekoj drugoj realnosti. Realnosti koju je lakše povezati s filmskim pričama nego s našom, običnom svakodnevicom. Pomisao da su naši roditelji, djedovi i bake, stričevi i tete mogli biti junaci u nama dragim filmovima nagnala nas je da fotografije iz njihove prošlosti dizajnerskim intervencijama
smjestimo u filmski kontekst. Na taj smo se način priključili trendu izrade fan–made filmskih plakata, ali na jedan intimniji način.


Plan je da isto ucinimo s jos barem nekoliko fotografija, no zasad ih imamo sedam. Inace projekt je izabran za predstavljanje na izložbi Hrvatskog dizajna '1112' u Muzeju za umjetnost i obrt pa navratite (u rujnu) ako vam bude usput


Betty Blue (1986)


Satantango (1994)


Z (1969)


The Cardinal (1963)


Un homme et une femme (1966)


The Exorcism of Emily Rose (1995)


Ballad of a Soldier (1955)
MuhaNaZidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:53   #20
odlicna ideja

najjaci su mi exorcism i satantango, a bzvz jedino covjek i zena, jer je covjek na ovoj fotki veseo
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.