Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 20:50   #1041
He, a di si ti onda od ovih kategorija
ili si ti u onoj posebnoj: besposlen pop, jariće krsti
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:14   #1042
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Ovu temu pokrećem iz jednog moralnog osjećaja i poštovanja prema ljudima koji su radili toliko lijepih stvari za Republiku Hrvatsku i njene građane a sada ih se gasi, ne samo to nego još i proziva kao neperspektivne jer smo u NATO-u.
Iskreno zgrožen sam nastupom nekih koji zbog svojih sitnih interesa mogu na „gnjusan“ način napisati nešto tako neistinito i puno laži da bi njihov cilj oblatio sredstvo u ovom slučaju ljude-zrakoplov-eskadrilu koja je bez zrakoplova kao ptica bez krila.


Za početak jedan od stotine humanitarnih stvari goje je ista eskadrila obavila:


http://www.morh.hr/hr/morh-u-zajedni...acijenata.html



Potom veliki pozdrav mom kolegi Yaser Arafatu https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4885 i njegovom prijatelju gospodinu pukovniku Hrvatske vojske Mladenu Žagaru da kolege s foruma.hr vidu dobre stavri tih skromnih ljudi:

http://www.evarazdin.hr/varazdinski-...adra-u-zagreb/
SaleRI pogledaj dosta ovih pizduna koji su se nakotili na ovome forumu nije bilo ovdi 2012 prije 5 godina!

Znaš zašto ih nije bilo pa nisu pizduni imali interesa njima HRZ pa tako ni ETA nije ljubav nego zarada.

Gledaj ja sam pokrenuo ovo temu 2012 godine kada su neki klicali da ih treba prodati.

Što ti prije par postova onaj pizdun napisa da ja to pišem radi zarade?

U P.M ćeš vidjeti radi koga to radim pa vidi vjeruješ li pizdunu ili meni
Pozdrav i Domovini vjerni!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:36   #1043
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Tužno i žalosno, krenula je rasprodaja!!!



Link: http://www.aalan.hr/UserDocsImages/D...ZRAKOPLOVI.pdf

Link na rasprodaju: Antonova, Pilatusa i Mi-24 V!! Navalite Ukrajinci, Srbi, Gruzijci i ostala svito. Izvorno Hrvatsko bez početne cijene!

I tako dva Antonova An-32 stavljeni na bubanj i ono najtužnije bez početne cijene bitno je dati 15.000,00 EUR kapare i ponudiš 150.000,00 EUR i vozi miško!!!

Bravo za Ministra obrane, bravo za svitu!!
An_02 dosljedno a ne prodaja.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:39   #1044
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post


Prodani nisu još.
Stavim ovaj post prije godinu ipo i onda me quta jazavac.

Pa kaže:

Zanimljiva fotka.
Još zanimljiviji autor.
Pitao si ga za dopuštenje za objavu?

SaleRI kada pogledaš P.M pogledaj i ovu fotografiju.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.

Zadnje uređivanje an_02 : 14.08.2017. at 21:52.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:36   #1045
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
The " stručne osobe" NE PISKARAJU po forumima.
Apsolutno je fascinantno vidjeti 5- 6 forumaša al, maltene 24h na dan /365 dana u godini ,godinama, na temi zrakoplovstva uglavnom.

Oprosti pajdo,ali ako si doista stručan ,imaš npr. svoju firmu pogotovo ili još gore, radiš za nekog privatnika - nema šanse - ali NEMAjebene šanse , da si na forumu ali non- stop.

Osim , pardon ako si :

- penzioner
- student
- nezaposlena osoba
- osoba "po zadatku" tj. dobivaš neku lovu ili imaš neku korist od piskaranja po forumima konstantno...

Tako da teško da na ovom pdf i temama neka "struka" velika stanuje.....
Ima ih, ali tih par sam primjetio da su rijetko tu...ljudi naime - rade.


__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:25   #1046
nekome usput,nekome po zadatku,neko ne zna ni izdrkat više,pa se uvatija tipkovnice

molin kolege da se neko vrime suzdrže insajderskih slija komentara,priopćenja i općenja koje nisu javno i besramno objavljene prima svekoliku puku.

Fala.Domovini vjerni
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:02   #1047
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
nekome usput,nekome po zadatku,neko ne zna ni izdrkat više,pa se uvatija tipkovnice

molin kolege da se neko vrime suzdrže insajderskih slija komentara,priopćenja i općenja koje nisu javno i besramno objavljene prima svekoliku puku.

Fala.Domovini vjerni
bukom sa Piketa ugasila bi se radio šutnja

fala,Domovini vjeran
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:22   #1048
Tekst: Pukovnik Branko Suk bivši zapovjednik ETA.

__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:06   #1049
Ima tamo neki državni neprijatelj broj 147c koji tvrdi da je trenutna taktika IPD-a za prikrivanje raspada hrvatskoletačkog sustava vađenje arhivskih slikica i keljenje po forumima. Ja mu ne vjerujem čak ni kad tvrdi da se u tu svrhu brišu datumi sa postiranih naslovnica vojnosrtučnih publikacija.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:46   #1050
Datumi, broj i godina sve postoji samo polako sve ima svoje zašto kao i poljetanje Be-146 pa bilo to CTN-a ili Malmö Aviationa.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:36   #1051
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
SaleRI pogledaj dosta ovih pizduna koji su se nakotili na ovome forumu nije bilo ovdi 2012 prije 5 godina!

Znaš zašto ih nije bilo pa nisu pizduni imali interesa njima HRZ pa tako ni ETA nije ljubav nego zarada.

Gledaj ja sam pokrenuo ovo temu 2012 godine kada su neki klicali da ih treba prodati.

Što ti prije par postova onaj pizdun napisa da ja to pišem radi zarade?

U P.M ćeš vidjeti radi koga to radim pa vidi vjeruješ li pizdunu ili meni
Pozdrav i Domovini vjerni!
Tigre, ti i ja se razumijemo.... Pizduni laju, karavane prolaze, ali - decki su u zraku! To je najbitnije... A biti ce ih sve vise i vise unatoc poteskocama i nekim greskama u koracima...
Neka pati koga smeta... Par pizduna nas nece izbaciti iz kolosijeka.. Nisu ni prije 25 godina pa nece ni sad...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 18:20   #1052
Koji dečki? Oni sa An-32? Bar dvojica jesu. Na Airbusu
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 18:36   #1053
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Koji dečki? Oni sa An-32? Bar dvojica jesu. Na Airbusu
Jel' oblacno u Turskoj?
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:52   #1054
Severe CAVOK ali to nema nikakve veze sa ex-pilotima ETA, u Turskoj ih nema. Ponavljam pitanje: koji dečki su u zraku?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:18   #1055
http://www.maxportal.hr/vijesti/vide...i-gase-pozare/

Nisam ja.... ali svaka im čast
Alo Krste u kojoj buži ti je ta struka
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:03   #1056

__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:21   #1057
Stric Gojko to kupi s nepunih 200 sati leta.
Letio svakog ponedjeljka iz ZGB za PU,ZAD, ST ,razvozio putnike namjernike državnih službi (ne samo vojske).
Prošli remont, dva stupnja modernizacije, opremljen ida mogu letjeti u međunarodnom prometu i to je to.
Ruaga Do 28 nemamo, CASA 212 nemamo, Let 410 nemamo....
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 20:18   #1058
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
http://www.maxportal.hr/vijesti/vide...i-gase-pozare/

Nisam ja.... ali svaka im čast
Alo Krste u kojoj buži ti je ta struka
Pa jesi vidio s koje visine baca vodu? Kanaderi i Air Traktori se "zabijaju" u požar.

I samo 7 tona sa onolikim avionom. Koliko bi an-32 mogao ponijeti? Nije ni čudo što nema snimaka sa pravih požara.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 20:36   #1059
Krhko je znanje...
Kanaderi se zabijaju u požar jer moraju a ne jer im je to gušt.
Inače nema efikasnosti. Slično ti je sa helićima i bajom.

Naprimjer Ka32 je u Portugalu pokušao sa Simplex rezervarom
koji je odmah ispod helića, pa su piloti odma javili da ne mogu dovoljno
blizu da bi bili efikasni.

Ovaj sustav od amera je dizajniran da avion mora iznad terena na 150-200 m
za max efikasnost. To je ipak sigurnije nego 25-30m koliko ližu CL415

Sa njemačkim sustavom se ide sa bilo koje visine jer je na paleti
blizinski upaljač koji pali na 20-30 m visine.
I jedan i drugi sustav pogodni su za operacije zaprečavanja retardantom, pa i noću.

Možeš staviti 40 paleta u Il 76 ako ga imaš. RH ima An 32 koji nosi 7-8 t pa njih baciš
kada je frka pred naselje sa retardantom ako si pametan ako nisi onda prepustiš stvari
stihiji ili dečkima iz Torcide.

Sve ima svoje, problem je što je struka negdje drugdje,
kod Krste nažalost nije.....

Zadnje uređivanje 9aplus : 25.08.2017. at 20:51.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:59   #1060
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Krhko je znanje...
Kanaderi se zabijaju u požar jer moraju a ne jer im je to gušt.
Inače nema efikasnosti. Slično ti je sa helićima i bajom.
Zašto se moraju zabijati, mogu i oni more prolivati sa 200m. pa? To i ništa isto.

Ostalo neću ni komentirati.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.