Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 10:28   #9701
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Jeli tko vidio vunom obložene fasade kada u nju probije voda(a probije prije ili kasnije)u kombinaciji sa burom,ovo se odnosi na zgrade isključivo?
ja sam vidio, ima ih kod mene koliko hoces.. lijepo zelene na suncanoj strani, a na sjevernoj vise crno pljesnjive boje.. nakon 2-3 godine pocinju promjene u pravilu..

doduse, kod mene nema bure. mozda je s burom bolje?
nezgodan2 is offline  
Old 07.11.2016., 10:30   #9702
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ok, to s bojanjem je skroz razumljivo, jer ni ne prljaju se sve prostorije jednako (zato se neki bojaju češće neke rijeđe).
Tamank kad madrac "izamortiziraš" kreneš zarađivati na njemu
A i podstanari su sretni, bolje 6god star madrac nego 26 kao u većini stanova.
I to sigurno ne najjeftiniji, nego bar iz sredine ponude.



Gle, meni ta brojka nikako ali baš nikako nije jasna. i to za roh-bau, ne za ključ i ruke. Toliko može koštati jedino da umjesto čelika ugrađuješ zlatne poluge u beton.
Imaš li troškovnik?.
Ali nije pisala o "visokom" rohbau-u. Znači to bi trebalo uključivati već i prozore i vrata te klimatizacije može tu biti i podno grijanje a možda i dizalo ako je predviđeno. Ovisno o definiciji je stepenište već i bojano i ima podove. To što definitivno fali u visokom rohbau-u su sanitarije, podovi u stanovima, te boja u stanovima i namještaj. Znači da ako netko to kupi (ako je uopće za prodaju) i ima meštre i materijal pri ruci može useliti 2-3 tjedna kasnije.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 07.11.2016., 10:34   #9703
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kamenu vunu na energetski ništa posebnom objektu ne bih stavio da je i jeftinija jer sam vidio kako izgledaju takve fasade kad u njih iz bilo kojeg razloga uđe voda. To me toliko odbilo da se za tu soluciju nisam niti raspitivao.

Stoga je moj odabir bio stiropor (za Dalmaciju minimalnih zakonskih 10cm je više nego dovoljno) sa trenutno najboljim silikonskim završnim slojem. Cijena 29E/m2, može se naći i skuplje i jeftinije.
Paropropusnost me ovdje ne brine jer znam otvoriti prozor kao vjerovatno i svi te redovno ventiliram prostorije, a što se vatre tiče neću otkriti toplu vodu kad napišem da me više brine požar unutar kuće od onoga van nje.

Stiropor bih ipak radi loše paropropusnosti zaobišao da gradim niskoenergetsku kuću sa recirkulacijom zraka (sa minimalnim otvaranjem prozora). Samo u tom slučaju bih ozbiljnije razmislio o vuni,ali opet ne o onoj van nego onoj unutar cigle,ili pak o "sendvič" zidovima gdje je vuna između dva reda cigli.

Objekti sa stiropor fasadama stoje godinama,bez problema ukoliko je napravljeno kako valja.
Tako da.....toliko o tome.
slazem se sa svim.
da ne bi bilo zabune, da ne ispadnem apologet vune na klasicnoj kuci - i ja imam 10cm stiropora.
o vuni ne bih razmisljao nikad za fasadu...ako Bog da da budem gradio sa energetskom ucinkovitoscu na pameti to ce bit drvo/slama kombinacija, ali to je sad druga tema.

sto si i koliko stavio u krov?
forumhrusername is offline  
Old 07.11.2016., 11:11   #9704
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
definitivno stirodur naspram stiropola, em drastično bolje podnosi izloženost vodi, em je trajniji i postojaniji,em je bolji toplinski izolator,em je i hidroizolator...jedina mana mu je da je zapaljiv..
Fasada Rofix 10cm EPS80, cokul 8cm XPS Stirodur .
Smatram da je to optimalno. Nije mi se jos kasno predomislit, vidjet cu jos do proljeca kad planiram fasadu.

Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
sto si i koliko stavio u krov?
Puno toga. Na kosi dio prvo zagladivanje kose ploce i hidroizolacija,pa
parna brana, ,letvanje u uzdužnom smjeru,mineralna vuna 5 cm,
letvanje u poprečnom smjeru,mineralna vuna 8 cm,paropropusna i vodnepropusna folija,crijep

Na ravni dio je isla hidro i termo izolacija pa AKWALAN

***
Hidroizolacija ravnog krova sa membranom od sintetičke gume u bijelom tonu tip AKWALAN, postavljenu na podlogu od netkanog geotekstila PP-Drefon - ST 200, gustoće 200 g/m2. Hidroizolaciju treba izvesti na način da prekrije cijelu površinu ravnog krova, kao i zidne parapete do vrha sa završetkom na parapetu, a ispod poklopnog lima. Membranu treba podignuti min. 30 cm uz dimnjake, ventilacione otvore ili druge istake na krovovima.
****

Ploče ravnog i kosog krova su AB sa vodonepropusnim aditivom betonu, možda nije trebalo ali ne može štetiti a škrtariti na konstrukciji nisam htio.

Za same detalje nisam siguran, nisam bio prisutan kad se radilo ali mislim da ne moze biti lose.

Zadnje uređivanje Offshore : 07.11.2016. at 11:51.
Offshore is offline  
Old 07.11.2016., 11:33   #9705
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kamenu vunu na energetski ništa posebnom objektu ne bih stavio da je i jeftinija jer sam vidio kako izgledaju takve fasade kad u njih iz bilo kojeg razloga uđe voda. To me toliko odbilo da se za tu soluciju nisam niti raspitivao.

Stoga je moj odabir bio stiropor (za Dalmaciju minimalnih zakonskih 10cm je više nego dovoljno) sa trenutno najboljim silikonskim završnim slojem. Cijena 29E/m2, može se naći i skuplje i jeftinije.
Paropropusnost me ovdje ne brine jer znam otvoriti prozor kao vjerovatno i svi te redovno ventiliram prostorije, a što se vatre tiče neću otkriti toplu vodu kad napišem da me više brine požar unutar kuće od onoga van nje.

Stiropor bih ipak radi loše paropropusnosti zaobišao da gradim niskoenergetsku kuću sa recirkulacijom zraka (sa minimalnim otvaranjem prozora). Samo u tom slučaju bih ozbiljnije razmislio o vuni,ali opet ne o onoj van nego onoj unutar cigle,ili pak o "sendvič" zidovima gdje je vuna između dva reda cigli.

Objekti sa stiropor fasadama stoje godinama,bez problema ukoliko je napravljeno kako valja.
Tako da.....toliko o tome.
S većinom se slažem, međutim i objekti s vunom stoje godinama. Praktički nisam naišao nego na svega par loše napravljenih fasada, sve su bile sa stiroporom, jer je tad vuna bila masno skuplja i tek dolazila na tržište. Znači, nije ni do stiropora, nego do loših majstora.

Isto bi radio sendvič zidove, to je najbolja opcija, i onda nemaš brige.

Što se tiče vune, išao bi ovčju.

Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Jeli tko vidio vunom obložene fasade kada u nju probije voda(a probije prije ili kasnije)u kombinaciji sa burom,ovo se odnosi na zgrade isključivo?
Nisam uživo, ali isto ti je sranje sa stiroporom.

Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Nekako nitko me ne može uvijeriti da taj stiropol nakon deset godina ima tražen izolacijska svojstva s obzirom na stalno izloženost ekstremnim temperaturama i povremeno ili trajno vlazi.

A da ne govorim da stiropol loše podnosi trajniju izloženost vodi te UV zrakama,u prijevodu počinje se raspadati,dakle gubi svoj izloacijska svojstva.

definitivno stirodur naspram stiropola, em drastično bolje podnosi izloženost vodi, em je trajniji i postojaniji,em je bolji toplinski izolator,em je i hidroizolator...jedina mana mu je da je zapaljiv.

vuna nikako baš iz razloga jer može popit masu vode, a tada nastaju sranja em gubi svoju osnovnu funkciju, em kod bure možebitno bude fasade svugdje.

A hebeš fasadu koja 30 godina neće biti u funkciji.
Mana mu je i što je totalno neelastičan.
rocker1987 is offline  
Old 07.11.2016., 11:44   #9706
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
vuna nikako baš iz razloga jer može popit masu vode, a tada nastaju sranja em gubi svoju osnovnu funkciju, em kod bure možebitno bude fasade svugdje.

A hebeš fasadu koja 30 godina neće biti u funkciji.
Ako je fasada napravljena kako treba bura joj neće naškoditi, kao ni voda jer kamena vuna dolazi s premazom koji je štiti od vode, problem može biti isključivo zbog nestručnog postavljanja. Vidio sam fasade kako lete po ulici, ali nikad vunu.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...Hostovom-bregu

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...ometara-na-sat

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...-nista-ne-radi
Guud is offline  
Old 07.11.2016., 11:47   #9707
Znalo se i krovova nalaziti po cesti.
rocker1987 is offline  
Old 07.11.2016., 12:07   #9708
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ako je fasada napravljena kako treba bura joj neće naškoditi, kao ni voda jer kamena vuna dolazi s premazom koji je štiti od vode, problem može biti isključivo zbog nestručnog postavljanja. Vidio sam fasade kako lete po ulici, ali nikad vunu.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...Hostovom-bregu

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...ometara-na-sat

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...-nista-ne-radi
Kada stiropol leti to ti je isključivo jer se štedi na tiplima i lipilu, pa ti bude trč, trč jedan tipal, a takvu fasadu samo drži lipilo, jedno vrime.

I onda bude kukulele, te članci u novinama tipa "pet minuta prije pada fasade ispod prolazila skupna mališana iz vrtića".
Kserks is offline  
Old 07.11.2016., 12:57   #9709
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Puno toga. Na kosi dio prvo zagladivanje kose ploce i hidroizolacija,pa
parna brana, ,letvanje u uzdužnom smjeru,mineralna vuna 5 cm,
letvanje u poprečnom smjeru,mineralna vuna 8 cm,paropropusna i vodnepropusna folija,crijep

Na ravni dio je isla hidro i termo izolacija pa AKWALAN

***
Hidroizolacija ravnog krova sa membranom od sintetičke gume u bijelom tonu tip AKWALAN, postavljenu na podlogu od netkanog geotekstila PP-Drefon - ST 200, gustoće 200 g/m2. Hidroizolaciju treba izvesti na način da prekrije cijelu površinu ravnog krova, kao i zidne parapete do vrha sa završetkom na parapetu, a ispod poklopnog lima. Membranu treba podignuti min. 30 cm uz dimnjake, ventilacione otvore ili druge istake na krovovima.
****

Ploče ravnog i kosog krova su AB sa vodonepropusnim aditivom betonu, možda nije trebalo ali ne može štetiti a škrtariti na konstrukciji nisam htio.

Za same detalje nisam siguran, nisam bio prisutan kad se radilo ali mislim da ne moze biti lose.
zvuci odlicno!

ovo sa hidroizolacijom na parapet do pod lim je prava stvar. ja cu identicno rijesit terasu na proljece.

sad me podsjetilo...imas li neke izlaze ventilacije (kupaona, napa) drito vertikalno na krov? ako da, kako je rijesena kondenzacija? ako ne, zanemari.
forumhrusername is offline  
Old 07.11.2016., 16:00   #9710
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Nekako nitko me ne može uvijeriti da taj stiropol nakon deset godina ima tražen izolacijska svojstva s obzirom na stalno izloženost ekstremnim temperaturama i povremeno ili trajno vlazi.

A da ne govorim da stiropol loše podnosi trajniju izloženost vodi te UV zrakama,u prijevodu počinje se raspadati,dakle gubi svoj izloacijska svojstva.

definitivno stirodur naspram stiropola, em drastično bolje podnosi izloženost vodi, em je trajniji i postojaniji,em je bolji toplinski izolator,em je i hidroizolator...jedina mana mu je da je zapaljiv.

vuna nikako baš iz razloga jer može popit masu vode, a tada nastaju sranja em gubi svoju osnovnu funkciju, em kod bure možebitno bude fasade svugdje.

A hebeš fasadu koja 30 godina neće biti u funkciji.
Napisao si hrpu gluposti.
kakve Uv zrake ako imaš 2 sloja ljepila+zavrni sloj preko stiropora?
Kakva vlaga ako je cjeli obučen u ljepilo i mrežicu?
Jesi igdje vidio cjelu fasadu od stirodura? ja nisam, a čisto sumnjam da ću je ikad i vidjeti na običnom/normalnom objektu.

Što se tiče vune, susjed prije 10-20god na 20god staru fasadu stavio 8cm vune (lamele kamene vune, punoplošno ljepljenje bez tipli) stoji jednako ko i prvog dana, jednio je boja izbljedila i pocrnila pa upravo majstori stavljaju skelu i bojaju kuću u novu boju.
nema zelenila,mahovine,vlage.

Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Fasada Rofix 10cm EPS80, cokul 8cm XPS Stirodur .

Puno toga. Na kosi dio prvo zagladivanje kose ploce i hidroizolacija,pa
parna brana, ,letvanje u uzdužnom smjeru,mineralna vuna 5 cm,
letvanje u poprečnom smjeru,mineralna vuna 8 cm,paropropusna i vodnepropusna folija,crijep

Na ravni dio je isla hidro i termo izolacija pa AKWALAN

***
Hidroizolacija ravnog krova sa membranom od sintetičke gume u bijelom tonu tip AKWALAN, postavljenu na podlogu od netkanog geotekstila PP-Drefon - ST 200, gustoće 200 g/m2. Hidroizolaciju treba izvesti na način da prekrije cijelu površinu ravnog krova, kao i zidne parapete do vrha sa završetkom na parapetu, a ispod poklopnog lima. Membranu treba podignuti min. 30 cm uz dimnjake, ventilacione otvore ili druge istake na krovovima.
****

Ploče ravnog i kosog krova su AB sa vodonepropusnim aditivom betonu, možda nije trebalo ali ne može štetiti a škrtariti na konstrukciji nisam htio.

Za same detalje nisam siguran, nisam bio prisutan kad se radilo ali mislim da ne moze biti lose.
Hm,a toplinska izolacija ravnog krova?

jesam ja dobro skužio da na kosom djelu imaš 2 sloja vune ali nemaš ventilirani sloj zraka?
baustelac99 is offline  
Old 07.11.2016., 16:06   #9711
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Samo u tom slučaju bih ozbiljnije razmislio o vuni,ali opet ne o onoj van nego onoj unutar cigle,ili pak o "sendvič" zidovima gdje je vuna između dva reda cigli.
Opcija sendvič zida nije loša ali ima poneke mane. Na primjer, predebeli zidovi (na kraju zid ispadne minimalno 50cm). Zatim obrada špalete, ako ne želiš za ti voda uđe u vunu moraš se pomiriti sa toplinskim mostom oko prozora (ja ne znam kako to drugačije rješiti, ali oko prozora ostane samo cigla, a sloj vune se prekine da se ima na što nabaciti žbuka.
Osim toga sendvič zid "igra" za manje visine, nisam siguran da je pametno obložiti dvokatnicu sa zidom debljine 10-12 cm. I kako bi se taj obložni zid ponašao u slučaju potresa? Naravno, nužno je sidrenje obložnog zida kroz vunu u nosivi zid inox sidrima (još jedan trošak).

Rofix ima sistemROFIX MINOPOR sa mineralnim pločama koje ne gore i paropropusne su pa eto rješenja za one koje brine paropropusnost
baustelac99 is offline  
Old 07.11.2016., 18:42   #9712
@baustelac99

Ne nemamo jos troskovnik imam idejni projekt samo .Isli smo u par objekata koje je radila nasa arhitektica ,slicni su ovome sta mi zelimo dva su gotova ta je cijena cc 1100 /m2.Pricam o modernoj gradevini za turizam bazen na vrhu i vrt ,dosta staklene povrsine,staklena ograda i jedan dio kuce u kamenu (uvoznik tog kamena je iz Benkovca i taj konkretni sta se meni svida je jakoo skup ).Na toj parceli je trenitno jedna kuca koju bi rusili u cijenu ulazi i projekt rusenja .
Sada evo bas danas je i geodetski plan gotov tako da mozemo finalizirat pravi nacrt .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 08.11.2016., 00:23   #9713
tema je "koliko novaca vam je potrebno za normalan život".
Tema o nekretninama je isto aktivna.

Moderatori, ima koga ili vas slabo plaćaju ?
Sarrazin is offline  
Old 08.11.2016., 00:35   #9714
Vidi ovoga, jučer se registrirao, a danas bi nekoga prozivao.

Na (bilo kojoj) temi je prirodno pričati i o onome što je u naslovu, ali i o svim povezanim temama na koje se naiđe, da bismo mogli imati normalnu i suvislu konverzaciju.
Tema nije zbir referata napisanih u obliku zadaćnice o naslovu.
Ovako nešto obično se potegne, pretrese u par dana, i razgovor se prirodno vrati opet na uže područje.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 08.11.2016., 02:32   #9715
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vidi ovoga, jučer se registrirao, a danas bi nekoga prozivao.

Na (bilo kojoj) temi je prirodno pričati i o onome što je u naslovu, ali i o svim povezanim temama na koje se naiđe, da bismo mogli imati normalnu i suvislu konverzaciju.
Tema nije zbir referata napisanih u obliku zadaćnice o naslovu.
Ovako nešto obično se potegne, pretrese u par dana, i razgovor se prirodno vrati opet na uže područje.


-Stipe
Stipe, stoji što si rekao...
ali ovi već danima samo o izolaciji u građevinarstvu

p.s. pardon, počelo je s kućanskim aparatima, pa s rasvjetom...
sad već 2 dana trube samo o polistirenu i kamenoj vuni %-)

Zadnje uređivanje Sarrazin : 08.11.2016. at 02:34. Reason: još o građevinarstvu i opremanju doma
Sarrazin is offline  
Old 12.11.2016., 13:40   #9716
Nas je dvoje i mala bebica. Osnovni troskovi su nam:
podstanarstvo 1900kn (uskoro selimo u svoju kucu)
struja i voda 200kn
bonovi za mobitele 250kn
benzin 600kn
hrana i k.potrepstine 1500kn (dobijemo meso i povrce od roditelja)
dopunska osiguranja i stednje koje se skidaju s racuna 1100kn
izlasci, rodjendani i odjeca 1000kn
------------------------------
Ukupno 5450kn. Kredita nemamo.
+ jednom godisnje registracija 2500kn
+ odrzavanje auta cca 2000kn (uracunate gume svakih par god)
+ putovanja i razni izleti cca 10000kn godisnje

Dobro nam je ali je li to normalan zivot, ne znam bas, da je normalan onda bi nam trebalo puno vise jer smo zaljubljenici u putovanja ali svakako smo i s ovim zadovoljni.
capica19 is offline  
Old 12.11.2016., 17:50   #9717
Voda i struja 200 kn mjesečno?

Ja baš gledam prošli mjesec, struja cca 400kn, voda 170 kn
X-Plosiv is offline  
Old 12.11.2016., 17:55   #9718
Quote:
capica19 kaže: Pogledaj post
Nas je dvoje i mala bebica. Osnovni troskovi su nam:
podstanarstvo 1900kn (uskoro selimo u svoju kucu)
struja i voda 200kn
bonovi za mobitele 250kn
benzin 600kn
hrana i k.potrepstine 1500kn (dobijemo meso i povrce od roditelja)
dopunska osiguranja i stednje koje se skidaju s racuna 1100kn
izlasci, rodjendani i odjeca 1000kn
------------------------------
Ukupno 5450kn. Kredita nemamo.
Ovo je 6550, krivo si izračunala. A kako se grijete?
SayWhatAgain is offline  
Old 12.11.2016., 18:00   #9719
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
Ovo je 6550, krivo si izračunala. A kako se grijete?
grije ih ljubav.
Kserks is offline  
Old 12.11.2016., 18:52   #9720
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kamenu vunu na energetski ništa posebnom objektu ne bih stavio da je i jeftinija jer sam vidio kako izgledaju takve fasade kad u njih iz bilo kojeg razloga uđe voda. To me toliko odbilo da se za tu soluciju nisam niti raspitivao.
daj slike, moće i na ssm.
9009 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.