Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 06:24   #9941
Tako i ja citam komentare uz losije ocjene jer se tu najbolje vidi jer ima neki stvaran problem ili nema.

I ne slazem se da cim nije 10 da je na bookingu losa ocjena, koja je onda svrha ocjena ako su sve desetke i jedna ocjena ispod toga je vec losa.


A predlozeni upitnik od 50 pitanja bi tek dao losije ocjene jer prosjecnim gostima se ne bi dao ispunjavati, a ispunili bi ga najcesce samo oni nezadovoljni zbog necega,
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 18.08.2017., 08:50   #9942
Znači ovako, prelazim na sasvim novu razinu iskustava s gostima. Ovoga se ne bi sjetila niti u ludilo ali:

- donesla mi gošća vodene pištolje koje je skupila po dječjem kutu u dvorištu i zahtjeva da ih spremim dok se njezino dijete igra, jer je ona protiv bilo kojeg oblika nasilja (čudim se da nije i vreću za boks skinula)

- lijepo sam te pištolje uzela i odnesla ih spremiti tamo gdje im je i mjesto (natrag u dvorište)
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 18.08.2017., 09:15   #9943
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Znači ovako, prelazim na sasvim novu razinu iskustava s gostima. Ovoga se ne bi sjetila niti u ludilo ali:

- donesla mi gošća vodene pištolje koje je skupila po dječjem kutu u dvorištu i zahtjeva da ih spremim dok se njezino dijete igra, jer je ona protiv bilo kojeg oblika nasilja (čudim se da nije i vreću za boks skinula)

- lijepo sam te pištolje uzela i odnesla ih spremiti tamo gdje im je i mjesto (natrag u dvorište)
Lijepo je imati puno apartmana i zbrojiti prihod, ali ja bi odvajala dio za kvalitetnu ludaru
KatarinaRi is offline  
Old 18.08.2017., 09:15   #9944

Zaljevanje vodom na +30 ... trebalo bi ih u zatvor, sadisti nasilni.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 18.08.2017., 09:45   #9945
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Sada dodajem i treću kategoriju ocjenjivača - koje iznajmljivači sami "molestiraju" i zazivaju za recenziju, bilo "on the spot" ili još gore - kasnije mailovima, porukama i sl. (meni osobno iritantnije od ičega i tek me to naljuti).
To mi je slicno kao s konobarima. Nedavno, u jednom restoranu gdje smo tu i tamo, klopa ok....konobarica stalno pita jel sve u redu, jel sto nedostaje i ..na kraju jel bilo dobro. U zadnje vrijeme se popravila pa je malo to smanjila, ali od ovog zadnjeg ne odustaje. Jasno, uglavnom kazemo da je sve bilo ok, fino i tak...cak i kad nije bas kao inace...
Zadnji put pita ona jel sve bio ok, ja pocnem kimati glavom sim tam i kazem joj kako je meso ukusno (dobar komad mesa) ali da je prepeceno, suho. Zbunila se, nije ocekivala takav odgovor, samo je rekla "hvala" i otisla.
Quote:
Ako mi se piše - napisat ću, ako ne - neću, a sigurno neću ako se itko postavi da se to od mene "očekuje".


Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
7.5 nije dobra ocjena
Mozda tebi.

Quote:
Odavno sam pisala da bi svima trebalo dati upitnik od 50 pitanja, ovako neki misle da je 7.5 dobra ocjena, a mnogi misle da pak nije.
Air ipak ima bolji sustav ocjenjivanja.
Da, neki misle da je 7,5 cisto ok.

Ustvari na bookingu je kad pretrazujes smjestaj na karti ovaj sa 7,5 opisan kao "dobar"
Ako kroz trazilicu ides po ocjenama opet isto:
6 i vise - ugodan
7 i vise - dobar
8 i vise - vrlo dobar
9 i vise - izvanredan

Ako pak gledas recenzije, onda izgeda ovako:
1-3 vrlo los
3-5 loš
5-7 ok
7-9 dobar
9+ izvanredan

Znam da to sve znas, samo hocu pokazati da kako got okrenes smjestaj s ocjenom 7,5 je - dobar.
Druga je stvar sto mozda nekima to nije dovoljno dobro.
Btw kad se pretrazuje karta nekima pise i "sjajan",i vecina su "sjajni" i "izvanredni". U tom kontekstu "dobar" mozda ne djeluje super, ali ipak spada u dobar smjestaj.


Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Koja je korist čitati ocjene 10, znam da u njima piše da je sve uber super hyper super, i računam da je pola toga bezveze napisano, tek da se nešto napiše.
Sve sami odlikasi...svi su izvanredni/sjajni, olako se dijele te desetke.
Quote:
Treba vidjeti što kažu nezadovoljni ili barem oni manje oduševljeni, i procijeniti koliko je takvih, ponavlja li se isti negativan komentar više puta i nadasve kako to host hendla i rješava li problem ako postoji ili ne. Nađu se tu i odlični, praktični komentari Čitanjem se vrlo lako skuže "prolupali" i mimoze kao nekakve individualne situacije koje preskočiš, ma kakvu god ocjenu dali.
Komentari su zakon.

Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Tako i ja citam komentare uz losije ocjene jer se tu najbolje vidi jer ima neki stvaran problem ili nema.

I ne slazem se da cim nije 10 da je na bookingu losa ocjena, koja je onda svrha ocjena ako su sve desetke i jedna ocjena ispod toga je vec losa.

Quote:
A predlozeni upitnik od 50 pitanja bi tek dao losije ocjene jer prosjecnimgostima se ne bi dao ispunjavati, a ispunili bi ga najcesce samo oni nezadovoljni zbog necega,
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 18.08.2017., 12:12   #9946
Mislim da je stvar i do osobe, ako netko nije zahtjevan njemu je i 7 ok ocjena, ako je netko, khm, zahtjevan, on gleda 9 i iznad..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 18.08.2017., 16:03   #9947
Istina. Pogotovo ako netko nije financijski ogranicen (bez obzira dal stvarno ili jednostavno ima neki limit preko kojeg ne zeli ici), pa bira luksuzni smjestaj s visokim ocjenama.
No vjerujem da dobar dio gostiju (u koje spadam i ja) ne bira smjestaj po ocjeni nego trazi smjestaj na lokaciji koja mu odgovara, sa pristupacnom cijenom, dobrim slikama...a onda slijedi proucavanje detalja.
Je li ocjena 8, 8,5 ili je 9,5 nije mi bas jako bitno. Ako je niza pitanje je zasto je. Nije isto ako netko ima 50 recenzija ili tek nekoliko. Na mali broj recenzija, moze se dogoditi da su komentari, pa i ocjene sasvim ok, ali je netko lupio jako nisku ocjenu i snizio ukupnu. Kad se procitaju komentari i vidi se zasto neki smjestaj ima nize ocjene, tek onda se moze razmisljati o tome je li to stvarno nesto sto nije dovoljno dobro ili su gosti bili malo pre kriticni.
Vise manje, ono sto odaberem ima dobru ocjenu (blizu ili preko 9), jer nekako onih sa ocjenom 7 ili manje bas i nema puno, pa vec nakon odabira onih koji mi se svidjaju, a da su na zeljenoj lokaciji (ili blizu) valjda one "losije" izbjegnem, cisto slucajno. Da vidim neki koji mi se svidja, ima odgovarajucu cijenu, na dobroj je lokaciji i ima solidne komentare, ocjena ne bi bila presudna.
Iako, obzirom da vjerojatno gosti koji su zadovoljni daju ocjene 9 i 10, ovaj sa 7,5 vjerojatno nema dobre komentare. Iako, meni bi bilo logicno da postoji i dobar apartman (sto je opis za 7,5) koji je stvarno dobar. Ne izvrstan, ni sjajan, nego dobar. Sto je ok. Pogotovo ako ides na dan, dva.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 18.08.2017., 20:30   #9948
Sve to ovisi i o onome tko ocjenjuje, besmisleno mi je ustrajavanje na nekakvom objektivnom kriteriju (ma i kroz 150 pitanja), jer je ocjena uvijek individualna i ovisi uvijek dijelom o prethodnom iskustvu i očekivanjima gosta.

Najčešće se - gledam širu sliku od samo Hrvatske - vidi distorzija ocjena na nekom osrednjem smještaju, gdje dio ljudi je oduševljen (jer su navikli pretežno na gore u nekom cjenovnom razredu), a drugi dio ljudi je jako nezadovoljan i razočaran (jer su navikli i očekivali bolje, ali su pogriješili kod rezervacije (možda zbog ocjena?) ili jednostavno nisu imali neki izbor pa su odabrali što su mogli).

Zato i selektiram uvijek samo loše komentare, jer među njima su zahtjevniji gosti i zanima me što oni kažu, uz naravno neizbježne neke jednostavno "prolupale".
NemremSeSjetit is offline  
Old 18.08.2017., 20:36   #9949
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
To mi je slicno kao s konobarima. Nedavno, u jednom restoranu gdje smo tu i tamo, klopa ok....konobarica stalno pita jel sve u redu, jel sto nedostaje i ..na kraju jel bilo dobro. U zadnje vrijeme se popravila pa je malo to smanjila, ali od ovog zadnjeg ne odustaje. Jasno, uglavnom kazemo da je sve bilo ok, fino i tak...cak i kad nije bas kao inace...
Zadnji put pita ona jel sve bio ok, ja pocnem kimati glavom sim tam i kazem joj kako je meso ukusno (dobar komad mesa) ali da je prepeceno, suho. Zbunila se, nije ocekivala takav odgovor, samo je rekla "hvala" i otisla.
Ja tako - šutke - "odradim" tamo gdje se više niti ne planiram vratiti ... "jel' bilo OK?", "ma super", neda mi se zamarati nakon lošega još raspravljati, jer tu me više neće vidjeti i to je to. (ako bi nešto bilo baš tako loše da se ne može konzumirati, onda bih odmah reagirala, samo jednom mi se to dogodilo).

Tamo gdje sam inače zadovoljna i dolazim redovno - i sama ću, bez da me pitaju, navesti ako nešto nije bilo u redu, jer mi je interes da se to popravi i da dalje dolazim bez traženja nekog drugog mjesta. A ako se ne popravi .. well ..
NemremSeSjetit is offline  
Old 18.08.2017., 21:09   #9950
Treba reći i to da su recenzije na bookingu puno realnije nego na airu. Ne mogu si baš objasniti zašto je to tako... možda zato jer booking jasno odvaja + i -? Kod aira je sve utopljeno u jedan tekst koji je obično neka oda. I onda ako postoji nešto negativno to se teže primjećuje.
Ali zato zvjezdice na airu govore više od samih tekstova.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 18.08.2017., 21:11   #9951
Na kraju profitiraju oni koji se daleko vise pune airom nego b.com. Nije fer..

Ne slazem se. Nama na airu pisu detaljne recenzije, na b.com puno anonimnih samo s ocjenom ili napisu doslovno 2 rijeci (95% recenzija nam je takvo), max 1 recenica.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.08.2017., 21:17   #9952
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Treba reći i to da su recenzije na bookingu puno realnije nego na airu. Ne mogu si baš objasniti zašto je to tako... možda zato jer booking jasno odvaja + i -? Kod aira je sve utopljeno u jedan tekst koji je obično neka oda. I onda ako postoji nešto negativno to se teže primjećuje.
Ali zato zvjezdice na airu govore više od samih tekstova.
Zato što (po mojem iskustvu i mišljenju) booking gosti poznaju i hotele, dok je cijela air platforma zamišljena inicijalno kao nešto drugo a kasnije je propustila evoluirati? Jednostavno je drugačiji profil gostiju.
NemremSeSjetit is offline  
Old 18.08.2017., 21:22   #9953
Airbnb je prvotno zamisljen kao sharing economy, u prapocecima cak nije ni naplacivao smjestaj. Kasnije je krenuo s provizijom i cilj mu je da privatne osobe iznajmljuju svoj smjestaj, bilo samo krevet, sator, prikolicu itd. Air je i prvi uveo tekstualnee
recenzije.
Booking com je poceo samo s hotelima. Od iznajmljivaca je trazio da im se ustupa jedan apartman koji samo b com smije puniti. Kad je air ojacao na trzistu, uveli su i oni tekstualne recenzije, te dozvolu da iznajmljivaci oglasuju svoj smjestaj a bez davanja apartmana u alotman bookingu. Da to nije ucinio, air bi ih pojeo na trzistu

Air je u stvari ukrao ideju i pocetni koncept od Roomorama, ali se agresivnije reklamirao (Godisnje po 170 milijuna eura za marketing), pa se probio..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 18.08.2017. at 21:38.
nasmijanonebo is offline  
Old 18.08.2017., 21:25   #9954
whathever ... tko je bolji - jede slađi kolač :klap:
NemremSeSjetit is offline  
Old 18.08.2017., 21:38   #9955
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Jednostavno je drugačiji profil gostiju.
S tom mantrom koja se stalno provlači po ovom forumu se nikada neću složiti. Nije, jedno te isti ljudi koriste i jedno i drugo pa gdje im jeftinije, čuo sam to samo i od mojih gostiju x puta. Pa i ja sam sam takav, jednom idem preko bookinga drugi put preko aira, gdje mi je bolje. Da li se i ja mijenjam ovisno o portalu preko kojeg bukiram?
Po ovome ispada da oni koji stalno koriste air nikada nisu koristili druge platforme, a air je relativno nov u odnosu na npr. booking. Pa nisu to dva naroda, bookingovci vs airovci
Evo ja nikada nisam vidio neku veću razliku među gostima koij dolaze s raznih strana. Sve ih tretiram isto i svi se više manje slično ponašaju. A ako i ima koji pametnjaković, ne mogu reći da je uglavnom došao preko onog ili ovog izvora.


Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Air je i prvi uveo tekstovne recenzije.
Booking com je poceo samo s hotelima.
Nije ovo točno, imao je booking tekstovne recenzije odavno, ne znam točno od kada ali sasvim sigurno su ih imali prije pojave aira. Čak se ni ne sjećam da je imao samo brojčane ocijene. Nekada je imao 24h confirmation ali su to bili ukinuli, ima već dosta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 18.08.2017., 21:40   #9956
B com postoji ravno 20 godina, air 8 godina, ali tek od 2011.se poceo omasoviti/probio se na trzista.

Ja koristim i air i b com, na b com sam 15 god, na airu od 2011. Prije tog sam znala za roomoramu. Sjecam se da sam prvi put cula za roomoramu i air u novinama- "Vjesniku" i isla gledati sto je to, bilo je to 2009.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.08.2017., 21:46   #9957
Eto vidiš, samo da znaš da kada koristiš air onda si ''mila gošća'' a kada koristiš booking onda se silom prilika preobraziš pa si ''ona booking bitch''. Booking na goste djeluje kao pun mjesec na usnule vukodlake, od retivera telećeg pogleda postaju zvijeri željne iznajmljivačke krvi
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 18.08.2017. at 21:59.
aaston is offline  
Old 18.08.2017., 22:02   #9958
Roditelji dosad 6 rezervacija na Airu i svi napisali review.
4 bookingovaca nijednu
KatarinaRi is offline  
Old 18.08.2017., 22:14   #9959
Da li AirBnb i Booking.com zahtjevaju recenziju odmah ili...?
Znam da Airbnb traži odmah, i da imaš 14 dana. A ne znam kako je kod booking.coma, možda oni tek nakon nekoliko dana pitaju gosta za recenziju.
dalmatin is offline  
Old 18.08.2017., 22:46   #9960
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, samo da znaš da kada koristiš air onda si ''mila gošća'' a kada koristiš booking onda se silom prilika preobraziš pa si ''ona booking bitch''. Booking na goste djeluje kao pun mjesec na usnule vukodlake, od retivera telećeg pogleda postaju zvijeri željne iznajmljivačke krvi
Naravno da nije baš takva ekstremna razlika, ali činjenica da na Airu i iznajmljivač može ostaviti recenziju gostu sigurno utječe na to koliko će gost zakerati i tražiti dlaku u jajetu, pogotovo ako misli kontinuirano koristiti Air. Ljudi si svašta dozvole kad su (ili misle da su) anonimni ili kad se njih ne može iskritizirati. Pogledaj samo komentare ispod članaka na netu, dovoljno ti je. Tako da je razlika u komentarima na Airu i Bookingu poprilično lako objašnjiva. A ponekad i u ponašanju (security deposit, strict cancellation policy, komunikacija prije dolaska zato jer to host može kasnije spomenuti u recenziji ili se pozvati na to u slučaju nekog problema itd.).

Ne pišem iz vlastitog iskustva jer sa Bookingom ne radim, ali sam kao gost primjetila da je Booking realniji što se tiče ocjena (na Airu su skoro svi odlikaši), ali su zato komentari mahom puno gluplji ili relativno beskorisni jer su kratki. I često se vidi da su gosti manje informirani, što se može pripisati Bookingovim lošim opisima apartmana.
lyrabelacqua is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.