Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2016., 01:08   #1541
U slučaju rastave ovisi a alimentaciji. Plaćaš alimentacije imaš pravo na pola Kindergelda. U praksi se prima majka Kindergeld i odbije se ta polovica sa alimentacije.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:47   #1542
Quote:
Mali s mora kaže: Pogledaj post
Poz. Imam pitanje u vezi djecijeg doplatka .. radim tu već dvi godine i nisam tražio Kindergeld. . Zbog nemogućeg dogovora s bivšom ženom. Sad me zanimatko ima pravo na djeciji posto smo rastavljeni a djeca su doli bivšom ženom dali Kindergeld djelimo jer imamo podjeljeno skrbništvo jer mi jedni govore jedno a drugi obrnuto ja želim samo da djeca uživaju taj novac i da se ne koristi u ništa drugo.koje su moje pravne mogućnosti?
Ja mislim da ti i nemas pravo na njemacki djeciji doplatak ako ti zena radi u Hrvatskoj i jos uz to prima doplatak iz hrvatske kase. Moguce da samo imas pravo na Kinderfreibetrag ovisno o broju djece.
A prosvercat se za Kindergeld isto ne dolazte na ideju, pa primat i hrvatski i njemacki, jer ako i pokusas ostvariti pravo na njemacki doplatak, trazit ce te svabo prije ili kasnije potvrde da dole nista ne primate.

Inace, najbolje ti se zbilja raspitat kod Familienkasse.. a bogme i kod nekog dobrog Steuerberatera, jer po njemackom zakonu imas sigurno pravo da ti se pola djecijeg doplatka odbije od alimentacije..
__________________
psihodelicna ;o)

Zadnje uređivanje biljcica : 27.12.2016. at 19:05.
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:17   #1543
Nece dobit nista jer treba potvrda iz HR da se nista ne prima i oni to provjeravaju, zato traje mjesecima dok se dobije rjesenje ako su djeca u HR, otkad smo u EU sve je drugacije, prije se i moglo svasta podvalit, sada nema niti teorije jer se sve provjerava.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:35   #1544
Quote:
Mali s mora kaže: Pogledaj post
Poz. Imam pitanje u vezi djecijeg doplatka .. radim tu već dvi godine i nisam tražio Kindergeld. . Zbog nemogućeg dogovora s bivšom ženom. Sad me zanimatko ima pravo na djeciji posto smo rastavljeni a djeca su doli bivšom ženom dali Kindergeld djelimo jer imamo podjeljeno skrbništvo jer mi jedni govore jedno a drugi obrnuto ja želim samo da djeca uživaju taj novac i da se ne koristi u ništa drugo.koje su moje pravne mogućnosti?
Imaš pravo na DD,ali budući da ti djeca žive sa majkom onda ona mora podnijeti zahtjev.
I ako primaju djeca DD u Hrvatskoj imaju pravo na razliku DD u Njemačkoj.

Uglavnom, kako god kreneš ne možeš ništa bez majke od djece i njenog potpisa.
I mislim da ti se za taj iznos DD iz Njemačke smanjuje iznos alimentacije koliko me sjećanje služi.

U svakom slučaju zadnjih godinu dvije je dosta dugotrajan proces dobivanja dječjeg doplatka u Njemačkoj za djecu koje žive u Hrvatskoj. Dobiješ ga sigurno,ali se načekaš i traže hrpu papira.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:51   #1545
Sve ispravno osim prve recenice;ti podnosis zahtjev a (i) ona se na njega potpise.


iCrap&TapaCrap
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:23   #1546
Mi smo se okvirno dogovoriti da djeciji ide na moj račun i da ga djelimo a pola.sad me zanima dali može ići tako ako ona potpiše zahtjev, znači da bi djeciji išao na moj račun i da bi ga ja tj njenu polovicu slao njoj. U biti dali je to u redu ako smo se tako dogovorili znači dali je u zakonskim okvirima.
Mali s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:48   #1547
Ide na racun koji si naveo u Zahtjevu i dalje raspolazes kako zelis.


iCrap&TapaCrap
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:42   #1548
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Ide na racun koji si naveo u Zahtjevu i dalje raspolazes kako zelis.


iCrap&TapaCrap
Znaci kad se potpiše sve je s pravne strane u redu.
Mali s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:22   #1549
Pozdrav ljudi, molio bih savjet kako naći posao u munchenu na mjesec, dva bez znanja jezika (znam osnove, a engleski govorim perfektno). Smještaj imam osiguran, posao bilo kakav samo da cim vise love zaradim u tom roku.
krigl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:47   #1550
Quote:
krigl kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, molio bih savjet kako naći posao u munchenu na mjesec, dva bez znanja jezika (znam osnove, a engleski govorim perfektno). Smještaj imam osiguran, posao bilo kakav samo da cim vise love zaradim u tom roku.
Ja prvoj nemoj reći u razgovorima da tražiš samo na mjesec ili dva, jer čemu te zaposliti kada odmah opet ideš ča.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 10:28   #1551
čula sam da se nakon polaganja njemačkog jezika polazniku vrača uplačeni novac za tečaj. jel to istina?
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:38   #1552
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
čula sam da se nakon polaganja njemačkog jezika polazniku vrača uplačeni novac za tečaj. jel to istina?
To je od pokrajine do pokrajine drugačije. Neki vraćaju skoro sve a neki ništa, većina vraća jedan dio......
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:10   #1553
Quote:
krigl kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, molio bih savjet kako naći posao u munchenu na mjesec, dva bez znanja jezika (znam osnove, a engleski govorim perfektno). Smještaj imam osiguran, posao bilo kakav samo da cim vise love zaradim u tom roku.

Imaš jako puno engleskih govornih stranica u njemačkoj od strane stranaca, kako izvrsno govoriš engleski, slobodno pregledaj ponudu stranica, uključi se s tvojim pitanjem na njihove stranice i dobiti ćeš odgovor. Ne sjećam se koje su to, nisam zapamtio ali čitam ih ponekad.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:41   #1554
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
čula sam da se nakon polaganja njemačkog jezika polazniku vrača uplačeni novac za tečaj. jel to istina?

Ako mislis na tecaj u sklopu integracije koji traje nekih 6 mjeseci,
da, istina je. Ne znam u kojoj mjeri, ali najmanje jedan veliki dio se vraca nakon pozitivnog rezultata.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:56   #1555
Quote:
krigl kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, molio bih savjet kako naći posao u munchenu na mjesec, dva bez znanja jezika (znam osnove, a engleski govorim perfektno). Smještaj imam osiguran, posao bilo kakav samo da cim vise love zaradim u tom roku.
Jeli to za svadbe, da saberemo na forum da ne ides u Džermani
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:28   #1556
koja je "fora" s ovim stanom?
https://www.immowelt.de/expose/2CQ2M4R


kak je s poslom u Berlinu?
Pretpostavljam ne bas kao u Munchenu?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:49   #1557
Iduca runda cascenja imenima i idu kartoni.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:36   #1558
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
koja je "fora" s ovim stanom?
https://www.immowelt.de/expose/2CQ2M4R


kak je s poslom u Berlinu?
Pretpostavljam ne bas kao u Munchenu?
Rekla bi da je mamac.
Ali zovi i vidi...
Poštovani gospodine Lee, nažalost je taj stan već iznajmljen, ali imamo ja druge u ponudi, želite li da vam nađemo stan?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:41   #1559
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
čula sam da se nakon polaganja njemačkog jezika polazniku vrača uplačeni novac za tečaj. jel to istina?
Ono za što ja znam jest da kad ti država sufinancira integracijski tečaj (50%), nakon položenog B1 ispita može se dobiti nazad još 50% od uplaćenog novca.

Imaš ovdje sve na hrvatskom objašnjeno.

Postoji i opcija da ne moraš ništa platiti u slučaju da primaš socijalnu pomoć ili pomoć za nezaposlene, ali to nisam koristila pa ne znam nešto više o tome.
aree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:45   #1560
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran 100%.........recimo, siguram sam jedno 145%
Uglavnom, ako zelis preplaceni porez natrag, morat ces donijeti potvrdu porezne iz drzave, gdje si bio ostali dio godine.
Može li se ta potvrda (skenirana) nekako poslati putem Elster portala ili ne mogu to riješiti online nego onda sve moram slati poštom ili negdje osobno odnijeti?
aree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.