Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 12:21   #9521
Nema potrebe za brigom,tako ide.

rovaccccc is offline  
Old 17.11.2017., 12:34   #9522
Odlicno hvala puno
Astral07 is offline  
Old 17.11.2017., 12:48   #9523
Defrost je lampica power blinla dok ga radi na llcc

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
LOVE is all you can give even when you have nothing to share
phantomdancer is offline  
Old 17.11.2017., 13:36   #9524
toshiba je tu bolje opremljena

ima dodatnu lampicu za defrost, i svjetli - narandžasto
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.11.2017., 16:43   #9525
Bmk.salim se.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
LOVE is all you can give even when you have nothing to share
phantomdancer is offline  
Old 17.11.2017., 21:35   #9526
Quote:
StrelecMK kaže: Pogledaj post
Tvoja tvrdnja za raspon 1,1-2,83 je netacna naravno da ide do 3,2
http://bit.ly/2zWLbbU
LOT 10 isto prikazuje 3,2....samo ti nevidis 3,2....ili smo mi svi slepci ?
http://imgur.com/HPFrBHD

2,83+12%=3,17 ~ 3,20
Oces da kazes da je Eurovent pogresno izdao EnergyLabel sa 3,2kw ?
odgovorio sam ti već za taj dio
Quote:
StrelecMK kaže: Pogledaj post
Malo sam dopunio svoj prethodni post....vezbaj malo matematike
1400? broj aktivnih radnih sati grijanja u sezoni warm/avarage

happy?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 18.11.2017., 09:33   #9527
Ima li budućnosti za ovaj topic ?!?

Pratim ovaj topic već duže vrijeme. Osobno smatram da je već duže vrijeme na krivom kolosijeku. Vas par starosjedilaca se stalno prepucava oko "gluposti", uglavnom se ne radi o iznošenju argumenata već je "bitno da se kontrira". Pa ako se pogleda zadnjih 10 stranica, mislim da se ne može javiti niti jedna osoba koja će reći da joj je postojanje ovog topica imalo pomoglo, na bilo koji način.

Smatram da bi svaki sudionik o određenoj problematici trebao reći: moje mišljenje je ovakvo ili trebalo bi se to napraviti tako i tako zbog toga i toga, ovaj drugi kaže: moje mišljenje je ovakvo, itd... a onaj koga se ta problematika tiče neka procijeni čiji argumenti su mu logičniji i neka nakon postupanja po njima da svoje mišljenje o tome, bilo pozitivno ili negativno.

Pa u duhu toga, mogu li dobiti par mišljenja na sljedeću situaciju: kuća, 85m2, cca 240m3, za ovu priliku dosta loš raspored prostorija (labirint), na jednoj strani kuće vanjska izolacija 8cm, druga strana kuće je diobeni zid sa kućom u kojoj se ne živi, ostala dvije strane imaju unutarnju izolaciju u vidu staklene vune. Klima je Daikin FTX50KV18/RX50K, vanjska temperatura 10°C, unutarnja namještena na 23°C. U većini te kuće je 23°C, dok je u nekim dijelovima 21°C, a u nekima 25°C (labirint!).

Moje pitanje je, da li je za takvu situaciju OK prosječna potrošnja od nekih 300Wh?

I jedno pitanje glede mjerenja potrošnje. Vidim da ovdje većina ljudi ima onaj plug-in mjerač struje i da napojni kabel iz klime ide zidom do utičnice (što je meni osobno ughhhh).
Zar vam nije bolje i praktičnije kupiti neki uređaj tipa Sonoff POW? Vjerujem da je jeftiniji, potrošnja se prati na mobitelu, aplikacija radi i out-of-house, mogućnost prekida napajanja čak i kada niste kući (pa vam napojni kabel ne mora ići u utičnicu, odnosno može biti unutar zida da se ne vidi, što je po meni estetski bolje), mogućnost namještanja schedula za one ljude koji nemaju klimu sa wifi modulom, može se upariti i sa TH10/TH16 uređajem i npr Broadlink RM Mini 3 (dobiva se ista funkcionalnost kao i da se ima wifi modul), radi sa Google Home i Amazon Alexa, najavljena je i podrška za IFTTT, te prikaz potrošnje putem različitih grafova, itd....

Eto da možda pružim malo svog mišljenja i pomoći ovom topicu, budući da to ja osobno nisam dobio na ovom topicu iz razloga navedenog na početku mojeg posta.
janernevis is offline  
Old 18.11.2017., 16:39   #9528
Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Pratim ovaj topic već duže vrijeme. Osobno smatram da je već duže vrijeme na krivom kolosijeku. Vas par starosjedilaca se stalno prepucava oko "gluposti", uglavnom se ne radi o iznošenju argumenata već je "bitno da se kontrira". Pa ako se pogleda zadnjih 10 stranica, mislim da se ne može javiti niti jedna osoba koja će reći da joj je postojanje ovog topica imalo pomoglo, na bilo koji način.

Smatram da bi svaki sudionik o određenoj problematici trebao reći: moje mišljenje je ovakvo ili trebalo bi se to napraviti tako i tako zbog toga i toga, ovaj drugi kaže: moje mišljenje je ovakvo, itd... a onaj koga se ta problematika tiče neka procijeni čiji argumenti su mu logičniji i neka nakon postupanja po njima da svoje mišljenje o tome, bilo pozitivno ili negativno.

Pa u duhu toga, mogu li dobiti par mišljenja na sljedeću situaciju: kuća, 85m2, cca 240m3, za ovu priliku dosta loš raspored prostorija (labirint), na jednoj strani kuće vanjska izolacija 8cm, druga strana kuće je diobeni zid sa kućom u kojoj se ne živi, ostala dvije strane imaju unutarnju izolaciju u vidu staklene vune. Klima je Daikin FTX50KV18/RX50K, vanjska temperatura 10°C, unutarnja namještena na 23°C. U većini te kuće je 23°C, dok je u nekim dijelovima 21°C, a u nekima 25°C (labirint!).

Moje pitanje je, da li je za takvu situaciju OK prosječna potrošnja od nekih 300Wh?

I jedno pitanje glede mjerenja potrošnje. Vidim da ovdje većina ljudi ima onaj plug-in mjerač struje i da napojni kabel iz klime ide zidom do utičnice (što je meni osobno ughhhh).
Zar vam nije bolje i praktičnije kupiti neki uređaj tipa Sonoff POW? Vjerujem da je jeftiniji, potrošnja se prati na mobitelu, aplikacija radi i out-of-house, mogućnost prekida napajanja čak i kada niste kući (pa vam napojni kabel ne mora ići u utičnicu, odnosno može biti unutar zida da se ne vidi, što je po meni estetski bolje), mogućnost namještanja schedula za one ljude koji nemaju klimu sa wifi modulom, može se upariti i sa TH10/TH16 uređajem i npr Broadlink RM Mini 3 (dobiva se ista funkcionalnost kao i da se ima wifi modul), radi sa Google Home i Amazon Alexa, najavljena je i podrška za IFTTT, te prikaz potrošnje putem različitih grafova, itd....

Eto da možda pružim malo svog mišljenja i pomoći ovom topicu, budući da to ja osobno nisam dobio na ovom topicu iz razloga navedenog na početku mojeg posta.
Jbt.....da bi ovo razumio,trebaš bit dr-mr-sc-it....a mi..fr.
streličarstvo is offline  
Old 18.11.2017., 19:03   #9529
Pa zato imaš net pa guglaj.. ka vas gtio pohvaliti post iako ni ja ne znam za pola toga ali zato smo tu da učimo, a ne da se bezveze prepucavamo, zar ne?
Nikomah is offline  
Old 18.11.2017., 20:05   #9530
Ne možeš klimu spajati na takav prekidač. Svaka klima ima proceduru gašenja nakon što ti stisneš OFF na daljinskom, a ako je samo 'otkineš' sa struje, onda se ta procedura neće odraditi. Koliko će joj to smetati, možemo raspravljati, ali čemu riskirati kvar na skupom uređaju ako nije potrebno? Svaka klima ima nekakav timer ako ti baš treba.
hellblade is offline  
Old 18.11.2017., 21:10   #9531
Pod mogućnosti prekidanja napajanja nisam mislio da se klimu ugasi dok radi; zašto bi to netko napravio?
Ja pretpostavljam da se većini vas klima spaja kabelom na neku utičnicu, pa ako je iz nekog razloga želite isključiti iz mreže (npr grmljavina), onda je samo isključite iz utičnice (naravno, ne dok radi). Ovim uređajem to možete napraviti ako i niste kod kuće a npr zaboravili ste.

Budući da ja nikako nisam htio da mi se vidi taj kabel, ili bilo koji drugi kabel po zidu, pa makar on bio u kanalicama, jer osobno to smatram izrazito neestetskim, onda mi je taj feature izrazito korisno došao (iako je uređaj primarno nabavljen zbog mjerenja potrošnje).

Kod novogradnji se to može planirati pa se klima obično izravno spaja na osigurač, pa se to pitanje rješava isključivanjem osigurača (iako su mi i na to mnogi rekli da ih nije volja ići do razvodne kutije i takve stvari...).

A ako se radi o ovoj situaciji koju ste vi spomenuli, da klima radi, a iz nekog razloga se mora isključiti iz mreže putem wifi-a (a klima nema wifi modul jer je bezobrazno skup pa korisnik, normalno, nije htio za njega nadoplatiti) onda se to može riješiti uređajem tipa ranije spomenutog Broadlinka.

Uglavnom, ja sam htio reći da se za mjerenje potrošnje može koristiti jeftiniji a po meni dosta bolji uređaj, a sve ove dodatne sam spomenuo jer možda nekome može pomoći u rješavanju problema koji su ranije u topicu spominjani a jedino što je dano kao rješenje je kupnja bezobrazno i neopravdano skupog wifi modula.
janernevis is offline  
Old 18.11.2017., 21:19   #9532
Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post

Pa u duhu toga, mogu li dobiti par mišljenja na sljedeću situaciju: kuća, 85m2, cca 240m3, za ovu priliku dosta loš raspored prostorija (labirint), na jednoj strani kuće vanjska izolacija 8cm, druga strana kuće je diobeni zid sa kućom u kojoj se ne živi, ostala dvije strane imaju unutarnju izolaciju u vidu staklene vune. Klima je Daikin FTX50KV18/RX50K, vanjska temperatura 10°C, unutarnja namještena na 23°C. U većini te kuće je 23°C, dok je u nekim dijelovima 21°C, a u nekima 25°C (labirint!).

Moje pitanje je, da li je za takvu situaciju OK prosječna potrošnja od nekih 300Wh?
Prosječno, mjesečno, u navednim uvjetima, 300kwh?
Meni se to čini puno. Ipak imaš neku izolaciju, i iako susjedna kuća nije grijana ipak je u njoj toplije nego vani, pa su gubici manji

za usporedbu, možda 10% manja kvadratura, od početka rujna do danas - cca 270kwh. Da, ne grije se 0-24. U rujnu, čak dapače, bilo je onako po doktorski - pp - prema potrebi.
Do prošle zime, trošila mi je najviše 270kn, obično u siječnju. Prošlog siječnja pri onim debelim minusima, potrošila je nekih 320kn. Koliko je točno bilo kwh neznam, ali nikad ne grijem 0-24h Po mjeraču, omjer jeftina skupa tarifa je 15/85%. Obično se grije u periodu 5-6h do 22-23h na 24C. Kod mene nije labirint, onako dosta je kompaktan prostor a razlike u temp budu do 1,7c, dakle slično ko kod tebe

Tak da mi se tih 300kwh čini poprilično puno pri 10C. I kažem ipak imaš nešto izolacije, što vanjske što unutarnje i jedan vanjski zid manje.

kako mi klima ima samo dnevni a ne i tjedni timer, mislio sam je spojiti na digitalni timer što idu na utične. Rečeno mi je da to nikako ne činim. K tome ako klima nema autorestart opcije, takac timer je poslije ne bi ni uključio.

Kablovi i instalacija na ras16 mi se nevide, jer je na zidu špajze pa su provućene iza klime u špajzu a na ras10 ide niz kosinu plafona u kutu tak da puno ne nagrđuje prostor pa se ne zamaram s time
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 18.11.2017., 21:28   #9533
Ne 300kWh, nego je prosječna potrošnja po satu nekih 300W, što bi u 30 dana dalo nekih 216kWh.
Dakle rad 0-24, 30 dana = 216kWh.
janernevis is offline  
Old 18.11.2017., 23:18   #9534
da, ja sam odmah pomislio da misliš na 300W (a) a ne 300kWh (b). Doduše napisao si 300 Wh. Edgar je zbog nečeg zaključio da misliš. Evo sad kod sebe pogledao vuče 280 W, vata, ne Wh.
zadana 24, eko mode uključen, termometar pokazuje 25,5 ali su vrata zatvorena pa je trenutno prostor koji se grije 16m². Vani 7.5
a to se mijenja ovisno o vanjskoj temperaturi, pa zna bit i 400.. mislim, hoću ti reći da iz toga ne možeš baš skoro ništa specijalno zaključiti, ima tu masa faktora u igri, uglavnom normalno je, bilo što između 100 - 500 je normalno, ukoliko je riječ o više-manje ustaljenom grijanju tj. održavanju temperature.. naravno na većim minusima ako ide i do 800, normalno je.. Eto dok sam pisao, ugasila mi se..
Nikomah is offline  
Old 18.11.2017., 23:29   #9535
Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Ne 300kWh, nego je prosječna potrošnja po satu nekih 300W, što bi u 30 dana dalo nekih 216kWh.
Dakle rad 0-24, 30 dana = 216kWh.
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
da, ja sam odmah pomislio da misliš na 300W (a) a ne 300kWh (b). Doduše napisao si 300 Wh. Edgar je zbog nečeg zaključio da misliš. Evo sad kod sebe pogledao vuče 280 W, vata, ne Wh.
zbunio me taj Wh. neuobičajna mjerna jedinica
300w je ok u održavanju s obzirom na jačinu klime i prostor
biti će ti manje na kraju mjeseca, ak imaš dvotarifno brojilo.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 01:34   #9536
Klime od 5 kW obično navode sezonsku potrošnju od kojih 1300 kWh. Ako uzmeš da se griješ 5-6 mjeseci to ti je otprilike to.
hellblade is offline  
Old 19.11.2017., 07:49   #9537
Tako nekako...meni je prve dvije zime potrošnja bila na razini 1350-1400kn, a tak nekak je i ta deklarirana sezonska potrošnje. Prošlu zimu je potrošnja skočila na 1600 radi onih dugotajnih debelih minusa. Samo, ja nikad ne grijem 0-24, a i grijem na 24, a ta sezonska potrošnja kao i sve kalkulira se sa sobnom 20.
kako god, neka paralela u praksi postoji očigledno...., rekli bi, broj aktivnih sati grijanja u sezoni avarage (1400) približino deklariranoj sezonskoj; +/- x%


BTW
jutros 2C/97% vlage, RAS10 ušao u defrost. Od paljenja do gašenja lampice 7minuta. Onda počinje lagano puhati i dok se zalaufa prođe još 1-2min.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 19.11.2017., 08:47   #9538
Zato sam i napisao prosječna potrošnja 300Wh; znači prosječno troši 300W u sat vremena, nevažno da li se gleda u periodu od jednog dana, tjedna, mjeseca ili godine. Mogao sam napsiati i 0.3kWh pa vas valjda ne bi zbunjivalo

Ali kao i svima ta potrošnja u određenom periodu ide od 60W pa sve do 900W.

Mislio sam da bi možda ta potrošnja trebala biti malo manja prema navedenim parametrima, ali onda se sjetim da su prozori stari, drveni, pa možeš kraj njih osjetiti i cirkulaciju zraka hahaha, pa su mi oni za sad glavni osumnjičeni za "nešto veću potrošnju".
janernevis is offline  
Old 19.11.2017., 10:00   #9539
Quote:
janernevis kaže: Pogledaj post
Klima je Daikin FTX50KV18/RX50K, vanjska temperatura 10°C, unutarnja namještena na 23°C. U većini te kuće je 23°C, dok je u nekim dijelovima 21°C, a u nekima 25°C (labirint!).

Moje pitanje je, da li je za takvu situaciju OK prosječna potrošnja od nekih 300Wh?
Kad si već pedantan, koliko je meni poznat Daikin, napisao si nepostojeći model. Da bi točno izračunao potrošnju, iz točnog modela uređaja možeš dobiti iz specifikacija i dijagrama sve što ti je potrebno. S druge strane, trebao bi i znati točan potreban zahtjev svog prostora pa to uprosječiti za nekakav račun (ovisno koliko detaljno želiš ići)

Kad daješ savjete, nadam se da ih i primaš. Malo pripazi s W i Wh, izvuci s neta specifikacije i dijagrame za točan model (i unutarnje i vanjske), daj nekakav zahtjev prostora pa da vidimo jel štima matematika. Ovako "pi puta oko", čini mi se da je sve ok, s ozbirom na 5kW uređaj. Ako dobro vidim ovako brzinski, sezonska potrošnja koju ciljaš je 1600 kWh za grijanje. Uvijek možeš pitati i Daikin sve što te zanima, vjerojatnije će ti oni dati najbolji odgovor.

E da, drago mi je što si naveo ove razlike u temp od nekih 4-5C, ovisno o različitim prostorijama. Upravo je to problem koji sam već naveo kada se tretira prostor samo s jednom unutarnjom. Nekad čovjek može imati sreće da je prostorni balans bolji pa su razlike manje, ali 4-5C je već podosta i problem je.
MrDeadpool is offline  
Old 19.11.2017., 10:04   #9540
Pa ta potrošnja je u redu bar tako mislim.
85 m2 je više nego solidno za ovo vrijeme.

Meni isto nije jasno ako je podesena unutarnja na 23c a u nekima 25°C (labirint!). kako može ta 2c prebaciti od zadane logičnije je da u tom labirintu bude manja temperatura, meni je u hodniku, drugoj spavaćoj , kupatilu, špajzu i wc-u druga niža temperatura od prostorije gdje se grije pa mi nije jasno kako može biti kod tebe 2c veća temperatura.
Dali je ta temperatura u pik-u kad klima grije ili je ta ustabilena non-stop.

Edgar kojih 1.400h rada klime na grijanju, evo ja sada računao i do sada od kako sam upalio klimu na grijanje imam 1.440h do danas a zima praktički nije ni počela a još treba grijati pa skoro do kraja 3 mjeseca.

Moja prosječna potrošnja na grijanju za Hitachi iznosi 88Wh a za Toshibu je 104Wh klime rade 24h bez gašenja.
BatmanBg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.