Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 13:11   #1
Kako da pomognem frendici?? :(

Ljudi, otvorio sam ovu temu,inace mi je ovo prvi put da ovu temu posvecujem
jednoj mojoj bivsoj,(al moja je sadasnja frendica),al mi ne pricamo iz nekih razloga od naseg prekida.Al to sada nije vazno.. U zadnje vrijeme sam zabrinut za nju, takoder i moja druga frendica isto..
Pa trebam vasu pomoc ili moze savjete od vas..
Kad smo mi bili u vezi,bila je sretna, nasmijana, stalno se druzila s prijateljima,
skakutala od srece kad bi cula neku dobru vijest. A nakon sto smo prekinuli,
pa je nasla drugog decka koji je stariji od nje 10 godina i kad sam za to cuo,nije mi se uopce svidjelo sto je stariji. U pocetku im je dobro islo u vezi,a
u zadnje vrijeme se totalno promijenila, vise nije sretna kao prije, pocela pusiti, uozbiljila se, manje se vida s prijateljiama kao da njen decko nju drzi u saci. I kupio joj je laptop, iphone, meni se cini kao da novcem kupuje njenu ljubav da se zavole,al ona je toliko slijepa da nezna sto je sve izgubila otkad je s njim... Pa mi treba pomoc kak da nju izvucem iz mracnog bunara i da bude ona stara kao sto je bila nekada...
Darkwather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:13   #2
nemres ti njoj pomoc, ako ona sama sebi nece i dok ne vidi neke stvari
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:16   #3
Vec je godinu dana s njim i jos je uvijek takva, ja i moja druga frendica vise nju ne
poznajemo kakva je bila prije, mora postojati nacin da nju izvucemo iz toga?? .(
Ako nista ne poduzmemo,sve ce joj biti gore i gore...
Darkwather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:20   #4
Quote:
katari kaže: Pogledaj post
nemres ti njoj pomoc, ako ona sama sebi nece i dok ne vidi neke stvari
X
njegio22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:25   #5
Prijatelj ponekad mora napraviti sve što može....

a ponekad, ne smije napraviti ništa, nego čekati da bude iza te osobe kad bude padala i pridrži je.....

Ona sama mora shvatiti neke stvari, nažalost, vi joj na to ne možete ukazati....a cijena truda je prijateljstvo...

ono što eventualno možete....raditi na tome da pokažete te promjene i tu razliku. Znači, pozivati je vani, veseliti se sa njom, smijati se....a onda kad dođe doma, nakon nekog će vremena početi razmišljati o tome zašto je sa vama sretna i opuštena, a sa njime drugačija....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:33   #6
Quote:
Darkwather kaže: Pogledaj post
Vec je godinu dana s njim i jos je uvijek takva, ja i moja druga frendica vise nju ne
poznajemo kakva je bila prije, mora postojati nacin da nju izvucemo iz toga?? .(
Ako nista ne poduzmemo,sve ce joj biti gore i gore...
Mozda je samo sazrela, prosirila svoje vidike, mozda joj je on pomogao da ne bude vise detinjasta i neozbiljna. Da joj je lose, ne mislis li da bi ti se pozalila? Ne vidim nikakav razlog za tvoje mesanje u njen zivot, osim sto te pere ljubomora. Ona nije maloumna i ti joj nisi staratelj, ako ti zatrazi pomoc kao prijatelju, nadji se tu, ako ti je ne zatrazi, razgovaraj sa njom i pitaj je, ako ti nista ne kaze, to je znak da te se njen zivot ne tice, pa tako onda ostani na svom mestu prijatelja i nicega vise.
Ostavljena sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:33   #7
Hvala na tome,i mi bismo nju htjeli pozvat van,smijat se,veselit se ma sto god radili, kad god ona ide nekuda van,
decko uvijek nju prati kamo god ide i ne pusta nju iz vida i to nam zadaje veliku glavobolju kak da nju maknemo od tog lika.
Kad je ona s njim u drustvu, veseli se i kao da je ono sretna, al mi vidimo jasno njezine suze u njenim ocima i ona to drzi u sebi.
Darkwather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:35   #8
Za ostavljenu- ja nemam nikakvu ljubomoru, samo njoj zelim sve najbolje i dobro, al kako vidim sve vise vise pada u depresiju i postala je nepoznata osoba za nas
pa smo dovoljno zabrinuti za nju. al oke, hvala na savjetu
Darkwather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:38   #9
šta je izabrala, to i ima.
jel nju netko fizički prisilio da ide sa 10g starijim control freakom???
ne, jel tako? tako je.
očito joj gode i laptop i iphone pa je ne zamara toliko šta je on kontrolira.
najlakše je prekinit.
kad se hoće.
pusti je na miru. nek živi kako želi.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:38   #10
Quote:
Darkwather kaže: Pogledaj post
Hvala na tome,i mi bismo nju htjeli pozvat van,smijat se,veselit se ma sto god radili, kad god ona ide nekuda van,
decko uvijek nju prati kamo god ide i ne pusta nju iz vida i to nam zadaje veliku glavobolju kak da nju maknemo od tog lika.
Kad je ona s njim u drustvu, veseli se i kao da je ono sretna, al mi vidimo jasno njezine suze u njenim ocima i ona to drzi u sebi.

A onda nema druge nego čekati da joj se dogodi sranje (ako se to dogodi) i biti tu kad joj bude potrebno.........tu od priče nema vajde......
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:42   #11
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
šta je izabrala, to i ima.
jel nju netko fizički prisilio da ide sa 10g starijim control freakom???
ne, jel tako? tako je.
očito joj gode i laptop i iphone pa je ne zamara toliko šta je on kontrolira.
najlakše je prekinit.
kad se hoće.
pusti je na miru. nek živi kako želi.
bah...a tko prisiljava zlostavljane žene da i dalje budu sa svojim zlostavljačima? pa nitko....ne, jel tako? tako je.

Ovdje je prijatelj koji želi pomoći svojoj prijateljici, a ako prijatelji osjećaju da nešto ne štima...onda ne štima i njihova je dužnost pomoći svojoj prijateljici...mislim, tome i služe prijatelji..zar ne?

Pitanje je kako joj pomoći......

Ljudi ponekad nisu svjesni da nešto što rade sa svojim životom nije dobro.....a tada na scenu stupaju prijatelji, to i je njihova uloga u našim životima....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:02   #12
Tako je grof, zato tome sluze prijatelji Samo joj zelim pomoci da izade iz mracnog bunara i da bude kao nekada koja se skakutala, smijala se...
ljudi, pliz ako ste imali slicnih takvih dogadaja,napisite ovdje kako i sto ste poduzeli ..
Ovo mi je prvi forum i prva tema, i vec imam toliko komentara.. Sad znam,kad trebam pomoc,tu cu dolaziti
Darkwather is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:11   #13
zasto mislis da njoj uopce treba pomoc i da nije sretna s njim?
samo zato sto je mozda prestala skakutat i smijuljit se, druzit sa starom ekipom, ne znaci da nije sretna i da nema mozda neke druge nove prijatelje.
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:13   #14
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
zasto mislis da njoj uopce treba pomoc i da nije sretna s njim?
samo zato sto je mozda prestala skakutat i smijuljit se, druzit sa starom ekipom, ne znaci da nije sretna i da nema mozda neke druge nove prijatelje.
jel ti poznaješ svoje prijatelje?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:17   #15
Pomoći prijatelju zna biti jako klizak teren.Ti s njom niti ne pričaš,a što je s tom drugom prijateljicom,što njoj govori,da li je i koliko zadovoljna s novim dečkom?Da nisi ti tu ipak malo više zabrijao nego je nužno!?Znaš ti onu : Živi i pusti druge da žive!Ne sumnjam u tvoje dobre namjere,ali smijemo li se mi miješat u tuđi život ako nema naznaka nekog nasilja ili slično..?
A zašto s njom ne pričaš?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:18   #16
Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
jel ti poznaješ svoje prijatelje?
Hm, ali koliko je oni dobro poznaju? Autor govori samo o sebi i o nekoj zajedničkoj frendici. Ako sam dobro pročitala prvi post, on uopće nije ni pričao s njom otkad su prekinuli. I još zvuči kao da su dosta mladi. Ljud dozrijevaju.
I otkud on uopće zna što joj se događa u glavi? Pravi prijatelji znaju što se događa prijateljima. To što joj on očito nije pravi prijatelj (nije važno zašto) ne znači da ona nema nikog drugog (za koga on možda i ne zna).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:21   #17
Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
bah...a tko prisiljava zlostavljane žene da i dalje budu sa svojim zlostavljačima? pa nitko....ne, jel tako? tako je.
dok zlostavljana žena ne odluči prihvatiti pomoć, njoj nitko ne može pomoć.
iako ovdje nije riječ o zlostavljanju, već kontroliranju a njoj to očito odgovara.
pitanje je koliko god ima ta cura?
i ako je on tako grozan i loš,, zašto ne reagiraju njeni roditelji?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:24   #18
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Hm, ali koliko je oni dobro poznaju? Autor govori samo o sebi i o nekoj zajedničkoj frendici. Ako sam dobro pročitala prvi post, on uopće nije ni pričao s njom otkad su prekinuli. I još zvuči kao da su dosta mladi. Ljud dozrijevaju.
I otkud on uopće zna što joj se događa u glavi? Pravi prijatelji znaju što se događa prijateljima. To što joj on očito nije pravi prijatelj (nije važno zašto) ne znači da ona nema nikog drugog (za koga on možda i ne zna).
Stoji. Ja idem sa pretpostavkom da su dva odvojena prijatelja došla do istog zaključka...što je i autor napisao.....a samim time to u mojoj glavi nešto znači.
Mene osobno ne poznaje nitko bolje od mojih roditelja i mojih prijatelja, čak prijatelji i više jer znaju ono što ni starci ne znaju. Čak imam prijatelja sa kojima se dugo nisam čuo ni vidio, ali nekako uvijek znamo kad pogoditi trenutak, kad je onaj drugi u nuždi....i iako se dugo nismo čuli ni vidjeli, točno znam kakva je osoba moj prijatelj, a ljudi se baš i ne mijenjanju, barem što se tiče osnove.....kostura, mišiće da.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:27   #19
Quote:
meadow kaže: Pogledaj post
dok zlostavljana žena ne odluči prihvatiti pomoć, njoj nitko ne može pomoć.
iako ovdje nije riječ o zlostavljanju, već kontroliranju a njoj to očito odgovara.
pitanje je koliko god ima ta cura?
i ako je on tako grozan i loš,, zašto ne reagiraju njeni roditelji?
Zlostavljana žena neće ni potražiti pomoć sama, bez da joj netko da podršku, da joj kaže da nije sama, da joj može pomoći i dalje......a to radi pravi prijatelj.

Roditelji su tek najgora solucija....za rješavanje ovakvih stvari, jer za roditelje nikad nitko nije dovoljno dobar za njihovo dijete......

Kako ja vidim, možda preplitko gledam.......prijatelji su prepoznali nešto što im se čini da nije dobro za njihovu prijateljicu. Ulaziti u to kakvi su zaista prijatelji.....nema mi smisla.......jer da joj nije prijatelj i ne osjeća se tako, valjda ne bi ni pisao sve ovo tu. A ako netko može prepoznati da sa prijateljem nešto nije u redu, to može samo prijatelj, pa makar bio na mjesecu zadnjih pet godina.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:28   #20
Quote:
Grof_Drkula kaže: Pogledaj post
jel ti poznaješ svoje prijatelje?
zalosno je, ako nisi do sad primjetio, da se ljudi s vremenom mijenjaju. pogotovo ako promijene okruzenje i drustvo
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.