Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2020., 20:02   #3181
Uf ne zvuči dobro baš. Vidim da je post iz 2018. pa se toplo nadam da su do sad već te stvari riješili softverski...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2020., 00:24   #3182
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
Ne nisam,kupit ću drugu,ali očito je da Sony ima jebeno problema sa nekim SAnDisk karticama..

https://www.diyphotography.net/users...he-sony-a7iii/

https://www.dpreview.com/forums/thread/4182255
To je Sony firmware problem koji se javlja na A7 i na A6300 seriji. Probaj instalirat najnoviji FW.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2020., 14:50   #3183
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
To je Sony firmware problem koji se javlja na A7 i na A6300 seriji. Probaj instalirat najnoviji FW.
Tnx na infu,moj A6000 je ažuriran na zadnju dostupnu verziju FW 3.21 i opet nema pomoći sa navedenom karticom koja uredno radi na mom Nikonu d5300..
KArtica je prepoznat i u File manageru od Windows 10..
A na sony a 6000 radi sad bez beda moja stara kartica:


host image
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2020., 15:28   #3184
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
Tnx na infu,moj A6000 je ažuriran na zadnju dostupnu verziju FW 3.21 i opet nema pomoći sa navedenom karticom koja uredno radi na mom Nikonu d5300..
KArtica je prepoznat i u File manageru od Windows 10..
A na sony a 6000 radi sad bez beda moja stara kartica:
Problem je poznat već par godina, čudno da ga još nisu riješili. Ipak su to preskupe kamere da bi se mogla tolerirat takva greška.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 11:09   #3185
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Problem je poznat već par godina, čudno da ga još nisu riješili. Ipak su to preskupe kamere da bi se mogla tolerirat takva greška.
A šta reć jbt..
Sramota!!
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 15:20   #3186
Pokušaj formatirati u Nikonu
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 11:46   #3187
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Pokušaj formatirati u Nikonu
Je,probao sam i tu soluciju ali bez uspjeha..
Zanimljivo kako sd micro kartica od SanDisk-a "Extreme" 64 gb uredno radi na a6000..
ludvet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 12:32   #3188
Quote:
ludvet2 kaže: Pogledaj post
Je,probao sam i tu soluciju ali bez uspjeha..
Zanimljivo kako sd micro kartica od SanDisk-a "Extreme" 64 gb uredno radi na a6000..
Meni Ultra 32 GB i micro Ultra 64 GB uredno rade na a6000.

Formatirati u računalu nisam pokušao, ni SD Association to ne preporuča.

Ideja je formatirati karticu u nečemu što je prepoznaje, a što će popraviti odstupanje od standarda koje smeta A6000, zato sam predložio formatiranje u Nikonu.

Ako to nije upalilo, možeš pokušati s programom kojeg SD Association preporuča: https://www.sdcard.org/downloads/formatter/
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 12:56   #3189
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Meni Ultra 32 GB i micro Ultra 64 GB uredno rade na a6000.

https://www.sdcard.org/downloads/formatter/
To u stvari i je problem. Najlakše je riješit kad nešto uopće ne radi. Kad ne radi, problem je očigledan i popraviš ga. Ali ako nešto radi a samo ponekad ne radi, to je teško riješivo. Koji su to rubni uvjeti zbog kojih neke kamere ne čitaju neke kartice? Da li će čitat novije, brže modele? Ako rade na rubu, da li će u nekim uvjetima prestat čitat? Zamisli da odeš nekud u ekstremene uvjete i kartica odbije poslušnost? Trebaš za rezervu uzet malog Canikona da bi napravio slike
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 13:49   #3190
Ako sam dobro shvatio, problem je (što navodi i SDA) da Windows format utility ne poštuje standard, a neki fotoaparati ne čitaju kartice koje odstupaju od standarda. To znači da kartica, jednom kad je formatirana po standardu, neće raditi problem.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 15:25   #3191
Što znači formatirat po standardu? @ludvet2 je formatirao u Nikonu pa mu opet ne radi.

Koliko sam ja shvatio, problem je što Sony ne prepoznaje karticu pa je ne može formatirat po standardu. A naredba Format mora radit sa svim karticama, i s onima koje još nisu formatirane, i s onima koje nisu formatirane po standardu.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.