Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 19:37   #61
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Lijepo bi molila da mi netko kaže što znači Sunce u Ribama u 7. kući, a vladar 7. Neptun u 4. kući u Strijelcu i oni međusobno tvore kvadrat ?
Predstavlja nejasan indentitet osobe...naime Neptun u aspektu s suncem zna donijeti da je otac na neki način neprisutan u razvoju osobe... varijacije od nepoznatog oca, ili otac stalno na putu, ili na bilo koji drugi način nije bio prisutan, ili se pak ide u drugu krajnost i otac u mladosti na neki način idealizira...

Zna se vidjeti da te osobe na neki način žive "tuđe" indentitete na neki način...prvo od oca zatim supruga, sve do otprilike 39 do 42 godine života, kad u stvari "pronalaze" vlastiti indentitet...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:22   #62
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Predstavlja nejasan indentitet osobe...naime Neptun u aspektu s suncem zna donijeti da je otac na neki način neprisutan u razvoju osobe... varijacije od nepoznatog oca, ili otac stalno na putu, ili na bilo koji drugi način nije bio prisutan, ili se pak ide u drugu krajnost i otac u mladosti na neki način idealizira...

Zna se vidjeti da te osobe na neki način žive "tuđe" indentitete na neki način...prvo od oca zatim supruga, sve do otprilike 39 do 42 godine života, kad u stvari "pronalaze" vlastiti indentitet...
Moram priznati da se baš ne pronalazim u tvom tumačenju, ili možda toga nisam svjesna.
Al dobro, ionako vjerujem da bi trebalo pogledati cijelu natalnu da bi se to točno moglo protumačiti, a da i ne spominjem da nisam navela sve aspekte Neptuna.
Thanks anyway !
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 01:44   #63
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da se baš ne pronalazim u tvom tumačenju, ili možda toga nisam svjesna.
Al dobro, ionako vjerujem da bi trebalo pogledati cijelu natalnu da bi se to točno moglo protumačiti, a da i ne spominjem da nisam navela sve aspekte Neptuna.
Thanks anyway !
Naravno da treba sagledati cijelu kartu, već sam i ranije naveo da je vrlo nezahvalno vaditi pojedine aspekte izvan konteksta cijele karte...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 02:11   #64
vidiš kod mene se taj aspekt sunca i neptuna baš tako manifestira
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:28   #65
... zbog čega se za Sunce u 12.polju često piše da postoje problemi s autoritetima? Zar nije takvo Sunce najprilagodljivije, najpožrtvovnije?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 00:27   #66
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... zbog čega se za Sunce u 12.polju često piše da postoje problemi s autoritetima? Zar nije takvo Sunce najprilagodljivije, najpožrtvovnije?
Sunce u 12. polju lako gubi vlastiti cilj u životu, teška ga i prepoznaje zato jer tu uvijek dominira potreba da se kroz kolektivno nalazi individualni izraz.

12. polje predstavlja raspuštanje svih granica. Sunce - ego ovdje se gubi, rastapa i raspada. I uvijek baca svijest o sebi (Sunce) u "nesvjesno". Sunce u 12. polju je previše svjesno kolektivnih ciljeva da bi sljedilo jedan individualni i nema tog "autoriteta" koji ga može postrojiti i staviti u neke šeme ili natjerati da slijedi jedan cilj, posebno ne "njegov osobno". Tu nastaju "problemi".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 01:01   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sunce u 12. polju lako gubi vlastiti cilj u životu, teška ga i prepoznaje zato jer tu uvijek dominira potreba da se kroz kolektivno nalazi individualni izraz.

12. polje predstavlja raspuštanje svih granica. Sunce - ego ovdje se gubi, rastapa i raspada. I uvijek baca svijest o sebi (Sunce) u "nesvjesno". Sunce u 12. polju je previše svjesno kolektivnih ciljeva da bi sljedilo jedan individualni i nema tog "autoriteta" koji ga može postrojiti i staviti u neke šeme ili natjerati da slijedi jedan cilj, posebno ne "njegov osobno". Tu nastaju "problemi".
... slažem se sasvim s tobom i opet mi se javlja jedna kontradikcija. Naime, za Sunce u 12. polju se često tumači da je izgubljeno, da treba vodilju, za MC u Ribama da se osoba ne snalazi u samostalnom zanimanju ( osim u glumi, muzici, pisanju), za Neptun u 06. da je preosjetljiv, nepraktičan, nesamostalan i da opet treba vodilju, a kada si napokon sve ove tri pozicije nađu vodilju u konkretnom autoritetu, onda se altruistično bune jer se taj individualac (otac, šef, nadređeni) previše bavi osobnim ciljevima, a premalo potrebama kolektiva. I tako u krug. Posebno je to izraženo kod MC - a u Ribama koji bi htio imati suradnika u društvu, a kada ga nađe razočara se u tu osobu jer ta osoba naginje individualizaciji koristi od položaja umjesto da svoj položaj iskoristi da svima bude bolje. Jel možda "rješenje" u traženju Neptunovaca na poziciji autoriteta(da osoba i šef slično "dišu")?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 01:33   #68
Sto govori sunce u 4.polju u kvadratu sa marsom?
_Jason_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 02:16   #69
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... slažem se sasvim s tobom i opet mi se javlja jedna kontradikcija. Naime, za Sunce u 12. polju se često tumači da je izgubljeno, da treba vodilju
Sama po sebi ova pozicija Sunca nije ni malo "izgubljena" - jedna od najznačajnijih karakteristika osoba sa Suncem u 12. polje jest da oni nisu lako pod utjecajem drugih ljudi i da će ostati predana vlastitim uvjerenjima. I upravo zato taj "problem s autoritetom" o kojem si pisala.


Tj. to s "vodiljom" ovisi o cjelini karte. Dakle, potrebno je imati odgovarajući balans "realiteta u karti" da bi osoba prevladala zamke ove pozicije. Jer ovo je iznimno osjetljiva pozicija i ako su rana iskustva u djetinjstvu bila "poražavajuća" po samopouzdanje, obično će se osoba povući u sebe i postati introvertirana ili se u krajnjem slučaju "psihički razboljeti". Ali i tada kod tih teških psihičkih bolesti kada nastane rascjep ličnosti pa ono stvara taj svoj alter ego, svoje "drugo ja" ono mu pomaže da "čujući glasove u glavi koji mu nešto govore da napravi" nastavi slijediti ta svoja uvjerenja makar su ona posve "bolesna".


Quote:
za MC u Ribama da se osoba ne snalazi u samostalnom zanimanju ( osim u glumi, muzici, pisanju), za Neptun u 06. da je preosjetljiv, nepraktičan, nesamostalan i da opet treba vodilju, a kada si napokon sve ove tri pozicije nađu vodilju u konkretnom autoritetu, onda se altruistično bune jer se taj individualac (otac, šef, nadređeni) previše bavi osobnim ciljevima, a premalo potrebama kolektiva. I tako u krug. Posebno je to izraženo kod MC - a u Ribama koji bi htio imati suradnika u društvu, a kada ga nađe razočara se u tu osobu jer ta osoba naginje individualizaciji koristi od položaja umjesto da svoj položaj iskoristi da svima bude bolje.
Ovo ostalo što pišeš nije Sunce u 12. polju, već mi najviše odgovara opisu MC-a u ribama.
Quote:
Jel možda "rješenje" u traženju Neptunovaca na poziciji autoriteta(da osoba i šef slično "dišu")?
Jedno svakako da (za MC u ribama). Ali rješenje može biti i u ispunjavanju humanitarnih ciljeva ili pak najjednostavnije rečeno rješenje je u bavljenju onim što osobu ispunjava iznutra. Ona je onda u tome i najbolja jer sve što radi radi potpuno "autentično".

Ee sada posve druga stvar je ostatak natalne karte posebno položaj i aspekti dispozitora (da li to podržavaju). Jer iz toga se vidi da li će osoba u tome biti uspješna, da li će joj biti "omogućeno" da radi ono što ju ispunjava i općenito kako će biti ta njena stremljenja uklopljena u društvo u kojem živi.

Kada bi htjeli tu poziciju opisati onim bazičnim onda možemo reći da osobe s MC-om u ribama imaju poteškoća s ostvarivanjem zadovoljavajuće karijere ili "društvene svrhe" zato jer da se izrazim njihovim rječnikom - neprestano imaju neodoljiv osjećaj da se njihov pravi cilj u životu se nije ispunio, da im "bježi" ili izmiče...da im je "neuhvatljiv" i "viši" od onoga čime se bave.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 02:29   #70
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sama po sebi ova pozicija Sunca nije ni malo "izgubljena" - jedna od najznačajnijih karakteristika osoba sa Suncem u 12. polje jest da oni nisu lako pod utjecajem drugih ljudi i da će ostati predana vlastitim uvjerenjima. I upravo zato taj "problem s autoritetom" o kojem si pisala.
... istina, jer su pravi odgovori negdje duboko u samoj osobi. Osobno me uopće ne dira pitanje autoriteta niti me to privlači (mogu biti zadnja i baš me briga za to) no iako sam pokušala promatrati to i drugačije, nikako ne mogu pristati na to da se egom obojeni ciljevi jedne osobe (tog autoriteta) stavljaju ispred dobrobiti većeg broja ljudi pogotovo kada su u pitanju egzistencijalna pitanja, to mi je uistinu neoprostivo no ne toliko s društvene strane već karmički gledano jer nam se na kraju sve vraća, htjeli mi to ili ne. Osobno svjesno ne bih nikako htjela tomu pridonositi makar mi se Sunce u "oceanu" utopilo.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tj. to s "vodiljom" ovisi o cjelini karte. Dakle, potrebno je imati odgovarajući balans "realiteta u karti" da bi osoba prevladala zamke ove pozicije. Jer ovo je iznimno osjetljiva pozicija i ako su rana iskustva u djetinjstvu bila "poražavajuća" po samopouzdanje, obično će se osoba povući u sebe i postati introvertirana ili se u krajnjem slučaju "psihički razboljeti". Ali i tada kod tih teških psihičkih bolesti kada nastane rascjep ličnosti pa ono stvara taj svoj alter ego, svoje "drugo ja" ono mu pomaže da "čujući glasove u glavi koji mu nešto govore da napravi" nastavi slijediti ta svoja uvjerenja makar su ona posve "bolesna".
... ovo "zvuči" baš gadno, djetinjstvo izgleda ostaje presudno i kada osoba odmakne od njega i misli da je razriješila sa tim sadržajima.


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada bi htjeli tu poziciju opisati onim bazičnim onda možemo reći da osobe s MC-om u ribama imaju poteškoća s ostvarivanjem zadovoljavajuće karijere ili "društvene svrhe" zato jer da se izrazim njihovim rječnikom - neprestano imaju neodoljiv osjećaj da se njihov pravi cilj u životu se nije ispunio, da im "bježi" ili izmiče...da im je "neuhvatljiv" i "viši" od onoga čime se bave.
... aha, znači da ovdje, realno gledano ne mora uopće biti riječ o stvarnom društvenom nesnalaženju ili neuspjehu (prema društvenim kriterijima) već osoba može svoju karijeru smatrati nedovoljno uspješnom jednostavno zbog nedostižno visoko postavljenih ciljeva?

Ribice na kraju "ispadaju" najambicioznije. (Zapravo, duhovno i jesu najambicioznije).

Hvala, Fish.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 19.07.2011. at 02:34.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:06   #71
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... aha, znači da ovdje, realno gledano ne mora uopće biti riječ o stvarnom društvenom nesnalaženju ili neuspjehu (prema društvenim kriterijima) već osoba može svoju karijeru smatrati nedovoljno uspješnom jednostavno zbog nedostižno visoko postavljenih ciljeva?
Baš kao što je ASC točka osobne fizičke projekcije prema svijetu u kojem živimo tako je MC projekcija ukupne osobnosti unutar društva u kojem živimo. MC simbolizira točku kojoj se stareći spontano približavamo a koja je zbir napora tijekom života. Ona je zato očiti pokazatelj kvaliteta koje pojedinac koristi da bi uspio u društvenoj i socijalnoj sredini. MC u ribama uvijek ima potrebu da ostavi neku "kolektivnu poruku".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:19   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Baš kao što je ASC točka osobne fizičke projekcije prema svijetu u kojem živimo tako je MC projekcija ukupne osobnosti unutar društva u kojem živimo. MC simbolizira točku kojoj se stareći spontano približavamo a koja je zbir napora tijekom života. Ona je zato očiti pokazatelj kvaliteta koje pojedinac koristi da bi uspio u društvenoj i socijalnoj sredini. MC u ribama uvijek ima potrebu da ostavi neku "kolektivnu poruku".
... tako je i kod mene, problem je valjda pronaći sredinu preko koje osoba može ostaviti takvu (kolektivnu) poruku. Svakog poslodavca često vidim kao barijeru u tomu jer mi zaklanja "pogled na svijet". Ne volim da mi je autoritet jedna osoba već da je on "raspršen" na sredinu u kojoj radim, da se služi cjelokupnoj slici.

A jel bi zbog toga osobi "više odgovaralo" raditi primjerice u nekoj velikoj, ogromnoj sredini, kompaniji i sl. jer ona daje više konteksta kojem se može služiti u odnosu na malo poduzeće?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:42   #73
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
A jel bi zbog toga osobi "više odgovaralo" raditi primjerice u nekoj velikoj, ogromnoj sredini, kompaniji i sl. jer ona daje više konteksta kojem se može služiti u odnosu na malo poduzeće?
Ovisi o karakteru. Tu su uglavnom dvije polarnosti. Jedna je da MC u ribama voli "neograničenu sredinu" u kojoj se "može izgubiti" njegov identitet, a druga polarnost jest mala izolirana sredina iz koje može proicirati vlastiti društveni identitet.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:48   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi o karakteru. Tu su uglavnom dvije polarnosti. Jedna je da MC u ribama voli "neograničenu sredinu" u kojoj se "može izgubiti" njegov identitet, a druga polarnost jest mala izolirana sredina iz koje može proicirati vlastiti društveni identitet.
... da, imaš pravo, opet se vraćamo na osnovni karakter (ASC).

Hvala, Fish.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:43   #75
... vezano uz Sunce u 12. polju, čitala sam da je gluma jedna od rijetkih profesija kroz koju se takvo Sunce (u 12. polju) može konstruktivno ostvariti. Zašto? Zbog čega?
Jel zbog toga što je sposobno ugasiti vlastiti ego i sasvim preuzeti ego uloge/lika koji tumači - uistinu postati taj lik? Jel u tomu tajna kompatibilnosti Sunca u 12. polju i glume?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 16:56   #76
Nisam znala gdje postaviti pitanje, pa evo neka se premjesti ako ne spada ovdje. Ovako: Sunce mi se nalazi u 5. polju, i tu je umetnut znak Škorpije.. Sad mene zanima kako ja posmatram to Sunce, da li je i ono "umetnuto" , da li će se samim time teže ispoljavati energija tog Sunca?
Evo i natalne: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7
Može netko objasniti? Hvala.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:33   #77
Odnos Sunca i kardinalnih osi

Pitanjce...

Ako je Sunce u opoziciji sa Ac-om(u 7.) i kvadratu sa vrhom 10. kuće(Mc), znači li to da osoba zbog submisivnosti u bliskim partnerstvima, odnosno projekciji sebe na partnera, samopotvrđivanju kroz partnerstvo i težnji ka solarnijem tipu partnera:
a) narušava vlastitu reputaciju, status i karijeru?
b) gubi sebe(Sunce) u drugima(7. kuća), a u ime reputacije?
c) lako se "uvlači" drugima zbog karijere i statusa?

U suprotnom...

Ako je Sunce u konjukciji sa Ac-om( u 1.) i kvadratu sa vrhom 10. kuće (MC), znači li to da osoba zbog snažnog izražaja vlastitih solarnih osobina, nedostatka prilagodljivosti drugim karakterima i nametanja vlastite volje u pristupu:
a) protežira svoj ego radi reputacije?
b) reputacija utječe na stanje ega?
c) gubi reputaciju zbog nametanja svoje volje?

Da ne špekuliram s mogućnostima, što znači kada je Sunce u opoziciji sa Ac ili Dc, a u kvadratu na Mc?

Zadnje uređivanje dersette : 15.04.2012. at 18:55.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 20:56   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovisi o karakteru. Tu su uglavnom dvije polarnosti. Jedna je da MC u ribama voli "neograničenu sredinu" u kojoj se "može izgubiti" njegov identitet, a druga polarnost jest mala izolirana sredina iz koje može proicirati vlastiti društveni identitet.
... vezano uz ove dvije "mogućnosti", Fish, htjela sam te još upitati koji od ova dva "slučaja" je moj natal? Rekla bih da sam ovaj drugi slučaj (mala izolirana sredina ... ), ali nisam sigurna. Bi li se ti složila sa mnom ili ipak misliš drugačije?

Karta http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;...Zq-u1334512387
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:14   #79
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... vezano uz ove dvije "mogućnosti", Fish, htjela sam te još upitati koji od ova dva "slučaja" je moj natal? Rekla bih da sam ovaj drugi slučaj (mala izolirana sredina ... ), ali nisam sigurna. Bi li se ti složila sa mnom ili ipak misliš drugačije?

Karta http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;...Zq-u1334512387
Ne može se tu povući crta u smislu potpunog odstranjivanja jednog od utjecaja, sve je to Neptunovski upliv. No kada se gleda karta u cjelini onda se vidi i što dominira. Dakle, da slažem se s tobom - drugi slučaj zato jer se vladar MC-a Neptun nalazi ispod obzora u 6. polju koje se odnosi na "podređenost". Također ovdje jako naglašena sklonost životu u izolaciji i osami (naglašeno 12. polje s Suncem) i tom vlastitom intimnom prostoru (Mjesec u raku)...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:27   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne može se tu povući crta u smislu potpunog odstranjivanja jednog od utjecaja, sve je to Neptunovski upliv. No kada se gleda karta u cjelini onda se vidi i što dominira. Dakle, da slažem se s tobom - drugi slučaj zato jer se vladar MC-a Neptun nalazi ispod obzora u 6. polju koje se odnosi na "podređenost". Također ovdje jako naglašena sklonost životu u izolaciji i osami (naglašeno 12. polje s Suncem) i tom vlastitom intimnom prostoru (Mjesec u raku)...
... hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.