Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2011., 15:46   #81
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Dok shvacam da se ljudi uclanjuju u stranku zbog ideala, a ne zbog vodecih osoba neke stranke...ipak mislim da osoba koja svojoj politickoj opciji zeli 0 mandata nebi smjela vise biti u toj stranci...uclani se u HNS i zelim ti svu srecu na svijetu s tim.
A tko si ti da određuješ tko će biti u stranci, a tko ne? Da ne bi trebalo možda uvesti i kakve komisije kao u Savezu komunista? Predsjednici stranke dolaze i odlaze. Postojeći neće ništa napraviti, jer je imao šansu to napraviti (Zagrebačka organizacija HSLS-a), pa nije napravio ništa - HSLS se u Zagrebu nije uspio podići iznad praga. A Zagreb sa Županijom je četvrtina države. Tko u toj četvrtini ne napravi nešto - nema niti jedan razlog uspjeti išta napraviti na nacionalnoj razini.

Usput, zagrebačka lista 2009.:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA HSS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA HSLS
NOSITELJ LISTE: JASEN MESIĆ

1. JASEN MESIĆ; ZAGREB, ALBINIJEVA 10
2. DARKO VULETIĆ; ZAGREB, PALINOVEČKA 19/F
3. DARINKO KOSOR; ZAGREB, VIJENAC FRANE GOTOVCA 4


Kako to da je HDZ sasvim odgovarao 2009. u travnju (toliko da su se neki nacrtali na zajedničkoj listi!), a nije više odgovarao 2010.? Mislim, ako čovjek nije bio za suradnju s HDZ-om, što se gurao uz Jasena na vrh liste?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:58   #82
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Možeš li navesti, brojčano, kako "većina poreza pada na radnike". Uzmi nekoliko neto plaća, pa navedi konkretno. Zašto stalno pričaš uopćeno?
Pricam opcenito jer nisam egotriper i necu se praviti vazan da razumijem sve tajne ekonomije kad studiram nekaj apsolutno drugacije...citiram stvari koje sam procitao po Glubusu, Nacionalu i sl casopisima (pa sam samim time ogranicen na sadrzaj koji sam od tamo pokupio) i zahvaljujem ti kaj ispravljas pogresne navode ili ih barem dovodis u kontekst...od takvih stvari je covjek pametniji pa eto fala.

O ovome konkretno na linku http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/b...4-posto/part/2

Quote:
Netko tko radi za plaću, pa bila i 25.000 kuna, nije "ekstra bogat". Bogataši zarađuju od kapitala, a ne od rada. Takve progresivne stope dovode do toga da se primanja drugačije isplaćuju, a i kažnjavaju se uspješni - plaćanjem nepropocionalno visokog poreza. Što se sve na proračunu ni ne osjeti - dakle u pitanju je populistička mjera, štoviše okrenuta protiv vlastitog potencijalnog biračkog tijela - ljudi s višim primanjima. Liberalna stranka je primarno stranka obrazovanih i sukladno tome bolje plaćenih.
Slazem se s tobom da bi linearni nacin oporezivanja bio nesto bolji od ovog modela...iako i sam znas da ce uvijek biti argumenata za i protiv i tog linearnog sustava.

Quote:
Ako si liberal, onda ćeš podržati pravo svakog na prosvjede.
Apsolutno podrzavam pravo svakog na prosvjede...dapace, na vecini sam bio (neke cak i organizirao)

Quote:
Gay Pride je nešto gdje je liberalnima mjesto, kao što je to pokazao HNS (koji će pokupiti liberalne glasove još i više nego prije). HSLS opet "mudruje" pokušavajući pokupiti glasove sa svih strana, umjesto da se okrene svom biračkom tijelu. On ne može biti treća populistička stranka, jer za to nema mjesta, tu je HDZ i SDP.
Rekao sam ti vec da im lagano i zamjeram kaj nisu postupili kao HNS, ali opet mislim da je podrska gay pridea nesto slicno kao i posjet premijerke Kninu...skupljanje bodova i reklama...
Oni jesu medijski osudili nasilje i istupili u podrsci parade (zadovoljili donekle liberalne kriterije), ali imas pravo da su se i trebali organizirano pojaviti
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 16:05   #83
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A tko si ti da određuješ tko će biti u stranci, a tko ne? Da ne bi trebalo možda uvesti i kakve komisije kao u Savezu komunista?
Samo sam misljenje iznio (osbni stav koji nikako nebi trebo biti uzet kao ocjena tko smije ili ne smije biti u stranci)... ali stvarno,da ja dodjem na tu razinu da ne samo da ne volim svoju stranku nego joj iskreno zelim poraz i propast, nebih vise bio u toj stranci...

Quote:
Predsjednici stranke dolaze i odlaze. Postojeći neće ništa napraviti, jer je imao šansu to napraviti (Zagrebačka organizacija HSLS-a), pa nije napravio ništa - HSLS se u Zagrebu nije uspio podići iznad praga. A Zagreb sa Županijom je četvrtina države. Tko u toj četvrtini ne napravi nešto - nema niti jedan razlog uspjeti išta napraviti na nacionalnoj razini.
Kazes postojeci nece nista napraviti jer je imao sansu to napraviti...Zadnji izbori su bili u vrijeme koalicije s HDZ-om i rekordnog pada popularnosti dok on jos nije bio predsjednik...Nakon svih ovih izmjena slika se drasticno mijenja...
P.S. HSLS je prosao prag na lokalnim izborima i ima 3 zastupnika u gradskoj skupstini cak unatoc katastroficne popularnosti dok su bili s HDZ-om


Quote:
Usput, zagrebačka lista 2009.:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA HSS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA HSLS
NOSITELJ LISTE: JASEN MESIĆ

1. JASEN MESIĆ; ZAGREB, ALBINIJEVA 10
2. DARKO VULETIĆ; ZAGREB, PALINOVEČKA 19/F
3. DARINKO KOSOR; ZAGREB, VIJENAC FRANE GOTOVCA 4


Kako to da je HDZ sasvim odgovarao 2009. u travnju (toliko da su se neki nacrtali na zajedničkoj listi!), a nije više odgovarao 2010.? Mislim, ako čovjek nije bio za suradnju s HDZ-om, što se gurao uz Jasena na vrh liste?
Pa zar nije logicno da ides na izbore sa strankom s kojom si u koaliciji na drzavnoj razini? S kim je tocno trebao ici u tadasnoj poziciji? S Bandicem?

Ne mislis li da bi se priklonio kukuriku koaliciji ili cak HDZ-u da se opet zeli prikeljit za nekog...mislim da bi nekako mogao ispregovarat 3 zastupnika i sve bi bilo relativno osigurano...
A evo ipak je odlucio prekinut suradnju s HDZ-om i ic kompletno sam na izbore...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 12.08.2011. at 16:41.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 22:38   #84
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pricam opcenito jer nisam egotriper i necu se praviti vazan da razumijem sve tajne ekonomije kad studiram nekaj apsolutno drugacije...citiram stvari koje sam procitao po Glubusu, Nacionalu i sl casopisima (pa sam samim time ogranicen na sadrzaj koji sam od tamo pokupio) i zahvaljujem ti kaj ispravljas pogresne navode ili ih barem dovodis u kontekst...od takvih stvari je covjek pametniji pa eto fala.
Preporučam ti da Globus i Nacional izbaciš iz literature...

Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Rekao sam ti vec da im lagano i zamjeram kaj nisu postupili kao HNS, ali opet mislim da je podrska gay pridea nesto slicno kao i posjet premijerke Kninu...skupljanje bodova i reklama...
Oni jesu medijski osudili nasilje i istupili u podrsci parade (zadovoljili donekle liberalne kriterije), ali imas pravo da su se i trebali organizirano pojaviti
HSLS bi prirodno trebao okupljati glasove LGBT populacije, što je sada potpuno pripalo HNS-u. HSLS uopće stvarno ne radi na tim pitanjima, niti se čelništvo HSLS-a pojavljuje na relevantnim skupovima... Uostalom, ne pojavljuje se nigdje - Vesna Pusić ima vrlo jak položaj u ELDR-u, HSLS-a tamo nema gotovo nigdje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 22:52   #85
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Kazes postojeci nece nista napraviti jer je imao sansu to napraviti...Zadnji izbori su bili u vrijeme koalicije s HDZ-om i rekordnog pada popularnosti dok on jos nije bio predsjednik...Nakon svih ovih izmjena slika se drasticno mijenja...
P.S. HSLS je prosao prag na lokalnim izborima i ima 3 zastupnika u gradskoj skupstini cak unatoc katastroficne popularnosti dok su bili s HDZ-om
Pa uzmi izbore prije njih, pa izbore prije njih, pa onda i one prije njih... Nije Kosor tu od jučer.

Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pa zar nije logicno da ides na izbore sa strankom s kojom si u koaliciji na drzavnoj razini? S kim je tocno trebao ici u tadasnoj poziciji? S Bandicem?
A zašto bi bilo logično? U HSLS-u je dugo pravilo da se o koaliciji na lokalnoj razini odlučuje lokalno. U Zagrebačkoj županiji HSLS je išao s SDP-om na tim istim izborima.

Dodatno, Kosor je išao u predizbornu koaliciju s HDZ-om, zajednička lista. Za razliku od postizborne koalicije - zajednička lista podrazumijeva zajednički rad do kraja mandata. Dakle, do 2013. Stoga, ako govorimo o tome da je Kosor odvojio HSLS od HDZ-a, treba uzeti u obzir da se taj isti Kosor HDZ-u 2009. obećao do 2013., no kako zajednička lista nije pobijedila u Zagrebu to je postalo irelevantno. No, birači neće baš zaboraviti takvu nedosljednost, kako što je HSLS-u nisu zaboravljali ni do sada.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:11   #86
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Preporučam ti da Globus i Nacional izbaciš iz literature...
Zasto i sto bi tocno preporucio?

Quote:
HSLS bi prirodno trebao okupljati glasove LGBT populacije, što je sada potpuno pripalo HNS-u. HSLS uopće stvarno ne radi na tim pitanjima, niti se čelništvo HSLS-a pojavljuje na relevantnim skupovima... Uostalom, ne pojavljuje se nigdje - Vesna Pusić ima vrlo jak položaj u ELDR-u, HSLS-a tamo nema gotovo nigdje.
Nije ih bilo na gay paradi i to je to...mislim da ih glasaci nece zbog toga kazniti...A mogu ti garantirati da skoro nitko u Hrvatskoj ne zna sto je ELDR niti koje sve funkcije Vesna Pusic ima u slicnim udruzenjima. Kod HNS-a mi je zao sto ce kroz izbore biti klimalo Zokiju i prakticki ce se samo vuc za SDP-om...
Meni je Vesna Pusic jedna od politickih uzora ali sve kaj ona dobro napravi Cacic (po mom misljenju) ponisti...Mislim da ce zbog njega ta stranka nastradat, a i zbog cinjenice da se stvarno ne mogu sjetit niti jednog drugog HNS-ovca (jedino mi dolazi Lesar koji je odavno otisao) koji bi mogao razbit malo monotoniju izbora Pusic - Cacic...E ima onaj Goran Beus Richembergh ali taj po tebi nebi smio biti predsjednik stranke jer nema fakultet...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 13.08.2011. at 01:15.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:18   #87
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Zasto i sto bi tocno preporucio?



Nije ih bilo na gay paradi i to je to...mislim da ih glasaci nece zbog toga kazniti...A mogu ti garantirati da skoro nitko u hrvatskoj ne zna sto je ELDR niti koje sve funkcije Vesna Pusic ima u slicnim udruzenjima. Kod HNS-a mi je zao sto ce kroz izbore biti klimalo Zokiju i prekticki ce se samo vuc na SDP...
Meni je Vesna Pusic jedna od politickih uzora ali sve kaj ona dobro napravi Cacic (po mom misljenju) ponisti...Mislim da ce zbog njega ta stranka nastradat, a i zbog cinjenice da se stvarno ne mogu sjetit niti jednog drugog HNS-ovca (jedino mi dolazi Lesar koji je odavno otisao) koji bi mogao razbit malo monotoniju izbora Pusic - Cacic...E ima onaj Goran Beus Richembergh ali taj po tebi nebi smio biti predsjednik stranke jer nema fakultet...
Zaboravio si na osječkog dogradonačelnika Ivana Vrdoljaka. Tip ima potencijala.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:22   #88
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa uzmi izbore prije njih, pa izbore prije njih, pa onda i one prije njih... Nije Kosor tu od jučer.

A zašto bi bilo logično? U HSLS-u je dugo pravilo da se o koaliciji na lokalnoj razini odlučuje lokalno. U Zagrebačkoj županiji HSLS je išao s SDP-om na tim istim izborima.

Dodatno, Kosor je išao u predizbornu koaliciju s HDZ-om, zajednička lista. Za razliku od postizborne koalicije - zajednička lista podrazumijeva zajednički rad do kraja mandata. Dakle, do 2013. Stoga, ako govorimo o tome da je Kosor odvojio HSLS od HDZ-a, treba uzeti u obzir da se taj isti Kosor HDZ-u 2009. obećao do 2013., no kako zajednička lista nije pobijedila u Zagrebu to je postalo irelevantno. No, birači neće baš zaboraviti takvu nedosljednost, kako što je HSLS-u nisu zaboravljali ni do sada.
Gle...bilo je jako puno nelogicnosti u radu prijasnjih predsjednika HSLS-a...kako je kolega gore naveo..prakticki su se od 2003 samo lose odluke donosile...moze se rec da cijela stvar s HDZ-om uopce nije bila pametna prica...
Mene je privukao nacin rada Darinka Kosora...on je postao predsjednik nakon svih ovih izbora i htio bih cut tvoje kritike na poteze u njegovom mandatu. Nisam siguran da je na sve ovo on bas imao veliki utjecaj...odlucivali su ipak drugi koji sad nisu ni blizu stranke...dapace, nisu vise ni clanovi

Zadnje uređivanje rizbo243 : 13.08.2011. at 01:15.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:33   #89
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zaboravio si na osječkog dogradonačelnika Ivana Vrdoljaka. Tip ima potencijala.
I taj je dogradonacelnik isto kao i D.Kosor...nebi sjeo kolegi s kojim vodim raspravu (vec je bilo receno da u usporedbi sa Zmegacem Kosor uopce nema izborni rezultat jer je samo bio dogradonacelnik Zagreba...kao trebao je sredinom 2000-ih pobjedit Bandica i to)... Po njemu to nije izborni rezultat

Kad bi se tak nekaj desilo onda bi kolega poceo njega spustat :-) citaj prijasnje postove i uci argumente...u slucaju da gospon Vrdoljak postane sef stranke :-)

Kolega Vojky nemoj zamjerit...malo se salim :-)

Zadnje uređivanje rizbo243 : 13.08.2011. at 01:07.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:51   #90
I moram rec da sam, kod biranja stranke, na kraju odlucivao izmedju HNS-a i HSLS-a...i nisam gledao predaleko u povijest nego sam gledao kako sad stvari stoje i tko ima bolji potencijal. Dok je Vesna Pusic izvanredna, mislim da je Cacic elementarna nepogoda. Nije da je on preslika Sanadera nego je neozbijno od covjeka natjecat se kao predsjednik stranke a visi ti opaka presuda nad glavom i to bas sad u vrijeme kampanje...Ovaj francuz iz MMF-a dao iste sekunde ostavku kad su ga optuzili za silovanje one sobarice a dajem 5000$ okladu da ce lik ispast apsolutno nevin, njemac dao ostavku jer su mu nasli da je dva reda magistarskog rada prepisao, svedjanka dala ostavku jer je kupila bombone i pelene na sluzbenu karticu...sve su to moralni razlozi i oni su osjecali da su svoje ime okaljali i da barem na kratko trebaju otic iz politike...
Cacic sudjeluje u nesreci gdje smrtno stradaju dvije osobe i on nema kao liberal osjecaja da bi se trebao barem malo povuc...nije sad da bi trebao na goli otok nego nek samo ostavi mjesto vodece osobe stranke nekom drugom...on bi mogao sad u zatvor a trazi od ljudi povjerenje da bude podpredsjednik vlade i (po onome recenom u globusu) nadgledava 7 ministarstava? E to kod mene nikako ne prolazi...

D. Kosor, od kad je predsjednik je otisao od HDZ-a (kojeg eto slucajno ja ne volim pa smatram to jako pozitivnom stvari), doveo Sricu, oterao foteljase, sam odlazi na izbore jer zeli liberalni program koji se ne treba prilagodjavat nikome. Covjeku nije nista osigurano ali on svejedno ide riskirati da dokaze da se i drugacije moze. Branitelj je, bez afere (a ti velis da nije od jucer pa eto jos bolje da u to vrijeme nema nikakvih problema), do sad i clanovi stranke nemaju nikakve afere, hoce ukinuti povlastene mirovine saborski zastupnika i ministara sto je ipak znak da nejde tamo za neke povlastice (rekao je da se unaprijed odrice toga sto definitivno pamtim i za sto cu definitivno dic dreku ako zezne), program temeljen na ocuvanju strateskih interesa u smislu voda, suma, HEP-a, a sto god da velis cijela se stranka okupila oko liberalne ideje, a to je moj svjetonazor + stvarno veliki pravni strucnjak u stranci u vidu Hadzekovica i medjunarodno priznat profesor kao predsjednik mog odsjeka (Srica)...
Ti vjerojatno obrces sad ocima ali ovo su stvari koje nisam vidio kod drugih...

Ovak mogu pisati do sutra...
Argumenti su bili Vesna Pusic s jedne strane...sve ovo s druge...
Jos uz cinjenica da mene ne interesira promocija kroz politiku (pa mi je svejedno dal mi stranka ima 3-4 ili 9-10 mandata) stvarno nisam imao tezak posao
A mislim da HNS i nece pobrati sve glasove liberala...u to ces se i uvjerit na izborima

Ovime sam samo htio rec...mozes ic u povijest koliko oces, ali mislim da ce HSLS ici na izbore pod nekom idejom nove i obnovljene stranke pa bi te molio da kazes sto bi tocno mijenjao ili sto te tocno smeta kod Kosorovog nacina razmisljanja u zadnjih godinu dana...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 13.08.2011. at 02:02.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 01:33   #91
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Povlastene mirovine - http://www.jutarnji.hr/davor-zmegac-...nistre/952068/

Drzavne potpore - http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...e-potpore.html

Regionalizacija - http://www.jutarnji.hr/template/arti....jsp?id=236427

(cak mi je 3 minute googlanja trebalo da ovo nadjem...)
Eto vidiš, nakon samo 3 minute googlanja si uspio pronaći priličan broj dokaza mojim tvrdnjama da HSLS opet pokušava samo prodavati demagogiju !

Zbilja će strahovito "reducirati opseg i visinu povlaštenih mirovina" ako smanje povlaštene mirovine saborskim zastupnicima i ministrima. Od nekoliko stotina tisuća ljudi koji u RH primaju raznorazne povlaštene mirovine oni će s redukcijom nekoliko stotina tih saborskih i ministarskih stvarno jako puno postići. Teška demagogija za neuki puk !

Kod "izmjenu sustava državnih potpora" naš HSLS bi opet rezao "svima" i onima koji se pretrgnu od posla i socijali, kao i onima koji zaista ništa ne rade. Liberalno, nema šta !

Najjači mi je ipak ovaj prijedlog "promjene teritorijalnog ustroja", tu "U HSLS-u, kažu, nisu za ukidanje županija, ali su za njihovo povezivanje u regije." Znači nisu nam dovoljne ove silne općine i županije, nego treba juš ustrojiti i regije. A to znači još minimalno par tisuća novih birokrata, to ti je valjda jasno.






Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pa zar nije Budisa bio predsjednik stranke od 1990 - 1996? Vrijeme kad je HSLS uzivao relativno dobre rezultate?? Mora da je tada radio i dobre stvari.
...

Pa i nije pretjerano, jedino je tada prema HDZ-u i SDP-u koji je bio u potpunom rasulu zaista predstavljao kakvu takvu oporbu. Čim se SDP malo konsolidirao ode HSLS na marginu, upravo zahvaljujući Budiši (dovoljno se podsjetiti njegovog odnosa prema Vladi Gotovcu).

Quote:
Ok, znaci s Budisom se ne slazes...sto je s ovim ostalim? Pa kaj bus cijelu ideju novog HSLS-a pokopao zbog povratka covjeka kojem nisu dali nikakvu funkciju...samo ga postavili na celo liste koja je tradicionalno HDZ-ova utvrda da pokusa nesto napraviti jer je tamo rodjen.
Od te "ideje novog HSLS-a" ostalo je vrlo malo. A upravo je iritantno da Budiša formalno bez ikakve funkcije u stranci i ikakve demokratske legitimacije polaže vijence zajedno s Kosorom daje intervjue u ime HSLS-a itd.
Evo ti npr. jučerašnji
http://www.jutarnji.hr/drazen-budisa...omjene/965870/

Pazi on se "zalaže za nove ljude" ali nije mu palo na pamet da na listi bude pri kraju ili npr. u sredini te tako podrži stranku, a ti mladim ljudima da priliku da eventualno postanu zastupnici. Nego "vrijeme je za nove ljude", ali ću ja koji sam već 40-ak godina u politici opet sebe probati ugurati u Sabor po dvadeseti put.


Quote:
Dok shvacam da se ljudi uclanjuju u stranku zbog ideala, a ne zbog vodecih osoba neke stranke...ipak mislim da osoba koja svojoj politickoj opciji zeli 0 mandata nebi smjela vise biti u toj stranci...uclani se u HNS i zelim ti svu srecu na svijetu s tim.
Ti koji si ušao jučer u stranku i busaš se u liberalna prsa bi mene koji sam u toj stranci 11 godina i prošao sve i svašta izbacivao. Liberalno, svaka ti čast ! I čitaj malo s razumijevanjem ! Ja nigdje nisam napisao da želim stranci 0 mandata, nego da mislim da će ih toliko dobiti i to ne zahvaljujući meni.

A što se tiče Budiše on, kako sam već napisao, "nije nikakav liberal nego konzervativni nacionalist" pa ja kao liberal njegovim eventualnim ulaskom u Sabor ništa ne dobivam.
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:10   #92
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, nakon samo 3 minute googlanja si uspio pronaći priličan broj dokaza mojim tvrdnjama da HSLS opet pokušava samo prodavati demagogiju !

Zbilja će strahovito "reducirati opseg i visinu povlaštenih mirovina" ako smanje povlaštene mirovine saborskim zastupnicima i ministrima. Od nekoliko stotina tisuća ljudi koji u RH primaju raznorazne povlaštene mirovine oni će s redukcijom nekoliko stotina tih saborskih i ministarskih stvarno jako puno postići. Teška demagogija za neuki puk !

Kod "izmjenu sustava državnih potpora" naš HSLS bi opet rezao "svima" i onima koji se pretrgnu od posla i socijali, kao i onima koji zaista ništa ne rade. Liberalno, nema šta !

Najjači mi je ipak ovaj prijedlog "promjene teritorijalnog ustroja", tu "U HSLS-u, kažu, nisu za ukidanje županija, ali su za njihovo povezivanje u regije." Znači nisu nam dovoljne ove silne općine i županije, nego treba juš ustrojiti i regije. A to znači još minimalno par tisuća novih birokrata, to ti je valjda jasno.


Citajuci knjigu Velimira Srice nekako ipak imam osjecaj da se i ne misli tako kako si ti opisao stvari. A i program je sazet ali se iz njega i da izvuc neke konkretne mjere. Recimo sto se potpora tice...Pa ljudima doslovno drzava placa previse...Liberalna ideja ekonomije je dozvoliti trzistu da se samo razvija zar ne? A u Hrvatskoj drzava i predstavlja trziste koliko trosi na razne potpore. To je apsolutno neodrzivo i odvest ce nas s vremenom u poziciju Grcke.

http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...e-potpore.html

U ovoj trenutacnoj situaciji gdje je proracun 120 milijardi kuna, a dohodovna strana je 103 cijela stvar ce se brzo srusiti. Mora se smanjiti proracun kako bi se vratili na normalne staze. Smanjiti proracun znaci prestati sa odredjenim naknadama koji su do sada sluzili za kupnju socijalnog mira ili kupnju glasova. To vise tako ne moze.

Demagogija je ako mislis kao SDP i HNS da ces za 6.mjeseci cijeli proracun dovest u red a da nitko nece nista izgubiti...to je demagogija!!!

Sto se tice povlastenih saborskih mirovina...nema sve ekonomski smisao i svrhu spasavanja proracuna. Ovom mjerom bi se ipak nesto smanjila brojka ljudi koji u politiku i Sabor ulaze samo zbog osobne koristi (ne iskorijenila nego smanjila brojka), a i drago mi je vidit da to netko predlozi i da je voljan odreci se od tako neceg. To dokazuje da se ipak neki zele baviti politikom iz altruizma, a ne zbog ogromne mirovine u koju mogu ici s 35.

http://www.hsls.hr/index.php?option=...tre&catid=23:o

A i tu se nece svima skidati...sranka u isto vrijeme pokusava ljude spasiti gluposti u koje nas je drzava uvela oko 2.mirovinskog stupa, a u isto vrijeme ne zeli da ljudi koji nisu zasluzili mirovine istu dobijaju. To je za mene vrhunski prijedlog.

A i cijeli program su pisali sveucilisni profesori i znanstvenici pa sumnjam da su bas napravili toliko propusta. HSLS prica vec godinama da se uprava mora smanjiti pa postoji velika vjerojatnost da si krivo cijelu situaciju shvatio.

Quote:
Pa i nije pretjerano, jedino je tada prema HDZ-u i SDP-u koji je bio u potpunom rasulu zaista predstavljao kakvu takvu oporbu. Čim se SDP malo konsolidirao ode HSLS na marginu, upravo zahvaljujući Budiši (dovoljno se podsjetiti njegovog odnosa prema Vladi Gotovcu).

Od te "ideje novog HSLS-a" ostalo je vrlo malo. A upravo je iritantno da Budiša formalno bez ikakve funkcije u stranci i ikakve demokratske legitimacije polaže vijence zajedno s Kosorom daje intervjue u ime HSLS-a itd.
Evo ti npr. jučerašnji
http://www.jutarnji.hr/drazen-budisa...omjene/965870/

Pazi on se "zalaže za nove ljude" ali nije mu palo na pamet da na listi bude pri kraju ili npr. u sredini te tako podrži stranku, a ti mladim ljudima da priliku da eventualno postanu zastupnici. Nego "vrijeme je za nove ljude", ali ću ja koji sam već 40-ak godina u politici opet sebe probati ugurati u Sabor po dvadeseti put.
A ima stvarno dosta novih ljudi u HSLS-u...u 9.izbornoj jedinici ipak treba nesto posebno da itko osim HDZ-a i SDP-a prodje prag, a to bi Budisa mogao biti. Ako se pokusa mlade ljude uvodit u politiku nema smisla da se iskljucivo njih promovira...mora postojati ravnoteza...tako jos uvijek imas Linica i Stazica u SDP-u uz sve mlade.

To sto lik postaje lice HSLS-a u medijima...da, to i mene frustrira...al ima jos 4 mjeseca do izbora pa se nadam da ce se to ispraviti.

A sto se tice njegovog angazmana...pa on je uvijek mogao uzivat u toj mirovini i zezati se u svom vocnjaku (jos je mislim radio za Skolsku knjigu ili ovak nekaj)...to su poslovi bez stresa...lik se vratio u politku bez obecanja ikakve pozicije u stranci i to mi govori da nema nekih skrivenih namjera. Lik vec ima novaca, odradio je dovoljno mandata da zaradi saborsku mirovinu i ima ugled da se uhljebi u neku diplomaciju ili tak nekaj, ali on je odabrao pokusati svojoj stranci poboljsati izglede za sto vise mandata. To je po meni pohvalno. A i ako ce mladi od ikoga uciti o politici...pa od ovih starijih politicara mislim da je on dobar uzor.


Quote:
Ti koji si ušao jučer u stranku i busaš se u liberalna prsa bi mene koji sam u toj stranci 11 godina i prošao sve i svašta izbacivao. Liberalno, svaka ti čast ! I čitaj malo s razumijevanjem ! Ja nigdje nisam napisao da želim stranci 0 mandata, nego da mislim da će ih toliko dobiti i to ne zahvaljujući meni.

A što se tiče Budiše on, kako sam već napisao, "nije nikakav liberal nego konzervativni nacionalist" pa ja kao liberal njegovim eventualnim ulaskom u Sabor ništa ne dobivam.
Slazem se da ima tu malo konzervativniju crtu, ali to je za mene dobro. Svi bi mi trebali imati odredjeni dio svijesti koje je malo desnije...A i kao sto sam rekao...covjek kristalno ciste povijesti rada u politici i toliko iskusan ne moze skoditi. Ljudi ce prepoznati posteni rad. A njegov je najveci problem do sad bio amlo previse tastine...ali opet, sa nije u vrhu stranke i netko drugi ipak odlucuje...tako da nema straha da on unese neki nemir medju vladajucim.

Evo ovim se putem ispricavam sto sam dao prijedlog da promijenis stranku, ali ipak ne razumijem toliko nezadovoljstvo. Shvacam da si razocaran sto stranka nije ono sto je nekad bila, ali nema smisla sad plakat oko toga. Idemo to mijenjati...povijest je povijest, ni ti ni ja nemamo moc mijenjati ju, ali sve ono sto danas napravimo utjece na buducnost. Tako treba danas raditi kako bi se stranka vratila na stare staze, a to je vise nego moguce (po mome misljenju pogotovo sad uz ovakvu politiku D.Kosora).
Imam cak i nekoliko prijatelja HDZ-ovaca pa ni oni tolko ne prigovaraju a duboko su nezadovoljni s vrhom svoje stranke i sa smjerom u kojem ide Hrvatska pod njihovom strankom. Oni iskreno svojoj stranci zele pobjedu i sto vise mandata, ali i reformu stranke i odlazak nekoliko ljudi...nisam jos cuo jednog koji zeli da HDZ ode u opoziciju.

I zivcira me kad su ljudi toliko ljuti na povijest HSLS-a...pa za mila boga nitko od njih nema afere, nitko id njih nije krao i nitko od njih nije neke zlocine radio...bilo je samo malo previse tastine i nisu se svi mogli slagat. Ti prikazujes situaciju ko da smo imali 4 Sanadara. Novi ljudi su tu, te tastine vise nema i podloga je vrlo dobra za konstruktivan rad pa daj odi raditi. Doma sjedit i pisat kako je netko nesto trebao napraviti je bedasto...to moze apsolutno svatko...ipak je neko umijece doprinjet stvaranju neceg dobrog sto ovi sad rade...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 15.08.2011. at 11:24.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:30   #93
http://www.hsls.hr/index.php?option=...&catid=24:hsls

Evo recimo procitaj ovo...Zasto mislis da se nitko nije javio na ovo?

Ovo nema veze sa sapasavanjem proracuna nego s moralnoscu u bavljenju politikom. Ljudima koji se politikom bave iz pravih razloga ovakve povlastice ne trebaju i ponosan sam sto je bas HSLS predlozio ukidanje tih povlastica
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 15:12   #94
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
U ovoj trenutacnoj situaciji gdje je proracun 120 milijardi kuna, a dohodovna strana je 103 cijela stvar ce se brzo srusiti. Mora se smanjiti proracun kako bi se vratili na normalne staze. Smanjiti proracun znaci prestati sa odredjenim naknadama koji su do sada sluzili za kupnju socijalnog mira ili kupnju glasova. To vise tako ne moze.

Demagogija je ako mislis kao SDP i HNS da ces za 6.mjeseci cijeli proracun dovest u red a da nitko nece nista izgubiti...to je demagogija!!!

Sto se tice povlastenih saborskih mirovina...nema sve ekonomski smisao i svrhu spasavanja proracuna. Ovom mjerom bi se ipak nesto smanjila brojka ljudi koji u politiku i Sabor ulaze samo zbog osobne koristi (ne iskorijenila nego smanjila brojka), a i drago mi je vidit da to netko predlozi i da je voljan odreci se od tako neceg. To dokazuje da se ipak neki zele baviti politikom iz altruizma, a ne zbog ogromne mirovine u koju mogu ici s 35.

http://www.hsls.hr/index.php?option=...tre&catid=23:o
...
Ma daj, nemoj biti naivan ! Pa ta smanjenja povlaštenih mirovina za saborske zastupnike i ministre predlaže cijeli niz stranaka i osobito strančica, koje kao ni HSLS trenutno nemaju ni zastupnika ni ministara pa se de facto ne odriču ničega.

Narod se obmanjuje, jer, za tvoju informaciju tih nekoliko stotina povlaštenih mirovina zastupnika i ministara uopće nije ni problem, a još manje rješenje. Pravi problem za proračun su deseci, pa čak i stotine tisuća ljudi u Hrvatskoj koji primaju povlaštene mirovine kao ratni vojni invalidi (a mnogi to nisu), pa raznorazne ustaške, partizanske i ine mirovine. Eto, to je i neodrživo i problem, ali koji se nitko ne usudi ni spomenuti, a kamoli započeti rješavati. U Hrvatsko je navodno manje od 20% muških umirovljenika koji su u mirovinu otišli s punim stažem. I da stvar bude još gora njihove su mirovine često znatno manje od ovih "povlaštenih".

Toliko o političkoj hrabrosti "novog HSLS-a".


Quote:
A i tu se nece svima skidati...sranka u isto vrijeme pokusava ljude spasiti gluposti u koje nas je drzava uvela oko 2.mirovinskog stupa, a u isto vrijeme ne zeli da ljudi koji nisu zasluzili mirovine istu dobijaju. To je za mene vrhunski prijedlog.
Pa i nije baš u skladu s liberalnim načelima ! Naime, koliko mi je poznato ti ljudi su sami odabrali da žele mirovine primati iz drugog stupa, pa bi možda trebali sada i snositi posljedice.

Naime, imali su jasan izbor i izabrali su krivo !


Quote:
A i cijeli program su pisali sveucilisni profesori i znanstvenici pa sumnjam da su bas napravili toliko propusta. HSLS prica vec godinama da se uprava mora smanjiti pa postoji velika vjerojatnost da si krivo cijelu situaciju shvatio.
Čuj, ja čitam napisano, a tko je napisao me ne impresionira. Uostalom, i ja i Vojky smo prilično formalno obrazovani, tek toliko !


Quote:
A ima stvarno dosta novih ljudi u HSLS-u...u 9.izbornoj jedinici ipak treba nesto posebno da itko osim HDZ-a i SDP-a prodje prag, a to bi Budisa mogao biti. Ako se pokusa mlade ljude uvodit u politiku nema smisla da se iskljucivo njih promovira...mora postojati ravnoteza...tako jos uvijek imas Linica i Stazica u SDP-u uz sve mlade.
Samo Linic i Stazic redovito dobivaju izbore. Linić suvereno drži Rijeku već 20-ak godina ! A Budiša ? Pa on je stranku od 20 mandata srozao na 2 što je raritet u svjetskim razmjerima ! On osobno u njegovoj rodnoj 9. izbornoj jedninici nije prošao izborni prag kada je bio itekako politički aktivan. A na temelju čega se on i Darinko Kosor, sada nakon višegodišnje pasivnosti nadaju Budišinom izbornom uspjehu u toj istoj izbornoj jedinici, treba pitati njih.


Quote:
A sto se tice njegovog angazmana...pa on je uvijek mogao uzivat u toj mirovini i zezati se u svom vocnjaku (jos je mislim radio za Skolsku knjigu ili ovak nekaj)...to su poslovi bez stresa...lik se vratio u politku bez obecanja ikakve pozicije u stranci i to mi govori da nema nekih skrivenih namjera.
Nema, samo bi on eto opet u Sabor i glumio nekakvog, potpuno nepotrebnog, "oca nacije".

Ukratko, taština bez granica.

Quote:
Imam cak i nekoliko prijatelja HDZ-ovaca pa ni oni tolko ne prigovaraju a duboko su nezadovoljni s vrhom svoje stranke i sa smjerom u kojem ide Hrvatska pod njihovom strankom. Oni iskreno svojoj stranci zele pobjedu i sto vise mandata, ali i reformu stranke i odlazak nekoliko ljudi...nisam jos cuo jednog koji zeli da HDZ ode u opoziciju.


Pa naravno kad su interesno vezani uz HDZ-ovu vlast. Dok npr. meni HSLS nije ništa dao, niti išta omogućio u životu, iako sam bio čak i predjsednik u jednom većem gradu, član županijske organizacije, odradio dva, tri izborna ciklusa za stranku itd.

Nakon svega jedina (ali za liberala i vrlo značajna)prednost mi je da nikome ništa ne dugujem i mogu kritički promišljati, a i govoriti o svemu !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:58   #95
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Ma daj, nemoj biti naivan ! Pa ta smanjenja povlaštenih mirovina za saborske zastupnike i ministre predlaže cijeli niz stranaka i osobito strančica, koje kao ni HSLS trenutno nemaju ni zastupnika ni ministara pa se de facto ne odriču ničega.

Narod se obmanjuje, jer, za tvoju informaciju tih nekoliko stotina povlaštenih mirovina zastupnika i ministara uopće nije ni problem, a još manje rješenje. Pravi problem za proračun su deseci, pa čak i stotine tisuća ljudi u Hrvatskoj koji primaju povlaštene mirovine kao ratni vojni invalidi (a mnogi to nisu), pa raznorazne ustaške, partizanske i ine mirovine. Eto, to je i neodrživo i problem, ali koji se nitko ne usudi ni spomenuti, a kamoli započeti rješavati. U Hrvatsko je navodno manje od 20% muških umirovljenika koji su u mirovinu otišli s punim stažem. I da stvar bude još gora njihove su mirovine često znatno manje od ovih "povlaštenih".
- HSLS je protiv povlaštenih mirovina, posebice za saborske zastupnike, ministre i druge državne dužnosnike, i to prema kriteriju iznosa mirovine i prema kriteriju potrebnog radnog staža. Izuzetak mogu biti samo povlaštene mirovine za određeni, točno precizirani broj građana, rekao je Žmegač. - citat s linka kojeg sam ti u prijasnjem postu

Po ovome vidim da i nisu to prijedlozi iskljucivo za saborske zastupnike, a i rekao sam ranije da je to vise moralna nego ekonomska mjera


Quote:
Čuj, ja čitam napisano, a tko je napisao me ne impresionira. Uostalom, i ja i Vojky smo prilično formalno obrazovani, tek toliko !
Pa super...bas mi je drago sto si i obrazovan i sto si imao funkcije u politici...pa te mogu pitat di si bio dok se taj program pisao?? Pa sigurno si mogao utjecat na to...nije da se te stvari pisu u tajnim podrumima...lako je tu meni prosipat mudrost...sto nisi sjeo sa Sricom i s njim o tome razgovarao?

Quote:
Samo Linic i Stazic redovito dobivaju izbore. Linić suvereno drži Rijeku već 20-ak godina ! A Budiša ? Pa on je stranku od 20 mandata srozao na 2 što je raritet u svjetskim razmjerima ! On osobno u njegovoj rodnoj 9. izbornoj jedninici nije prošao izborni prag kada je bio itekako politički aktivan. A na temelju čega se on i Darinko Kosor, sada nakon višegodišnje pasivnosti nadaju Budišinom izbornom uspjehu u toj istoj izbornoj jedinici, treba pitati njih.
Tvoj izbor bi bio? Za koga ti tocno smatras da je dovoljno poznat i dobar da razbije HDZ-SDP polaritet te izborne jedinice?

Quote:
Nema, samo bi on eto opet u Sabor i glumio nekakvog, potpuno nepotrebnog, "oca nacije".
To mislis na temelju...? Kazem ti da nema razloga dolazit u sabor pod svaku cijenu...sve sto sabor nudi on vec ima...novce, mirovinu, reputaciju...puno bi mu lakse bilo otic na neku poziciju negdje u upravi ili u diplomaciju...tu ga imenuju, sigurno prolazi i nema neke neizvjesnosti sto se izbora tice...a i da mu je tolko zelja uc u sabor bi bio na listi u zupaniji gdje ima puno vecu sansu za prolaz...

I jos jedno pitanje...koja to stranka ima bolji program od HSLS-a po tim nekakvim liberalnim kriterijima??

I jos jednom...cudno mi je kad tako obrazovan covjek koji pritom ima veliko iskustvo i utjecaj (ako nista barem u svojoj lokalnoj zajednici) aktivno ne sudjeluje u programu stranke nego sjedi doma i po forumu kritizira svoje kolege.
Jedan od razloga zbog cega mi se HSLS svidja je cinjenica da dopusta i potice razlicitost stavova...tak da necu rec da je tvoj stav bedast ili kriv...apsolutno je legitiman i istinit u nekim stvarima...mene samo zanima zbog cega ovolka pasivnost oko neceg sto te toliko smeta?
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 18:55   #96
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
http://www.hsls.hr/index.php?option=...&catid=24:hsls

Evo recimo procitaj ovo...Zasto mislis da se nitko nije javio na ovo?

Ovo nema veze sa sapasavanjem proracuna nego s moralnoscu u bavljenju politikom. Ljudima koji se politikom bave iz pravih razloga ovakve povlastice ne trebaju i ponosan sam sto je bas HSLS predlozio ukidanje tih povlastica
ljudino,a da ti pređeš ,recimo.u SDP i liepo kapitaliziraš energiju koju ulažeš u promdžbu
s ovim luzerima nećeš ništa zaraditi a u esdepeu bi mogao postati komesar ili barem načelnik agitpropa
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 20:06   #97
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
ljudino,a da ti pređeš ,recimo.u SDP i liepo kapitaliziraš energiju koju ulažeš u promdžbu
s ovim luzerima nećeš ništa zaraditi a u esdepeu bi mogao postati komesar ili barem načelnik agitpropa
:-D Fala na prijedlogu :-D ...ma stvar je u tome da sam ja bolesni idealist i u politiku sam bas usao iz uvjerenja da mogu nesto dobro napraviti za svoju zajednicu i pruziti neku protutezu danasnjim politicarima i njihovu nacinu rada.

Ideja je isla ovak...radio sam humanitarne akcije sam s prijateljima...pa su onda bile neke akcije u suradnji s drugim udrugama, pa sam poceo volontirat u NGO-ima stila Amnesty International...nekako mislim da mi je slijedeca stepenica politika, ali iskljucivo kao nastavak ovog niza i pomaganja drugima...ne kao stjecanje nekog profita ili reklame

Osobna politicka promidzba mi je apsolutno nebitna i zato sam istrazivao stranku koja uglavnom prati moje ideale bez obzira na popularnost i broj mandata u saboru. I eto po nekakvim idealima postenja, liberalnih nacela, perspektive i strucnosti nekako mi je samo jedan odgovor bio jasan (gore sam pisao o dilemi HNS -HSLS).

I zato mi je bas zabavno branit stranku jer to ne radim zbog nekakve osobne promidzbe ili neke koristi nego posredno svoje osobno uvjerenje branim. A i nekako mi se osobno svidja vodstvo jer su novi i u zadnjih godinu dana su neke meni jako drage poteze povukli...

A i ovo je trening sto se tice vodjenja dijaloga o politickim temama...pa eto jako zahvaljujem ekipi kaj se dopisuje samnom :-)

Zadnje uređivanje rizbo243 : 15.08.2011. at 20:14.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 23:17   #98
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
-
Pa super...bas mi je drago sto si i obrazovan i sto si imao funkcije u politici...pa te mogu pitat di si bio dok se taj program pisao?? Pa sigurno si mogao utjecat na to...nije da se te stvari pisu u tajnim podrumima...lako je tu meni prosipat mudrost...sto nisi sjeo sa Sricom i s njim o tome razgovarao?
?

Nisam iz Zagreba da bih sjedio sa Srićom, a ove primjedbe sam odavno izrekao nekim ljudima iz vrha stranke i naravno, završio na margini. Za tvoju informaciju, tako ti je to kada unutar stranke iznosiš neke stavove koji se razlikuju od aktualnih vođa. Na moje činjenice i argumente oni su našli rješenje nadglasavanjem i muljažama !

Uglavnom, ništa novo u politici. Iskreno, za mene je na kraju i bolje ovako !



Quote:
Tvoj izbor bi bio? Za koga ti tocno smatras da je dovoljno poznat i dobar da razbije HDZ-SDP polaritet te izborne jedinice?
A zašto bi to bio Dražen Budiša koji kako sam već napisao " u njegovoj rodnoj 9. izbornoj jednici ni 2003. nije prošao izborni prag kada je bio itekako politički aktivan." ?

Kako rekoh "Na temelju čega se on i Darinko Kosor, sada nakon višegodišnje pasivnosti nadaju Budišinom izbornom uspjehu u toj istoj izbornoj jedinici, treba pitati njih."

Međutim, nepobitna je činjenica da nam istupi Dražena Budiše nanose ogromnu političku štetu u ostatku Hrvatske. Prije njegovog "povratka" stranka je po svim anketama bila oko 5% na razini Hrvatske, da bi nakon njegovog "povratka" i nekoliko istupa u medijima pala na 2% !


Quote:
a i da mu je tolko zelja uc u sabor bi bio na listi u zupaniji gdje ima puno vecu sansu za prolaz...
A u kojoj to zupaniji Budiša ima puno vecu sansu za prolaz

Quote:
I jos jedno pitanje...koja to stranka ima bolji program od HSLS-a po tim nekakvim liberalnim kriterijima??
Pa HNS se pokazuje znatno liberalnijom strankom od HSLS-a ! I to na djelima, a ne samo na nekakvim "programima". Nažalost !

Quote:
I jos jednom...cudno mi je kad tako obrazovan covjek koji pritom ima veliko iskustvo i utjecaj (ako nista barem u svojoj lokalnoj zajednici) aktivno ne sudjeluje u programu stranke nego sjedi doma i po forumu kritizira svoje kolege.
Napisah ti gore !

Pozdrav i svako dobro u daljnjem političkom radu !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 00:00   #99
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zagreba da bih sjedio sa Srićom, a ove primjedbe sam odavno izrekao nekim ljudima iz vrha stranke i naravno, završio na margini. Za tvoju informaciju, tako ti je to kada unutar stranke iznosiš neke stavove koji se razlikuju od aktualnih vođa. Na moje činjenice i argumente oni su našli rješenje nadglasavanjem i muljažama !

Uglavnom, ništa novo u politici. Iskreno, za mene je na kraju i bolje ovako !
Stvar je diplomacije kako predstavis svoju ideju (nebi vjerovao koje sam ja sve gluposti kroz debatu i diplomaciju (simulirane sjednice UN-a diljem Europe) provukao s malo lobiinga i pregovaranja)...a nekako sam uvijek pristao da, ako u prostoriji od 15-20 ljudi nitko ne uzme moju ideju u obzir...onda to nije dovoljno dobro izradjena ideja i treba jos malo rada. Osobno mislim da dosta tvojih ideja ima smisla i mislim da ce barem posredno one i nac mjesta u radu HSLS-a.

Quote:
A zašto bi to bio Dražen Budiša koji kako sam već napisao " u njegovoj rodnoj 9. izbornoj jednici ni 2003. nije prošao izborni prag kada je bio itekako politički aktivan." ?

Kako rekoh "Na temelju čega se on i Darinko Kosor, sada nakon višegodišnje pasivnosti nadaju Budišinom izbornom uspjehu u toj istoj izbornoj jedinici, treba pitati njih."
Mislim da stvarno nema bolje osobe da u toj izbornoj jedinici bude na celu liste...a eto nisi ni ti uspio imenovat nekog pa cemo rec da uz objektivnu kritiku (koja se moze uputiti apsolutno svakom politicaru) Budisa je stvarno najbolji izbor za tu izbornu jedinicu. A sad sto se uspjeha tice...budemo malo pocekali...ima jos jako puno do uzbora.

Quote:
Međutim, nepobitna je činjenica da nam istupi Dražena Budiše nanose ogromnu političku štetu u ostatku Hrvatske. Prije njegovog "povratka" stranka je po svim anketama bila oko 5% na razini Hrvatske, da bi nakon njegovog "povratka" i nekoliko istupa u medijima pala na 2% !
Te ankete stvarno nisu mjerodavne... rade se na uzorcima od 1000 - 2000 ljudi i provode se prije nego sto je kampanja uopce pocela...jedino cu rezultate anketa koje dodju 2-3 tjedna prije izbora smatrati donekle relevantnim iako i te ankete nisu bas vjerodostojne (sjeti se proslih izbora i SDP-a).
A i mislim da je nekako neutralnim ljudima Budisa pozitivac...osobe opterecene povijescu ce vjerojatno imati problema s njim ali eto...ima i ljudi orijentiranih na buducnost...

Quote:
A u kojoj to zupaniji Budiša ima puno vecu sansu za prolaz
Pa kolko se ja sjecam...HSLS je uvijek bio najjaci na sjeveru (sjeverozapadu) Hrvatske zar ne? Tamo definitivno ima vise sanse nego u 9. izbornoj jedinici...

Quote:
Pa HNS se pokazuje znatno liberalnijom strankom od HSLS-a ! I to na djelima, a ne samo na nekakvim "programima". Nažalost !
A zapeo si za taj gay pride :-) ...Nekako cu ipak imat srca i oprostit im nedolazaka na taj skup...Napisao sam ti gore, to su sporedne teme oko kojih ljudi gube vrijeme. Siguran sam da se nas dvoje slazemo oko 90% stvari ali se ipak tu svadimo oko detalja. Gay pride je apsolutno sporedna i nebitna tema za situaciju u kojoj se Hrvatska danas nasla. Bitno je da se HSLS angazira na bitnijim temama sto imam osjecaj da ipak radi. Ja bih ipak temeljio nekakvu ocjenu na drugim stvarima i mislim da HNS ipak nece biti u prilici provoditi ozbiljne liberalne mjere jer ce biti jedna vrst roba SDP-u i apsolutno ovisan i njihovoj volji...Tako recimo Cacic namjerava imat funkciju podpredsjednika vlade (ako ili dok ne zavrsi u zatvoru) i nadgledavati nekoliko resora (naglasak na nadgledavati, a ne upravljati), a Vesna Pusic bi mogla dobiti ministarstvo vanjskih poslova i imat jos manji utjecaj na domace probleme od Josipovica...

Ja osobno bih najradije htio da HSLS ostane u oporbi i ostane nezavisan u predlaganju liberalnih mjera. Tako moze podrzat dobre mjere vladajucih ali i protivit se nekvalitetnim mjerama bez nekakvog opterecenja.
Tako moze i kreirat sliku stranke bez utjecaja velike dvojke koja iskljucivo vuce svoj program za interese svih gradjana...znaci program bez utega iza kojeg stoji i za koji odgovara iskljucivo HSLS.

I da HSLS udje u vladu s SDP-om...garantiram ti da Budisa nece imati znacajnu poziciju.

Quote:
Pozdrav i svako dobro u daljnjem političkom radu !
Hvala puno...svaku srecu i tebi zelim...i ako ikad zatrebas...mogu ponuditi svoje skromne usluge sto se tice neke komunikacije s ekipom u Zg-u posto sam tu domaci...Kao sto sam rekao...uvijek cemo naci neke teme oko kojih se ne slazemo, ali uvijek cemo imati barem 90% stvari zajednickog...moramo samo naglasak stvatit na tih 90% i zajedno raditi kako bi i krajnji razultat bio uspjesniji.

Zadnje uređivanje rizbo243 : 16.08.2011. at 00:15.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 01:47   #100
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Mislim da stvarno nema bolje osobe da u toj izbornoj jedinici bude na celu liste...a eto nisi ni ti uspio imenovat nekog pa cemo rec da uz objektivnu kritiku (koja se moze uputiti apsolutno svakom politicaru) Budisa je stvarno najbolji izbor za tu izbornu jedinicu. A sad sto se uspjeha tice...budemo malo pocekali...ima jos jako puno do uzbora.
.
Gledaj, ja u toj izbornoj jedinici ne živim pa ne mogu predlagati nikoga ! To trebaju učiniti stranačke organizacije na terenu (a one, koliko mi je poznato nisu predložile Budišu, niti je Budiša prošao normalnu demokratsku proceduru u tim županijama, nego su se on i Darinko Kosor "dogovorili" da Budiša tamo bude nositelj liste - liberalno nema što !). A da na tako velikom području kao što je 9. izborna jedinica ima mlađih, školovanih i stručnih ljudi sigurno ima ! Samo se stranka malo trebala potruditi i zaista pronači "nove ljude" za koje se čak i Budiša deklarativno zalaže u zadnjem intervjuu.




Quote:
Te ankete stvarno nisu mjerodavne... rade se na uzorcima od 1000 - 2000 ljudi i provode se prije nego sto je kampanja uopce pocela...jedino cu rezultate anketa koje dodju 2-3 tjedna prije izbora smatrati donekle relevantnim iako i te ankete nisu bas vjerodostojne (sjeti se proslih izbora i SDP-a).
Ankete su itekako mjerodavne u većini slučajeva ! Eventualne iznimke samo potvrđuju pravilo !


Quote:
Pa kolko se ja sjecam...HSLS je uvijek bio najjaci na sjeveru (sjeverozapadu) Hrvatske zar ne? Tamo definitivno ima vise sanse nego u 9. izbornoj jedinici...
Nema, tamo su izbore dobivali prvenstveno Ivan Čehok i Đurđa Adlešić na svoju "karizmu" i popularnost. Sada kada njih više nema i tamo će biti izuzetno teško proći izborni prag.


Quote:
A zapeo si za taj gay pride :-)
Nisam uopće, to je zaista nebitno ! Ali je znakovito i iritantno da HSLS kao liberalna stranka nikada ne iznosi stavove kojima će se "zamjeriti" desničarima u Hrvatskoj. Nema HSLS ništa konkretnoga za reći ni o prideu, ni o ovim skandalima koji potresaju Crkvu i državu (a upravo odnos Crkve i države je eminentno liberalna tema), ni o zaista potrebnim revizijama nekih statusa i mirovina i tako dalje i tako dalje.


Quote:
Hvala puno...svaku srecu i tebi zelim...i ako ikad zatrebas...mogu ponuditi svoje skromne usluge sto se tice neke komunikacije s ekipom u Zg-u posto sam tu domaci...Kao sto sam rekao...uvijek cemo naci neke teme oko kojih se ne slazemo, ali uvijek cemo imati barem 90% stvari zajednickog...moramo samo naglasak stvatit na tih 90% i zajedno raditi kako bi i krajnji razultat bio uspjesniji
Ma ne treba ništa, hvala na ponudi ! Ja ću se očito morati baviti nekim drugim stvarima neko vrijeme. Nadam se da će Srića (a bilo bi dobro da dođe i Kregar) u Zagrebu imati nekakvog uspjeha, te da će stranka konačno nakon desetak godina lutanja polako postajati socijal-liberalna kako njoj je i naziv.

Pozdrav !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.