Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 09:47   #10361
Quote:
WSG kaže: Pogledaj post
Sve je dobro išlo dok nije izbio rat u Iraku i onda se dosta tih iranskih i šijitskih snaga povuklo tamo.
Nakon toga su stale skoro sve ofanzivne akcije Sirijske vojske i počela je inicijativa divljaka.
ja sam i dalje mišljenja da je stvar u tome što je SAA prekinula sukob između ISILa i "rebelsa".

i doslovce dok god bude stajala kao tampon između tih dviju skupina, pušit će.
contrero is offline  
Old 21.05.2015., 10:46   #10362
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Pojam uličnih borbi očito je nepoznat za NDF.
interesantno je kako gradovi (koje je inače najteže i najskuplje osvojiti) relativno lako i brzo padaju (Raka,Mosul, Ramadi, Idlib, Der ez Zour).
Kad sam ja to govorio meni su neki ljudi govorili kako je to 'pametan potez bla bla bla i da će oni povratiti gradove.' Ja ne znam ko si im zapovjednici, ali ti ljudi očito nemaju pojma o ratovanju. Najpoznatiji 'zakon' ratovanja da je za osvajanje nekog grada/utvrde potrebno preko 3 puta više napadača od branitelja, ali napadač u tom slučaju trpi ogromne gubitke.

Pogledajte samo što im oni rade u onoj bolnici kod Idliba. Njih 20ak je drži već neko dulje vrijeme, a ovi im ne mogu ni prismrditi.
-tojeto- is offline  
Old 21.05.2015., 11:27   #10363
Možda je Palmyra namjerno puštena da padne jer to stvara veliku propagandnu pobjedu sirijskom režimu, jer će odjeknuti u svijetu da su antički spomenici koje su oni do tada čuvali sada u rukama ovih "divljaka". Kao da je Arape briga za antičko/rimsku ostavštinu. Jedino neće biti zarade od turizma, ako ju sruše.

Assad gubi područja na istoku, koja su polupustinje bogate naftom i plinom tako da to nisu beznačajni prostori kako neki ovdje tvrde. A nakon ofenzive na Palmyru odjednom sep ojavilo na desetke naselja na kartama istočno od Palmyre koje do tada nisu ni prikazivali.
pedestalcom is offline  
Old 21.05.2015., 11:32   #10364
Tema je prešla tehnički limit i ide pod ključ a nova će se otvorit pred većer. Hvala na postanju.

Nastavak https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post54281393
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 21.05.2015. at 22:04.
Cuka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.