Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 15:03   #1
Đumbir

Zanima me da li je potrebno guliti svježi Đumbir prije uporabe ili nije nužno?

Znam npr. da se krumpir guli zato što je u kori, posebno starijih krumpira, prisutan Solanin, koji je blago toksičan.

Zanima me da li kod Đumbira postoje neke slične spoznaje, ili je potpuno sigurno koristiti cijeli Đumbir sa korom?

Napominjem da nisam nigdje čuo niti ovo niti ono, nego mi je to pitanje spontano palo na pamet.

Imam namjeru Đumbir inkorporirati u sirove biljne Smoothiese napravljene blenderom.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:41   #2
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je potrebno guliti svježi Đumbir prije uporabe ili nije nužno?

Znam npr. da se krumpir guli zato što je u kori, posebno starijih krumpira, prisutan Solanin, koji je blago toksičan.

Zanima me da li kod Đumbira postoje neke slične spoznaje, ili je potpuno sigurno koristiti cijeli Đumbir sa korom?

Napominjem da nisam nigdje čuo niti ovo niti ono, nego mi je to pitanje spontano palo na pamet.

Imam namjeru Đumbir inkorporirati u sirove biljne Smoothiese napravljene blenderom.
Za smootthie bih ipak glio. Žena mi uzgaja naš domaći kojega dobro operemo pod mlazom vode i četkicom oriba one neravnine a dali ima što u kori to neznam niti sam na sebi otkrio neke neželjene nuspojave u toj bogom danoj biljci, koju svakodnevno na neki način koristimo
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:15   #3
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je potrebno guliti svježi Đumbir prije uporabe ili nije nužno?

Znam npr. da se krumpir guli zato što je u kori, posebno starijih krumpira, prisutan Solanin, koji je blago toksičan.

Zanima me da li kod Đumbira postoje neke slične spoznaje, ili je potpuno sigurno koristiti cijeli Đumbir sa korom?

Napominjem da nisam nigdje čuo niti ovo niti ono, nego mi je to pitanje spontano palo na pamet.

Imam namjeru Đumbir inkorporirati u sirove biljne Smoothiese napravljene blenderom.

otkud sada to? samo ako je zeleno ili oko klica. "ko još guli krumpir? samo u restoranima, valjda.
koliko znam , samo se guli paradajz, jer kora vrlo jako pogoršava pH. i one žile na raštiki ,blitvi,zelju...
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:48   #4
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
otkud sada to? samo ako je zeleno ili oko klica. "ko još guli krumpir? samo u restoranima, valjda.
koliko znam , samo se guli paradajz, jer kora vrlo jako pogoršava pH. i one žile na raštiki ,blitvi,zelju...
Pomnije pročitaj. Stari krumpir se guli. Ako ga ti jedeš sa korom tvoj problem. I mladom krumpiru se kora skida suhom krpom a stari se guli nožem ili strojno.
Neznam možda bi i paradajz trebalo guliti ali nije ga gulila moja baka a ni moja majka a jasam već djed i jedem cijeloga, samo narezan za salatu a u vrtu ruknem cijeloga u glabalicu. PH smanjim sa drugim povćem iako ni ovako nemam gastro problema.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 20:01   #5
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Pomnije pročitaj. Stari krumpir se guli. Ako ga ti jedeš sa korom tvoj problem. I mladom krumpiru se kora skida suhom krpom a stari se guli nožem ili strojno.
Neznam možda bi i paradajz trebalo guliti ali nije ga gulila moja baka a ni moja majka a jasam već djed i jedem cijeloga, samo narezan za salatu a u vrtu ruknem cijeloga u glabalicu. PH smanjim sa drugim povćem iako ni ovako nemam gastro problema.
užas ! krumpir se nikad ne guli, samo GDJE JE ZELENO I OKO KLICA se izdubi. bilo mladi ili stari.
krumpirova kora je najjeftinij pročistač tijela od prekomjernog vodikovog peroksida..
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 20:07   #6
Đumbir ne treba guliti. Druga je stvar ako ti kora baš jako smeta.

Krumpir nije nužno guliti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 20:26   #7
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Đumbir ne treba guliti. Druga je stvar ako ti kora baš jako smeta.

Krumpir nije nužno guliti.
Frende budi iskren, da ti supruga napravi pire krumpir doma ili pon frit sa korom što bi joj rekao.
Ja tebi vjerujem da ga netreba guliti ali onaj u drugom mjesecu sa smežuranom korom???? Moj krumpir se ne šprica i nema mineralnog gnoja nego stajski a kupovi, dali u toj kori osim organskih nečistoća nema i onih kemijskih???? Osobno mislim da ima i nebih nikome preporučio da neguli takve stvari kojima se nezna porijeklo ili je kupito bilo gdje.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.

Zadnje uređivanje jenki zj : 21.10.2015. at 20:27. Reason: .....................
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 18:05   #8
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Za smootthie bih ipak glio. Žena mi uzgaja naš domaći kojega dobro operemo pod mlazom vode i četkicom oriba one neravnine a dali ima što u kori to neznam niti sam na sebi otkrio neke neželjene nuspojave u toj bogom danoj biljci, koju svakodnevno na neki način koristimo
Kako se uzgaja đumbir?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 18:26   #9
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Kako se uzgaja đumbir?
Korijen đumbira posadi u lonac sa zemljom, zalij i drži na toplom dok ne potjera. Preko ljeta biljku možeš držati vani dok ga zimi moraš unijeti u kuću. Ljeti traži puno vode.
I nalik je na trstiku samo je niži rastom. Neugledna biljka.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 21:23   #10
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Kako se uzgaja đumbir?
Biljka 112 ti je napisao, samo posude neka budu veće dužine i težine jer stabljika bude visoka pa je vjetar vani prevrne ako je u manjim posudama.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 02:13   #11
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Korijen đumbira posadi u lonac sa zemljom, zalij i drži na toplom dok ne potjera. Preko ljeta biljku možeš držati vani dok ga zimi moraš unijeti u kuću. Ljeti traži puno vode.
I nalik je na trstiku samo je niži rastom. Neugledna biljka.
Meni je prijateljica dala 2 korijena,inače ih ona uzgaja,dala uputstvo da ih stavim u malo veće tegle,vrlo tanko prekrijem zemljom,oprezno i šparno zalijem,stavim na toplo i svjetlo mjesto,pokrijem staklenim poklopcem,ili prozornom folijom za namirnice,te vrlo oprezno samo vlažim 1x tjedno površinski,a ako počnu rasti tek nakon doba mrazeva smijem ih iznijeti van.
Baš me zanima hoće li uspjeti,obzirom da sam ih posadila na početku studenog.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 02:22   #12
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Biljka 112 ti je napisao, samo posude neka budu veće dužine i težine jer stabljika bude visoka pa je vjetar vani prevrne ako je u manjim posudama.
Ja to rješavam tako da pod korijen svake u posudi rastuće visoke biljke,stavim kamen/ŠLJUNAK/ baren težak pola kg ,pa zagrnem zemljom,te korijen biljke obraste taj kamen,a posude imaju težište dolje,pa ih vjetar ne može srušiti.A može se i takvo kamenje poslagati oko narasle biljke na površini,jer tada i dulje bude vlažna zemlja ispod i drže teglu u ravnoteži.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 09:06   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Meni je prijateljica dala 2 korijena,inače ih ona uzgaja,dala uputstvo da ih stavim u malo veće tegle,vrlo tanko prekrijem zemljom,oprezno i šparno zalijem,stavim na toplo i svjetlo mjesto,pokrijem staklenim poklopcem,ili prozornom folijom za namirnice,te vrlo oprezno samo vlažim 1x tjedno površinski,a ako počnu rasti tek nakon doba mrazeva smijem ih iznijeti van.
Baš me zanima hoće li uspjeti,obzirom da sam ih posadila na početku studenog.
Ako lonac držiš na toplom mjestu vjerojatno će potjerati.
Inače bolje ga je saditi krajem zime ili početkom proljeća.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ja to rješavam tako da pod korijen svake u posudi rastuće visoke biljke,stavim kamen/ŠLJUNAK/ baren težak pola kg ,pa zagrnem zemljom,te korijen biljke obraste taj kamen,a posude imaju težište dolje,pa ih vjetar ne može srušiti.A može se i takvo kamenje poslagati oko narasle biljke na površini,jer tada i dulje bude vlažna zemlja ispod i drže teglu u ravnoteži.
Šljunak se ne stavlja zbog stabilnosti lonca već u svrhu drenaže, da bi višak vode kod zalijevanja mogao otjecati .
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 12:37   #14
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Meni je prijateljica dala 2 korijena,inače ih ona uzgaja,dala uputstvo da ih stavim u malo veće tegle,vrlo tanko prekrijem zemljom,oprezno i šparno zalijem,stavim na toplo i svjetlo mjesto,pokrijem staklenim poklopcem,ili prozornom folijom za namirnice,te vrlo oprezno samo vlažim 1x tjedno površinski,a ako počnu rasti tek nakon doba mrazeva smijem ih iznijeti van.
Baš me zanima hoće li uspjeti,obzirom da sam ih posadila na početku studenog.
Kolega đumbir raste u močvarnom zemljištu i voli vlagu jer u suhom nemože ni uspjevati, Tako dase nemoraš bojati velike vlage kad biljka proklija. Sad joj je bitna sobna temperatura da proklija.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 17:50   #15
Ja se navukao na čaj od đumbira, preporuka. Voda, đumbir i limun.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 19:57   #16
Preporuka za ovaj čaj je svakako dobra.
Što se guljenja tiče, ja ga ubacujem u smoothie i uvijek ga ogulim. Pošto se na mjestu gdje ga prerežem sasuši pa struktura izgleda opet slično kori, naravno da ću to opet oguliti.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 08:55   #17
Ja ga gulim
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.