Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 14:44   #81
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Psihijatri koji pacijente drže godinama na anksioliticima su idioti, treba im oduzeti dozvolu za rad. Anksiolitici su ništa drugo nego droga, stvaraju izrazito jaku fizičku ovisnost
Slažem se.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 05:14   #82
Joj što obožavam kad doslovce serete po anksioliticima, a posebice xanaxu, koji je po meni najkvalitetniji od njih radi trećeg prstena, ispoljava i blago antidepresivno djelovanje.

Samo se paradigma promijeni pa se počnu gurati antidepresivi umjesto ankisolitika koji su po prirodi vrlo kvalitetni lijekovi za liječenje spektra poremećaja za koja su i propisani.

Kanite se benzodiazepama, ako vam životne teškoće nisu preteške pa vam je potrebna njihova pomoć.

Nijedan pametan i iskusan psihijatar neće reći da je xanax ili rivotril sranje, nego dapače vrlo kvalitetni lijekovi.

Što se tiče simptoma sustezanja to je izrazito individualno, al zar simptome sustezanje nemate od bilo kojeg psihofarmaka, samo je pitanje jačine i dužine trajanja.

Nemojte pit lijekove, što ulazite u polje psihofarmakologije. To je zaista zajebano područje. Naravno iznimka svima kojima oni uistinu pomažu. Ali onaj kojem xanax pomaže neće reć da je taj lijek droga i totalno sranje. već da ima odlično anksiolitičko i djelomično antidepresivno djelovanje.

Rijetko ko priča, jer se stidi, napisat kolke seksualne poteškoće ima od raznih AD-ova i AP, al ne xanax i ostala ekipica najveće droge svijeta.
witt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 00:55   #83
Quote:
witt kaže: Pogledaj post
Rijetko ko priča, jer se stidi, napisat kolke seksualne poteškoće ima od raznih AD-ova i AP, al ne xanax i ostala ekipica najveće droge svijeta.
Posebno netko sa "krajnje izraženom" hiperseksualnošću.. koji je od istih.. nakon uporabe istih, primijetio da je i umno, intelektualno biće.. pored ako već ne iznad, nagonskog.... Balans unutar, povrh, oko svega, krajnje je potreban. Ili je izvan zena mediokriteta, neka ekscesivnost ta/ona, koja daje dojam neke životnosti.
No matter why, how or what to be, or even, not to be.. as I see fit.. for me.. all must be.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:10   #84
Quote:
witt kaže: Pogledaj post
Joj što obožavam kad doslovce serete po anksioliticima, a posebice xanaxu, koji je po meni najkvalitetniji od njih radi trećeg prstena, ispoljava i blago antidepresivno djelovanje.
apsolutno se slažem da je najbolji za tjeskobu, ali kad se navučeš, organizam traži još i još. ja sam bila ovisnica o xanaxu godinama jer mi je davao lažnu sigurnost,a onda je konačno došlo vrijeme kad sam bila emocionalno spremna za odvikavanje (dugogodišnja psihoterapija)
zahvaljujući mojoj dr, uspjela sam se skinuti i to vrlo brzo
i da, rekla mi je da xanax stvarno spali veze između neurona
ne dopušta da se "loša" emocija proradi već ju kupira što je nama super zbog tjeskobe koju ona izaziva, posebno kod paničnih napada koje sam imala svako malo

ukratko, stvarno najbolja droga, ali na duže staze izrazito štetna


Quote:
witt kaže: Pogledaj post
Nijedan pametan i iskusan psihijatar neće reći da je xanax ili rivotril sranje, nego dapače vrlo kvalitetni lijekovi.
ne bih se složila, ovisi o psihijatru, meni je moja dr odmah rekla da mi ne bi propisala xanax da sam prvo došla kod nje

znači, opet dolazimo do zaključka kako je sve individualno
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 22:27   #85
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ne bih se složila, ovisi o psihijatru, meni je moja dr odmah rekla da mi ne bi propisala xanax da sam prvo došla kod nje

znači, opet dolazimo do zaključka kako je sve individualno
Slažem se da je sve (a osobito psihijatrijski lijekovi) vrlo individualno. Mah-mah, Rejo, lijepo te opet vidjeti ovdje na forumu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 10:50   #86
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Slažem se da je sve (a osobito psihijatrijski lijekovi) vrlo individualno. Mah-mah, Rejo, lijepo te opet vidjeti ovdje na forumu.
a dojdem ti ja, marsovka, from time to time, čitam vas makar
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 17:46   #87
Samo kratko pitanje posto nema nikakva iskustva za Benzodiazepinima. Znaci nisam mogla spavati dosta dugo i doktorica mi je prepisala 1 mg Xanaxa. Od njega sam odmah zaspala i osjecala se super par dana. Onda smo tu dozu spustili na 0.25 i ja sam i dalje spavala ali malo gore nego prije, medutim pojavio mi se jedan simptom koji nisam nikad u ziviotu imala postala sam latergicna, bezvoljna i depresivna. Dali ovo moze biti od ove male doze xanaxa i sta da radim ako je jer nemogu spavati bez njega?
Hvala svima
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 09:38   #88
Doktorica koja je prepisala Xanax za nesanicu bi trebala vratiti svoju diplomu medicine.
Xanax (alprazolam) svog svoga kratkog djelovanja NIJE registriran kao hipnotik u RH, nego samo kao anksiolitik (i to za davanje u akutnim epizodama anksioznosti i panike, a ne za svakodnevno!).

Benzodiazepinski anksiolitici registrirani u RH su Fluzepam, i Cerson,
a tu je i zlosutni narkotik (u smislu da se daje i kao uvod u narkozu pred operaciju) Dormicum. No svi oni dugotrajno (dulje od 7 dana uzimamanja zaredom) djeluju negativno na organizam jer

1. brzo se javlja tolerancija, i osoba postaje ovisna
2. ceste su smetnje koncentracije i pamcenja, pogorsanje depresije, povremeno se moze javiti pojava halucinacija
3. afekt/osjecaj postaje zaravnjen, osoba postaje kao zombi
4. kod spavanja se brise duboki (SWS) san, a predvladavaju plitki djelovi spavanja, s puno budjenja izmedju, pa vec nakon 2 tj na benzodiazepinima osobe javljaju da spavaju mnogo losije nego prije terapije tim lijekovima


neke zamjene za benzos:
1/ Calixta od 15 mg 1 tbl prije spavanja
2/Valdoxan od 25 mg 1 tbl prije spavanja
3/Fevarin od 100 mg 1 tbl prije spavanja sa ili bez 5 mg melatonina
4/Seroquel od 25 mg ili 50 mg 1 tbl prije spavanja

Mislim da bi ova Calixta mogla pomoci, noviji antidepresiv, a djeluje odmah, odican u terapiji nesanice i anksioznosti.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 18:49   #89
Hvala na odgovoru. Ako je doktorica i pogrijesila spasila me,jer mjesecima nisam spavala. Davali su mi lorezepim, hipnotike, mirtazapim (antidepresive) sve bi pomoglo jedan dan. Spavala sam po noci mozda jedan do dva sata. Poludila sam skoro i tako mjesecima. I sad evo spavam 3 tjedna skoro pa svaki dan,ali eto imam taj nezeljeni simptom. Nisam sigurna dali je to depresija jer je nikad nisam imala ali je uzasn umor, latergija, nista mi se neda, sve mi je bez veze,ali ono bez razloga skroz...Jako bas jako. Znaci to moze biti od manje doze xanaxa ili nemoze?Ili je nuspojava?I da imam problema sa koncentracijom. Cini mi se nemoguce od tako malo tableta,ali opet koliko citam te su tablete uzasne. Recite mi kako da se rijesim sad ovoga?I neznam koje tablete da pitam za spavanje kad sam sve isprobala. :-(
Calixta je u biti mirtazapim. Ja sam ga pila u drugacijoj verziji jer ne zivim u Hrvatskoj vise.To mi je pomoglo dvi noci i nakon toga horor.
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 09:51   #90
Pozdrav svima.

Ja kad popijem helex od 0,25 mg kad ne mogu zaspati, probudim se nakon cca 3 sata i onda nikako da zaspim. Dobijem neki osjećaj tjeskobe... Valjda prestane djelovanje ili šta?

Netko kaže da su xanax i helex kao passat i oktavia, da je xanax puno kvalitetniji, da li je to istina, ima li netko iskustva s tim?

LP
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 10:03   #91
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Ja kad popijem helex od 0,25 mg kad ne mogu zaspati, probudim se nakon cca 3 sata i onda nikako da zaspim. Dobijem neki osjećaj tjeskobe... Valjda prestane djelovanje ili šta?

Netko kaže da su xanax i helex kao passat i oktavia, da je xanax puno kvalitetniji, da li je to istina, ima li netko iskustva s tim?

LP
a ne znam za passat i oktaviu (vozim hondu), ali da, Helex ima kraće djelovanje od recimo Rivotrila kojeg trenutno pijem.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 10:35   #92
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Doktorica koja je prepisala Xanax za nesanicu bi trebala vratiti svoju diplomu medicine.
Xanax (alprazolam) svog svoga kratkog djelovanja NIJE registriran kao hipnotik u RH, nego samo kao anksiolitik (i to za davanje u akutnim epizodama anksioznosti i panike, a ne za svakodnevno!).

Benzodiazepinski anksiolitici registrirani u RH su Fluzepam, i Cerson,
a tu je i zlosutni narkotik (u smislu da se daje i kao uvod u narkozu pred operaciju) Dormicum. No svi oni dugotrajno (dulje od 7 dana uzimamanja zaredom) djeluju negativno na organizam jer

1. brzo se javlja tolerancija, i osoba postaje ovisna
2. ceste su smetnje koncentracije i pamcenja, pogorsanje depresije, povremeno se moze javiti pojava halucinacija
3. afekt/osjecaj postaje zaravnjen, osoba postaje kao zombi
4. kod spavanja se brise duboki (SWS) san, a predvladavaju plitki djelovi spavanja, s puno budjenja izmedju, pa vec nakon 2 tj na benzodiazepinima osobe javljaju da spavaju mnogo losije nego prije terapije tim lijekovima


neke zamjene za benzos:
1/ Calixta od 15 mg 1 tbl prije spavanja
2/Valdoxan od 25 mg 1 tbl prije spavanja
3/Fevarin od 100 mg 1 tbl prije spavanja sa ili bez 5 mg melatonina
4/Seroquel od 25 mg ili 50 mg 1 tbl prije spavanja

Mislim da bi ova Calixta mogla pomoci, noviji antidepresiv, a djeluje odmah, odican u terapiji nesanice i anksioznosti.

Hipnotici i valdoxan u mene drasticno pogorsaju nesanicu. Inace patim od restless-leg sindroma ("nemirna noga") te hiptnotici i valdoxan ga pogorsaju do te mjere da vise ne mogu ni pokusavat zaspat nego se samo vrtim po krevetu tj. nemirno mi postane cijelo tijelo do te mjere da moram ustat iz kreveta i hodat okolo.
Benzoi (xanax) pomazu, pregabalin(lyrica) pomaze, ili cak caffetin (radi kodeina valjda).

Imao sam sad jedan period 3-4 tjedna nesanice, nisam siguran sta mu je uzrok bio, moguce bolest (pocelo je s prehladom) i prezivio sam ga na jedvite jade koristeci xanaxe (0.5mg po dva i vise i caffetin isto nekad po dva) uz lyricu koju pijem inace prije spavanja. Evo sad sam opet ok, ozdravio, ne treba mi niti pijem xanax ni caffetin, a i lyricu nekad zaboravim popit pa zaspem i odspavam normalno i budem naspavan ujutro.

Inace sam primjetio kroz godine da moja mogucnost spavanja je prakticki identicna grafu dnevnih oscilacija u kortizolu. Dok ima kortizola mogu zaspat, dakle za vrijeme dana, zadnji izboj kortizola je oko 23h i to neki mali... u doba kortizola ako popijem valdoxan ce me uciniti vrlo pospanim (probao sam iako se valdoxan treba piti samo prije spavanja)... ako u doba bez kortizola (navecer) popijem valdoxan ucini me vrlo nemirnim a ne pospanim... sve to mi se cini povezano mozda kroz nekakvu kronicnu inflamaciju (IBS npr od kojeg patim) koja mozda manifestira i kroz depresivnu poziciju itd. depresivci nerijetko ne mogu zaspati po noci ali zato ujutro ne mogu ustati iz kreveta i sami bi spavali cijeli dan, tako je i meni nerijetko a i depresija mi nije nepoznata stvar.

Zadnje uređivanje addx : 06.10.2016. at 10:56.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:05   #93
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja kad popijem helex od 0,25 mg kad ne mogu zaspati, probudim se nakon cca 3 sata i onda nikako da zaspim. Dobijem neki osjećaj tjeskobe... Valjda prestane djelovanje ili šta?
Da, prestane djelovati. On baš i nije dobra opcija za probleme s nesanicom

Da, za Xanax kažu da je kvalitetniji jer je originalni lijek, Helex je slovenska kopija. Iako imaju gotovo identičan sastav, neki primjećuju razlike u djelovanju. Nekima je bolji X, nekima H.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:39   #94
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a ne znam za passat i oktaviu (vozim hondu), ali da, Helex ima kraće djelovanje od recimo Rivotrila kojeg trenutno pijem.

Što nije Rivotril za epilepsiju?
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:00   #95
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Što nije Rivotril za epilepsiju?
Rivotril je klonazepam i ubraja se u skupinu benzodiazepina.
i da, koristi se i za epilepsiju.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 18:23   #96
Iako je Rivotril ljek za epilepsiju još nsm čula da ga neko za epilepsiju koristi
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:55   #97
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
.
Da, za Xanax kažu da je kvalitetniji jer je originalni lijek, Helex je slovenska kopija. Iako imaju gotovo identičan sastav, neki primjećuju razlike u djelovanju. Nekima je bolji X, nekima H.
Meni H.

Quote:
ellizabeta kaže: Pogledaj post
Iako je Rivotril ljek za epilepsiju još nsm čula da ga neko za epilepsiju koristi
Ja. No kak imam problema s panikom, tak je to bio win win
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:09   #98
Bok ljudi,

Pio sam do 2 mjeseca ove godine antipsihotike i prestao sam ih svojevoljno zbog ispita zahtjevnih nadolazećih 2.sem , to se zadržavalo do 4-5 mjeseca i mislio sam da je fakat teško. Međutim svejedno sam imao osjećaj bujice misli iako čišće ne više nasumični roj već kao užurbani brzac. Pa sam eto odlučio se skinuti sa concora i rivotrila kad sam krenuo. S prestanakom concora očekivao sam otkucaje minimalno 100 u mirovanju, nešto više stojeći, par dana bilo je između ~40-55 i vratilo se brzo u normalu. Tlak mi je ok prvo je bio niži no brzo se normalizirao jer prije sam počo vježbati svakodnevno kasneći na faks i prijevoz, samo nije mi jasno zašto je bio tako nizak bez beta blokatora.
Međutim otkad sam prestao uzimati Klonazepam život mi se pretvara u mali komadićak pakla, nisu problem samo tjelesni simptomi(koji su najvjerojatnije somatske halucijnacije) već stvarne halucinacije, od odvajanja sa stvarnošću, nemogućnoti pokazivanja emocija(primjerice djed umro prije 2 i sad bakin brat i ja hladan kao špricer) i snovi su sigurno najbolji dio u njima ima najživljih događaja koje mogu zamisliti. Najbolji dio je što sam navikao preispitivati stvarnost oko sebe stalno tako da ako testiram stvarnost i u snu i u ajmo reći stvarnosti, kako mogu znati što je stvarno. Evo sad je bolje ali počeo sam ovo pisati jer sam osjećao užasan pritisak u tijelu i puzanje pod kožom, insekti o glavi, recimo jučer utrnula ruka, ja se budim usred noći izlazim iz kreveta mičem ramenom i pitam se gdje mi je podlaktica i ostatak a ona lamaće u donje ekstremitete ko poluživa riba. Evo sad par tjedana malo da a malo ne imam nesanicu, pretprošli tjedan dva dana u komadu valjda nisam spavao. Probao sam meditaciju i terapiju glazbom, recimo autogeni trening i mindfulness stvarno pomažu ali jučer se nešto dogodilo što me uzrujalo i nisam mogao ni probati mindfulness pa evo opet noćas nesanica. Stvarno me je strah ovih nuspojava ne zbog neugode, nego se uvijek bojim moždanog oštećenja i slabljenja kognitivnih funkcija i životnog vijeka pogotovo zbog nesanice. Svaki put kad prestanam, a prestajem od 6.mj. uvijek nešto i onda nesanica i tresavica nogu i znojenje i suhoća ustiju pa popijem i ciklus se ponavlja. U 8. mjesecu sam dugo izdržao ali trebao sam popiti jer sam pio preko 4 litre vode taj da i sve sam iznojio na dlanove i leđa i usnice su mi se toliko odušile iako sam unosio vodu po potrebi samo je poćela krv lagano curiti iz njih. Doktorica je odbacila sve moje tvrdnje o ovisnosti, kao i Psihijatrica i jedan drugi psihijatar (oboje veoma renomirani) jedino tko je izrazio zabrinutost su bili doktorica na zamjeni i liječnik preko hitne. Bio sam primoran zvati u 8. mjesecu i nisam mogao baš pričati i bio sam jako dizorijentiran pa smo pričali o clozapinu(leponex) dok nije shvatio da želim reći clonazepam(rivotril). Oprostite na dugom postu samo evo vidim da imate iskustva, da i dalje nastavim cold turkey ili da uvedem terapiju za skidanje. Malo me strah sada započeti, od doktora ne mogu previše očektivati jer sam se požalio i dobio preporuku za Nozinan evo sad gledam i dosta tih nuspojavava sam već imao sa drugim lijekovima, a a sad imam užasnu akatiziju nogu i tamo još piše da se ne slaže s antipsihoticima i šizofreničarima. Oprostite na kukanju i ako može savjet.
Ikarus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:21   #99
Rivotril (clonazepam) nije antipsihotik.
Napisao si da si ga pio pa prestao piti (antipsihotik), ali nisi naveo koji. Meni se tvoji simptomi više čine kao povrat simptoma zbog neuzimanja antipsihotika. Dobro je da si se javio doktorima, poslušaj njihove savjete.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:07   #100
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Rivotril (clonazepam) nije antipsihotik.
Napisao si da si ga pio pa prestao piti (antipsihotik), ali nisi naveo koji. Meni se tvoji simptomi više čine kao povrat simptoma zbog neuzimanja antipsihotika. Dobro je da si se javio doktorima, poslušaj njihove savjete.
E da, jučer sam pisao na dva cilindra, sada ovo na možda 4. Znam što je clonazepam( barem nominalno) ja sam u stvari uzimao depot zypadheru, prije toga olanzapin i zalastu. Danas sam bio baš kod neurologa da vidi MR i čovjeka sam lijepo pitao i rekao je da mogu imati aptinencijsku krizu od rivotrila i da porazgovaram s psihijatrima( sa kojima jesam, više puta i svaki put se razgovor prekidao kada sam tražio terapiju za odvikavanje). Vjerujem da nisam baš bezazlen slučaj jer sam uzimao veće doze normabela prije godinu dana, svaki put dok me obitelj pratila svi su pitali za posljedice u uvijek je to bilo super sigurno, tako da sam znao i po 2 5mg normabela uzeti u početku i sredini napada panike kojih je bilo više u danu, a osobito kad se počeo spuštati mrak. Bio sam preporučen neurologu još prije god dana zbog sumnje na epilepsiju zbog napadaja izokretanja očiju i drugih zabavnih simptoma jer sam uzimao flufenazin u obliku moditena, s prestankom moditena, također svojevoljno ako se sjećam prestali su i simptomi za koje sam siguran da su bili mini konvulzije jer sam osjećao stezanje i opuštanje određenog "sfinktera" i drugih mišića i sigurno su popustili mišići na očima zbog kojih nisam mogao održati izravnatost očiju. Uvijek ista stvar osjetim strah i oči krenu lagano u lijevo uz veliku bol ako se ne prepustim i onda prema gore i vidim samo nebo i vrškove kose a katkada i trepavice. Također uzimao sam i azolar, od kojih sam imao nevjerojatne pucajuće glavobolje. I dr. Uzimao sam stvarno svašta u kratkome roku uvijek bez skidanja često s velikim i rjeđim nuspojavama, srećom ništa od kroničnih(kucam u drvo zbog leponexa i agranulocitoze). Uvijek osim moditena i xepliona imao sam projecirane simptome, a nisam čitao disclaimer jer sam se bojao nekakvog vlastitog psiho-uvjetovanja) Kada sam bio zaprimljen na Rebro došao sam svojevoljno jer sam dan prije primio depo xepliona i tad su počeli simptomi slični shizofreniji i akatizija, a ne samo moji napadi panike i strah od smrti. Očito se ja i psihofarmaci ne slažemo kada sam kao klinac primio zoloft zbog straha odlaska u skolu i problema s gastritisom koji su mislili da je somatoformni imao sam puls 175 i tlak 200/120 i svoj prvi napad panike ili možda drugi. Tada sam bio tek navršio ili još nisam punoljetnost.

Ja se samo želim skinuti sa rivotrila, jer to je jedino što još pijem od svega i toliko sam napredovao bez ikakvih lijekova. Zdravlje je odlično osim dosta bolova uzrokovanih tadašnjim postupcima i kilažu sad trebam modificirati na više ali je oko 76-78 u usporedbi sa oko 98 u 2.mj. .Otac je prošl. god. imao infarkt i noseći te predispozicije ne bih se dobro proveo kao 100 kilaš to je bila motivacija i osjećaj nekadašnje empatije, a ne da ne tugujem niti malo za djedom ili za bolesti prijatelja(reakciju sam odglumio-niska točka mog života, srećom mnogo je bolje). Također bilo je mnogo crnih misli. Ne poričem efikasnost psihofarmaka jer sigurno ne bi išli kao vruće kifle da ne djeluju, ali meni očito ne pomažu i samo želim vidjeti kako je bez njih.
Znam da sada zvučim disocirano i čudno, no to je zbog takvog toka misli.
Nije mi baš pomoglo pisajući o ovom jer mi ne pomaže razgovor o problemima, jer sad opet lagana akatizija, a danas je nisam imao ni na faksu ni na predavanju.
Planirao sam ovo kao plan C gdje ću pitati nekoga za savjet sa skidanje sa benzosa sam se savjetućući sa benzo.org jer par mjeseci ja to pijem "idi mi dođi mi", ako se ta dva psihijatra opet ne izjasne po danom mi naputku neurologa.
Lijep pozdrav nadam se da nisam previše zagnjavio. Pišem na brzinu jer imam još puno toga za napraviti.
Ikarus1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.