Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 20:56   #6401
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
,netko ne zna šta će sutra jesti.
Netko nezna što će sutra jesti?

Zahvaljujući sistemu, u kojem je Todorić samo reprezentativna fasada, četiri milijuna ljudi nezna što će sutra jesti. Od tog broja otprilike tri milijuna samo misle da znaju.

Zakon o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku je ispunio svoj cilj; odgodio je kolaps Agrokora, i vrlo izvjesno njegove fatalne posljedice po RH, taman da se još stigne maznuti živa lova od turističke sezone.

Sezona je gotova, neka cirkus počne!
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:06   #6402
Mislim da je sramota da se ova tema zove "Sramota zvana Agrokor", znači pretopstavlja da svi građani i svi forumaši tako misle, sud prije suda?
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:08   #6403
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post

Sezona je gotova, neka cirkus počne!
Fuck yeah!
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:09   #6404
Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Mislim da je sramota da se ova tema zove "Sramota zvana Agrokor", znači pretopstavlja da svi građani i svi forumaši tako misle, sud prije suda?
Ne trebala bi se zvati ''Čast i dika zvana Agrokor''.
bizon_9 mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:13   #6405
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
...nego hoće li govno konačno u razvalini pogoditi ventilator
auuuuu....tko mi je kriv što zamislim sve što pročitam


Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Mislim da je sramota da se ova tema zove "Sramota zvana Agrokor", znači pretopstavlja da svi građani i svi forumaši tako misle, sud prije suda?
ova je tema otvorena još u 4.mj. i kao takva je prepoznatljiva ovdje. a što bi ti....da se prema događanjima po blogu mijenja naziv na dnevnom nivou?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:50   #6406
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Ne trebala bi se zvati ''Čast i dika zvana Agrokor''.
Paz' vamo....Trebala bi se zvati "Agrokor" ili "Agrokor u problemima".
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:51   #6407
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
auuuuu....tko mi je kriv što zamislim sve što pročitam




ova je tema otvorena još u 4.mj. i kao takva je prepoznatljiva ovdje. a što bi ti....da se prema događanjima po blogu mijenja naziv na dnevnom nivou?
Kako bi bilo da raspravljamo o nekome tebi bliskom( meni to Agrokor nije) prije suda kao "sramota"?
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:11   #6408
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Ništa posebno,mala ja bara,š čim god se baviš,nisi neovisan.Ti tu bacaš neku kladionicu,netko ne zna šta će sutra jesti. Manje smješno,jel ? Tebi npr.žena učiteljica,a ovaj što ne zna šta će jesti,ne jebe,pa i tvoja žena za sedam godina ima problem i tako...
Potrebno je da 'pogrešna' ekonomija odumre na čim spektakularniji način kako bi svima, a naročito političarima, bilo jasno da tako više ne ide. Sve drugo je samo produžavanje agonije i samozavaravanje naroda da mi ipak nekuda idemo. Sa ovakvom tajkunskom ekonomijom idemo samo u propast.

Nakon što rodijačka ekonomija pukne tako da svima bude jasno da je propala, to je prilika za novi, zdraviji početak gdje će zdrave kompanije raditi poslove konkurentne na svjetskom tržištu, prema tržišnim a ne rodijačkim principima.

Ponekad je naprosto potrebno odrezati loše, sada je prilika. Što se tiče blagajnica, ako ne nađu posao drugdje znači da su i sada bile na socijali a ne zaposlene na ekonomskim principima. Pa ako treba neka im država financijski pomogne, ali ne na način da financira gubitaše da bi one mislile da su zaposlene na tržišni način.

Ako se pokaže da su nezaposlive, to trebaju i shvatiti. Nisu jedine, ima takvih jako puno u novoj ekonomiji, čak i dosta obrazovanijih.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 06:05   #6409
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
A je li? Najdraže su mi slavonske banane, zagorski kokos, podravski mango istarski kakaovac ... i sve ono što konzumirate, a nije moguće proizvesti kod nas. Također se strogo suzdržavam od konzumacije francuskih i talijanskih vina, i ne daj bože viskija strane proizvodnje.

Valjda ću za svojih 8€ moći, osim svjetskog smeća, kupiti i nešto svjetske kvalitete.
... a s obzirom na to da sam imao prilike vidjeti kako domaći "proizvođač" dolazi do "ekoloških" i "zdravih" namirnica ništa veći rizik za rak nemam od španjolskog uljla nego od domaćeg.

Čak, štoviše.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:32   #6410
Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo da raspravljamo o nekome tebi bliskom( meni to Agrokor nije) prije suda kao "sramota"?
Agrokor je sramota za cijelu naciju.
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:32   #6411
Agrokor je tolko zla u hrvatskoj napravio da nikakav pr ni trolanje po forumima ne moze promijeniti percepciju u narodu sad. Mozda dugorocno, kroz 10 godina. Ali u ovom trenutku svako ko zna koristiti internet zna da je agrokor zlo.

Ali svaka cast trudu koji ulazu odredeni ljudi, i oni morajh placu zaraditi. Ali kasno je sad. Percepcija u narodu je da je agrokor karcinom koji treba odstraniti. Ako svi tako misle bit ce da ima nesto u tome? Ili su svi ludi a samo ja sam pametan?

Agrokor je karcinom na kemoterapiji.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:42   #6412
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Agrokor je tolko zla u hrvatskoj napravio da nikakav pr ni trolanje po forumima ne moze promijeniti percepciju u narodu sad. Mozda dugorocno, kroz 10 godina. Ali u ovom trenutku svako ko zna koristiti internet zna da je agrokor zlo.

Ali svaka cast trudu koji ulazu odredeni ljudi, i oni morajh placu zaraditi. Ali kasno je sad. Percepcija u narodu je da je agrokor karcinom koji treba odstraniti. Ako svi tako misle bit ce da ima nesto u tome? Ili su svi ludi a samo ja sam pametan?

Agrokor je karcinom na kemoterapiji.
Naažlost točno. Slušaju bajanja onih po kojima bi je trebalo svu industriju 1990-tih dati u strane ruke, doslovce pozvati njemce i razdijeliti im halje.
Takvi su na kraju pboijedili, ali bilo je za očekivati, jači uvijek tlači.
Zato će se s guštom nazdraviti šampanjecem na otvaranju prvog Lidla u Srbiji.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:07   #6413
Branko Roglić na temu Toda i Agrokor.........

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...jahte/6600108/

"Ono što se dogodilo u Agrokoru, moralo se dogoditi, s obzirom na način na koji je kompanija vođena - bahato, bez ikakve kontrole troškova i s idejama koje dobrim dijelom nisu bile dobre, rekao je Roglić koji smatra da je Agrokor kao kompanija iz jedne male i siromašne zemlje previše široko 'zahvatila'.

- Trebali su biti puno oprezniji, a to se nije događalo. Preuzimali su firme koje su objektivno bile pred stečajem. Trošio se veliki novac, nije se vodilo računa o svim tržištima, a bahatost je bila stalno prisutna. To je razlog kraja, kaže Roglić.

Napadi koji su uslijedili nakon što je, kada je krenula kriza u koncernu, blokirao Todorića, došli su od, kaže, potpuno ekonomski nepismenih ljudi."

Ništa na svijetu nije normalnije nego naplatiti svoje potraživanje. Ja imam svoje ljude, oni imaju svoje. Poduzetnik nije čovjek koji se bahati i trpa novac u džep, već onaj koji brani i štiti svoje ljude. Poduzeće se mora napraviti dugoročno održivim. To je ključ poduzetništva.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:22   #6414
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Branko Roglić na temu Toda i Agrokor.........

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...jahte/6600108/

"Ono što se dogodilo u Agrokoru, moralo se dogoditi, s obzirom na način na koji je kompanija vođena - bahato, bez ikakve kontrole troškova i s idejama koje dobrim dijelom nisu bile dobre, rekao je Roglić koji smatra da je Agrokor kao kompanija iz jedne male i siromašne zemlje previše široko 'zahvatila'.

- Trebali su biti puno oprezniji, a to se nije događalo. Preuzimali su firme koje su objektivno bile pred stečajem. Trošio se veliki novac, nije se vodilo računa o svim tržištima, a bahatost je bila stalno prisutna. To je razlog kraja, kaže Roglić.

Napadi koji su uslijedili nakon što je, kada je krenula kriza u koncernu, blokirao Todorića, došli su od, kaže, potpuno ekonomski nepismenih ljudi."

Ništa na svijetu nije normalnije nego naplatiti svoje potraživanje. Ja imam svoje ljude, oni imaju svoje. Poduzetnik nije čovjek koji se bahati i trpa novac u džep, već onaj koji brani i štiti svoje ljude. Poduzeće se mora napraviti dugoročno održivim. To je ključ poduzetništva.
Najveći zločin Agrokora. Ugrizao za petu velike igrače pa su ga zgazili. Kao, do sada je bio ok i dobar
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:20   #6415
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Najveći zločin Agrokora. Ugrizao za petu velike igrače pa su ga zgazili. Kao, do sada je bio ok i dobar
Kakve su to gluposti? Zar su veliki igrači odlučivali da Todorić ne plaća i da uzima kredite ne pitajući za cijenu?

Pa to samo lud čovjek može raditi i očekivati da će preživjeti.........

Svaki početnik u ekonomiji zna da je svaki kredit s kamatom iznad 6,5% lihvarski i da ga se ne može vraćati........a budući da je Toda pristajao i na kredite s 10,5% što to govori o njemu?
Da je financijski nepismena seljačina koja je glumila velikog poduzetnika,

Da se širio konzervativno mogao je i dan danas uredno poslovati. Al hebiga kad si prepohlepno govno, misliš da možeš biti konkurencija Alibabi, Uberu, Overseasu, Ini, HTu, Lidlu, Nestleu, ma cijelom svijetu. I to svima u isto vrijeme.........

Tko god ima neki biznis, e Toda će se baš time baviti i biti konkurencija svima. E pa dečko, ne ide to tako.
Te firme su se kvalitetom izborile za svoju tržišnu poziciju..........

Zamisli povrat na investiciju u benzinsku kraj Konzuma????

Ma zar je on stvarno mislio da može konkurirati Ini, čije benzinske su amortizirane davno i mogu raditi sa maržama, s kojima Toda ne može uopće preživjeti a kamoli poslovati i vraćati kredit kojim je izgradio tu benzinsku???

Njega je ubila vlastita pohlepa, nitko drugi. Nitko drugi njemu nije kriv.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:27   #6416
https://www.vecernji.hr/premium/todo...kredit-1197896

Novi medijski uradak, koji pokazuje dio "zasluga" Bože Petrova za Todin krah.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:43   #6417
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kakve su to gluposti? Zar su veliki igrači odlučivali da Todorić ne plaća i da uzima kredite ne pitajući za cijenu?

Pa to samo lud čovjek može raditi i očekivati da će preživjeti.........

Svaki početnik u ekonomiji zna da je svaki kredit s kamatom iznad 6,5% lihvarski i da ga se ne može vraćati........a budući da je Toda pristajao i na kredite s 10,5% što to govori o njemu?
Da je financijski nepismena seljačina koja je glumila velikog poduzetnika,

Da se širio konzervativno mogao je i dan danas uredno poslovati. Al hebiga kad si prepohlepno govno, misliš da možeš biti konkurencija Alibabi, Uberu, Overseasu, Ini, HTu, Lidlu, Nestleu, ma cijelom svijetu. I to svima u isto vrijeme.........

Tko god ima neki biznis, e Toda će se baš time baviti i biti konkurencija svima. E pa dečko, ne ide to tako.
Te firme su se kvalitetom izborile za svoju tržišnu poziciju..........

Zamisli povrat na investiciju u benzinsku kraj Konzuma????

Ma zar je on stvarno mislio da može konkurirati Ini, čije benzinske su amortizirane davno i mogu raditi sa maržama, s kojima Toda ne može uopće preživjeti a kamoli poslovati i vraćati kredit kojim je izgradio tu benzinsku???

Njega je ubila vlastita pohlepa, nitko drugi. Nitko drugi njemu nije kriv.
A gle banke su ga financirale do samoga kraja. S ovoliko ili onoliko, ali su mu davale novac. Reci mi, jel postoji ijedna banka koja ga je odbila i okrenula mu leđa, tj rekla: Ne. Vi ste nama pre prizični. Nije. Sve su ga financirale. Pretpostavljam da su imale razloga.
I ako se "u kolarima" sere "to se znalo godinama, očekivalo se, bilo je pitanje vremena" zašto ne pred 5, 10 godina? Ha? Objasni.
Zašto sada, zašto točno pred ulazak na istočna tržišta gdje je zastupljenost njemačkih i ruskih gospodarskih subjekata nikakva tj nepostojeća. Npr. prvi Lidl se u Srbiji otvara tek 2018.Da nije miniran, Konzum bi već imao otvorene dučane po Vojvodini (ako ne cijeloj Srbiji) i kretao bi dalje. Ali kažem, ne ide to tako.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:00   #6418
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Agrokor je tolko zla u hrvatskoj napravio da nikakav pr ni trolanje po forumima ne moze promijeniti percepciju u narodu sad. Mozda dugorocno, kroz 10 godina. Ali u ovom trenutku svako ko zna koristiti internet zna da je agrokor zlo.

Ali svaka cast trudu koji ulazu odredeni ljudi, i oni morajh placu zaraditi. Ali kasno je sad. Percepcija u narodu je da je agrokor karcinom koji treba odstraniti. Ako svi tako misle bit ce da ima nesto u tome? Ili su svi ludi a samo ja sam pametan?

Agrokor je karcinom na kemoterapiji.
Nije to baš tako.Nakon DR,zaposlio sam se na Belju.Živio sam kao pas,sa 5 neisplaćenih plaća,sa ženom i dvoje djece.Ovaj kupio i stvarno je bio maksimalno korektan.Ne zaista ne volim ljude u dvorcu, ali vratio me je među civilizirani svijet,tada sam se riješio lade samare na ilegalni plin .
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:47   #6419
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A gle banke su ga financirale do samoga kraja. S ovoliko ili onoliko, ali su mu davale novac. Reci mi, jel postoji ijedna banka koja ga je odbila i okrenula mu leđa, tj rekla: Ne. Vi ste nama pre prizični. Nije. Sve su ga financirale. Pretpostavljam da su imale razloga.
I ako se "u kolarima" sere "to se znalo godinama, očekivalo se, bilo je pitanje vremena" zašto ne pred 5, 10 godina? Ha? Objasni.
Zašto sada, zašto točno pred ulazak na istočna tržišta gdje je zastupljenost njemačkih i ruskih gospodarskih subjekata nikakva tj nepostojeća. Npr. prvi Lidl se u Srbiji otvara tek 2018.Da nije miniran, Konzum bi već imao otvorene dučane po Vojvodini (ako ne cijeloj Srbiji) i kretao bi dalje. Ali kažem, ne ide to tako.
Tvrdnja da su ga banke financirale do kraja ne stoji. Nisu ga kreditirale do kraja, nego su ga najprije prestale kreditirati zapadne banke, a uskočile ruske, a nakon toga više ga nisu željele kreditirati ni one ( jer su spoznale da ih je prevario, imaš izjavu Hermana Grefa pa pročitaj )

Istina, banke su ga financirale dok su mogle osigurati kolateral za kredite. Problem je što je i n jih Toda prevario jer je višekratno davao za zalog jednu te istu imovinu. To će se uskoro vidjeti kad pojedini vjerovnici krenu u namiru..........

Zanima te tajming? ok.........eno lijepo ti piše da Agrokor nije mogao zatovoriti financijsku konstrukciju za 2017. godinu. Imao je 800 mil kuna ( kredit ruske bake ) a trebalo mu je dodatnih 1,5 mrld kuna, što je tražio od VladeRH ( tj od poreznih obveznika )........

Dakle, ta sredstva od Vlade nije dobio, i od tada kreće pad........

A što se tiče Srbije, tamo ti je Agrokor odavno prisutan, i to dok tamo još Lidl nije ni prismrdio. Za tvoju info, tvrtka koja posluje u Srbiji se ne zove Konzum nego Idea.......

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...rbiji-20110331

Dakle o kakvom ti miniranju pričaš??? Nema tu nikakvog miniranja osim nesposobnost Tode da vodi firmu sa 30.000 zaposlenih ( 60.000 sa Srbijom i Slovenijom )........i to sve uz obilatu pomoć hr političara i države ( subvencije Belju, PIK Vinkovcima itd itd )

Upravo je nevjerovatno koliko u Hrvatskoj ima neinformiranih ljudi........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 19:08   #6420
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tvrdnja da su ga banke financirale do kraja ne stoji. Nisu ga kreditirale do kraja, nego su ga najprije prestale kreditirati zapadne banke, a uskočile ruske, a nakon toga više ga nisu željele kreditirati ni one ( jer su spoznale da ih je prevario, imaš izjavu Hermana Grefa pa pročitaj )

Istina, banke su ga financirale dok su mogle osigurati kolateral za kredite. Problem je što je i n jih Toda prevario jer je višekratno davao za zalog jednu te istu imovinu. To će se uskoro vidjeti kad pojedini vjerovnici krenu u namiru..........

Zanima te tajming? ok.........eno lijepo ti piše da Agrokor nije mogao zatovoriti financijsku konstrukciju za 2017. godinu. Imao je 800 mil kuna ( kredit ruske bake ) a trebalo mu je dodatnih 1,5 mrld kuna, što je tražio od VladeRH ( tj od poreznih obveznika )........

Dakle, ta sredstva od Vlade nije dobio, i od tada kreće pad........

A što se tiče Srbije, tamo ti je Agrokor odavno prisutan, i to dok tamo još Lidl nije ni prismrdio. Za tvoju info, tvrtka koja posluje u Srbiji se ne zove Konzum nego Idea.......

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...rbiji-20110331

Dakle o kakvom ti miniranju pričaš??? Nema tu nikakvog miniranja osim nesposobnost Tode da vodi firmu sa 30.000 zaposlenih ( 60.000 sa Srbijom i Slovenijom )........i to sve uz obilatu pomoć hr političara i države ( subvencije Belju, PIK Vinkovcima itd itd )

Upravo je nevjerovatno koliko u Hrvatskoj ima neinformiranih ljudi........
Ma ajde daj, jedan mali seljo da je izvarao skoro pa cijeli europski biznis establišment jel usto i hoda po vodi?
S jedne strane mu pripisujete božanske sposobnosti a s druge ga strane porglašavate nesposobnim, dajte se odlučite.
Agrokor je jednostavno žrtva igre velikih uloga, svijeta u kojem je doslovce you win or you die, nažalost, ovaj put je gubitnik Agrokor.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.