Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2016., 13:35   #801
Vidi, svaka religija na svoj nacin propagira dobro i tezi ka spajanju duse sa bozanskim, sad svaka na svoj nacin.
Glavni problem je to sto postave ljude kao osobe sa prevelikim autoritetom, i vremenom to postane kao organizovani kriminal
durdovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 22:14   #802
Upravo najveći je zajeb to spajanje duše s božanskim tj način koji se koristi.

Jedno je biti nogama na zemlji a pogledom prema gore a drugo je biti samo pogledom prema gore i letjeti visoko.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:43   #803
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Možeš To nazivati Viša Sila,Svijest,Podsvijest,kakogod hoćeš,time si se na neki način pridružila Klubu inteligent. Prvaka Svijeta (ako),(Einstein,Newton,Galilei,Descartes,Russell,i zbor je slučajan),
ali sve su to sinonimi za Boga,
i svako će saznati Istinu na zadnjem izdisaju svog žovota na ovoj Zemljici.

Bog nije konstrukcija čovjeka,nego je obratno.

Ne traži Bog ništa od čovjeka,nego ga samo upućuje na Pravi Put.

Čovjek griješi,i sazna to kada je već kasno.Promatraj ljude i život,vidjećeš!
Ako Ga nećeš slušati.pa nemoj,biće ti kasnije žao,kada više ništa ne pomaže.
Kasno,kasno!

Pored zdravog razuma ima i zdrava duša,koja poimlje i doživljava duhovni,Viši svijet.
Jedno bez drugog ne ide.
Duša je esencija čovjekova.

U mnogo ćemu si u pravu,posebno ovaj tvoj zadnji stavak.

A Bog je Milostiv,za pravednu Dušicu,svoje bespomoćno stvorenje.
jadno & tuzno .
koliko ljudi je zavedeno religijom i dalje , uzas.
mii smo kao drustvo za neke stvari jos uvijek kameno doba.

slušati Ga, Viši svijet, Milostiv......

e moj narode.....
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:51   #804
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
jadno & tuzno .
koliko ljudi je zavedeno religijom i dalje , uzas.
mii smo kao drustvo za neke stvari jos uvijek kameno doba.

slušati Ga, Viši svijet, Milostiv......

e moj narode.....
Nemoj se ni truditi tonijel.
Ovdje ateisti nemaju pravo govora jer mi potičemo na mržnju.
Deluzija se doima loše zlo,no isti je učinak kao i mržnja.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:02   #805
Ja čak i nisam skroz ateist, no svejedno mislim da su religije prevara. (Moj svjetonazor najviše odgovara animizmu, a na popisu stanovništva zaokružujem "nisam vjernik".)
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:33   #806
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja čak i nisam skroz ateist, no svejedno mislim da su religije prevara. (Moj svjetonazor najviše odgovara animizmu, a na popisu stanovništva zaokružujem "nisam vjernik".)
Gdje je taj popis stanovništva da zaokružim nisam vjernik
Kako si počela biti animist?




Pošto ne mogu editirat prijašnji komentar htio sam napisati da se deluzija smatra manje zlo od mržnje.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:50   #807
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Gdje je taj popis stanovništva da zaokružim nisam vjernik
Dolazi ti na kućnu adresu svakih toliko godina.

Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Kako si počela biti animist?
Katolička obitelj, ateist postala s nekih 8, ali morala sam odraditi sve te vjerske bedastoće, budući da u to doba još nije bilo Dawkinsa da mu maznem argumente kojima bih opravdala svoju netrpeljivost prema Crkvi. U odrasloj dobi žestoki, deklarirani ateist, čak i antiteist.

Prije par godina sam se počela baviti šamanizmom. Isprva sam na ta iskustva gledala kao na nekakve snove, fantazije, ali s vremenom ih se nakupilo toliko da mi materijalistička paradigma više ne drži vodu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:07   #808
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dolazi ti na kućnu adresu svakih toliko godina.



Katolička obitelj, ateist postala s nekih 8, ali morala sam odraditi sve te vjerske bedastoće, budući da u to doba još nije bilo Dawkinsa da mu maznem argumente kojima bih opravdala svoju netrpeljivost prema Crkvi. U odrasloj dobi žestoki, deklarirani ateist, čak i antiteist.

Prije par godina sam se počela baviti šamanizmom. Isprva sam na ta iskustva gledala kao na nekakve snove, fantazije, ali s vremenom ih se nakupilo toliko da mi materijalistička paradigma više ne drži vodu.
E sada se pitam tko je za mene potpisivao svih tih godina

Moja obitelj je odradila sve no nismo često išli u crkvu.
Kao "dijete" jedino što mi je bilo zanimljivo u bibliji su bile priče,no nikada ih nisam doživljavao kao stvarne događaje.
Tek nakon srednje sam se konačno ogradio od kršćanstva,a gledanje dawkinsa,neila,svakave znanstvenike i podosta ateista na youtubu(i dan danas gledam) postajem sve manje otvoren za nekakve debate jer sam već čuo sve te argumente i kontra argumente.
Pa me stoga teisti prozivaju anti teistom.

Kako to misliš šamanizam?
Iskreno,ovo mi zvuči kao da me zezaš malo
Može li se sve što postoji prikazati materijalističkim putem? nezz
Pojasni malo kako ti to šamaniraš
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:20   #809
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Kako to misliš šamanizam?
Iskreno,ovo mi zvuči kao da me zezaš malo
Može li se sve što postoji prikazati materijalističkim putem? nezz
Pojasni malo kako ti to šamaniraš
Pisala sam o tome nešto na Alternativi, čak i Filozofiji ali skraćena verzija je sljedeća - stavim slušalice sa snimkom bubnjeva, zatvorim oči i brijem.

Baram je tako počelo, u međuvremenu je postalo nešto kompleksnije. I ne, nije zajebancija. Povelika je to scena, ali kod nas nema nešto puno praktikanata:

https://www.shamanism.org/

http://www.sandraingerman.com/

https://thefourwinds.com/

http://www.northernshamanism.org/welcome.html

http://www.ifafoundation.org/
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:28   #810
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pisala sam o tome nešto na Alternativi, čak i Filozofiji ali skraćena verzija je sljedeća - stavim slušalice sa snimkom bubnjeva, zatvorim oči i brijem.

leteća metlo, ja bubnjam ponekad na ovome...

https://assets.bigthink.com/images/s.../24098/map.jpg


no, prije sam šamar no šaman.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:34   #811
Ne može se generalno tvrditi da su prevare ?! Jer nekom pomaže molitva i to sve :klap: Ali da nekaj generalno ne štima to je jasno ?!
Drugo bitno je da vjerska sredina određuje puno toga jer se pretvorila u tradiciju , pa sam ja tako kulturološki Katolik a ne vjerski Ipak su u povijesti neki biskupi osnovali sveučilišta , napravili Maksimirski park i korisne stvari , tak da ???!!
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:35   #812
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
leteća metlo, ja bubnjam ponekad na ovome...

https://assets.bigthink.com/images/s.../24098/map.jpg


no, prije sam šamar no šaman.
Ajme, divan je!!!

Ja imam samo one bongase iz Lidla, ali mi ne daju da ih koristim.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:48   #813
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pisala sam o tome nešto na Alternativi, čak i Filozofiji ali skraćena verzija je sljedeća - stavim slušalice sa snimkom bubnjeva, zatvorim oči i brijem.

Baram je tako počelo, u međuvremenu je postalo nešto kompleksnije. I ne, nije zajebancija. Povelika je to scena, ali kod nas nema nešto puno praktikanata:

https://www.shamanism.org/

http://www.sandraingerman.com/

https://thefourwinds.com/

http://www.northernshamanism.org/welcome.html

http://www.ifafoundation.org/
Zvuči zanimljivo,no u istu ruku vrlo moguće da je na istom nivou vjerojatnosti kao vjerovanje u boga
Odgledao sam video sa prvog linka(malo više od sat vremena traje) i dalje nisam dobio odgovore na mnoga bitna pitanja.
Kako ti duhovi utječu na nas,zašto nema zlih duhova,zašto ne utječu na nas i bez šamana.
Stalno govore o lječenju i izgleda da je to jedina stvar koju dobivamo šamanizmom što zvuči jako pogodno manipuliranju ljudi.

Na početku su spominjali i droge koje se koriste da se uđe u to stanje i da je lik vidio vau nešto ekstra a na kraju nije uopće rekao što je vidio.
Uglavnom postoji par mogućnosti.

1.Putem droga ili bubnjanjem specifičnim ritmom možemo mozak "opiti" da sam sebe izmanipulira
2.Mozak uspijeva promijeniti frekvenciju i izmjeniti ono što vidi ili skoro prijeći u drugu dimenziju privremeno ako postoje

Do kuda si ti dogurala?
Btw,koliko godina imaš da znam ima li spasa za tebe
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:11   #814
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja čak i nisam skroz ateist, no svejedno mislim da su religije prevara. (Moj svjetonazor najviše odgovara animizmu, a na popisu stanovništva zaokružujem "nisam vjernik".)
Tebi očigledno nije baš sve jasno. I animizam je religija.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:38   #815
Vjerovanje je vjerovanja i nikad ne može biti prevara jer je u pitanju vjerovanje.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:40   #816
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tebi očigledno nije baš sve jasno. I animizam je religija.
A da zaljepi na čelo ili oko ruke kao Židovima deklaraciju što su.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:00   #817
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajme, divan je!!!

Ja imam samo one bongase iz Lidla, ali mi ne daju da ih koristim.
I bolje, jer si luda leteća metla!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 07:37   #818
U zeitgeistu ima previše laži ima dokumentaraca koji su točno objasnili što to neštima u njemu.

Ako te zanima ono pravo šta neštima u Krščanstvu (i znaš engleski) pogledaj si ovo : https://www.youtube.com/watch?v=OhRT...NUSG8dLVQ&t=3s
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:31   #819
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Zvuči zanimljivo,no u istu ruku vrlo moguće da je na istom nivou vjerojatnosti kao vjerovanje u boga
Odgledao sam video sa prvog linka(malo više od sat vremena traje) i dalje nisam dobio odgovore na mnoga bitna pitanja.
Kako ti duhovi utječu na nas,zašto nema zlih duhova,zašto ne utječu na nas i bez šamana.
Stalno govore o lječenju i izgleda da je to jedina stvar koju dobivamo šamanizmom što zvuči jako pogodno manipuliranju ljudi.

Na početku su spominjali i droge koje se koriste da se uđe u to stanje i da je lik vidio vau nešto ekstra a na kraju nije uopće rekao što je vidio.
Uglavnom postoji par mogućnosti.

1.Putem droga ili bubnjanjem specifičnim ritmom možemo mozak "opiti" da sam sebe izmanipulira
2.Mozak uspijeva promijeniti frekvenciju i izmjeniti ono što vidi ili skoro prijeći u drugu dimenziju privremeno ako postoje

Do kuda si ti dogurala?
Btw,koliko godina imaš da znam ima li spasa za tebe
U godinama kad su žene postajale mudre starice i pomagale cijelom selu.

Ali došla su neka pogana vremena pa su stvari malo kompleksnije. O stvarima koje sam vidjela (točnije rečeno, doživjela jer nemam baš jake vizuale) nerado govorim jer ne mogu tvrditi da su one *stvarne* u materijalnom smislu. Imam svoje pomagače (spirit animals) i komuniciram s njima kad osjetim potrebu za tim. Droge ne koristim.

Da, sve se svodi na nekakvu promjenu frekvencije mozga, a u tom stanju se on otvara za informacije koje mu inače nisu pristupačne. Dolaze li one izvana ili iznutra (podsvijest i to) ne mogu pouzdano tvrditi. Zato se ni ne smatram vjernikom, pa čak ni animistom - ako se sjećaš, napisala sam da je "moj svjetonazor najsličniji animizmu". Odnosno, u jednom trenutku sam odlučila operirati pod pretpostavkom da su moji doživljaji *stvarni* i sad idem vidjeti kamo će me to odvesti.

O zlim duhovima se mišljenja razlikuju. Ja ih nisam srela, no nisam ih ni tražila. No, dio tradicionalnog šamanizma bila je i borba protiv zlih duhova koji su nekome (bolesniku) oteli dio duše. Šaman bi smlavio zlotvora, vratio dušu pravom vlasniku i on bi ozdravio. (Takve su prakse zabilježene po antropološkoj literaturi.) Pretpostavljam da i danas ima šamana koji se upuštaju u takve borbe, budući da je 'skidanje uroka' najunosniji od svih alternativnih biznisa. Ali, rekoh, ne bavim se time. Svoj 'soul retreival' sam uglavnom obavila u snu (kojemu je prethodilo izučavanje materije), a onda još dotjerala neke stvari u šamanskom transu. I nakon toga su mi stvari krenule na bolje - je li to placebo ili nije, jebe mi se. Isto tako mi se jebe vjeruje li netko u ono što ja smatram ispravnim ili radije lovi leteće tanjure. Ono što mi ide na živce su kojekakvi misionari različitih religija, koji su za mene svjetovni ekvivalent "zlih duhova". S ateistima nemam problema.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:32   #820
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tebi očigledno nije baš sve jasno. I animizam je religija.
A tebi nije jasno baš ništa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.