Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 15:11   #101
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ma, promijenit ćemo mi farove, samo bih rado neki savjet koje uzeti da nam se ne ponovi ista stvar.
promijeni farove i drži poštene žarulje s UV zaštitom pa neće ogledalo izgoriti
Dakle Osram, Philips, Hella i slično
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:20   #102
Sjenila treba obnoviti (kromirati) i to je najisplativije i bit će ko novo.

https://youtu.be/mkuJFlj7JJY
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:55   #103
dok pošalje farove u Poljsku i vrate se doć će skuplji nego novi
šalu na stranu, radi li to tko u HR?

Btw, ima u Zloveniji novih:

https://www.silux.hr/proizvodi/rasvj...-07?car=361503
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:01   #104
Ako misli auto duže zadržati onda bolje original Valeo

https://www.silux.hr/proizvodi/rasvj...oem?car=361503
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:04   #105
hvala svima na odgovorima. nećemo raditi nikakva obnavljanja, dosta toga je već pokušano (uključujući i instalacije) bez rezultata. kupit ćemo nove farove i to je to. samo da odlučimo koje

valeo nećemo sigurno. naša iskustva s valeom su isključivo loša, tako da bi ovaj put izbjegli.

ako imate još kakav savjet ili prijedlog u vezi vrste ili proizvođača, samo pucajte
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:00   #106
valeo je bolji od depoa, jedino da Hella nađeš, ali ne znam dali uopće postoje. Velim ti do žarulja je ne do valea
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:10   #107
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima. nećemo raditi nikakva obnavljanja, dosta toga je već pokušano (uključujući i instalacije) bez rezultata. kupit ćemo nove farove i to je to. samo da odlučimo koje

valeo nećemo sigurno. naša iskustva s valeom su isključivo loša, tako da bi ovaj put izbjegli.

ako imate još kakav savjet ili prijedlog u vezi vrste ili proizvođača, samo pucajte
Da si bolje objasnila situaciju možda bi i dobila neki savjet, prije da je do instalacije ali ajde (nepotrebno) kupi nove farove jer i trgovci trebaju od nečega živjeti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:46   #108
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da si bolje objasnila situaciju možda bi i dobila neki savjet,.....
prvo, ne znam što nije jasno i što bih trebala bolje objasniti, a drugo ne obraćajte mi se tim tonom. niti sam balavica, niti sam baš tolika tuka da služim samo da trgovci zarađuju na meni. hvala.

a što se valea tiče, nisu samo farovi u pitanju. žarulje smo već probali razne. od osrama i co, do onih s pumpe. pretpostavljam da je šteta učinjena već ranije.

probat ću potražiti hella farove. u svakom slučaju idu novi.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:57   #109
Renault Megane 2 1.6 16V - problem/i

Quote:
inra kaže: Pogledaj post
prvo, ne znam što nije jasno i što bih trebala bolje objasniti, a drugo ne obraćajte mi se tim tonom. niti sam balavica, niti sam baš tolika tuka da služim samo da trgovci zarađuju na meni. hvala.



a što se valea tiče, nisu samo farovi u pitanju. žarulje smo već probali razne. od osrama i co, do onih s pumpe. pretpostavljam da je šteta ..........


Kaj bi trebala objasnit ? Pa recimo kak ste uspjeli sjebat zrcala na 10 godina starim farovima . Pa ja ću ti točno reć kak . Sa tim svojim umotvorinama i ručnim radovima . U farovima su tvorničk montirani jadni konektori sa još jadnijim ožičenjem . Kak je na tom autu običnim smrtnicima i svekolikom pučanstvu relativno teško promjenit žarulju ( točnije otkopčat konektor sa sijalice koji se drži ko da je zavaren za nju ) tako si pomažu raznoraznim priručnim pomagalima . Takvim priručnim sredstvima ( vidio na svoje oči ) razjebete konektor koji kasnije ima nikakav spoj na sijalici . Kak to već ide dalje sve je jasno ? Tam di je loš spoj konektora i sijalice sve skup ti se toliko pregrijava ( doslovce se konektor užari ) . Kak se grije tak se i topi . Od toga ti cjeli far ( zajedno sa zrcalom i lećom ) prekrije nekakva vrsta čađe od rastopljenog konektora . Oprat je nemoguća misija . Gotovo na svim meganima na kojima sam našao imalo raskliman konektor zamjenio bi ga keramičkim sa kojima nikad nije bilo problema . A o vlagi u farovima radi gumenih poklopaca koje ja jednako teško vratit na mjesto netreba ni zborit .

Sad ti je pretpostavljam jasno zakaj ste mjenjali žarulje 2x mjesečno ? Ni jedna nemože izdržat ta pregrijavanja


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:53   #110
ne znam koje koristi vi, a i ja, imate od saznanja zašto su moji farovi kaput također se ne sjećam da ste bili s nama kad je suprug mijenjao konektore pa ne znam što ste mogli vidjeti na svoje oči još jednom vas molim da svoje frustracije vezane za nepravilna mijenjanja žarulja ne liječite preko mene.
farovi su otišli, mijenjat ćemo ih. ako imate kakav konstruktivan prijedlog u vezi vrste, marke... rado ću pročitati.
u suprotnom, zaobiđite me.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:25   #111
@ inra - imam isti auto isto godište i nemam nikakvih problema sa farovima i kvalitetnim sijalicama koje mijenjam cca 1 godišnje ili rjeđe.
Ima puno istine u vampirovim napisima, dobro pazim da konektor kvalitetno spojim na sijalicu i gumeni poklopac fara vratim na svoje mjesto.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:49   #112
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ne znam koje koristi vi, a i ja, imate od saznanja zašto su moji farovi kaput također se ne sjećam da ste bili s nama kad je suprug mijenjao konektore pa ne znam što ste mogli vidjeti na svoje oči još jednom vas molim da svoje frustracije vezane za nepravilna mijenjanja žarulja ne liječite preko mene.

farovi su otišli, mijenjat ćemo ih. ako imate kakav konstruktivan prijedlog u vezi vrste, marke... rado ću pročitati.

u suprotnom, zaobiđite me.


Oprosti . Ustvari imaš pravo . Računaj da sam te zaobišo i da me savršeno boli kita kaj se dogodilo tvojim farovima . Jednako tako me boli kita kaj kaj nemaš love za kupit oem i kakvo ćeš zamjensko smeće od fara kupit .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:23   #113
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
@ inra - imam isti auto isto godište i nemam nikakvih problema sa farovima i kvalitetnim sijalicama koje mijenjam cca 1 godišnje ili rjeđe.
Ima puno istine u vampirovim napisima, dobro pazim da konektor kvalitetno spojim na sijalicu i gumeni poklopac fara vratim na svoje mjesto.
ovaj auto je nama došao prije 3 godine i nikad stvar s farovima nije štimala. žarulje (i konektore) ne mijenjam ja, mijenja ih servis ili suprug, a suprug dobro zna što radi. kad smo kod toga, ni ja nisam baš neupućena balavica. sve što je vampir rekao stoji, ali obraćati se tim tonom osobi o kojoj ništa ne zna i o čijem autu ne zna ništa više nego da ne valjaju garovi, to ne stoji.
uglavnom, od kad je auto kod nas pazimo na žarulje. doduše kako je svjetlo slabo probali smo u zadnje vrijeme sa svim i svačim, s jeftinijim i kvalitetnijim, ali mislim da je šteta napravljena prije nego je došao kod nas.
uglavnom, ponavljam, idu novi farovi, samo još da odlučim koji.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 02:54   #114
Ne znam kaj su svi tako jebeno osjetljivi.

Vampir ti napiše sve što, kako, zašto i kako to izbjeći. I ti se naljuti?

Pa daj pobogu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:02   #115
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
uglavnom, ponavljam, idu novi farovi, samo još da odlučim koji.
Moja preporuka je Valeo.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:05   #116
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je Valeo.

zaista sam htjela pobjeći od valeo ičega, ali još nam nitko nije rekao skoro ništa drugo nego valeo, pa da ga moramo uzeti u ozbiljno razmatranje spominjana je i hella, ali za sada ih nigdje nismo našli.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:13   #117
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
ne znam koje koristi vi, a i ja, imate od saznanja zašto su moji farovi kaput također se ne sjećam da ste bili s nama kad je suprug mijenjao konektore pa ne znam što ste mogli vidjeti na svoje oči još jednom vas molim da svoje frustracije vezane za nepravilna mijenjanja žarulja ne liječite preko mene.
farovi su otišli, mijenjat ćemo ih. ako imate kakav konstruktivan prijedlog u vezi vrste, marke... rado ću pročitati.
u suprotnom, zaobiđite me.
Ali možda doista nije problem u samom faru. Ako svaka žarulja na kratkom svijetlu ne radi, tj., radi ali jedva primjetno, onda je uzrok električni dio sustava, a ne hardware. A električni dio može biti spomenuti konektor, poluprecvikane žice (od stalnog skidanja i stavljanja) i tome slično. Samo zbog toga bi bilo dobro prvo otići autoelektričaru neka provjeri instalaciju, a ako se nakon toga pokaže ispravna, a jedina opcija ostanu farovi, onda ih zamjenite. Govorim zbog toga što bi se moglo dogoditi da zamjenitie farove, a svijetla opet ne rade.

Ne znam gdje ste, ali u Zagrebu na Vukovarskoj ima Hella zastupnik. Naš'o, nije Hella, nego Adria trgovina, ali su zastupnici, pa probajte njih zvrcnuti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 17.12.2017. at 10:15. Reason: Naš'o link.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:03   #118
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
zaista sam htjela pobjeći od valeo ičega, ali još nam nitko nije rekao skoro ništa drugo nego valeo, pa da ga moramo uzeti u ozbiljno razmatranje spominjana je i hella, ali za sada ih nigdje nismo našli.
Valeo je original ugradnja i sa kvalitetnim sijalicama i stručnom izmjenom mogu trajati godinama.Govorim iz osobnog iskustva istog auta istog godišta.
Farovi tek sad imaju male vanjske tragove i još nekoliko godina se mogu koristiti bez poliranja.Unutarnjost je odlična i farovi odlično svjetle.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:14   #119
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ali možda doista nije problem u samom faru...
ovo je već konstruktivnije i konkretnije. hvala.

nažalost, mislim da sada već jeste problem u samom faru. predugo se sve to vuklo. kad je auto došao kod nas konektori su bili polomljeni. suprug promijenio nakon prvog mijenjanja žarulja. nije pomoglo, pa je autoelektričar radio nešto na žicama. ne znam točno što jer nisam bila tu u to vrijeme, ali koliko se sjećam nešto se i tu mijenjalo. ni to nije pomoglo. nekoliko puta su farovi polirani. isto nije pomoglo. pa su konektori još jednom promijenjeni jer je nešto slomljeno kod električara kad je mijenjana žarulja. pa nakon toga još jednom jer se nešto rastalilo (mislim na konektoru, ali trebala bih pitati meštra jer je on zadnji mijenjao konektore). i još jednom, a ne mogu to dovoljno naglasiti, suprug je zaista kompetentan za raditi to što je radio.

uglavnom, predugo sve to traje i desilo se da su sjenila potpuno matirana, leća potamnila.... ukratko sve ono što je vampir opisao. ali, da, nismo bili kod električara od ljetos. dogovorit ću ovih dana da odem pa da pogleda i on još jednom.

hvala i za ove zastupnike. budem pogledala
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:39   #120
Dragi Vampire,
ja isto htjedoh staviti keramičke konektore na Sjenik, ali su ovi originalni nekako čudni (viđe sliku) i nema takvih na Aliju ni na Ejebu, šta napraviti?

frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.