Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 18:23   #2321
I prije odluke smo znali kako će biti pritiska iz EU. Ovo nije ništa novo niti previše značajno. Po meni je zanimljivo kako nije bilo snažne podrške prošli tjedan osim od Njemačke. Rekao bih kako stvari ipak nisu toliko loše za nas kako naši mediji to prezentiraju.

Na kraju, volio bih vidjeti na koji to točno način će EU nametnuti ovu odluku Hrvatskoj. Hrvatska mora ponuditi alternativu, a to je neki od renomiranih sudova i onda inzistirati na takvom rješenju.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:23   #2322
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Nije da naši baš tolko neznaju, nego su Jaca i HDZ baš BAŠ htijeli biti ti koji potpisuju ulazak u EU.
Ona još i došla u Otvoreno s ovom temom prije par dana u onoj crvenoj haljini u kojoj je tada bila s Borutom, kao da provocira. Još ju voditelj pitao jel to ta ista haljina, ona kroz smiješak rekla da je, kao da slavi.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:24   #2323
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
bez obzira na POTUS-ovu ženu Slovenku.
Ma kako da ne.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:26   #2324
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Nije da naši baš tolko neznaju, nego su Jaca i HDZ baš BAŠ htijeli biti ti koji potpisuju ulazak u EU. Mater im jebem izdajničku! Jedino što se promjenilo od ulaska u EU je izlazak naših ljudi u bijeli svijet mnogo lakšom metodom.
da, idioti smo bili i prvi put (osobito kada je i junction ušao u to sve), no to ništa ne mijenja da možemo izaći kada želimo jer nije riječ o međunarodnom pravu niti redovnom sudu prema kojim imamo obveze

sama arbitražna presuda je isto to navela da oni ne ulaze u to što ćemo se dogovoriti međusobno

i stoga to je još jedan korak k ucjenama koje ćemo imati od slovenije jer presuda je napisana tako kako su slovenci platili i željeli, s milijun tumačenja koji su donijeli nove načine za dodatna ucjenjivanja
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:26   #2325
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Imamo cajta dok ne zatreba nova tranša kredita ili ne grune Agrokor. A tada će biti kako kreditori budu diktirali...
A to je u principu svakih par mjeseci

Inače dotakao si se najvažnije teme. Država koja nije sposobna organizirati vlastitu samoodrživu izvoznu ekonomiju već ovisi o kreditima nije suverena. Suverena je samo na papiru. Po tom pitanju Slovenija je suverenija od Hrvatske.

To što se nama dešava savršeno je logično ali nije mi logična tolika naivnost građana, pa i dosta komentatora ovdje koji su kao obrazovaniji od prosjeka.

Kada je Amerika ucjenjivala Švicarsku da otkrije bankovne račune Amerikanaca, Švicarska se naprosto okrenula tržištu Azije i njima zamijenila američke klijente. I zaboravila Ameriku. Tako radi suverena država.

Da je znala da će za mjesec dana morati Ameriku žicati novi kredit bila bi manja od makovog zrna.

P.S. mislim da nam turizam samo šteti jer nas uljuljkuje u lažnu nadu i time sprječava naše otrežnjenje. Slovenija je davno doživjela otrežnjenje kada su ostali bez exYu tržišta bili su prisiljeni probiti se na zapadna tržišta. Mi taj moment još nismo doživjeli, evo već 25 godina. Ali mislim da nije daleko.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:26   #2326
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Ma kako da ne.
Čuj, Amerika ima svoj smjer vanjske politike koji drži, bez obzira tko je FLOTUS-ica. Ako će Car i dalje dolaziti u Sloveniju, ili se vrzmati ovuda, voda će sve više ići na naš mlin.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:29   #2327
Dobro vrli građani lijepe vaše, razumijem vas, da podupirete lopovluk svoje države prema svim susjednim državama, ali ne razumijem vas, da to dozvoljavate i to dragovoljno na vlastitom novčaniku? A tako ponosni, sa osječajem viševrijednosti prema svim okolnim nacijama?
Taj zapitak za taj zaljev smo plačali mi Primorci sa ostatkom toliko "Jugoslovena" u Italiji koliko je ostalo Italijana u SFRJ ( 150000) nakon drugog svetskog rata, od Ankarana do Pule. Zato, bilo bi lijepo od vas, da fino odlepršate u "trojedinicu" u Hrvatsku, Slavoniju i Dalmaciju, a Kranjci i Štajerci preko Ravbarkomande pa si tamo stvarajte granice, tu ih nije bilo nikad u povjesti...isto važi i za Kalabreže.

p.s. Hrvatsku poznajem puno bolje od prosječnog Hrvatskog građana i mogu vam reći, odnosno prijedložiti samo jedno, da objavite rat neki od okolnih država i odma kapitulirate, da vam uvedu red, inaće ste nagrbusili, sa pola ili
samo četvrt "savudrijske vale"
linch is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2017., 18:29   #2328
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Jel zbog njega piranski zaljev bio u RH ? Jel on znao obraniti hrvatski teritorij ?

kako da ga ne spominjem
Nije!
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:31   #2329
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Dobro vrli građani lijepe vaše, razumijem vas, da podupirete lopovluk svoje države prema svim susjednim državama, ali ne razumijem vas, da to dozvoljavate i to dragovoljno na vlastitom novčaniku? A tako ponosni, sa osječajem viševrijednosti prema svim okolnim nacijama?
Taj zapitak za taj zaljev smo plačali mi Primorci sa ostatkom toliko "Jugoslovena" u Italiji koliko je ostalo Italijana u SFRJ ( 150000) nakon drugog svetskog rata, od Ankarana do Pule. Zato, bilo bi lijepo od vas, da fino odlepršate u "trojedinicu" u Hrvatsku, Slavoniju i Dalmaciju, a Kranjci i Štajerci preko Ravbarkomande pa si tamo stvarajte granice, tu ih nije bilo nikad u povjesti...isto važi i za Kalabreže.

p.s. Hrvatsku poznajem puno bolje od prosječnog Hrvatskog građana i mogu vam reći, odnosno prijedložiti samo jedno, da objavite rat neki od okolnih država i odma kapitulirate, da vam uvedu red, inaće ste nagrbusili, sa pola ili
samo četvrt "savudrijske vale"
Ako živiš u RH molit ću te da poštuješ njen Ustav i međunarodno priznate granice. Za sve ostalo, forum filozofija, je par klikova niže.
kvasteriks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:31   #2330
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Kad već spominješ darivanje i firmu, meni su moju firmu 'opljačkali' domaći komitenti a ostala mi je dužna nažalost i država. U velikom broju ostali su dužni i na najbezobraznije načine pokušavali (i uspjeli) izvrdati plaćanje.

Siguran sam da me Slovenci ne bi tako opeljušili ako ćemo pošteno. No to nema veze sa arbitražom.
Samo se ti tjesi. To sto su te neki Hrvati opljackali, ne znaci da je to razlog da darujes teritorij. Ja dugujem precima i potomcima cjelovitost hrv teritorija i borbu za bolje sutra, do svoje smrti, koliko god losa situacija bila.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:33   #2331
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Vidiš moje iskustvo je malo drugačije. Dogovorim posao sa jednom tvrtkom iz Slovenije koja je nosioc posla prema drugoj Slovenskoj tvrtki.

Gazda tvrtke koja je naručila posao od ove druge Slovenske tvrtke završio je v reštu, a pandam je Keruma ili Tode kod nas da ne spominjemo imena, jer bi se morao tuširati.

Ja sam posao napravio skoro 90% prema ovoj tvrtki koja je bila nosilac posla i onda kažu da stopiram posao i na ime toga što se posao prekida jer je gazda v reštu isplatili mi samo 50% od izvršenog posla, jer da im je propao posao, mada ja s time nemam apsolutno ništa, račun koji sam im poslao na njega sam PDV državi platio u roku 15 dana, a ja sam tih 50% dobio tek nakon dvije godine. Toliko o poslovnosti i poštenju Slovenske strane.
Da pogađam, riječ je o građevincima i bosanskoj firmi tj koja zapošljava Bosance u Slo

U svakom slučaju njihova kultura neplaćanja je 20x manja nego kod nas gdje je to već ušlo u narodnu legendu. Kada ti netko plati na vrijeme ti ga tužiš
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:36   #2332
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Da pogađam, riječ je o građevincima i bosanskoj frimi u Slo
Pa naravno da su za sve loše u Sloveniji krivi Bosanci, hrčki i ostali južnjaci ...
To je stav svakog ubermench govnara
dac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:37   #2333
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Gori su u tome što pametuju tipa "Ako želite prosperitet, pojedite govno, pravite se da niko ništa nije vidio ni čuo i dajte dio teritorijalnih voda".

Ono, ogavni su. Tim više što nemaju obraza niti reći "Upravu ste! Pokušali smo vas prevariti, blokirali vas 4 godine, ali jebiga". Još uvijek se prave nevini, i zato jer su takvi oni ne vide da u RH ne postoji osoba koja će ovu odluku priznati niti ratificirati u saboru. Jednostavno, mi smo 5 godina imali krvoprolića kada su mnogi na početku stajali na strani Srbije, mislim da se janezi varaju ako misle da ćemo sjest sa njima i reći "Evo ga, implementirajmo sve kako ste naumili"
Ja nam dajem rok do žicanja prvog velikog kredita Svejedno od EU ili Amerike.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:39   #2334
Ae, muz moje frendice, Irac,zivi u Zg,radi za nase, Srbe i Hrvate (freelancer) i zali se bas na Slovence kako bas oni otezu s placanjem. A politicki neutralan. Mm je radio u slov firmi i to velikoj i poznatoj i vidio svakakva sranja. Nista nisu bolji od nas. Samo se vise drze do svojih i slov interesa.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:39   #2335
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno smo zato i dobili snimku. Nadam se da će iz istog razloga Ameri to i rasturiti, bez obzira na POTUS-ovu ženu Slovenku.


Sa ovine Amerima tek rastu apetiti i kombinacije.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:40   #2336
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Ali to je, ja mislim, autodestruktivno, ako želiš prosperitet svojoj državi i narodu.

I oni, koji bi olako napustili EU, po meni ne vide stvari onako, kako stoje. Nitko nema toliko objektivnog interesa za očuvanje i razvitak EU kao europske male nacije, pogotovo one sa velikom robnom razmjenom ( kao udiom u BDP) i sa većinskim priljevom turista iz tih država.

Izbor i odgovornost oko tih odluka su na vama samima, naravno.
Kako ne razumiješ, sve više ljudi misli/zna da nemamo više što izgubiti. Ekonomija uništena, posla nema, ljudi iseljavaju, korupcija sveprisutna. I onda netko očekuje od naroda da podrži zaključke korumpiranog suda. Koji je sam za sebe (?!) odlučio da nije korumpiran, suprotno dokazima.
EU se, izgleda, baš otvoreno ruga čitavoj naciji, kao uostalom i svima koji vjeruju u neovisnost međunarodnih sudova, i to samo može rezultirati inatom, bez obzira na cijenu. Ljudi jako dobro znaju da ništa bolje neće živjeti, niti će se zemlja bolje razvijati, ako prihvate ovu nepravdu. A turizam - hoće li stvarno turisti prestati dolaziti u HR zbog nedefinirane granice sa SLO? Ili ćete ih vi u SLO fizički sprečavati da prođu do HR? (Već ste nas napol izolirali neizgradnjom autocesta, što još možete? Uništiti već izgrađene ceste? Dodatno poskupiti vinjete?) Ili ćete ih suptilno uvjeravati da smo babaroge i da ne idu vamo? Gdje je tu točno prijetnja?
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:47   #2337
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
p.s. Hrvatsku poznajem puno bolje od prosječnog Hrvatskog građana i mogu vam reći, odnosno prijedložiti samo jedno, da objavite rat neki od okolnih država i odma kapitulirate, da vam uvedu red, inaće ste nagrbusili, sa pola ili
samo četvrt "savudrijske vale"
Što se tiče nesposobnosti domaće politike i vođenja države tu si u pravu. No zaboravljaš da ni kod vas država nije bolja. Vas izvlače pojedinci koji se ne daju smesti od države i sami su našli put do svjetskih tržišta. To vam omogućuje bolji standard, to je kod nas lošije. Politika vam je isti jad kao i naša ako ne i lošija.

Nadam se da je odgovor odmjeren i realan
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:49   #2338
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Samo se ti tjesi. To sto su te neki Hrvati opljackali, ne znaci da je to razlog da darujes teritorij. Ja dugujem precima i potomcima cjelovitost hrv teritorija i borbu za bolje sutra, do svoje smrti, koliko god losa situacija bila.
Počni od 4 milijarde duga Agrokora koji ti je ojadio narod više nego Srbi. Kada planiraš pred Sabor da im objasniš stvari
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:49   #2339
Hrvatska diplomacija na čelu sa Stierom i KGK nije napravila ama baš ništa...

Od izalaska iz arbitraže mi samo ponavljamo sami sebi kako se nas to ne tiče...

A na međunarodnom planu nije rađeno ništa da se objasni i razjasni zašto smo izišli,dok su s druge strane SLovenci udarali po svim mogućim diplomatskim oružjima...

Rezultat gledamo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:51   #2340
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Kako ne razumiješ, sve više ljudi misli/zna da nemamo više što izgubiti. Ekonomija uništena, posla nema, ljudi iseljavaju, korupcija sveprisutna. I onda netko očekuje od naroda da podrži zaključke korumpiranog suda. Koji je sam za sebe (?!) odlučio da nije korumpiran, suprotno dokazima.
EU se, izgleda, baš otvoreno ruga čitavoj naciji, kao uostalom i svima koji vjeruju u neovisnost međunarodnih sudova, i to samo može rezultirati inatom, bez obzira na cijenu. Ljudi jako dobro znaju da ništa bolje neće živjeti, niti će se zemlja bolje razvijati, ako prihvate ovu nepravdu. A turizam - hoće li stvarno turisti prestati dolaziti u HR zbog nedefinirane granice sa SLO? Ili ćete ih vi u SLO fizički sprečavati da prođu do HR? (Već ste nas napol izolirali neizgradnjom autocesta, što još možete? Uništiti već izgrađene ceste? Dodatno poskupiti vinjete?) Ili ćete ih suptilno uvjeravati da smo babaroge i da ne idu vamo? Gdje je tu točno prijetnja?
Točno tako, gore od ovoga ionako ne može kako god okreneš, ulaskom u EU smo probili i najdublji mulj, možemo se jedino koprcati prema gore ili ostati na istome.
Znači na političkom planu poduzimati krupne korake, ako ne možemo vlastitom silom i utjecajem, možemo zapaprit na drugi način, ako nijemcima smeta trump, onda jačanje suradnje sa trumpom, jačanje suradnje sa Orbanom, sa Poljskom i višegradskom skupinom, državama koje su nam ionako oduvijek naklonjene i prijateljski nastrojene, nama svakako naspram ovog mulja win-win situacija.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.