Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 21:57   #61
Balavac i puz imaju isto tijelo.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:01   #62
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Pa dobit ćeš novo tijelo, u čemu je problem? I to bolje nego ovo zemaljsko.
Hoces reci da cocin bubanj ce dobiti.privlacniju glavu? A od kud znas da Sharon nece dobiti glavu ko cocin bubanj?
Ili vi mislite da su drugi ljudi stvoreni da sluze vama ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:37   #63
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam ni otkud taj stereotpi. Valjda umemorirano tj. preslikano sa srednjevjekovnih i novovjekovnih slikarija što ih se može naći svuda po crkvama. Eh, pa gdje bi došli umjetnici da su morali crtati ono što je nama ionako neshvatljivo?
Stereotip?

Niste li rekli ovo je put do raja :

https://www.youtube.com/watch?v=VSJYk7QfzbM

!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:51   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako sam ja osoba, kako mogu izgubiti osobnost?

Ako nema osobnosti, nema ni mene
https://www.magicus.info/alternativc...sat-cit-ananda

Svrha je duhovnosti iskorijeniti našu zabludu „Ja sam ovo tijelo koje se zove X.“ Ova zabluda sili nas u sužanjstvo „željama“, što je glavni razlog ljudske nesreće. Jednom kad se ukloni ova zabluda razumijemo „Tko sam uistinu ja.“ – izvor trajne sreće.
Poput cijelog svemira mi smo tek privremeni oblici svemirske moći koju zovemo Bogom, Brahmanom, Atmanom, Alahom te drugim imenima koje su nadjenuli oni koji su iskusili ovu snagu. Ona ima tri neodvojiva obilježja:
SAT CIT ANANDA. Neuništiva postojanost potpuna blaženstvo. Ljubav i energija svijest
Ono što nam se čini golemom prazninom u kojoj plutaju galaksije u stvari je ispunjeno nevidljivom sat-cit-anandom.
Znanstveni je zaključak da je sveobuhvat postojanja u vidljivom svemiru uključujući i materiju i svijest nedjeljiva cjelina.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Stereotip?

Niste li rekli ovo je put do raja :

https://www.youtube.com/watch?v=VSJYk7QfzbM

!
A možda ovo: https://www.youtube.com/watch?v=SdFjzEGTd3s

Zadnje uređivanje krena : 15.11.2017. at 23:04.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:23   #65
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
https://www.magicus.info/alternativc...sat-cit-ananda

Svrha je duhovnosti iskorijeniti našu zabludu „Ja sam ovo tijelo koje se zove X.“ Ova zabluda sili nas u sužanjstvo „željama“, što je glavni razlog ljudske nesreće. Jednom kad se ukloni ova zabluda razumijemo „Tko sam uistinu ja.“ – izvor trajne sreće.
Poput cijelog svemira mi smo tek privremeni oblici svemirske moći koju zovemo Bogom, Brahmanom, Atmanom, Alahom te drugim imenima koje su nadjenuli oni koji su iskusili ovu snagu. Ona ima tri neodvojiva obilježja:
SAT CIT ANANDA. Neuništiva postojanost potpuna blaženstvo. Ljubav i energija svijest
Ono što nam se čini golemom prazninom u kojoj plutaju galaksije u stvari je ispunjeno nevidljivom sat-cit-anandom.
Znanstveni je zaključak da je sveobuhvat postojanja u vidljivom svemiru uključujući i materiju i svijest nedjeljiva cjelina.




A možda ovo: https://www.youtube.com/watch?v=SdFjzEGTd3s
Krajnost zeli iskorjeniti krajnost.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:25   #66
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Stereotip?

Niste li rekli ovo je put do raja :

https://www.youtube.com/watch?v=VSJYk7QfzbM

!
Poanta je da se nigdje ne spominje (ni u Bibliji ni u Kur'anu) kako je u Raju dosadno i statično. Kakav je to onda Raj ako je tamo dosadno.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:27   #67
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kaj će ti novo tijelo kad imaš eterično?
Nemaš ga kad umreš. Duša napušta tijelo i potrebno je da bude ponovno oživljena, tj. da dobije novo tijelo.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:43   #68
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
rajsko postignuće
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:53   #69
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

Nemaš
- drugo nego da se uozbiljiš : po smrti čovjek je mrtav i kraj priče

(zapisano u Mojsijevoj knjizi)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:19   #70
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
https://www.magicus.info/alternativc...sat-cit-ananda
Svrha je duhovnosti iskorijeniti našu zabludu „Ja sam ovo tijelo koje se zove X.“
Pa da, tijelo je sredstvo kojim duša ostvaruje svoje ciljeve.

Mi jesmo naša duša, a duša je ono što činimo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:38   #71
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Nemaš ga kad umreš. Duša napušta tijelo i potrebno je da bude ponovno oživljena, tj. da dobije novo tijelo.
Sjenke u raju - Erich Maria Remarque

Quote:
"Ono što ostaje jeste odsjaj očaravajuće iluzije svijeta: život je vječan i mi živimo vječno, samo ako nam uspije da skinemo zmijsku košuljicu svoga Ja i shvatimo da je smrt preobražaj."
Dijalozi iz filma 'Tanka crvena linija'

Quote:
Private Witt: Vidio sam drugi svijet. Ponekad pomislim kako je to bilo samo moje zamišljanje.

Zadnje uređivanje cestar : 16.11.2017. at 10:01.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:20   #72
Da, upravo tako.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:32   #73
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
- drugo nego da se uozbiljiš : po smrti čovjek je mrtav i kraj priče

(zapisano u Mojsijevoj knjizi)
Uza mnoge druge retke, značajno je da Isus razbojniku kaže kako će biti s njim u raju. Dakle Isus spominje raj, očito tu nije kraj priče.

Kada bi bilo točno što kažeš, onda bi ispalo da SZ govori jedno a Isus suprotno.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:40   #74
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo točno što kažeš, onda bi ispalo da SZ govori jedno a Isus suprotno.
Upravo to je slučaj
U Bibliji je pronađeno preko 400 kontradikcija.

Kad jednu knjigu piše hrpa različitih autora, onda dobiješ to
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:58   #75
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Da, upravo tako.
Knjigu nisam čitao, ali film mi je jedan od najboljih... dijalozi, muzika... gledao si ga možda ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:04   #76
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Eterično tijelo je isto ovozemaljsko, samo je finije i suptilinije od gurbotvarnog.

U duhovnom svijetu dobijemo kompletan remake, sve iznova
Tko te to naučio?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:05   #77
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Nemaš ga kad umreš. Duša napušta tijelo i potrebno je da bude ponovno oživljena, tj. da dobije novo tijelo.
Koji će joj .... novo tijelo ako ne ide u školicu tvrde materijelne kore?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:07   #78
Vjernici sve znaju!

Aleluja, biti će im zabavno u raju....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:08   #79
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tko te to naučio?
Znaš kako kažu, ako lažu učitelji lažem i ja

Mislim da u Šri Išopanišadi piše da dobivamo novo duhovno tijelo kad odemo u duhovni svijet
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:11   #80
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vjernici sve znaju!

Aleluja, biti će im zabavno u raju....
Neki tvrde da sve znaju... ali isto vrijedi i za neke nevjernike.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.