Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 19:25   #1
Fiat Punto 2, unutarnji kiler

Dakle, začepljen mi je unutarnji kiler na puntu 2. Dal neko zna kolko je komplicirana zamjena? Dal treba raskapat armaturu, ne treba, jel se moze iz motornog dijela pristupit? I kolko kosta sam kiler? Jel mora biti magneti marelli ili moze zamjenski?
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:43   #2
Sretno ti bilo ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:47   #3
Mislim da samo sreća nebu dosta.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:53   #4
a nekim sredstvima za očepljivanje...flush, soda, ocat, ivasol...???

ustvari, otkopčat crijeva prije ulaska u mali kiler (iz prostora kod motora) pa probat tim srectvima pumpat kroz mali kiler...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:04   #5
Bogme sve je bolje probat nego skidat to sranje ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:38   #6
Ajme sranje

Cijela prednja konzola ide dolje...mislim da mi je majstor 2 puta skidao
prvi put killler, a drugi put sajla brzinomjera na mome mk1.

Nije skup zamjenski killer, parsto kuna. Stavio sam zamjenski evo več par godina ok je.

Mislim da sam išao u Mlaku tamo kod Bertola..
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:48   #7
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Dakle, začepljen mi je unutarnji kiler na puntu 2. Dal neko zna kolko je komplicirana zamjena? Dal treba raskapat armaturu, ne treba, jel se moze iz motornog dijela pristupit? I kolko kosta sam kiler? Jel mora biti magneti marelli ili moze zamjenski?
Probaj Liqui Moly Kuhler Reiniger ili solna kiselina.
Nelson Piquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:16   #8
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Dakle, začepljen mi je unutarnji kiler na puntu 2. Dal neko zna kolko je komplicirana zamjena? Dal treba raskapat armaturu, ne treba, jel se moze iz motornog dijela pristupit? I kolko kosta sam kiler? Jel mora biti magneti marelli ili moze zamjenski?
Sta ne grije ? Ili curi u kabinu ? Meni punto slabo grije, probao sredstva ta, ali nisu pomogla, zacepljeno negdje. Nitko to ne radi ispod 1000 kn ruke, pa ti je jasno koji je posao
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:24   #9
Ne grije. Ne curi nista ali ni ne grije nista. Od kad smo ga kupili je slabo grijao, sve manje i manje i sad ne grije nista. Jel ista prica i na puntu 1 i 2? Ja se stalno nadam da ima neki nacin bez svog tog silnog raskapanja. Za jedinicu znam da se sve skida. Vidio sam i slike. Jel i dvojka takva?
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:49   #10
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ne grije. Ne curi nista ali ni ne grije nista. Od kad smo ga kupili je slabo grijao, sve manje i manje i sad ne grije nista. Jel ista prica i na puntu 1 i 2? Ja se stalno nadam da ima neki nacin bez svog tog silnog raskapanja. Za jedinicu znam da se sve skida. Vidio sam i slike. Jel i dvojka takva?
Mozda bi ovo pomoglo

https://www.youtube.com/watch?v=dQZIlb6IUBI
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:24   #11
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Dakle, začepljen mi je unutarnji kiler na puntu 2. Dal neko zna kolko je komplicirana zamjena? Dal treba raskapat armaturu, ne treba, jel se moze iz motornog dijela pristupit? I kolko kosta sam kiler? Jel mora biti magneti marelli ili moze zamjenski?
Quote:
Danny Z. kaže: Pogledaj post
Ne grije. Ne curi nista ali ni ne grije nista. Od kad smo ga kupili je slabo grijao, sve manje i manje i sad ne grije nista. Jel ista prica i na puntu 1 i 2? Ja se stalno nadam da ima neki nacin bez svog tog silnog raskapanja. Za jedinicu znam da se sve skida. Vidio sam i slike. Jel i dvojka takva?
Ne mora biti do kilera može biti do klapne.

Kakav ti je antifriz posudi? Jel čist? Ako nije možeš ga probat isprat preko crijeva ako misliš da je zaštopan.

Ja sam skidao na jedinici još sa klimom i sve moraš stepst dole ... na dvojci ti je gotovo isto.

Uzmi isti kakav ti je gore (obično je MM) koša smješnih cca 150 kn bilo koje marke a posao je neprocjenjiv.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:43   #12
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Ovaj mehaničar nije za opciju propuhivanja. Kaže da se može oštetit nešto. Znači s jedne strane popraviš a s druge pokvariš. S tim da nije da me pokušava oderat jer mi je odma rekao da on to neće radit, da je to posao za električara.

Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti do kilera može biti do klapne.

Kakav ti je antifriz posudi? Jel čist? Ako nije možeš ga probat isprat preko crijeva ako misliš da je zaštopan.

Ja sam skidao na jedinici još sa klimom i sve moraš stepst dole ... na dvojci ti je gotovo isto.

Uzmi isti kakav ti je gore (obično je MM) koša smješnih cca 150 kn bilo koje marke a posao je neprocjenjiv.
Gledao je antifriz i ok je. S tim da je to već stari problem. Kod nas je oko 10 godina, i oduvijek je slabo grijao. Ako može na PM gdje je taj MM 150kn? Ja sam gledao i oko 400ks je. E da, dijagnoza je da je kiler jer crijevo koje vodi prema kileru se ne grije. Znači kad je auto već vruć, crijevo je mlako ili hladno. Probao je i to.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:10   #13
Najgore što možeš napravit je da:
a) od prevelikog tlaka kiler grune
b) od agresivnih sredstava za odštopavanje procuri

Ono prvo ćeš riješit regulatorom tlaka, MAKSIMALNO 1,5 bara
Ono drugo - okani se kiselina (osim možda limunske ili octene) i uzmi neko namjensko sredstvo za čišćenje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:37   #14
A gle, ja to sam ne znam, a nije se ponudio nitko tko bi to radio. Tako da mi ipak ostaje samo zamjena na kraju. A i mislim taj auto voziti još bar 3 godine pa ajde nek mu je. Kolki je maksimalni tlak u sistemu?
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:25   #15
Točno 1 bar - navodno je čep na ekspanzonoj vrlo, vrlo točno podešen.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:33   #16
ja sam sam sebi na starom meganeu mijenjao mali kiler. Posao za ubit se, pogotovu prvi put kad ništa ne znaš iz prakse. Uglavnom, mali kiler nakon 300 tkm i 15 godina je bio totalno zaštopan, stavljao sam slike na ovaj forum čak. Otvorio sam ga i bio je pun nekakvog crnog taloga i komadića silikona, vjerojatno višaka od onog što su mazali na dosjed vodene pumpe u protekla 3,4 velika servisa. to nije moglo ništ odštopati jer su cjevčice , sve osim jedne, bile zacementirane tim sranjem. Da je bilo bar malo protoka kroz njih nekakva kiselina bi to otopila (probao i to). Novi Nissens i grije ko Lada, nakon 300 metara već
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:56   #17
Punto ima tek 100t ali posto nismo prvi vlasnici nemamo pojma sta su radili prije. I eto, zastopan je. Iz kojeg razloga ko zna.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:37   #18
možeš probati iz motornog prostora odspojiti dolazno i odlazno crijevo sa malog kilera i u kontra smjeru protjerati vrtnim crijevom vodu. Prvo lagano, a onda malo jače, ali ne pretjerano. Možda uspiješ izbaciti što smeća van. Ja jesam i jednu zimu je bilo relativno ok, ali to je samo odgađanje neminovnog
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:35   #19
Danny pazi da nije zaštopan jer su ljevali ona sranja tipa Leak Stop - znaš da na 1.2 8V hoće kresnut dihtung glave a onda ljudi krpare sa svakakvim sranjima. Leak Stop je jedno od njih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:19   #20
A gle, moguće je, mada je dihtung promijenjen prije par godina, tako da ne znam dal su i prije nešto kemijali.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.