Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 10:46   #41
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Sjedio danas u novoj Imprezi u Italiji. Khm, ne znam što bih napisao. Subaru koji to nije. Unutrašnjost vrlo prostrana, praktična i racionalna. Kvaliteta i izgled sasvim OK. Čak ni vanjski izgled nije loš. S dvobojnim 18" felgama izgleda bolje nego na slikama i na prvu ne bih rekao da je Impreza auto veličine Mazde 3 Sport ili Civica.

Ali odabir mehanike jednostavno ne daje šanse za bilo kakav uspjeh na tržištu. Mislim da će i ono malo kupaca koji se odluče za Subaru na kraju gledati XV prije Impreze. Trgovac se još nada dieselu i ručnom mjenjaču, iako kaže da nema službene informacije. Valjda je i on svjestan da ih neće previše prodati.
Nek se javi u Trento, točnije Ala-u.

Tamo je Subaru Europe ... bar je bio - od kad je to Toyobaru, ko će ga vraga znati.

Moji dragi kolege iz Muggie, Samauto, sad prodaju sve ostalo OSIM Subarua (prodaju i Subaru ali definitivno ne žive od njega).

Prvo su ubili Legacy, onda Justy, onda Imprezu i na kraju su ostali na XV-u, Levorgu (što neznam uopće što bi trebalo biti - Impreza karavan?) i Foresteru (mislim da je tu još i Outback ali sa jednim jedinim polovnim dieslom .... slaba vajda od tog modela).

I umjesto da naprave novu Imprezu bar po nečem posebnom ... kurac, bijela tehnika, šugava dalekoistočna konfekcija, neka Kia ili taj Subaru - isti klinac.

Čestitam ocu, čestitam majci.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:23   #42
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Normalno da nije.
Pa namjerno pitam, da vidim da li su kod poredjenja cijene uracunali i cinjenicu da jedan ima AWD a drugi nema.

Jer Impreza se i ne mora takmiciti sa 90% kompak konkurencije. Ako zelis AWD ali ne SUV, nemas neki izbor kod manjih automobila.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 04:47   #43
pa kad već pitaš

golf awd benzinac automatik sitnih 370 00kn

nešto je bolja stvar ak se uzme dizela pa si na oko 256 000kn

al ak ti treba awd nečeš gledati golfa jer je suzuki SX4 S-CROSS 1,4 AT 4WD oko 167 000kn ili VITARA 1,6 4WD za 130 000kn
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 06:49   #44
Jasno, poenta je bila samo u tome da ako zbog nekog razloga zelis AWD automobil a da nije SUV ili Crossover, nemas bas nekog izbora pored te Impreze.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:51   #45
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
pa kad već pitaš

golf awd benzinac automatik sitnih 370 00kn

nešto je bolja stvar ak se uzme dizela pa si na oko 256 000kn

al ak ti treba awd nečeš gledati golfa jer je suzuki SX4 S-CROSS 1,4 AT 4WD oko 167 000kn ili VITARA 1,6 4WD za 130 000kn
Ajooj kako "žulja" oči to podcrtano/boldano... Please, ne ubuduće raditi herezu, pa uz boldano stavljati cajku... Neprirodno je...
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Jasno, poenta je bila samo u tome da ako zbog nekog razloga zelis AWD automobil a da nije SUV ili Crossover, nemas bas nekog izbora pored te Impreze.
Ali mališana ima (skoro) k'o salate... Swift, Ignis, Panda, itd.,itd.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 13:27   #46
i jel netko vozao 1.6? koliko vidim po netu sporiji je od mog 1.3 yarisa starog 14 godina zanima me jel to netko probao i kakav je osjecaj..

hvala
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 13:32   #47
2.0 bez turba ti je li-la. No ako kupuješ nekretninu i 1.6 će bit dosta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 13:41   #48
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
2.0 bez turba ti je li-la. No ako kupuješ nekretninu i 1.6 će bit dosta.
)) vidio sam da si ga iskritizirao dobrano )) moj yaris je 12.1 do 100 i to mi je prihvatljivo, jer inace vozim ko baba, no zelim imati snage preteci auto ispred sebe ako trebam. 1.6 ima 12.4, znaci losije. i to ima cvt s kojim nisam siguran jel mogu prebaciti u nizu (mozda ima rucni mod).

2.0 ima 9.5 do 100tke i to mi je i vise nego dovoljno. gledamo i mazdu 6, a ona ima 10.2 do 100 i to mi je ok. jedino sto vidim kako komparativnu prednost impreze je sto ima dobar awd. iako ti kazes da to kod impreze nije napravljeno kao kod forestera, recimo.

jesi vozio imprezu ili sud dolazi iz tehnickih podataka?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 13:46   #49
Nope.

Impreza je IMALA dobar AWD a onda su počeli trpat ovo CVT govno + spojka u sredini umjesto pravog pogona sa 3 diferencijala. Prošlo svršeno vrijeme po pitanju "dobrih" pogona u C i nižim segmentima. U D i višim .... paaaa kako što, neki valja a neki je sprdnja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:04   #50
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nope.

Impreza je IMALA dobar AWD a onda su počeli trpat ovo CVT govno + spojka u sredini umjesto pravog pogona sa 3 diferencijala. Prošlo svršeno vrijeme po pitanju "dobrih" pogona u C i nižim segmentima. U D i višim .... paaaa kako što, neki valja a neki je sprdnja.
a sranje onda impreza nudi previse kompromisa.

zasto ti se ne svidja CVT? inace najvise volim rucni mjenjac, iako sam vozao i CVT (kratko) i dual-cluch (1000 km) automatik i nemam nista posebno protiv, osim sto mi je u CVTu malo cudno voziti i imam osjecaj se da se ti automatici kidaju, trose vise benzina, nemam kontrolu nad njima kao kod rucnog. ali u dosta novih auta vise ni ne mogu birati rucni mjenjac
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:14   #51
Ma to što je kurac od ovce, imam ga na skuteru i za to je dobar jedino jer nema ništa bolje. Jednostavno NEVALJA, koncept nevalja, ideja drukanja okretaja prije nego se išta dogodi kod mene automatski izaziva paniku da je lamela otišla i da vrti u prazno. A one koji "simuliraju" fiksne brzine su dobri 50.000 km ... onda usjeku staze na mjestima di su "brzine" i eto vraga na vrata - da vidiš na šta onda liči "linearno" ubrzanje CVT-a .... na stepenice. Na kojima si pijan pao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:20   #52
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma to što je kurac od ovce, imam ga na skuteru i za to je dobar jedino jer nema ništa bolje. Jednostavno NEVALJA, koncept nevalja, ideja drukanja okretaja prije nego se išta dogodi kod mene automatski izaziva paniku da je lamela otišla i da vrti u prazno. A one koji "simuliraju" fiksne brzine su dobri 50.000 km ... onda usjeku staze na mjestima di su "brzine" i eto vraga na vrata - da vidiš na šta onda liči "linearno" ubrzanje CVT-a .... na stepenice. Na kojima si pijan pao.
kako objasnjavas priuse koji mogu ladno prijeci 500k km? ili recimo ovaj CVT koji ide u RAVa? jel to drugacija izvedba CVTa? u konacnici valjda svi hibiridi (koji su super popularni ovih dana) imaju neki oblik automatike.
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:29   #53
A koji prius ima CVT? Onaj koji sam ja gledao ne nego planeternu getribu sa dva ulaza i jednim izlazom.

Što je opet uber govno kao što pokazuje potrošnja na AC.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:39   #54
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A koji prius ima CVT? Onaj koji sam ja gledao ne nego planeternu getribu sa dva ulaza i jednim izlazom.

Što je opet uber govno kao što pokazuje potrošnja na AC.
AC je klima? prius puno trosi kada mu je klima ukljucena? zanimljivo..

znaci rucno saltanje
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:41   #55
Autocesta .... autocesta kolega. Po gradu radi regeneracije još kak-tak, štedi. Ali kad ju nagaziš ... ajme meni.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 14:51   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Autocesta .... autocesta kolega. Po gradu radi regeneracije još kak-tak, štedi. Ali kad ju nagaziš ... ajme meni.
aaaaaa ispricavam se

da, to je karakteristika svih hibrida. Prijateljev prijatelj je kupio novi rav4 hibrid i kaze da na 150 km/h na AC trosi 15L. neugodno se iznenadio...

hvala na informacijama
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:11   #57
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma to što je kurac od ovce, imam ga na skuteru i za to je dobar jedino jer nema ništa bolje. Jednostavno NEVALJA, koncept nevalja, ideja drukanja okretaja prije nego se išta dogodi kod mene automatski izaziva paniku da je lamela otišla i da vrti u prazno. A one koji "simuliraju" fiksne brzine su dobri 50.000 km ... onda usjeku staze na mjestima di su "brzine" i eto vraga na vrata - da vidiš na šta onda liči "linearno" ubrzanje CVT-a .... na stepenice. Na kojima si pijan pao.
Ne bih se s ovim složio...to je sličan princip kao na skuteru, ali je daleko usavršeniji nego prije....posebno to vrijedi za Subaruov Lineratronic...po gradu je vožnja s CVT-om daleko najugodnija od svih automatika...nema cukanja i neodlučnosti...vozio sam čak i Toyotin u Yaris Hybridu i mogu reći da je Subaruov znatno bolji iako ni taj Toyotin nije loš...za grad savršen...što se tiče same Impreze...sjeo sam na Autoshowu i u nju i u XV i mogu reći da sam se jako ugodno iznenadio prostoranošću i kvalitetom izrade jer sam očekivao nešto sasvim drugo...da ne kažem da sam taman bio na štandovima s Peugeotom 3008 i Mazdom CX-5 i bio sam još pod svježim dojmom oba (jer su mi se kroz testove iskristalizirali kao naj), a XV im ga je glatko metnuo po tom pitanju...da ne kažem da su Subarui na svim testovima sigurnosti u vrhu i po pitanju čvrstoće karoserije i po pitanju sigurnosnih sustava koje dobijaš već od prvih paketa opreme... osim razočaranja što nema 1.6T sa 170 ks (u XV-u) ovo sve ostalo me ugodno iznenadilo, ponavljam, protivno mojim očekivanjima...dakle smatram da je strah od CVT-a NEOPRAVDAN...još ako se 90% vozi po gradu...ja bih rekao dobar izbor (s jačim motorom)
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:19   #58


Ono što ti ne razumiješ - jebe se meni hoće li mi u gradskoj gužvi automatik titrat jaja ili ne, nije GUŽVA ono zašto ja kupujem automatik - no kad isti uškopi motor na razinu 300 ccm manjeg motora - e onda je sranje.

Onaj kojeg TRENUTNO vozim je brži do 100 od manualca, špica je ista a potrošnja manja. Sve što CVT (BILO KOJI) nije - dakle osim titranja jaja po gužvama (za koje je btw ogromno pitanje koliko će trajati) - ima li on bilo koju drugu prednost?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:47   #59
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post


Ono što ti ne razumiješ - jebe se meni hoće li mi u gradskoj gužvi automatik titrat jaja ili ne, nije GUŽVA ono zašto ja kupujem automatik - no kad isti uškopi motor na razinu 300 ccm manjeg motora - e onda je sranje.

Onaj kojeg TRENUTNO vozim je brži do 100 od manualca, špica je ista a potrošnja manja. Sve što CVT (BILO KOJI) nije - dakle osim titranja jaja po gužvama (za koje je btw ogromno pitanje koliko će trajati) - ima li on bilo koju drugu prednost?
Ajde pogledaj onda testove nove Honde Civic 1.5 T s CVT-om i s ručnim mjenjačem pa mi reci koji mjenjač je brži...poprati dio od 100-200 km/h
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 16:02   #60
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
aaaaaa ispricavam se

da, to je karakteristika svih hibrida. Prijateljev prijatelj je kupio novi rav4 hibrid i kaze da na 150 km/h na AC trosi 15L. neugodno se iznenadio...

hvala na informacijama
Prvi dio: jebeš ubrzanje do 100, kad u prvom postu melješ o međuubrzanju, tj. mogučnosti preticanja!

Drugi dio: vidi dolje!
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
Ne bih se s ovim složio...to je sličan princip kao na skuteru, ali je daleko usavršeniji nego prije....posebno to vrijedi za Subaruov Lineratronic...po gradu je vožnja s CVT-om daleko najugodnija od svih automatika...nema cukanja i neodlučnosti...vozio sam čak i Toyotin u Yaris Hybridu i mogu reći da je Subaruov znatno bolji iako ni taj Toyotin nije loš...za grad savršen...što se tiče same Impreze...sjeo sam na Autoshowu i u nju i u XV i mogu reći da sam se jako ugodno iznenadio prostoranošću i kvalitetom izrade jer sam očekivao nešto sasvim drugo...da ne kažem da sam taman bio na štandovima s Peugeotom 3008 i Mazdom CX-5 i bio sam još pod svježim dojmom oba (jer su mi se kroz testove iskristalizirali kao naj), a XV im ga je glatko metnuo po tom pitanju...da ne kažem da su Subarui na svim testovima sigurnosti u vrhu i po pitanju čvrstoće karoserije i po pitanju sigurnosnih sustava koje dobijaš već od prvih paketa opreme... osim razočaranja što nema 1.6T sa 170 ks (u XV-u) ovo sve ostalo me ugodno iznenadilo, ponavljam, protivno mojim očekivanjima...dakle smatram da je strah od CVT-a NEOPRAVDAN...još ako se 90% vozi po gradu...ja bih rekao dobar izbor (s jačim motorom)
Koji kurac obojica quoatate postove kad odmah ispod odgovarate???

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.