Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 12:39   #21
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
Isto tako, RH ne dozvoljava parkiranje i noćešnje kamp vozilima, kamp prikolicama, šatorima i vrećama za spavanje nigdje drugdje osim u kampovima koji su tome namjenjeni (i neznam kako stoje odmorišta uz autoceste i sl), ali regularni parkinzi su za njih no-go.

Što je isto u redu, jer reda treba biti. ......

Naravno . Red je red . Vidiš kak su brzo sredili kamp u savskoj



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:41   #22
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne mogu sine, prevelik je brojček ljudova.
Znaci napravim dobar tulum sa 30-40 ljudi, svi se skrsimo da ne znamo gdje smo pa se prespava kod mene na viksi i najedanput meni kaznica za ilegalni turizam jer je preko 12 osoba. E drzavo drzavo moja....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:43   #23
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Što se kampiranja tiče, i tu je stvar jasna.
Ti kao vlasnik svoje zemlje možeš na njoj spavati i u piramidi ako hoćeš. Ali ti sam i tvoja žena/djeca.
E pa ne mozes - nije legalno odnosno po zakonu i mozes/dobijes kaznu. Koliko ljudi na moru je kupilo zemljiste ali nema love za kucu pa si je stavilo kampicu ili kontejner a neki klasican sator za 200 kuna iz Konzuma pa ih ujutro inspektori kazne. A na vlastitom su zemljistu. Nije ovo podforum za to - nego Turizam - ali odite tamo pa pitajte.

Isto kao i auto. Zasto Njemac koji dodje u HR ne bi meni dao auto da se ja vozikam. Njegov auto; uredno osiguran i registriran. A ja imam vozacku.

Quote:
Ne sada da tu dofuraš 30 ljudi, to je normalno kamp na crno.
Naravno. Pogotovo ako niste u rodbinskoj vezi. I to neka se sankcionira.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:47   #24
U autu na strane table, gazda mora da bidne u prisustvu inace si ga najba ka crni macek!! Tako je bilo i u Jugoslaviji i sada u RH!! Prije desetak godina uzo ja Mantu od tetka na Dojce table i murja me cepnula, skoro osta tetak bez kola!! Nema labavo sa narodnom milicijom!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:40   #25
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Naravno . Red je red . Vidiš kak su brzo sredili kamp u savskoj
Jbg, kad buduća preCjednica slavi Novu godinu u tom šatoru, onda vrijede druga pravila


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
E pa ne mozes - nije legalno odnosno po zakonu i mozes/dobijes kaznu. Koliko ljudi na moru je kupilo zemljiste ali nema love za kucu pa si je stavilo kampicu ili kontejner a neki klasican sator za 200 kuna iz Konzuma pa ih ujutro inspektori kazne. A na vlastitom su zemljistu. Nije ovo podforum za to - nego Turizam - ali odite tamo pa pitajte.
Nema šanse.

Na svojoj zemlji možeš što hoćeš, dok ne kršiš Zakon o javnom redu
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:00   #26
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Nema šanse.

Na svojoj zemlji možeš što hoćeš, dok ne kršiš Zakon o javnom redu
Odi malo na NN i googlaj malo iskustva drugih.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:05   #27
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Meni su objasnili da mi žena može voziti auto na stranim tablicama u Hrvatskoj, jer je i ona prijavljena vani - ili je ovo boldano nešto novo
naravno da moze voziti auto je prijavljena u drzavi iz koje je auto tj da ima te reg plocice...

primjer ti i zena prijavljeni u Njemackoj i auto glasi na tebe....naravno da zena smije voziti tvoj auto bez ikakvih poteskoca u bilo kojoj drzavi...nemoras ti biti prisutan

ali je normalno da je klepe i uzmu joj auto ako je ona prijavljena u HR a vozi tvoj auto na njemacke rege...e onda auto ide u zicu----

dakle kad ju zaustavi Murija ona pokazuje putovnicu,dokaz o prijavi u stranoj drzavi i stranu prometnu dozvolu....i mogu joj p.p.
naravnoi nesmije bit prijavljena u HR



a za rijecanina...
nek pajdo sad plati troskove....je mislio zajebat drzavu....
iako ne kuzim lkjude koji voze na strane tablice.jer jrecimo u DE je osiguranje puno skuplje nego u HR...
tipican primjer:
od kolege tata se vratio u HR iz Njemacke i jos vozi na De plocice...
gore placa svaki mjesec 50eu za sanducic da mu moze dolaziti posta,placa svo osiguranje gore a zivi ovdje...
(na crnjaka naravno) u svojoj kuci...

umjesto da fino se gore odjavi i prijavi u Hr i cao...

al njegova prica ide ovako:
dobije 100eu vise mirovine gore
i naravno bolji doktori u De...

a to sto je ustedio ko fejzo na smoli nema veze....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:13   #28
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
dakle kad ju zaustavi Murija ona pokazuje putovnicu,dokaz o prijavi u stranoj drzavi i stranu prometnu dozvolu....i mogu joj p.p.
naravnoi nesmije bit prijavljena u HR
A nasi gastici kaj su i dalje prijavljeni u HR jer nisu niti otisli na policiju odjaviti se a zive i rade sa svim dozvolama u Njemackoj i voze njemacki auto?

Mislim da se tu sve jako komplicira. Od strane zakonodavca.

Dok je auto tehnicki ispravan, registriran u zemlji gdje jest i nije ukraden. Pa i da tetak iz DE da svom necaku da non-stop vozi autic po HR a necak je u HR. Tetkov auto/imovina, necak ima vozacku, auto uredan i registriran i osiguran i kome ga ja dam - dam.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:17   #29
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
od kolege tata se vratio u HR iz Njemacke i jos vozi na De plocice...
gore placa svaki mjesec 50eu za sanducic da mu moze dolaziti posta,placa svo osiguranje gore a zivi ovdje...
(na crnjaka naravno) u svojoj kuci...

umjesto da fino se gore odjavi i prijavi u Hr i cao...

al njegova prica ide ovako:
dobije 100eu vise mirovine gore
i naravno bolji doktori u De...

a to sto je ustedio ko fejzo na smoli nema veze....
A kaj? Se Hans odjavi u DE i dodje u HR pa se tu prijavi?

Uostalom on je tu mirovinu zaradio nije je ukrao. Pa zasto da popusi 100 EUR-a razlike?

Kaj sa ekipom koja ima vise rezidencija po svijetu; znaci malo bogatiji sloj. Kaj bi se non-stop trebali prijavljivati i odjavljivati? Kaj Roman Abramovic stoji na salteru u policiji kada ide u ljetnu ili zimsku rezidenciju?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:15   #30
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci napravim dobar tulum sa 30-40 ljudi, svi se skrsimo da ne znamo gdje smo pa se prespava kod mene na viksi i najedanput meni kaznica za ilegalni turizam jer je preko 12 osoba. E drzavo drzavo moja....
A kako bi ti to uredio?

Aj zamisli da staviš granicu 50 ljudi. Ili 100 ljudi?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:21   #31
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A kako bi ti to uredio?

Aj zamisli da staviš granicu 50 ljudi. Ili 100 ljudi?
Pa ne bih uredio. Moja kucica moja slobodica. Nisam je nikom ukrao i sve namete placam. Dakle...

A ako netko sumlja da se tu nesto na crno dogadja neka dobavi konkretne i neosporuve dokaze. Innocent until proven guilty. A ne unaprijed pa ti dokazuj kao sto je kod nas cesto slucaj.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:43   #32
U Njemackoj je neki nogometas Austrijanac koji igra u Njemackoj platio masnu kaznu kad je vozio mamin Porsche sa austrijskim plocicama a mama nije bila prisutna.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:15   #33
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ne bih uredio. Moja kucica moja slobodica. Nisam je nikom ukrao i sve namete placam. Dakle...

A ako netko sumlja da se tu nesto na crno dogadja neka dobavi konkretne i neosporuve dokaze. Innocent until proven guilty. A ne unaprijed pa ti dokazuj kao sto je kod nas cesto slucaj.
Takav je zakon i amen. Urediš državu prije nego nastanu sranja, inače ti se dogodi kao i sa bespravnom gradnjom, pa najebu oni koji su sve radili po zakonu.

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U Njemackoj je neki nogometas Austrijanac koji igra u Njemackoj platio masnu kaznu kad je vozio mamin Porsche sa austrijskim plocicama a mama nije bila prisutna.
Hm, da nije Alaba?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:25   #34
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Daj auto u presu , spali dokumente i pravi se budala!!
Biseru, carina je oduzela auto, ne lupetaj ko maxim po diviziji
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:26   #35
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A nasi gastici kaj su i dalje prijavljeni u HR jer nisu niti otisli na policiju odjaviti se a zive i rade sa svim dozvolama u Njemackoj i voze njemacki auto?

Mislim da se tu sve jako komplicira. Od strane zakonodavca.

Dok je auto tehnicki ispravan, registriran u zemlji gdje jest i nije ukraden. Pa i da tetak iz DE da svom necaku da non-stop vozi autic po HR a necak je u HR. Tetkov auto/imovina, necak ima vozacku, auto uredan i registriran i osiguran i kome ga ja dam - dam.
nema cile mile sa odjavama
stizu kazne po 500kn za neodjavljivanje s adrese...i vrlo su azurni u tome...
mene murija kao najveceg kriminalca trazila na hrv kucnoj adresi...da se s jedne moram odjaviti ili hr ili de...

nebi trebalo biti ogranicenja-pogotovo eu---nek vozi tko god kud hoce i s kojim tablicama hoce....

naravno regat mozes auto samo u maticnoj drzavi i to je to....

u De mozes vozit 6 mj auto i onda moras prebacit na de plocice ...da tako i nasi naprave bila bi mirna bosna...
a ne nasi moraju isjediti i zadnju kap(citaj euro) iz tebe,,,,


evo moj primjer iz DE:
posudio sam radnom kolegi auto sa hr tablicama,on rumun ja hrvat,auto zg table,obojica zivimo u DE...zaustavila ga policija,pregledali sve i fala dovidjenja...

dok mi recimo idu poljaci na kukija jer svi voze svoje tablice godinama...jer kod njih osiguranje recimo 3,0 motora dizel je oko 150eu godisnje...
u De je toliko skoro mjesecno
ne placaju porez a gaze i kvare njemacku autocestu i ceste...

e to bi razumio da se svabo buni(a i bune se)

ja da zivim u Hr i placam njemacki porez i osiguranje za auto brzo bih propao...jer sto platim za tri mj u DE toliko me kostalo sve u HR za jednu godinu...


bas me zanima racunica nekog tko je rvat i zivi tu a vozi auto na DE table...



ok poznam dvojicu koji voze bijesne pile na de table
ali to je leasing/pushing iz De-citaj mucka
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:39   #36
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti si svjestan da si bio van zakona, osim ako to nije bio period prije 15-20 godina?
Da, bio sam svjestan, ali sam isao na rizik, i kao sto rekoh NIKAD nisam imao niti jedan problem, policija je gledala i papire 100 puta, i preko granice... ovo ono... Cak sam par dana prije isteka strane registracije obisao cijelu RH s autom
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 01:59   #37
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Biseru, carina je oduzela auto, ne lupetaj ko maxim po diviziji
Dje ti to vidis tulipane?? U prvom postu ne pise da je murja oduzela auto! Moga je i dobit zabranu pomicanja auta sa parkinga!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:00   #38
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Meni su objasnili da mi žena može voziti auto na stranim tablicama u Hrvatskoj, jer je i ona prijavljena vani - ili je ovo boldano nešto novo
Pa ona može ali ti ne smiješ bez njezinog prisustva možeš samo u nekim opravdanim slučajevima.

Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
nema cile mile sa odjavama
stizu kazne po 500kn za neodjavljivanje s adrese...i vrlo su azurni u tome...
mene murija kao najveceg kriminalca trazila na hrv kucnoj adresi...da se s jedne moram odjaviti ili hr ili de...
Ovisi kako gdje ... meni ni nakon 2 mjeseca nisu poslali kaznu ... a u drugim gradovima i duže ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:41   #39
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Naravno. Pogotovo ako niste u rodbinskoj vezi. I to neka se sankcionira.
A ako ste u rodbinskoj vezi, to je već puno ozbiljniji problem!
frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:04   #40
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
nema cile mile sa odjavama
stizu kazne po 500kn za neodjavljivanje s adrese...i vrlo su azurni u tome...
mene murija kao najveceg kriminalca trazila na hrv kucnoj adresi...da se s jedne moram odjaviti ili hr ili de...

nebi trebalo biti ogranicenja-pogotovo eu---nek vozi tko god kud hoce i s kojim tablicama hoce....

naravno regat mozes auto samo u maticnoj drzavi i to je to....

u De mozes vozit 6 mj auto i onda moras prebacit na de plocice ...da tako i nasi naprave bila bi mirna bosna...
a ne nasi moraju isjediti i zadnju kap(citaj euro) iz tebe,,,,


evo moj primjer iz DE:
posudio sam radnom kolegi auto sa hr tablicama,on rumun ja hrvat,auto zg table,obojica zivimo u DE...zaustavila ga policija,pregledali sve i fala dovidjenja...

dok mi recimo idu poljaci na kukija jer svi voze svoje tablice godinama...jer kod njih osiguranje recimo 3,0 motora dizel je oko 150eu godisnje...
u De je toliko skoro mjesecno
ne placaju porez a gaze i kvare njemacku autocestu i ceste...

e to bi razumio da se svabo buni(a i bune se)

ja da zivim u Hr i placam njemacki porez i osiguranje za auto brzo bih propao...jer sto platim za tri mj u DE toliko me kostalo sve u HR za jednu godinu...


bas me zanima racunica nekog tko je rvat i zivi tu a vozi auto na DE table...



ok poznam dvojicu koji voze bijesne pile na de table
ali to je leasing/pushing iz De-citaj mucka
Poznam jednu stariju gospođu koja je mirovinu zaradila u Njemačkoj i dan danas vozi W124 coupea na Njemačkim tablama. Baš ću je pitati kako joj se isplati.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.