Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 15:58   #1
Lightbulb The Grand Tour, Top Gear, Fifth Gear, Best Motoring... (BEZ SPOILANJA!)

UPOZORENJE za sve koji ne razumiju ovo (BEZ SPOILANJA) u naslovu. To znači da se nikakvo spoilanje i otkrivanja sadržaja ili najava epizda neće tolerirati i da će se kazniti sa sedam dana ban-a. Ukoliko se prekršaj ponovi slijedi zabrana pristupa auto forumu.

Komentiranje najnovije epizode je moguće večer nakon njenog prvog prikazivanja.

Ukoliko netko ima neodoljivu želju za otkrivanjem sadržaja preporučamo Final Gear stranicu.
Evenutalno, ako netko misli da je neophodno podijeliti otkrivanje stranice sa sadržajem ili najavom epizode neka to učini kroz objavu linka uz napomenu: Spoiler - najava - xxxxx (to je link koji ćete staviti na tu stranicu). Naravno, komentiranje istog nije dozvoljeno. Ali, zbog zadovoljstva svih onih koji žele ostati potpuno neupućeni u radosti koje donosi nova epizoda umoljavamo vas da to ne stavljate. Oni koje to zanima ionako znaju gdje pronaći.

Unaprijed zahvalni



TOP GEAR:

Kako za koji dan kreće nova sezona Top Gear-a krajnje je vrijeme da malo detaljnije počnemo pratiti i komentirati te emisije. Top Gear je definitivno predvodnik unikatnog stila koji je započeo krajem 2002 godine i odmah su izazvali pravu buru, a zadnja postava od kad se Clarksonu i Hammondu pridružio James May naprosto briljira. Često su predmet raznih polemika i rasprava kakvih će sigurno biti i ovdje, a moj osobni dojam se svodi na to da li ćete shvatiti "njihov" humor ili ne, te da li ćete ono što Clarkson i ekipa govore shvatiti doslovno ili ...


Nova sezona je kasnila zbog teške nesreće koju je doživio i preživio Richard Hammond, ali nakon uspješnog oporavka (valjda?! uvjeren sam da će biti i na račun toga jako puno zajebancije u emisiji ) emitiranje počinje ove nedjelje na BBC Two.

Kako u nas malo tko isti može gledati tu su torrenti*, a emisija se obično pojavi nekoliko sati nakon emitiranja.


Evo kratki preview nove sezone (Spoiler) LINK!



----------------------------------------------------



Osim Top Gear-a (TG) englezi imaju još jedan "show" pod imenom Fifth Gear (FG)koji je nastao odlaskom dijela ekipe iz TG-a. Imaju poprilično sličnu koncepciju, ali u globalu gledano FG je lošiji od TG, no to nikako ne znači da se ne treba pogledati. Imaju oni i svojih bisera i odličnih recenzija. Tiff Needell i Jason Plato su odlični vozači i trkači da bi se tek tako propustilo vidjeti ih na djelu. Tom Ford bi bio odličan materijal za TG, a mala Vicky je totalno opičena žena i vozi bolje od većine muškaraca.

Treći "show" koji pratim je japanski Best Motoring. Najčešće je u japanskom izdanju, no na torrentima se može pronaći i International verzije s engleskim prevodom. BM rade bivši ili aktualni japanski trkači i najbolji momenti serijala su utrke serijskih modela na nekoj od japanskih staza. Također tu su i drift utrke, a japanci su fenomenalni vozači. Način snimanja je također izvrstan, jedna kamera je uvijek rezervirana za papučice odn. rad nogu i pravi je užitak vidjeti različite stilove na djelu. Obavezno gledati.



..................................



*Torrenti

Kako sve ovo gledati? Već je rečeno, preko torrenta. Danas manje više svi imamo dsl, dosta ih ima i flat pa peglajte.

www.torrentz.com i upišete traženi pojam


Za Top Gear, sve epizode http://www.finalgear.com/shows/topgear/ početnicima savjetujem da obavezno krenu od dna, dakle, prve sezone i prate kako su se kroz godine razvijali. Za većinu sezona ima link za skidanje cijele sezone, tako da je na taj način najlakše skidati, a novije sezone imaju i na izbor 720 i 1080 rezoluciju

Ako kome trebaju titlovi (nedostaje dio 3,4 i 5 sezone) http://www.prijevodi-online.org/seri...p-gear-uk-2002 "

Za Fifth Gear skoro sve sezone http://www.finalgear.com/shows/fifthgear/

Za Top Gear America http://www.finalgear.com/shows/topgearusa/ druga ekipa, ista licenca i pristup...

Za Top Gear Australia http://www.finalgear.com/shows/topgearaus/ isto kao i USA samo down under ekipa

EDIT:
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ak nekom treba tu ima Top Gear UK engleskih titlova
A ima i titlova za Top Gear US

I mislim da su skoro sve epizode.
______
VAŽNO!


Ovo bi trebalo koristiti svima koji se bave skidanjem torrenta

http://torrentfreak.com/speed-up-your-torrents/
__________________
OFF DUTY

Zadnje uređivanje STINGer : 03.01.2013. at 17:12.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:20   #2
I još jedna zanimljiva stranica:
www.finalgear.com

Nego, daj mi molim te neki link s Best Motoringom s titlovima.
Jer ja sam sve koje imam skinuo bez.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:33   #3
Bit će veselo na ovom topicu već to vidim
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:34   #4
Quote:
Renault F1 kaže: Pogledaj post
I još jedna zanimljiva stranica:
www.finalgear.com


E da, bravo... cijelo vrijeme gledam da je stavim i onda zaboravim...

FinalGear ima dobar forum, uleti i pokoja dobra vijest, a na vrhu ima i odbrojavanje do nove epizode
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:38   #5
Ako netko nađe .pdf ovog novog broja Top Geara nek posta link ovamo.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:40   #6
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Bit će veselo na ovom topicu već to vidim

Weeeeeeeee :klap:
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:56   #7
CANT WAIT!!!!!!! pogledajte na youtube kak Jeremija ubija aute sa bazukom, kak jugica gazi tenkom ono strasno, s time da je Tiff iz Fift Gear prije radio za Top Gear tako da s obje emisije mraq...rulz..
Z4M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:00   #8
Quote:
Z4M kaže: Pogledaj post
CANT WAIT!!!!!!! pogledajte na youtube kak Jeremija ubija aute sa bazukom, kak jugica gazi tenkom ono strasno, s time da je Tiff iz Fift Gear prije radio za Top Gear tako da s obje emisije mraq...rulz..
Nekak nemrem probavit Tiff-ov pederski način govora... ko da ga cijelo vrijeme u guzici ima...

osim toga je emisija stvarno dobra... puno ozbiljnija od TopGear-a, ali ponekad i malo dosadnija...

BMI nemrem gledat jer kad čujem japonce kad počnu rifljat, sere mi se odmah ako nema prevoda... tak se ponašaju ko djeca... ALI RADE JEBENE AUTE!!!!
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:03   #9
Previše su suhoparni za moj ukus.
Top Gear rade sve to s puno više stila.
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:46   #10
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
BMI nemrem gledat jer kad čujem japonce kad počnu rifljat, sere mi se odmah ako nema prevoda... tak se ponašaju ko djeca... ALI RADE JEBENE AUTE!!!!
I još bolje voze... ok, ne razumiješ ih što pričaju i smeta te slušati ih, ali po meni rade ozbiljniju emisiju. Top Gear je fenomenalan, ali to je jedan sasvim drugačiji pristup. No, kad japanci na Tsukubu ili neku drugu stazu stave 6-7 pila i kad u njih sjednu trkači pa opale 5 paklenih krugova to je prava stvar. Čak se znaju i sudariti (kad je bilo predstavljanje nove Integre u jednom zavoju je tip sa Imprezom otišao ravno i uletio Integri u suvozačka vrata ).

Ili kad im "kućni" tuneri dovezu svoje pile na test. Onda ih poredaju po klasama i na jednoj stazi namijenjenoj baš za to (nema ni zona za izlijetanje, samo cesta, a do nje ograda, zid ili šuma) isprobavaju. Imam film di je jedan test vozač uništio novu novcatu Miatu, a nakon toga sjebao Imprezu rally car. Mislim da ga kasnije nisu zvali
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:48   #11
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Previše su suhoparni za moj ukus.
Top Gear rade sve to s puno više stila.
Trebalo bi im usporediti budžet

Al' zato u svakoj epizodi FG-a daju jedan auto na sms nagradnjaču... i to kakve aute
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:55   #12
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Nekak nemrem probavit Tiff-ov pederski način govora... ko da ga cijelo vrijeme u guzici ima...
Ma Tiff mi je najveća faca.
Ili kako bi Vicky rekla "A real driving god!".
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:02   #13
Quote:
Renault F1 kaže: Pogledaj post
Ma Tiff mi je najveća faca.
Ili kako bi Vicky rekla "A real driving god!".
http://www.torrentz.com/7398c3cca8f4...3a3e540d7a1851
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:08   #14
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Ako netko nađe .pdf ovog novog broja Top Geara nek posta link ovamo.
Jeli ovo pitanje znači da imaš neki Pdf od starijih brojeva papirnatog izdanja ?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:48   #15
Quote:
Renault F1 kaže: Pogledaj post
Ma Tiff mi je najveća faca.
Ili kako bi Vicky rekla "A real driving god!".
To je jasno... ali jednostavno ga uvijek metnem na MUTE pa gledam
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:49   #16
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
I još bolje voze... ok, ne razumiješ ih što pričaju i smeta te slušati ih, ali po meni rade ozbiljniju emisiju. Top Gear je fenomenalan, ali to je jedan sasvim drugačiji pristup. No, kad japanci na Tsukubu ili neku drugu stazu stave 6-7 pila i kad u njih sjednu trkači pa opale 5 paklenih krugova to je prava stvar. Čak se znaju i sudariti (kad je bilo predstavljanje nove Integre u jednom zavoju je tip sa Imprezom otišao ravno i uletio Integri u suvozačka vrata ).

Ili kad im "kućni" tuneri dovezu svoje pile na test. Onda ih poredaju po klasama i na jednoj stazi namijenjenoj baš za to (nema ni zona za izlijetanje, samo cesta, a do nje ograda, zid ili šuma) isprobavaju. Imam film di je jedan test vozač uništio novu novcatu Miatu, a nakon toga sjebao Imprezu rally car. Mislim da ga kasnije nisu zvali
Definitivno je dobra emisija... savršena... moj prigovor je išao nedostatku prijevoda jer ih ne kužim kurca kaj govore... možeš samo gledat kak se voze i to je to...

A kad mi metnu specifikacije od auta, jedino kaj kužim je broj konja
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:19   #17
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Jeli ovo pitanje znači da imaš neki Pdf od starijih brojeva papirnatog izdanja ?
Da
Top gear: 12/2005; 01, 02, 03, 04/2006
Car and Driver: 04, 05, 07, 10, 11, 12/2005 ; 01, 02/2006

Ako koga zanima nek ostavi adresu poslat ću poštom. Sve stane na 1 CD
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:23   #18
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Definitivno je dobra emisija... savršena... moj prigovor je išao nedostatku prijevoda jer ih ne kužim kurca kaj govore... možeš samo gledat kak se voze i to je to...
Meni je čak i zabavno slušat na japanskom, još pogotovo one lude suce na D1 GP natjecanjima

Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
A kad mi metnu specifikacije od auta, jedino kaj kužim je broj konja
A taj broj je uvijek jebački
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:28   #19
Meni je koma kako japanci izgovaraju engleske riječi

Kreće utrka, a komentator se dere: BATL STARTOOOOO!
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:30   #20
Još kad u razgovoru ubacuju engleske riječi
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.