Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2007., 21:30   #81
bila sam na svadbi gdje mlada nije imala klasicno bacanje buketa, nego kad su isli na presvlacenje, (vi koje se ne presvlacite npr. mozete reci da se idete osvjeziti ili isprobat kak je to u braku ) decki iz benda su zamolili frendove da ih otprate do izlaza kao fol i ona je onda bacila buket a da niko nije znao da ce to napravit i ulovila ga cura fino bez ikakve pompe.....ili to mozete napraviti kad se brdo cura skupi u krug i plese s mladenkom itd...ima prilika cijelu noc
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:50   #82
Curke, ako ste odlučile bacati buket, nemojte si zadavati glavobolje .neka od cura ustanu samo one koje žele i neka dođu, s bendom unaprijed dogovorite dal će malo plesati ili nešto slično , kad ga bacate ako ga ulovi neka djevojčica , bend kaže super djeco sad vidite kako će to izgledati za koju godinu i ponovo ga bacite.uvijek se djeca nabriju na buket ali naravno nema smisla da ga neka pubertetlija ponese kući .kod mene je bilo tako , a što se podvezice tiče , pripremili smo 5 stolica i izabrali 4 cura ili dečki + ja i dragi je vezanih očiju tražio moje noge , kad je našao skidao je podvezicu i nakon toga klasično bacao.
Cura koja je ulovila buket i dečko s podvezicom vezanih očiju su plesali tango .
čista klasika s malo drugačijeg štiha.
NAJA-05.05. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:10   #83
a neznam može djevojčica onda i nekoliko puta ulovit buket ... možda bi bilo zgodno da se u najavi naglasi molim sad sve neudane i punoljetne cure da izađu na podij i to je to
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 23:25   #84
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ne mislila sam angažirat dvije cure iza ponoći udane naravno da uzmu blokić sa onim numeriranim brojevima pa da okolo prodaju po 5 ili deset kuna ili 1 kn nebitno , pošto sam na svadbi svakavo moguće plaćanje izbacila čisto iz zezancije bi to radili i kasnije naravno na mikrofon izvlačenje dobitnika nekih nagradica a glavna buketić,2. nag.recimo boca šampanjca, 3.pladanj kolača za doma,........
koje plaćanje si izbacila? ružmarin? prodavanje mlade?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 09:25   #85
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Pa velim ti, neka bude tombola, ali to s žicanjem novaca mi je strašno. Kužim da to nije zbog love, ali ako ti nije važno, zašto naprosto ne podijeliš papiriće?
Potpisujem
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 10:45   #86
Kod moje seke je musko i zensko ( koji su nekad bili par ) ulovili buket skupa...
Niko ga nije ni skuzio, jer je tip imao dosta dugu crnu kosu, pa tak da ga niko nije ni primjetio, a i onda (1995) nije bilo da mladozenja ista baca pa si sigurno mislio zasto samo zenske da ga love...
Seka je morala 3 put bacati buket(jadan divni buket), i sva tri puta njih dvoje su ga ulovili, i na kraju zenska se naljutila jer on nije htjeo da joj popusti i da joj da buket ...

A ja sam pala , tj kliznula do podiuma
Neki coban prosuo nekaj, i ja bila van i cula jednu pjesmu koja mi se svidjala i tak ja pojurila da pjesma nezavrsi kad ono "PLJAS", i dogura se ja od vrata do podiuma na guzi sva sreca pa sam imala 11 godina, tako da nije bila tolikaaaaaa sramota
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 10:49   #87
Quote:
Liddy kaže: Pogledaj post
postali ste muz i zena i jos nesto i onda nije rekao PLJUBITE MLADENKU nego je rekao CESTITAJTE SI, a mladozenja se sav zbunio i umjesto da prvo poljubi mladenku (tj. zenu) on se okrene i poljubi KUMA!
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
2. Dragi se zdrobio od alkohola u limuzini putem od sebe do mene ( cca 6-7 km ) tako da je izasao van sa buket u ruci kao kip slobode, jebate izgledal je kao da je oskara osvojio. i stalno je imao napadaje placa pa mi se rasplakao i na grudima
dok sam ovo citala, plakala sam od smijeha... a dragi me samo pogledao kolko sam se smijala
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:14   #88
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Pa velim ti, neka bude tombola, ali to s žicanjem novaca mi je strašno. Kužim da to nije zbog love, ali ako ti nije važno, zašto naprosto ne podijeliš papiriće?
I zašto stavljaš tu ideje ako ne želiš da ih se komentira?
ja sam i stavila tu ideju jer želim vaše mišljenje .......ali ipak ću ja na kraju odlučit šta će biti ili mi......dobro je čuti šta drugi misle
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:16   #89
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
koje plaćanje si izbacila? ružmarin? prodavanje mlade?
ja sam sve to izbacila zato šta je meni to čista glupost i otimanje novaca ,ali već sam rekla svatko zna kako i šta će sebi napravit tako da ,ako je to tebi ok zašto nebi naplaćivala
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 12:09   #90
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ja sam sve to izbacila zato šta je meni to čista glupost i otimanje novaca ,ali već sam rekla svatko zna kako i šta će sebi napravit tako da ,ako je to tebi ok zašto nebi naplaćivala
meni je glupavo ono kupovanje mlade, plaćanje plesa sa mladom itd. al kaj da napraviš ljudi ti dođu na vrata i neki ti plate dok im se stavlja ružmarin...to mi je onak dosta normalno, ne možeš im reć ne ne ne trabate ništa dati...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 12:43   #91
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
meni je glupavo ono kupovanje mlade, plaćanje plesa sa mladom itd. al kaj da napraviš ljudi ti dođu na vrata i neki ti plate dok im se stavlja ružmarin...to mi je onak dosta normalno, ne možeš im reć ne ne ne trabate ništa dati...
Ima i toga ,ili pitaju dali se plaća? ja sam puno puta kitila na vjenčanjima negdje se plaćalo negdje ne pa ljudi pitaju jer svagdje su drugačiji običaji .Recimo kod mene se ne plaća ružmarin ima ga na svakom koraku ,pa se to nikad nije ni plaćalo
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 13:57   #92
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Ima i toga ,ili pitaju dali se plaća? ja sam puno puta kitila na vjenčanjima negdje se plaćalo negdje ne pa ljudi pitaju jer svagdje su drugačiji običaji .Recimo kod mene se ne plaća ružmarin ima ga na svakom koraku ,pa se to nikad nije ni plaćalo

mislim svako ima pravo na svoje mišljenje, al meni je i to malo smiješno kad netko dođe pa pita da li se plaća ružmarin ili ne ko da je to neka ulaznica : ...sorry, al ja bi to po vlastitom nahođenju prepustila ljudima, spontano...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 14:13   #93
Pa kažem ti da ima svega i meni je bilo smiješno !!Uglavnom ja sam to plaćanje izbacila
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:06   #94
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Pa kažem ti da ima svega i meni je bilo smiješno !!Uglavnom ja sam to plaćanje izbacila

hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:47   #95
Što se tiče plaćanja ružmarina, tj. kitica, kod nas je taj novac uvijek išlo curama koje kite. S tim da kod nas to nisu djeveruše, nego jednostavno sestrične ili prijateljice s mladine strane.
Znači, ja nemam nikakve koristi od toga, a one si zarade finu svoticu za školovanje ili obleku. Nije bed.
I ja sam kod drugih kitila i uvijek sam dobila dio novca, tj. podijelila s ostalim curama koje su kitile sa mnom
A što se tiče plesa s mladom, jednostavno sam se toliko navukla na taj običaj, a i moja rodbina je uvijek masovno dolazila plesati s mladenkom da to ne mogu izbaciti. Ne zbog novca, šta dobiješ nekih 4000kn od plesa. Ništa. Nije bitno.
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:06   #96
Quote:
xantippa kaže: Pogledaj post
Što se tiče plaćanja ružmarina, tj. kitica, kod nas je taj novac uvijek išlo curama koje kite. S tim da kod nas to nisu djeveruše, nego jednostavno sestrične ili prijateljice s mladine strane.
Znači, ja nemam nikakve koristi od toga, a one si zarade finu svoticu za školovanje ili obleku. Nije bed.
Kaj nejde taj novac kao za "cvijeće" mladencima?
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:08   #97
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Kaj nejde taj novac kao za "cvijeće" mladencima?
Izgleda da se puno toga i u detalje razlikuje od kraja do kraja ili od obitelji do obitelji.
Cvijeće ćemo mi platiti sami. Od sveukupnog iznosa dara...
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:13   #98
Kod nas je isto obicaj ako se kitice naplacuju da se time placa cvijece.
Meni je malo glupo kod mene placaju kitice jer cu ih sama radit... ali mama kaze da nije jer to svi rade, pa sad nisam pametna!
Mala Ane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:48   #99
Vjeruj mi, nitko neće dati više nego što želi ili može, zato se ne brini. Ako im za kitice bude žao dat novac, kako će te onda tek darivat???
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:05   #100
Cure koje misle da će imati problema s bacanjem buketa kad su djeca na svadbi trebale bi prvo pozvati tih par curica da hvataju "svoj" mali buketić, pa onda baciti pravi buket samo odraslima! Tak stvarno nema šanse za probleme!
voice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.