Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 18:54   #1
Arrow Vi i starci... starci i vi...

Evo par pitanja u vezi staraca i Vas, zanima me kako balansirate između svekra-svekrve/punca-punice:

Pa ovako, kako stojite sa starcima?
S kojima ste u boljem odnosu; njenim, njegovim?
Dali Vam se starci mješaju u vezu, brak?
U kojoj mjeri tolerirate njihovo mješanje?
Dali su Vaši starci zadovoljni Vašom "boljom polovicom"?
Koliko je Vama to njihovo mišljenje važno?
Dali imate podršku staraca?
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:08   #2
kod nas se starci odlicno podnose

njegov tata je umro prije dvije i pol godine ali dok je bio ziv on i moj stari su uvijek imali o cemu cavrljati

sad moj tata obicno ide s muzem i muzevljevim bratom na pecanje, na pice i tako - kad je u posjeti (moji starci zive u USA)

ja i svekrva smo u super odnosima - ona je zaista super zena
ona i moja stara se redovno cuju telefonom

moji starci obozavaju dragog a njegovi mene
inace nam se do sad jos nitko od njih nije mijesao u zivot

rekli su nam: Djeco ako vam treba kakav savjet mi smo tu ali mi vam se petljat necemo - mozda smo trebali traziti da to potpisu :-)

uglavnom sama sebi ne mogu vjerovat da je sve tako divno - sve cekam da se jednog dana probudim i skuzim da niko nikog ne podnosi
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:11   #3
s mamom sam u krasnim odnosima s ocem u nikakvim. Nemamo odnose ni kontakt. Na moju zelju.

Mama mi se ne mjesa u brak ( osim kad kaze - slusaj muza dobar je ko kruh kaze ) a otac mi se sigurno ne bi mjesao ni da smo u kontaktu. Takav je tip.

Ja ne toleriram mjesanje u vezu i moja mama to zna. Pa ni ne pokusava. Savjet mogu poslusati ali mjesanje je zabranjeno.

O svekrvi sam toliko puta vec pisala da mislim da svi tu pricu znaju - uglavnom zove ona jutros u 6:00 i pita dal se mi svadjamo jer je njoj netko zvonio na telefon i nije se htio javiti

Posto takvi izmisljeni scenariji traju i traju - danas joj je muz ( frisko probudjen, a i inace mu je jutro problematicna faza u danu ) rekao da sad spusta slusalicu i spava a da nakon toga zove psihijatra i ugovara joj termin jer to vise nema smisla.
Da napomenem zena nema ni jednu jedinu osobu u cijeloj drzavi - koju bi mogla nazvati i popiti kavu, sve je ljude od sebe otjerala.

dakle - ona bi se mjesala da smije. Zbog nje se muz preselio u drugi grad i promijenio broj mobitela. Ja ´ga molim da ju nazove barem jednom u 10 dana - onda se on ljuti na mene jer imam blesave molbe



Sljedece pitanje - moji starci moju bolju polovicu obozavaju, njegov otac mene isto, mama...eh kako ce me volit kad sam joj upropastila zivot

Misljenje mojih roditelja o mom partneru mi je drago cuti ali ne bi bilo odlucujece za vezu. Isto kao sto je on cuo misljenje svojih - ali ocito ga nije poslusao

Nego Paw macak - kaj tebi lezi na srcu ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:14   #4
za margaretu,

ovo super zvuči, lijepo ste se svi skupa uklopili. Mislim da je to rijetkost u obiteljima - uvijek se nađe da netko nekoga ne podnosi.
za pet
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:14   #5
e da - kad moj muz ima neki problem i zeli o tome razgovarati nazove moju mamu ili sjedne u auto i odvozi tih 1000 km sam da bi porazgovarao sa zenom. X puta sam saznala tek mnogo kasnije da ju je zvao.

Do svojih ima nekih 100 km. Koji su mu predaleki kaze.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:18   #6
Quote:
Paw kaže:
za margaretu,

ovo super zvuči, lijepo ste se svi skupa uklopili. Mislim da je to rijetkost u obiteljima - uvijek se nađe da netko nekoga ne podnosi.
za pet
ma zato se ja i bojim da to sve nije neki moj prividali definitivno nam je lakse sto je tako

sa svojim bivsim sam imala groznih problema

njegiv mama me je mrzila jer "ne znam se s postovanjem ponasati prema njenom sinu "

a on je uvijek bio na njenoj strani
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:44   #7
Quote:
Winona kaže:
Nego Paw macak - kaj tebi lezi na srcu ? [/B]
ma ima toga ima, nije da nema
zato sam i otvorila topic da vidim kako ste se Vi dragi forumaši uklopili obiteljski sa svojim partnerima - mislim da je tema interesantna, a može biti i poučna, pa mnoga su tu iskustva


npr. osobno nisam sigurna dali mene njegovi prihvačaju, ono malo sam im draga, malo me vole i taman kada sam se "uhodala" , svekrva me "pročačka"
svekar je divan čovjek

moji starci moga dragog obožavaju
jest da staroj nije baš pri srcu to što je on ateist, ali ga cijeni
zapravo od kada živimo sami malo smo se odvojili od staraca što je normalno, ali to je bila i moja želja. Jer ni moja ni njegova stara nisu baš normalne, ali očevi su zato zakon
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:50   #8
znam Paw zato sam i pitala, ne otvara netko ovu temu sam tak, zato kaj mu je dosadno

Mnogo je rjedje da se ima problema sa svekrima i puncima a vise sa zenskim dijelom publike.

Iako sam zene - babe znaju biti tako zahebane kako muski nikad ni sanjati ne mogu.

Ma i moja mog obozava - ponekad se pitam cija je mama zapravo
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 20:55   #9
Moja mama je zakon što se tiče nepetlanja u vezu.....ali njegovi pa to je strava i svekrva i svekar i njegov malđi brat svi se smatraju pozvanima solit mi pamet oko natrivijanijuh stvari do nekih krupnih...,zlo mi je od njih bezobrazni su do kosti. Nepoštivaju ničije pravo na privatnost im je specijalnost u životu i to ne samo meni tj. nama nego i svima ostalima...
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:49   #10
Re: vi i starci.....starci i vi.....

Quote:
Paw kaže:

1.Pa ovako, kako stojite sa starcima?
2.S kojima ste u boljem odnosu; njenim, njegovim?
3.Dali Vam se starci mješaju u vezu, brak?
4.U kojoj mjeri tolerirate njihovo mješanje?
5.Dali su Vaši starci zadovoljni Vašom "boljom polovicom"?
6.Koliko je Vama to njihovo mišljenje važno?
7.Dali imate podršku staraca?
1. savršeno
2. mamu i tatu mi nitko ne može zamijeniti ali sveki i svekra volim, cijenim i poštujem. Kod njega isto tako.
3.i 4. ne, ali su i jedni i drugi dali do znanja da su uvijek tu ako ih zatrebamo
5. i 6. zadovoljni su i jedni i drugi, isto bi im bilo i da nisu.
7. uvijek i u svemu
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 23:13   #11
Quote:
Winona kaže:


O svekrvi sam toliko puta vec pisala da mislim da svi tu pricu znaju - uglavnom zove ona jutros u 6:00 i pita dal se mi svadjamo jer je njoj netko zvonio na telefon i nije se htio javiti

jebate, a ja mislila miss w ima idilican zivot.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 23:18   #12
Quote:
margarita kaže:


uglavnom sama sebi ne mogu vjerovat da je sve tako divno - sve cekam da se jednog dana probudim i skuzim da niko nikog ne podnosi
super!
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 23:40   #13
Quote:
FFE kaže:
jebate, a ja mislila miss w ima idilican zivot.
cuj,da ima zivot,ne bi visila 24 sata dnevno na forumu.
meni je super,jer smo daleko od staraca,pa se ne mogu mijesati,sve i da zele,hahaha!
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 23:59   #14
Re: Re: vi i starci.....starci i vi.....

Quote:
Tija kaže:
1. savršeno
2. mamu i tatu mi nitko ne može zamijeniti ali sveki i svekra volim, cijenim i poštujem. Kod njega isto tako.
3.i 4. ne, ali su i jedni i drugi dali do znanja da su uvijek tu ako ih zatrebamo
5. i 6. zadovoljni su i jedni i drugi, isto bi im bilo i da nisu.
7. uvijek i u svemu
To te ja pitam, sisata!!!!!!!!!!

Želim svima vama da vam bude još bolje i uvijek tako jer ste očito dobri ljudi pa ste to i zaslužili
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 04:36   #15
Re: vi i starci.....starci i vi.....

Quote:
Paw kaže:
Evo par pitanja u vezi staraca i Vas, zanima me kako balansirate između svekra-svekrve/punca-punice:

Pa ovako, kako stojite sa starcima?
S kojima ste u boljem odnosu; njenim, njegovim?
Dali Vam se starci mješaju u vezu, brak?
U kojoj mjeri tolerirate njihovo mješanje?
Dali su Vaši starci zadovoljni Vašom "boljom polovicom"?
Koliko je Vama to njihovo mišljenje važno?
Dali imate podršku staraca?
Pa moji su moji, tu nema usporedbe, ali i sa svekijima sam si dobra, redovito se cujemo, a od kad sam im rodila unuce jos me vise vole.

Nitko nam se ne mijesa u brak, nije im, koliko znam, ni palo na pamet. Od kad imamo bebu malo dijele savjete u vezi odgoja (svi koliko ih ima ), ali ne gnjave.

Mislim da su svi sa svima zadovoljni, cak se starci medjusobno druze i posjecuju i bez nas.

Podrsku imamo uvijek.

Mozda je tajna u tome sto zivimo na razlicitim kontinentima .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:45   #16
Moja malenkost bi se preselila na sjeverni pol samo da ne vidim i ne čujem svekrvu i svekrva kao i njegovo brata. Vjerojatno sam im na crnoj listi . Smatraju da mi se imaju pravo petljati i upravljati životom kako njima padne napamet. A tu su se malo zajebali , jer ja mrzim kad mi se netko petlja u moje stvari i onda smo najčešće na ratnoj nozi. Što god kupim za nas , nama to ne treba . Mi možemo živjeti od ljubavi i zraka. A da ne govorim da kad dođu k meni u stan onda svekrva stane na vrata i izbulji oči da bi dobro vidjela šta ima novo. Da sam ih svjećom tražila ne bi ih uspjela naći.
Moja mama je super. Nije ju briga šta radimo dokle god smo sretni i nju ne uznemiravamo . Podupire nas u svemu i naravno izbjegava njegove da ih ne bi zatukla jer uvijek drži našu stranu kad se sretnu. uglavnom jedna presretna obitelj.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:53   #17
Quote:
FFE kaže:
jebate, a ja mislila miss w ima idilican zivot.
znas li nekoga sa idilicnim zivotom ?

Ja ne.

Mora da je takvoj osobi dosadno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:16   #18
meni su jako dobri njegovi roditelji, njegova sestra i njena obitelj, njegova baka. roditelji me nazovu pa mi tepaju, kupe mi lijepe poklone, nasu sobu u njihovom stanu su uredili po mojim najdrazim bojama, sestra mu je kul, baka me uzasno voli, svaki put me izljubi, zabali, izgnjeci i sopa me kolacima
on voli moje, moja mama i on sjednu i na telefon brbljaju po pola sata, onda ju napokon ja dobijem a ona mi kaze "sve sam se napricala, ajde bok". grrr.
moja baka njega obozava, uglavnom, svi se puno vole, stalno se telefoniraju, ludilo jedno... posjecuju se cak i kad mi nismo u HR (dakle, neovisno o nama), salju si poklone...
valjda je to zato sto i inace imaju zajednickih stvari: moj dragi pozna moje roditelje duze nego mene (svi smo iste struke i slicnih interesa tako da kad sjednemo uvijek imamo sto za pricati), njegovi su lijecnici i imaju poznanika s mojima, svi se zanimaju za slicne stvari...

nitko nam se bas ne petlja u zivot; moja baka povremeno izvali "slusaj muza" na sto ja umrem od smijeha ("bako, kad sam ja ikog slusala?"), pa baka kaze "onda ok". pokusavaju nam ponekad dati savjete za "bolji zivot" (kupite ovo, napravite ovo, nemojte ici u USA), ali s vremenom su zakljucili da
a) mi bolje znamo sta nam odgovara
b) mi ionako nikad ne slusamo

zapravo, svi imaju druge stvari (malog necaka, staru baku itd) da se zezaju pa nas puste na miru
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:31   #19
kod nas se nijedni starci ne mijesaju. ja sam svoje otkantala pa me dobio bez familije, a njegovi su po prirodi takvi i ne mijesaju se u nas odnos.

moram reci da mi je dragi jako pomogao srediti odnose s roditeljima, on je bio ne znam, neki kao filter da pocnemo razgovarati. znam da ga moji vole, iako je otac tip koji nikad ne pokazuje nikakve emocije.

kaj se njegovih tice, vrijedi slicno, s time da sam mu ja rekla na pocetku da se smiri jer da cu mu ja sredit oca. i jesam, zbaren
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:36   #20
Ja sam s njegovim starcima i sestrom super, dok god su 120 km juznije od mene.

On je s mojima bolji nego ja.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.