Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 15:53   #41
Quote:
walter kaže:
Pa jel imaš ti neki big picture Anastasija u svojoj glavici? Ono, nakon pet godina ću raditi toliko i toliko. Spominješ da ne vidiš ponekad čemu toliki trud. Taj trud opravdan je samo ako imaš big picture. Ako nemaš, zamijeni ured perajama i kupaj se.
kak bi nat rekla: covjece izlazi mi iz glave
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:56   #42
Quote:
walter kaže:
Pa jel imaš ti neki big picture Anastasija u svojoj glavici? Ono, nakon pet godina ću raditi toliko i toliko. Spominješ da ne vidiš ponekad čemu toliki trud. Taj trud opravdan je samo ako imaš big picture. Ako nemaš, zamijeni ured perajama i kupaj se.

Ako ne shvaćaš poantu, nemoj se javljati, molim te.
Naravno da imam big picture u svojoj glavi, jer da te big picture nije bilo, ne bi bilo ničega sada. Ja se ne žalim na svoj život, samo tražim način i savjet da se organiziram tako da negdje ubacim stvari koje volim, a svoje misli na tu temu djelim s vama. Naravno da je trud opravdan i naravno da se za sve ovo isplati truditi i boriti, samo ne želim da se zakopam u toj mjeri u sve to da potpuno zanemarim sebe i svoje zdravlje. Htjela bih se nekako organizirati da pronađem vrijeme i za ono što volim (plivanje npr.), jer smatram da ću tako biti na duže staze i produktivnija. Jednostavno sam shvatila da na ovaj način nakupljam umor, a nigdje ne punim baterije. I to je sve.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:01   #43
Quote:
atlantis kaže:
thx

aj na prvu, izbacaj 5 stvari koje volish... pet stvari koje te navedu na osmijeh...

1.
2.
3.
4.
5.


nekak imam feeling da tebe ne hebe raspored vech nedostatak 'svjetla na kraju tunela' da te vodi dalje...
apsolutni number one: nećakinjica
1. plivanje
2. planinarenje
3. walks lungo mare s najdražom frendicom i klafranje
4. kino / kazalište
5. čitanje


Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:10   #44
e sad...

napisi to na papir i na frizider ili ulazna vrata tek toliko da te podsjeti...

dalje je na tebi...

odluci da si svaki tjedan morash (za pocetak) ispuniti dvije stvari s popisa... (pa makar obje radila u nedjelju kasno popodne)... i ne odustaj od toga...

ja znam lech u kadu punu pjene u 2 u noci iako ustajem u 8... tih mi sat vremena znaci vise no da sam spavala...


najteze je pokrenuti se...

prije dvije godine jednostavno nisam izlazila nigdje 5 mjeseci... al nista, ni ples ni kazaliste nista... posao, doma, posao, net, knjiga, krevet... ali to je bila moja zelja jer nisam vishe mogla izdrzati tempo puno posla i stalni izlasci i odlucila sam odmoriti se malo...

takodjer imam frendove izvan Zg kod kojih se odmaram od posla...
zamolim kolegu da me mijenja subotu (sto znaci da slijedeci vikend radim i su i ned) i u petak u 19 ravno s posla sjedam u auto i k njima... od petka u 21 do ponedjelka rano ujutro sam tamo... fizicki skrsena zapocinjem novi tjedan, al se zato glava odmoriiiii
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:13   #45
Quote:
atlantis kaže:


najteze je pokrenuti se...


Živa istina.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:23   #46
Quote:
Anastasia kaže:
Živa istina.
Aj sad cmizdri malo...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:28   #47
Quote:
walter kaže:
Aj sad cmizdri malo...
Ti baš hoćeš da provociraš pod svaku cijenu. Baš ne znaš kada je dosta, i kada nije ni mjesto ni vrijeme. Ali tvoje je pravo da laprdaš, pa laprdaj. Moje je pravo da te ignoriram. Ako ništa, na ovom topicu.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:34   #48
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hm...hm... Moram priznati da vas takve (koji posao stavljaju na prvo mjesto) zapravo ne razumijem, ali tome niste krivi vi, nego moja "razlicitost".
Ne znam zaista koji i kakav posao bih morala dobiti, a da bih njemu podredila i mrvicu vise nego zaista moram
Na posao gledam kao na izvor sredstava za zivot, ako ga volim, tim bolje i bit ce mi lakse, ali drugu vaznost meni posao nema.

Vazna sam si ja i ljudi koje volim. Jebes posel. Nuzno zlo.
kuzim Pesica, tako to funkcionira kod tebe.

Kod mene funkcionira tako da bi radila i besplatno kad bi na taj nacin mogla zivjeti. Volim ljude oko sebe. Ali to ne iskljucuje i da volim svoj posao. Na srecu covjek moze voljeti vise osoba ili stvari odjednom ( tu ne mislim na imam deck pa volim jos jednog sa strane) nego ono majcinska ljubav, ljubav prema best frendici, ljubav prema hobiju itd.

Dakle dalo bi se zakljuciti da mi posao predstavlja malo vise nego samo sredtsva za zivot ( ja sam od onih budala koji i bolesni idu na posao ) i bila bi jako nesretna da i imam puno novaca a da svjedno ne radim.

Treba naci zlatnu sredinu izmedju privatnog i poslovnog, svi mi vise manje balansiramo izmedju toga dvojega i nadamo se da smo napravili neku normalnu ravnotezu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:37   #49
Naravno da je tvoje pravo da me ignoriraš, Anastasia.
Ali vidiš, ti si uzimaš za pravo da samu sebe ignoriraš. Iskreno, boli me kita što sam te isprovocirao, pogledaj svojih top 5 stvari koje te čine sretnom, i reci šta si poduzela da ispuniš jednu od njih? Budi na sebe malo ljuta pa te možda to pokrene. Trošiš život bez veze. Ili, trošiš sebe kroz život, kako god okrenula. Gdje se vidiš za pet godina i šta poduzimaš da se tamo nađeš? Nemoj posao koristiti kao izgovor za nerazmišljanje o sebi, o svojim ciljevima, planovima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:48   #50
Quote:
Winona kaže:


Dakle dalo bi se zakljuciti da mi posao predstavlja malo vise nego samo sredtsva za zivot ( ja sam od onih budala koji i bolesni idu na posao ) i bila bi jako nesretna da i imam puno novaca a da svjedno ne radim.

Treba naci zlatnu sredinu izmedju privatnog i poslovnog, svi mi vise manje balansiramo izmedju toga dvojega i nadamo se da smo napravili neku normalnu ravnotezu.



Ajme, daj da se i ja jednom slozim s Win.

Upravo tak, popravljas se.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:50   #51
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hm...hm... Moram priznati da vas takve (koji posao stavljaju na prvo mjesto) zapravo ne razumijem, ali tome niste krivi vi, nego moja "razlicitost".
Ne znam zaista koji i kakav posao bih morala dobiti, a da bih njemu podredila i mrvicu vise nego zaista moram
Na posao gledam kao na izvor sredstava za zivot, ako ga volim, tim bolje i bit ce mi lakse, ali drugu vaznost meni posao nema.

Vazna sam si ja i ljudi koje volim. Jebes posel. Nuzno zlo.
Ja ne kuzim ljude koji pak sjede po cijele dane doma i dangube, npr. pred netom. Kakav je to pak zivot? Jebes tu dosadu od zivota.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 17:47   #52
Re: Posao = život

Quote:
Anastasia kaže:
Potaknuta nekim razmišljanjima, pa i nekim postovima... u glavi vrtim filmove... sjećanja... recimo da sam u fazi neke autokritike...
Razmišljam o tome koliko je teško osobno meni, izdvojiti privatni život od poslovnog. Koliko se ponekad moram potruditi i kontrolirati da nervozu koju nakupim tijekom dana ne prenesem na svoj odnos s dečkom, s roditeljima, prijateljima ...
Moj život je moj posao. Ali tako zasada mora biti. Nije mi teško jer volim svoj posao, a vjerujem da je radoholičarstvo dobar način bijega, pa iako samu sebe ne zamaram tim pitanjima, naslućujem da ima neke istine i u tome. Ali ponekad stanem i zapitam se, gdje to vodi. Sve sam, ali apsolutno sve podredila poslu. Svoje vrijeme, energiju, planove. Želim uspjeti svojim snagama, i sve, sve ulažem u to. Želim jednog dana imati uspješnu firmu koja će biti plod moje sposobnosti.
Sada se pitam da li sam možda prešla neke granice jer je moj život isključivo moj posao. Imam osjećaj da sam zanemarila i ostavila sve drugo po strani. Rijetko idem vani, rijetko se prepustim zabavi ili odmoru, a kada se to i desi, trebam jako puno vremena da se opustim. Osjećam konstantni pritisak, stalno sam u nekoj speed fazi, potpuno adrenalizirana. Mislim da moram pronaći neki bolji način organizacije vremena, jer ne znam, iskreno, da li je ovo produktivno na neke dulje staze.
godine igraju ulogu, ako si mlada posao ti ima smisla i neka te onda to ne opterecuje previse. dozivi ga kao instrument kojim zelis ostvariti neki svoj cilj pa ces imati smisla i zrtvu ces podnositi lakse. ali ako imas malo vise godina onda stat na loptu.
ja sam medju onima koji imaju malo vise godina (32) i zahtijevno radno vrijeme (dodjem doma oko 7, svaki dan, 7,5 godina) pa otprilike znam o cemu pises. ja dolazim u prijelomnu fazu, trebam promjene, umorna sam, privatni zivot zelim obogatiti.
s druge strane imam muza koji dise kao ja, imamo few good men pa se lakse dise. iako mi je fakat dosta. ja gotovo pa ne znam biti doma, vikend moram organizirat da ispunim vrijeme, malo toga stignem.

ako ces imati uspjesan biznis, nadji sebi prostora sa sebe da ti zivot ne prodje samo za biznis. jer moze biti i kasno
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:16   #53
Quote:
walter kaže:
Naravno da je tvoje pravo da me ignoriraš, Anastasia.
Ali vidiš, ti si uzimaš za pravo da samu sebe ignoriraš. Iskreno, boli me kita što sam te isprovocirao, pogledaj svojih top 5 stvari koje te čine sretnom, i reci šta si poduzela da ispuniš jednu od njih? Budi na sebe malo ljuta pa te možda to pokrene. Trošiš život bez veze. Ili, trošiš sebe kroz život, kako god okrenula. Gdje se vidiš za pet godina i šta poduzimaš da se tamo nađeš? Nemoj posao koristiti kao izgovor za nerazmišljanje o sebi, o svojim ciljevima, planovima.
Ajd, hvala Bogu da si mi rekao nešto normalno i smisleno!!!
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:17   #54
Quote:
FFE kaže:
Ja ne kuzim ljude koji pak sjede po cijele dane doma i dangube, npr. pred netom. Kakav je to pak zivot? Jebes tu dosadu od zivota.
A ja ne kuzim dokle ces ti ljudima (citam da to svako malo nekom kazes) predbacivati njihovo vrijeme pred netom, njihov novac koji spiskaju surfajuci, njihov nacin zivota i tako dalje.
Ocito je tebi jos dosadnije kad toliko tudju brigu vodis, a ni kreativnost ti ocito nije jaca strana jer se ponavljas iz dana u dan.

Ali evo, da ne umres bedasta:
Ja sam doma jer mi tako pase i moze mi biti.
Ako mi nekad bude dosadno ili financijski potrebno, ici cu raditi.
Jednostavno, zar ne?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:23   #55
Molim vas, nemojte mi se prepucavati na topicu...

Moram priznati da me sam ostala sama jako iznenađena, kada sam sastavila spisak stvari koje volim, a zatim sebe stvarno pokušala zamisliti za 5 godina. Imam o čemu misliti...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:25   #56
Quote:
Winona kaže:
Kod mene funkcionira tako da bi radila i besplatno kad bi na taj nacin mogla zivjeti.

Dakle dalo bi se zakljuciti da mi posao predstavlja malo vise nego samo sredtsva za zivot ( ja sam od onih budala koji i bolesni idu na posao ) i bila bi jako nesretna da i imam puno novaca a da svjedno ne radim.
Kao sto rekoh, ja to ne kuzim.
Tj. teoretski naravno razumijem i tebe i Anastaziju i sve ostale.

I posto su neki mozda moj komentar shvatili kao osudu njih koji misle drugacije od mene, moram ocito eksplicitno napisati da uopce nije misljeno kao osuda, samo kao suprotna krajnost.
Ja ne volim ni spinat, a neki ga obozavaju i kaj s tim?
Svakom po zelji.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:28   #57
Quote:
Anastasia kaže:
Moram priznati da me sam ostala sama jako iznenađena, kada sam sastavila spisak stvari koje volim, a zatim sebe stvarno pokušala zamisliti za 5 godina. Imam o čemu misliti...
Eto vidiš... Moraš naći vremena za sebe, mačak, pa ti si prioritet ipak, jebo poso, biće posla.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:28   #58
Quote:
Gospon Pes kaže:
Kao sto rekoh, ja to ne kuzim.
Tj. teoretski naravno razumijem i tebe i Anastaziju i sve ostale.

I posto su neki mozda moj komentar shvatili kao osudu njih koji misle drugacije od mene, moram ocito eksplicitno napisati da uopce nije misljeno kao osuda, samo kao suprotna krajnost.
Ja ne volim ni spinat, a neki ga obozavaju i kaj s tim?
Svakom po zelji.

Pa naravno. Bit je da je svatko sretan sa svojim odabirom.
Zar ne?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:30   #59
Quote:
walter kaže:
Eto vidiš... Moraš naći vremena za sebe, mačak, pa ti si prioritet ipak, jebo poso, biće posla.

Kažem, imam o čemu misliti. Došlo je vrijeme da se time pozabavim.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 18:30   #60
Tocno tako.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.