Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2003., 16:55   #41
to sa smjenama jujutro popodne je koma.
Muza vidim ujutro kad mi da pusu prije nego ode na posao, a ja sam jos u krevetu, kad dodje doma na rucak oko 2 i kad me u pol noci pokupi sa stanice vlaka
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:08   #42
Da vam ja ispričam svoje životne radosti:
1. tjedan - jutarnja smjena (cijeli tjedan isti), bez budilica i ostalih električnih naprava iz kreveta ispadam oko 7,30.. wc i bla, bla.. uobičajene obveze koje se čine u tim prostorijama..
8.00-8.30 h kafesito uz dodatak "pozdrava iz Rovinja" ali na balkonu (pa sad ako je hladno, svršavam brže..) "zabranjeno pušenje" u zatvorenom prostoru..
8.30 - 9.00 h rastegnem i potegnem krevet, nahranim plivajuće ljubimce i "čavku" koja svo vrijeme ne prestaje da urliče..
9.00 - 9.15 h zadnji pogled u ljepoticu koja me promatra sa zida..
9.15 - 10.00 h uskakanje u "limenjaka" i laganini.. parkiranje i dovoljno je vremena još da protutnjim kroz "zonu svih mirisa" - (restorana firme).. bok, bok, bok, bok.. si za još jedno kafeeeeee.. neeeeee ili daaaaaaa...... gužva pred liftbojem.. ponekad odustajem pa.. uf, uf, uf.. pješaka.. čak do trećeg kata.. i onda počinje pakao - ne zbog dela, njega volim - već zbog osoba sa kojima se pržim u paklu.. bljak.. pa sve tako do 17 h..
17.00 - 18, 19, 20, 21, 22 h - ovisno o raspoloženju neba - (bacim nešto u tibicu i padne to tako snažno u mrak, da me ponekad i zaboli) ..šetam sebe.. družim se s prijateljima.. trošim i ono što nemam .. i tako..
E sad, ovisno o tom kad sam ulogirana doma - opet isti ritual - wc/kupaona.. buć, buć,.. tv.......frrrrrrrrr
2. tjedan - popodnevna smjena - ustajanje kad se ustanem.. kafesito i opet isto kao i iz jutarnjeg đira (ako ste zapamtili??).. e onda ide onaj ljepši dio ..
- nema pravila vremena - negdje od 10,30 - 11.30 h (kliže se).. propješačim cca 4 km zaleđem milog mi grada (stvarno tada uživam).. u povratku, dućan - kupovina onoga što je odlučeno da se pripremi za ručak .. obrađivanje kuhinje i padela .. pripravljanje sebe za "zonu sumraka" i polijetanje u 15.30 h od doma a start je u 16 h.... i tako do 23 h..
Vikend...... e to je priča za sebe, nikad cijeli - ili je subota ili nedjelja - ovisno o rasporedu a to je za plakanje.. od 12 - 24 h .. pa se ti veseli.. i onda za sex-radosti imam pola jedne noći i jedan dan vikenda - tad mi dolazi "serviser" hahaha.. i ni kraja tom guštu..
uuuuuuuuhhhhhhhhh pišući ovo, iznenadila sam samu sebe koliko mi je odvratno.. bljak.. - TO JE ŽIVOT MOJ I SAMO MOJ!! Al' nek ostane tako, jer može biti i gore.. zar ne!!
__________________
romantična
romantična is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:08   #43
Quote:
Secundo kaže:
U mojoj okolini tredy mame imaju role i laka kolica (ona s tri kotaca), pa se setnja s bebom i rolanje mogu kombinirati. Uvjet je da imas dosta siroku, asfaltiranu cestu i malo prometa (to je kod nas na cesti uz nasip), pa neznam dali je to kod tebe izvedivo.
i trendy mame u mojoj okolini Krasno ih je za vidjeti a klinci vicu - brze, jos brze

( nego kad sam zadnji put isla s malim od frendice u setnju, s kolicima, ne hoda jos, a mali stalno fuflja nesto u stilu brze, pa ja ubrzam, pa kaze jos brze, pa ja opet ubrzam na kraju mi nista nije bilo jasno ...dodjem sva mokra natrag i pitam frendicu cime to maloga hrani a ona se pukla smijati - da muz svako jutro vozi role s kolicima )

Nego SuzA cestitke da si jos ziva
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:15   #44
Quote:
Secundo kaže:
Eh, ako ne mora bas biti bajk (ja pod time podrazumjevam ozbiljni mountain bike sa najmanje 56 brzina i federima na svakom kraju okvira), nego ako moze i normalni bicikl, kupis si sjedalo za djete i fino se vozis, jedno odostraga (vece) i jedno naprijed (manje). Tako vidjeno nekidan. Ili takodjer omiljeno: Prikolica za djecu (pogledaj ovdje ). Usput nabijes kondiciju za cas (ili dusu ispustis na uzbrdici)

te prikolice su mi bile tamo smijesne kad sam ih prvi put vidjela, ali da prakticne su i imaju ih svi koji voze bicikle
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:18   #45
Ustajanje između 6 i 7, ovisno o tome kada krećemo na posao, ja kuham doručak, kupaonica, budim muža, doručkujemo, ja perem suđe on posprema krevet

Između 7.30-8.30 krećemo na posao, radim do 16-17, muž završava s poslom puno ranije pa ide u raznorazne nabavke i zove me s placa kao lutajući reporter da me obavijesti čega ima i pita što će kupiti. Kad dođe kući zove da me pita kako se uključi veš mašina

Doma dolazim između 17-18 (dva dana u tjednu poslije 8 navečer), muž završava ručak/večeru, jedemo, on pere suđe, osim ako radi i navečer, onda ja perem suđe i pospremam kuhinju.

Navečer kuham za drugi dan, ako sam sama doma surfam, inače čitamo, gledamo TV, pričamo - rijetko nekud idemo navečer preko tjedna.

Pospremamo vikendom zajedno ako ne stignemo pospremiti kroz tjedan - ali muž često ima vremena pa pospremi kroz tjedan a ja petkom navečer pospremim kupaonicu.

Vikendi su sasvim druga priča
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 21:27   #46
Hm,primjetila sam da svi jedete dorucak rano u jutro.Ja ne mrem otvorit usta do podneva.Nema sanse da nesto pojedem,samo pijem caj.Muz isto ne jede u jutro,vec negdje oko 10,nesto sitno pa oko 1 rucak.Ja ak pojedem ,to je samo voce.Kavu ne pijemo.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:29   #47
Ustajanje u 06.00
Mailovi do 06.30
Jutarnje ablucije do 06.50
Izlazak 07.00
Na poslu oko 08.00
Odlazak s posla 16.30
Doma u 17.15.
Mailovi, komp, ili drijemež do 19.30
Dnevnik
Komp do Zvjezdanih staza
Zvjezdane staze
Večernje ablucije
Spavanje

I tako ciklički...
U međuvremenu, udisaj, izdisaj, udisaj, izdisaj....
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:40   #48
Quote:
Winona kaže:

Nego SuzA cestitke da si jos ziva
Ma nije to nista, trebali ste me viditi kad sam dospjela u svabiju...
Znala sam tuci po 12-14 h na poslu...
Sad je spas sto sam dogurala do boljeg posla, pa osim stresa ipak mogu birati flexibilnije radno vreme i manje radnih sati te odraditi i nesto kuci.
Ovako mi odgovara, jedino sto vjerovatno jos godinama necu imati vremena za bebu, stalno pomicem granice....
Inace napisano ovako izgleda strasno, ali kad se ubacis u taj ritam, postane skroz normalno.Nisam ni ja na to nikad gledala na ovaj nacin, zapravo ova tema mi je i dobro dosla da napokon skuzim zasto sam zapravo u stresu i kako bi bilo dobro ponekad stati na kocnicu!
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:41   #49
Quote:
Last unicorn kaže:
Ustajanje u 06.00
Mailovi do 06.30
Jutarnje ablucije do 06.50
Izlazak 07.00
Na poslu oko 08.00
Odlazak s posla 16.30
Doma u 17.15.
Mailovi, komp, ili drijemež do 19.30
Dnevnik
Komp do Zvjezdanih staza
Zvjezdane staze
Večernje ablucije
Spavanje

I tako ciklički...
U međuvremenu, udisaj, izdisaj, udisaj, izdisaj....
A kuhati, cistiti, spremati, jesti....., sex....????
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:44   #50
Quote:
Rita kaže:
Hm,primjetila sam da svi jedete dorucak rano u jutro.Ja ne mrem otvorit usta do podneva.Nema sanse da nesto pojedem,samo pijem caj.Muz isto ne jede u jutro,vec negdje oko 10,nesto sitno pa oko 1 rucak.Ja ak pojedem ,to je samo voce.Kavu ne pijemo.
Mi ujutro cim ustanemo ubacimo u sebe Actimel..., ono brijemo da je to zdravo, pa kavica....
A prije posla uzmem dva peciva..., dovoljno do rucka!
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:52   #51
Quote:
Secundo kaže:
nego ako moze i normalni bicikl, kupis si sjedalo za djete i fino se vozis, jedno odostraga (vece) i jedno naprijed (manje). Tako vidjeno nekidan. Ili takodjer omiljeno: Prikolica za djecu (pogledaj ovdje ). Usput nabijes kondiciju za cas (ili dusu ispustis na uzbrdici)
Ovo mi zvuči super ali se ne bi usudila oboje vozit. Šta ja znam, malo me strah da ne padnemo.
A ovu prikolicu vidim prvi put, ja ipak živim u provinciji
Ali je slatka
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 03:30   #52
Quote:
Rita kaže:
Hm,primjetila sam da svi jedete dorucak rano u jutro.Ja ne mrem otvorit usta do podneva.Nema sanse da nesto pojedem,samo pijem caj.Muz isto ne jede u jutro,vec negdje oko 10,nesto sitno pa oko 1 rucak.Ja ak pojedem ,to je samo voce.Kavu ne pijemo.
to je samo stvar navike. mene je tata kad sam bila mala naučio da doručkujem ujutro (bolje rečeno, radio mi doručak i trpao ga u mene ) i ja sam sad kad se probudim gladna kao vuk, bez obzira na to u koje se doba probudim. jednostavno nisam u stanju krenuti iz kuće bez nekakvog doručka..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 08:00   #53
Quote:
SuzA kaže:
A kuhati, cistiti, spremati, jesti....., sex....????
Ne doručkujem, ručam na poslu, ponekad večeram.
Čišćenje i spremanje se obavlja subotom.
Seks... pogledaj na topic "Kakvi ste nakon..."
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 08:04   #54
Last unicorn....jesi imao ti drugi nick na starom forumu?

Sori na off....
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 08:06   #55
Ne
__________________
Forgotten fairy-tale
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 08:26   #56
ovako:ustajanje (moje)u 7i 15 pravac kuhinja pravi se kava nazad na kat budjenje starijeg ,ja kupaona i sve sto ide tamo jelte,7:55 stariji izlazi iz kuce (u skolu ide sa bus ) budjenje drugog mladjeg 8:30 mladji izlazi iz kuce nema potrebe ga vozit skola je jedan blok od kuce,budjenje dragog pa onda kavica lagano jedna sat u taj sat on obavi tusiranje 9:45 sjedamo u auto i na posao ,na poslu smo skupa (prodaja auta) ja napriejd u ofice aon nazad radiona,ja kupim prnje u 3:00 djeca dolaze doma u3:30 spremam rucak ,pospremam kucu,i idem van,kupovina kojecega,5:30 dragi je doma ,vozi djecu na kojekave aktivnosti(mama jos uvijek kupuje i ispija kavice sa kolegicama) 7 vecera,poslije toga kud koji mili moji sta ko voli to radi i tako ,kad je kisan dan desi se da ga i prespavamo
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 10:02   #57
Ja kuham doručak otkad sam prešla na makrobiotiku, prije smo ujutro popili kavu i ev. pojeli komadić dvopeka ili tosta: sad kuham juhu i nekakvu kašu - zobenu ili žgance, nije baš lako
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 20:07   #58
Quote:
Rita kaže:
Hm,primjetila sam da svi jedete dorucak rano u jutro.Ja ne mrem otvorit usta do podneva.Nema sanse da nesto pojedem,samo pijem caj.Muz isto ne jede u jutro,vec negdje oko 10,nesto sitno pa oko 1 rucak.Ja ak pojedem ,to je samo voce.Kavu ne pijemo.
Meni nema sanse da odem iz kuce BEZ dorucka Ja bi umrla tako onemocala.

Osim toga to mi je najdrzai obrok u danu, onako nema jedno glavno jelo, nego od svega pomalo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 20:12   #59
Quote:
SuzA kaže:
Ma nije to nista, trebali ste me viditi kad sam dospjela u svabiju...
Znala sam tuci po 12-14 h na poslu...
Sad je spas sto sam dogurala do boljeg posla, pa osim stresa ipak mogu birati flexibilnije radno vreme i manje radnih sati te odraditi i nesto kuci.
Ovako mi odgovara, jedino sto vjerovatno jos godinama necu imati vremena za bebu, stalno pomicem granice....
Inace napisano ovako izgleda strasno, ali kad se ubacis u taj ritam, postane skroz normalno.Nisam ni ja na to nikad gledala na ovaj nacin, zapravo ova tema mi je i dobro dosla da napokon skuzim zasto sam zapravo u stresu i kako bi bilo dobro ponekad stati na kocnicu!
ja sam isto vise radila kad sam tek dosla, koliko sam doma ucila i prevodila ni ne racunam ali mi je nakon nekog vremena jednostavno dojadio taj tempo ( iskreno receno onda nisam ni mogla birati, ili tako ili ima red iza mene koji ce biti sretni s tom pozicijom) sad po prvi put mogu birati.

Ne znam koliko godina imas, no bebu ces imati kad osjetis zelju a ne kad ti to drustvo nalaze
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 20:13   #60
Quote:
SuzA kaže:
Mi ujutro cim ustanemo ubacimo u sebe Actimel..., ono brijemo da je to zdravo, pa kavica....
A prije posla uzmem dva peciva..., dovoljno do rucka!
i ja i ja ! Osim toga fino mi je. Ali ja osim Actimela jos sto cuda pojedem

Nego sorry svima na spamanju topica.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.