Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 15:19   #1
Unhappy Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Možda vam se pitanje čini malo čudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?

Pitam vas zbog toga što me neki tu na forumu uvjeravaju da sam već bila, pa mi je mozak potisnuo ružna sjećanja, ali ja se toga stvarno ne sjećam..
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 16:41   #2
Posjeti oftamologa.

Neka ti kaže jesi li u prošlosti puno kolutala očima
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 17:00   #3
Quote:
Možda vam se pitanje cini malo cudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?
Ne prepoznajem ovu formu u kojoj trenutno zivim kao tipican brak. Ili kao ono sto si vecina ljudi pod brakom zamislja.

Kod nas se malo toga promjenilo, i prije braka smo zivjeli skupa.

Hm....cak ni vjencani prsten koji nosim ne bi nitko normalan prepoznao kao vjencani , pa onda ne ispada ni to neki prepoznatljivi znak.

Zapravo sam sretna da nema "prepoznatljivih" znakova. To bi znacilo da se nesto promijenilo u odnosu na hodanje. Za mene bi to bila losa vijest

No, ima jedna dobra stvar koja se promijenila - moja porezna klasa

Zadnje uređivanje Winona : 08.11.2003. at 17:34.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 17:20   #4
Re: Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Quote:
placebo kaže:
Možda vam se pitanje čini malo čudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?
duplo vise vesa za pranje, pojma nemam di su moje stvari (valjda negdje ispod njegovih), ne smijem dugo sutit (boji se da sam se razbolila), kad u jutro onak mamurna otvaram vrata od auta, bacajuci se na zic padnem, podsjeti me bol u guzi da je jucer i on vozil auto i odmaknul zic do kraja.
ono lijepo: svaki put dok sam vani i noge mi se smrznu znam da trebam jos samo malo izdrzat ne bi li mu ih tutnula medj njegove uvijek vruce
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 17:28   #5
kad idemo nekam obavljam ritualno prizivanje slobodnih parking mjesta da se ne uzruja
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:00   #6
kak znam da sam u braku? ah... menije bilo ok prije braka samo radi jedne stvari.. nisam imala osjecaj da sam necija svojina..kolko god to glupo zvuci.. meni je ok u braku al taj papir..ustvari mislim da na neki nacin uzme slobodu..ma kaj ja znam... brijem...
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:36   #7
..prepoznatljivi znakovi za brak..ili, za bivsi brak ?

..paaa, zavisi...iz kojeg i cijeg kuta se gleda... npr. neki od pokazatelja bracnog statusa...

1. uredan sex par godina
2. nema sexa par godina
3. on gubi kosu
4. ona se pita gdje je nestao on kojeg je poznavala
5. nema vise neformalnih poklona (osim ako nije neko super snizenje)
6. on gleda druge zemske bez straha da ga ona primijeti
7. ona zbog toga sizi
7 a. ona sizi zbog toga ako mu neka uzvrati ocijukanje
8 b. ona sizi zbog toga sto mu nijedna ne uzvrati ocijukanje
9. on se pocinje duze zadrzavati na poslu i ima vise sastanaka, poslovnih, navecer
10. ona pocinje cesto izbivati po seminarima. od par dana. van mjesta boravka,
naravno
11. on pocinje nositi baseball kapicu, onu sa frontinicem (siguran znak da ima
drugu, ili da oce sarat)
12. ona misli, e, ne dam se ja..pocinju fitnesi, futinzi, aerobici, teretane i ostale te,
jel..stvari
13. rastava. to je sigurniji znak da je neko bio u braku nego vjencani list
14. a i alimentacija je dosta pouzdan znak
15. on/ona veli da nakon sto su prebrodili krizu nakon njene/njegove prevare sad
imaju puno bolji brak.
16. ne moze se sjetiti godisnjice braka.on
17. ne moze zaboraviti da se nije sjetio godisnjice braka.on
18. ona ne zna kuhat, ali kuha. svakodnevno.
19. on zna kuhat, ali kuha rijetko. a ona ionako poslije tog, za njim pere sudje
(inace, on pere sudje u hladnoj vodi)
20. ma mozda je najsigurniji znak kad se pitas: ma jel ovo brak?...i.. ma jesam li
ja u braku (ili..jesam li ja uopce bio/bila u braku)
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 14:46   #8
heehe, njegova placa je moja, po tomu znam
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 15:10   #9
Sam papir u vezi ništa ne može promijeniti. Dijete da. To je trenutak kada veza poprima novu dimenziju.
__________________
Svatko ima pravo na svo.., pardon...moje mishljenje.
Morskaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 16:17   #10
..............po jutarnjoj pusi, po redovnom svakodnevnom pozivu: kako si, sto je novoga, po onome: hej, vidio sam (nesto), sto mislis o tome?..............tko kupuje kruh danas?.................i po mom saznanju da znam gdje cu pobjeci kada me stignu bure i oluje (u njegov zagrljaj)....................jel' dosta?
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 16:18   #11
Po čem sam znala?
Po tom kaj su nas od početka svi počeli drugačije tretirati. Kao sad smo potpuno nekaj drugo. To mi nikad baš nije bilo jasno.

Dijete mi nikad nije bilo oznaka za "bračnost". Djetetu jest to dosta bitna oznaka u našoj sredini, nažalost.

Uvijek sam bila i svoja vlastita osobnost...i to mi nikad nije oprošteno.

Zadnje uređivanje Dunj@ : 09.11.2003. at 17:42.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:05   #12
Quote:
Simona kaže:
Uvijek sam bila i svoj vlastita osobnost...i to mi nikad nije oprošteno.
kako je ovo poznato,uh,kako je poznato.....

nije bio brak.
ali kao da je, bila je duga izvanbračna zajednica.
toliko.:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:14   #13
kak znam da sam u braku.... samo po papiru i po nicem drugom..

zivjeli smo prije braka 5 g zajedno i nakon papira,, opet je sve isto ,,,, (sad smo tek 5 mj) u braku i jedino se sjetim da sam u braku kad pomislim da bih morala otici u sugavu Petrinjsku u kojoj su redovi do preksutra, pa da konacno vise nadodam i to njegovo prezime,, a i on bi isto mogao konacno promjeniti adresu.... heheh
i nista vise.....
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:52   #14
Quote:
nataniel kaže:
kako je ovo poznato,uh,kako je poznato.....

nije bio brak.
ali kao da je, bila je duga izvanbračna zajednica.
toliko.:-)
Ah, a ja sam se jako dugo čudila koliko mladih i navodno modernih žena žive u "starom" svijetu nekih ustaljenih "pravila".

Do jučer su rušile sve prepreke i rugale se svima starijima.
Gdje se odjednom izgubi ta samostalnost i većina počne vrlo brzo sličiti na vlastite majke, koje im baš prije i nisu bile uzor?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 17:57   #15
Quote:
Simona kaže:
Ah, a ja sam se jako dugo čudila koliko mladih i navodno modernih žena žive u "starom" svijetu nekih ustaljenih "pravila".

Do jučer su rušile sve prepreke i rugale se svima starijima.
Gdje se odjednom izgubi ta samostalnost i većina počne vrlo brzo sličiti na vlastite majke, koje im baš prije i nisu bile uzor?
nadigra ih život.odustanu.kapituliraju.polože oružje, jer je tako "lakše".linija manjeg otpora je stara ljudska boljka,ništa posebno.i za osudu.tako je bilo i bit će.

pretpostavljam da idu logikom:
lakše je biti udana, pa makar i loše, nego stati pred "raju" sama, a opet ispunjena na drugačiji način.

raja teško oprašta "drugačijost"
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 18:32   #16
Re: Po čemu znate da ste (bili) u braku?

Quote:
placebo kaže:
Možda vam se pitanje čini malo čudno, ali mene zapravo zanima koji su to prepoznatljivi znakovi po kojima ste sigurni da ste u braku?

Pitam vas zbog toga što me neki tu na forumu uvjeravaju da sam već bila, pa mi je mozak potisnuo ružna sjećanja, ali ja se toga stvarno ne sjećam..
Nema svatko ružan brak, a tko ima lijep nemora značit da će mu uvijek biti takav..
A ako želiš znati dali si bila u braku ili ne zapitaj se dali si još uvijek nevina ili ne ako nisi nevina onda si bila u braku ,a ako jesi nevina onda nisi bila u braku...Hahahaa
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 22:18   #17
Samo prsten. Uistinu ništa više.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2003., 22:25   #18
Quote:
maristella69 kaže:
Samo prsten. Uistinu ništa više.
Čini mi se sretno odabrala pa ti samo prsten ostao..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 08:26   #19
Ja znam po onom "u dobrim i u losim vremenima". Dok sam prije bio spreman prekinuti vezu, danas sam spreman boriti se za nju. A ljubav je ista.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 08:49   #20
nakon nekog vremena on prestane vrištat ujutro i uspaničeno tražit gdje je to čudovište iz kreveta sakrilo njegovu bajkovitu djevu od sinoć
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.