Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2015., 17:02   #161
Mrs.Stelium slažem se da sve treba gledati, a ne izdvojiti samo jedan aspekt, planetu i sl. Zanimalo kako se tumače kvadrati prijateljskih znakova jer ih u natalnoj imam par.
Zaista, treba gleadati cijelu kartu i tako ju tumačiti. Npr. kvadrat Sa i Me će (po mom mišljenju) puno teže pasti jednom Lavu nego npr. Raku ili Škorpionu. Lav, koji je u pravilu ekstrovertan, teže će se nositi s tim kvadratom nego npr. Rak koji je više introvertan pa mu taj kvadrat ne "ruši" previše vlastitu prirodu.
Ukoliko ne razmišljam točno, slobodno me ispravi.
hrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:19   #162
A, konkretno, na kojim stepenima se nalaze planete o kojima smo pisali?

Ako je karta nocna, taj kvadrat SA90ME vrlo lako moze da opise nesto u vezi oca, jer u nocnim kartama SA vrlo cesto simbolise oca natusa.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:22   #163
Quote:
hrid kaže: Pogledaj post
Mrs.Stelium slažem se da sve treba gledati, a ne izdvojiti samo jedan aspekt, planetu i sl. Zanimalo kako se tumače kvadrati prijateljskih znakova jer ih u natalnoj imam par.
Zaista, treba gleadati cijelu kartu i tako ju tumačiti. Npr. kvadrat Sa i Me će (po mom mišljenju) puno teže pasti jednom Lavu nego npr. Raku ili Škorpionu. Lav, koji je u pravilu ekstrovertan, teže će se nositi s tim kvadratom nego npr. Rak koji je više introvertan pa mu taj kvadrat ne "ruši" previše vlastitu prirodu.
Ukoliko ne razmišljam točno, slobodno me ispravi.
Ja mislim sasvim suprotno, jer znam jednog duplog Raka s tim kvadratom.
Takva će se osjetljivija i povučenija priroda teže izboriti s tim aspektom, i to je kod ovoga dovelo do socijalne fobije, dok će se jedan Lav uvijek pokušati izdignuti iz toga, njegov je ponos prevelik, on će se dokazati unatoč tome, neće ga baciti to u depresiju.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:33   #164
Mrs.Stelium, stupnjevi su: So na 29.49 (Le) 90 Sa na 5.54 (Ge) zatim Ve na 28.40 (Le) 90 Sa. Ima još ali ne bih željela da ispadne da pišemo o konkretnoj natalnoj već o aspektima općenito. Dakle, navela sam primjer kvadrata prijateljskih znakova i oni djeluju kao kvadrati, vjeruj mi.
Sa90Me u konkretnom slučaju, ne govori o ocu natusa.

Ace (kratim nick, nadam se da se ne ljutiš), obrazloženje za Raka je odlično ali vjeruj mi i Lavu teško pada Me90Sa, jako teško, pogotovo u mlađim danima.
hrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:52   #165
Quote:
hrid kaže: Pogledaj post
Mrs.Stelium, stupnjevi su: So na 29.49 (Le) 90 Sa na 5.54 (Ge) zatim Ve na 28.40 (Le) 90 Sa. Ima još ali ne bih željela da ispadne da pišemo o konkretnoj natalnoj već o aspektima općenito. Dakle, navela sam primjer kvadrata prijateljskih znakova i oni djeluju kao kvadrati, vjeruj mi.
Sa90Me u konkretnom slučaju, ne govori o ocu natusa.

Ace (kratim nick, nadam se da se ne ljutiš), obrazloženje za Raka je odlično ali vjeruj mi i Lavu teško pada Me90Sa, jako teško, pogotovo u mlađim danima.
Da, pa svakome teško pada. Samo Lav, uglavnom, ima veće samopouzdanje i jaču volju od Raka...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 18:02   #166
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Da, pa svakome teško pada. Samo Lav, uglavnom, ima veće samopouzdanje i jaču volju od Raka...
naravno ali zamisli tog Lava kad hoće nešto kazati pa zablokira ili se spetlja pa ispadne sasvim nešto drugo od onoga što je htio kazati pa se obruka to je atak na Lavovski ponos ali srećom pa je Lav i zafrkant pa s vemenom taj kvadrat preokrene u šalu, gdje god je to moguće Kad Lav odraste, može svoje mane prezentirati i u svjetlijem tonu, u stilu "ma tko mi šta može" ali činjenica je da taj kvadrat ostaje i baš je težak
hrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 03:04   #167
Kako Moderna astrologija tumaci i definise ispoljavanje inkonjunkcije?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 10:12   #168
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Kako Moderna astrologija tumaci i definise ispoljavanje inkonjunkcije?
Već smo pisali na prvoj str. ove teme.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 15:47   #169
Inkonjukcija VS uzajamni prihvat

Ako su dva planeta u inkonjukciji ali su ujedno i u uzajamnom prihvatu (Mjesec u Strijelcu - Jupiter u Raku), umanjuje li uzajamni prihvat "nerazumjevanje" koje donosi inkonjukcija? Što ima veću prevagu, aspekt ili prihvat, osobito ako uzmemo inkonjikciju kao manje važan aspekt, prihvat bi imao veće značenje?
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 15:20   #170
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Ako su dva planeta u inkonjukciji ali su ujedno i u uzajamnom prihvatu (Mjesec u Strijelcu - Jupiter u Raku), umanjuje li uzajamni prihvat "nerazumjevanje" koje donosi inkonjukcija?
Da, takva kombinacija čini planete prihvatljivije jedna drugoj.
Quote:
Što ima veću prevagu, aspekt ili prihvat, osobito ako uzmemo inkonjikciju kao manje važan aspekt, prihvat bi imao veće značenje?
Prevagu naravno ima aspekt, on određuje u kakvom su odnosu dva planeta dok priroda tih planeta i položaj "umanjuje" ili "izoštrava" sklad/sukob.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 10:12   #171
zašto je sunce u kvadratu sa plutonom (po on line tumačenju) ako je sunce u ovnu a pluton u strijelcu? hvala https://drive.google.com/file/d/1cSL...ew?usp=sharing
lasica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 12:44   #172
Quote:
lasica76 kaže: Pogledaj post
zašto je sunce u kvadratu sa plutonom (po on line tumačenju) ako je sunce u ovnu a pluton u strijelcu? hvala https://drive.google.com/file/d/1cSL...ew?usp=sharing
Zato što je Sunce na 1' stupnju Ovna, a Pluton na 25' Strijelca, mali je orbis, da je Sunce samo stupanj natrag bilo bi u Ribama na 29' stupnju, pa bi kvadrat bio izraženiji i "jači" jer bi u pitanju bili znaci Strijelca i Riba, a ovako je kvadrat malo "blaži".
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2020., 13:10   #173
Zašto se aspekt kvadrata smatra težim, izazovnijim i glavnijim kad je kod inkonjunkcije riječ o dva znaka koja se ne slažu ni po elementu ni po kvaliteti, a kod kvadrata je bar kvaliteta ista. Nije li logičnije onda da je energije planeta u kvadratu lakše integrirati nego kad je riječ o onima u inkonjukciji?
Ili je kvadrat prestavljen kao izazovniji i među glavnim je aspektima zbog pojačane tenzije među znakovima u kvadratu, dok kod inkonjukcije fali bilo kakve zajedničke točke da bi do tenzije došlo?
U biti sam znatiželjna zašto se jedan pripada glavnim aspektima, a drugi sporednim. Imam dojam da sam dosta toga promakla tretirajući inkonjukcije kao sporedne aspekte.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2020., 10:48   #174
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Zašto se aspekt kvadrata smatra težim, izazovnijim i glavnijim kad je kod inkonjunkcije riječ o dva znaka koja se ne slažu ni po elementu ni po kvaliteti, a kod kvadrata je bar kvaliteta ista. Nije li logičnije onda da je energije planeta u kvadratu lakše integrirati nego kad je riječ o onima u inkonjukciji?
Ili je kvadrat prestavljen kao izazovniji i među glavnim je aspektima zbog pojačane tenzije među znakovima u kvadratu, dok kod inkonjukcije fali bilo kakve zajedničke točke da bi do tenzije došlo?
U biti sam znatiželjna zašto se jedan pripada glavnim aspektima, a drugi sporednim. Imam dojam da sam dosta toga promakla tretirajući inkonjukcije kao sporedne aspekte.
Baš zbog toga "što nemaju ništa zajedničko" i što su te energije u osnovi potpuno "nespojive" - s jedne strane puno je teže ostvariti ikakvu spojnicu između njih, a s druge u osnovi nema ni nekog većeg "interesa" za njihovim spajanjem. Inkonjunkcija je zapravo paradoksalan aspekt, odnosno njena osnovna karakteristika je upravo ovaj paradoks. U tom smislu inkonjunkcija je i tako posebna - doživljava se kao produkt nečega što je istovremeno podjednako i nezanimljivo i napeto, to su dvije energije koje su krucijalno različite i koje se naprežu da se shvate, ali gdje nema dovoljno prirodne želje ni interesa za naprezanjem i shvaćanjem, pa se aspekt inkonjunkcije naziva aspektom neprestane prilagodbe (aspektom koji zahtjeva neprestana prilagođavanja).

Dakle, kao što veliš, kod inkonjunkcije nema elementarne povezanosti niti po odnosu dvostrukosti/binarnosti (aktivno-pasivno), niti po trostrukosti (kardinalno, fiksno, promjenjivo), niti po elementu (vatra, zrak, zemlja, voda) što se u životu može doživljavati kao praznina, nedostatak interesa ili nezanimljivost... Jer koliko je to drugo u inkonjunkciji različito od nas samih, isto toliko nam je i nepoznato i daleko i teško nam je odrediti izvor i smjer napetosti koja postoji u toj inkonjunkciji..a baš zbog toga što napetost postoji, a teško je osvijestiti "odakle dolazi" ona se doživljava kao iritantan aspekt. Inkonjunkcija zato često i generira problem na razini svjesnog zanemarivanja (čak i ti ovdje veliš da ti se čini da ti je nešto oko nje promaklo ) što kod kvadrata nije slučaj jer u njemu postoji direktnost, vrlo jasna napetost i sukob (na razini binarnosti i elementa) koja se teži riješiti po bilo koju cijenu. Dakle, inkonjunkcija je više aspekt koji se osjeća kao nešto intenzivno, a nedovoljno vidljivo/dohvatljivo/spoznatljivo, kao miris koji niti smrdi niti miriše, a prisutan je.

Baš sam nedavno čitala jedan savjet inkonjuktiranim parovima koji pomaže da se shvati kako inkonjunkcija djeluje u suživotu...koj savjetuje "trebate se više smijati ovome, jer će biti puno trivijalnih neslaganja".

S druge strane, treba napomenuti da nisi sve inkonjunkcije iste, npr. ona na razini bika-vage ili ovna-škorpiona ima poveznicu vladare/suvladare ili one koje su vezane antiscijom (riba-vaga, ovan-djevica) ili kontra antiscijom (strijelac-rak, jarac-blizanac).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2020., 13:57   #175
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Baš zbog toga "što nemaju ništa zajedničko" i što su te energije u osnovi potpuno "nespojive" - s jedne strane puno je teže ostvariti ikakvu spojnicu između njih, a s druge u osnovi nema ni nekog većeg "interesa" za njihovim spajanjem. Inkonjunkcija je zapravo paradoksalan aspekt, odnosno njena osnovna karakteristika je upravo ovaj paradoks. U tom smislu inkonjunkcija je i tako posebna - doživljava se kao produkt nečega što je istovremeno podjednako i nezanimljivo i napeto, to su dvije energije koje su krucijalno različite i koje se naprežu da se shvate, ali gdje nema dovoljno prirodne želje ni interesa za naprezanjem i shvaćanjem, pa se aspekt inkonjunkcije naziva aspektom neprestane prilagodbe (aspektom koji zahtjeva neprestana prilagođavanja).

Dakle, kao što veliš, kod inkonjunkcije nema elementarne povezanosti niti po odnosu dvostrukosti/binarnosti (aktivno-pasivno), niti po trostrukosti (kardinalno, fiksno, promjenjivo), niti po elementu (vatra, zrak, zemlja, voda) što se u životu može doživljavati kao praznina, nedostatak interesa ili nezanimljivost... Jer koliko je to drugo u inkonjunkciji različito od nas samih, isto toliko nam je i nepoznato i daleko i teško nam je odrediti izvor i smjer napetosti koja postoji u toj inkonjunkciji..a baš zbog toga što napetost postoji, a teško je osvijestiti "odakle dolazi" ona se doživljava kao iritantan aspekt. Inkonjunkcija zato često i generira problem na razini svjesnog zanemarivanja (čak i ti ovdje veliš da ti se čini da ti je nešto oko nje promaklo ) što kod kvadrata nije slučaj jer u njemu postoji direktnost, vrlo jasna napetost i sukob (na razini binarnosti i elementa) koja se teži riješiti po bilo koju cijenu. Dakle, inkonjunkcija je više aspekt koji se osjeća kao nešto intenzivno, a nedovoljno vidljivo/dohvatljivo/spoznatljivo, kao miris koji niti smrdi niti miriše, a prisutan je.

Baš sam nedavno čitala jedan savjet inkonjuktiranim parovima koji pomaže da se shvati kako inkonjunkcija djeluje u suživotu...koj savjetuje "trebate se više smijati ovome, jer će biti puno trivijalnih neslaganja".

S druge strane, treba napomenuti da nisi sve inkonjunkcije iste, npr. ona na razini bika-vage ili ovna-škorpiona ima poveznicu vladare/suvladare ili one koje su vezane antiscijom (riba-vaga, ovan-djevica) ili kontra antiscijom (strijelac-rak, jarac-blizanac).
Super savjet za sinastriju, osim kada planeta jedne osobe radi kvadrat na neku od planeta u inkonjunkciji druge osobe. Gorka kombinacija.

Zanimljivo. Možeš li malo elaborirati boldano, dati neki primjer?


Naišla sam još na ovu interpretaciju i sviđa mi se pristup objašnjenju:

Quote:
The bottom line, I have found, with the quincunx is that the quincunx’s “owner” perceives the energies of the two planets as very separate and has difficulty satisfying the divergent needs concurrently. Adjustments that can be energy-draining are felt to be necessary and accepted as a fact of life. From the outside looking in, we might be puzzled as to why the person cannot fulfill the needs simultaneously. Often, the individual has no idea why this cannot be done, and might blame life circumstances or others for the problem.

Some astrologers have associated quincunxes with health problems. This makes sense, because the way I see it, there is a lot of misplaced energy involved when the individual works to compartmentalize the planets and points involved in a quincunx. Guilt and a sense of failure are often a by-product of the quincunx, and these can certainly contribute to health problems.

Quincunxes show areas of weakness, in terms of low self-esteem, that others find easy to prey upon. The individual, by not accepting the areas of life represented by the planets in quincunx, leaves himself or herself open to being taken advantage of. Quincunxes point to an area where we may have an inferiority complex. We have difficulty integrating these energies into our personality to the point where we are not happy with either energy. Feeding one planet’s needs is a separate activity from feeding the other planet’s energies. A vague sense of guilt is often the result, and this can undermine confidence with both energies.

The key to handling quincunxes is, firstly, knowledge, and then integration. Awareness that the discrepancy lies within the personality is essential before integration can occur. Quincunxes can often make us feel that external events or other people are forcing us to separate, compartmentalize, or redirect the energies of the planets involved. We need to understand that it is, in fact, ourselves who are compartmentalizing. These needs are especially difficult to integrate because they are not as “in your face” as aspects like the square or opposition, and the nature of the quincunx itself is awkward. Izvor: cafeastrology.com
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2022., 09:01   #176
Deklinacije, paraleli i kontra paraleli

Dakle koliko su utjecajni?
Zašto ih nitko ne spominje?
Drdela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.