Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 10:07   #41
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
što ti fish, kao iskusni astrolog (i psiholog ) kažeš na moje sunčeko ?
Dakle, pitanje je: Sunce kroz prizmu dominantnog Sunca?

Story:

Sunce u blizini Venere daje osobi potrebu da bude voljena, ali ono što se veli non-stop. Ako osjeti da kojim slučajem nije tako, učiniti će sve da tako bude. Ustvari ne sve, nego i malo too much (Venera kvadrat Jupiter).

Kako nije moguće da je svi vole, uzima stvari u svoje ruke na način da se pokaže i bude "najbolja što može" (Mars konjukcija Jupiter, 1. polje). Međutim to je "greška" jer radi kontraučinak Veneri s početka lanca, tj. stvara sliku samodovoljnosti (konjukcija je u 1. polju bika).

A ‘opće nije tako (Sunce u ribama).
Quote:
sjećam se da si mi jednom, nakon što sam se pohvalila da imam konjukciju sunca i venere (o čemu si ti prethodno bila rekla da taj aspekt poljepšava) i upitala koji dio mog natala podupire ovo moje hvalisanje, odgovorila sa: "cijeli"
Sjećam se. I sada se još pokaže da imaš dominantno Sunce.

Hvalisanje je energetski gledano u svojoj suštini stvar Sunca (ja) i Marsa/1. polje (nametljivost, impresija). Kako je kod tebe Mars u znaku bika i ojačan Jupiterom (dobrodušnost) to ekspandira.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:43   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, ali metoda koju si opisala nije metoda izračuna dominantne planete, već se zove potraga za konačnim dispozitorom. Konačni dispozitor je planeta koja se nalazi u svom sjedištu i dispozitira sve ostale planeta. Radi se o jednoj planeti i to je rijedak slučaj. Ali na netu možeš naći svakakve interpretacije konačnog dispozitora.
da fakat, imaš pravo, ja sam to malo pobrkala,

ali onda jupiter nije konačni dispozitor, tj, nemam ga jer nemam niti jedan planet koji je u svom sjedištu

rezultati koje mi je astro.com izračunao su:

venera, jupiter, uran i pluton (to je dispozitor po znakovima)

po kućama su: mjesec, merkur i pluton


a što se tiče prevelike razlike neptuna po one dvije metode za dominantan planet, mora se uzeti u obzir da sam 100% ja nešto krivo izračunala...
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:39   #43
Moj konačni dispozitor za znakove je samo pluton, a za kuće merkur, mars i neptun.
Dominantni planet ću si večeras izračunati, ali imam neki osjećaj da bi to mogao biti pluton ili mars.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:31   #44
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, pitanje je: Sunce kroz prizmu dominantnog Sunca?

Story:

Sunce u blizini Venere daje osobi potrebu da bude voljena, ali ono što se veli non-stop. Ako osjeti da kojim slučajem nije tako, učiniti će sve da tako bude. Ustvari ne sve, nego i malo too much (Venera kvadrat Jupiter).

Kako nije moguće da je svi vole, uzima stvari u svoje ruke na način da se pokaže i bude "najbolja što može" (Mars konjukcija Jupiter, 1. polje). Međutim to je "greška" jer radi kontraučinak Veneri s početka lanca, tj. stvara sliku samodovoljnosti (konjukcija je u 1. polju bika).
uf. veoma točno... a tek nedavno tog postadoh svjesna, čitajući izvrsnu knjigu Jespera Juula Vaše kompetentno dijete u kojoj vrlo pronicljivo obrađuje teme djetinjstva i stavlja ih u usku korelaciju sa nastalom osobnošću...i sve na vrlo zanimljiv i dubok način.
super mi je što si spomenula kvadrat venere i jupitera jer sam baš neki dan o tom razmišljala i mozgala što može taj kvadrat predstavljati...
Quote:
A ‘opće nije tako (Sunce u ribama).
da, da... to cijeloj priči daje jednu veliku dozu suptilnosti i "nenametljivosti"...sve naravno naizgled. i kreira jedan veliki zid oko osobe, zid za kojeg ni sama ne znam gdje je on a gdje prava ja...

a ja sam do sad za sve to okrivljavala moju lunicu...
Quote:
Sjećam se. I sada se još pokaže da imaš dominantno Sunce.

Hvalisanje je energetski gledano u svojoj suštini stvar Sunca (ja) i Marsa/1. polje (nametljivost, impresija). Kako je kod tebe Mars u znaku bika i ojačan Jupiterom (dobrodušnost) to ekspandira.
bome je... i pretjerivanje oko problema... samo se ništa što ja radim ne može nazvati nametljivošću jer nema takav oblik. to je sve onako fino zapakirano...riblje. i više se odražava u nekim mojim unutarnjim procesima nego vanjskim...

hvala
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 12:58   #45
Quote:
kendi_xx kaže: Pogledaj post
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...3473408;nhor=5

aj evo i moje karte...pa ak mi možete izračunat..plis
aa jel može napoko meni da izračunate..jer se fakat ne snalazim tu,na tim tablicama ovo ono...
__________________
uživaj u putovanju, jer tko zna hoće li te cilj zadovoljiti.
kendi_xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 22:47   #46
Prema Saradonijinoj metodi, Mars i Pluton su mi podjednaki.
Mogu li uopće dva planeta imati jednak zbroj bodova?
Inače, malo me zbunjuje triplicitet, pa sam njega elegantno zaobišla, ali čini mi se da, kada bih ga uzela u obzir, da bi Mars bio pobjednik....

edit: kad računam aspekte koje radi vladar asc, koga gledam kao vladara škorpiona - plutona ili marsa?

Zadnje uređivanje diki : 19.11.2007. at 00:26. Reason: dodano pitanje nakon pomne analize fishičine tablice
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:41   #47
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Prema Saradonijinoj metodi, Mars i Pluton su mi podjednaki.
Mogu li uopće dva planeta imati jednak zbroj bodova?
Inače, malo me zbunjuje triplicitet, pa sam njega elegantno zaobišla, ali čini mi se da, kada bih ga uzela u obzir, da bi Mars bio pobjednik....

edit: kad računam aspekte koje radi vladar asc, koga gledam kao vladara škorpiona - plutona ili marsa?
TRIPLICITET - ukoliko planeta se ne nalazi ni u sjedištu, ni egzilu, ni egzaltaciji ni padu, a nalazi se u znaku (ili kući) istog elementa kao i element sjedišta, tada je u svom triplicitetu.
Sunce triplicitet Strijelac
Mjesec triplicitet Ribe
Merkur triplicitet Vaga, Vodenjak, Bik, Jarac.
Venera triplicitet Jarac, Blizanci, Vodenjak
Mars triplicitet Lav, Strijelac, Ribe
...itd.
Dakle, npr.Mjesec je u sjedištu u Raku. Znaci istog elementa su još Škorpion i Ribe. U škorpionu je u padu, a u Ribama nema dostojanstvo, pa je u ribama u triplicitetu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:39   #48
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
edit: kad računam aspekte koje radi vladar asc, koga gledam kao vladara škorpiona - plutona ili marsa?
Budući da piše vladara, a ne suvladara....Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:51   #49
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
TRIPLICITET - nalazi se u znaku (ili kući) istog elementa kao i element sjedišta, tada je u svom triplicitetu.
sad mi zapravo nije jasno što mi s triplicitetom nije bilo jasno

dakle, napravila sam konačnu analizu
prema saradonijinoj metodi, pluton i mars ipak imaju jednak broj bodova, a prema tablici rezultati su ovakvi:

merkur 100 bodova
pluton 95
mars 90

Merkur me iznenadio
Ipak, kad sam malo razmislila...rezultat je s jedne strane logičan (kad se u obzir uzme na koji način provodim većinu svoga vremena)...ali s druge strane...prema onom načinu što ga je saradonija dala, moj merkur je u padu i dobiva negativne bodove...
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:38   #50
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
sad mi zapravo nije jasno što mi s triplicitetom nije bilo jasno

dakle, napravila sam konačnu analizu
prema saradonijinoj metodi, pluton i mars ipak imaju jednak broj bodova, a prema tablici rezultati su ovakvi:

merkur 100 bodova
pluton 95
mars 90

Merkur me iznenadio
Ipak, kad sam malo razmislila...rezultat je s jedne strane logičan (kad se u obzir uzme na koji način provodim većinu svoga vremena)...ali s druge strane...prema onom načinu što ga je saradonija dala, moj merkur je u padu i dobiva negativne bodove...
Pa šta, i moj je u padu, što ne znači da ne sprovodim merkurovske aktivnosti, merkur može biti u padu a opet imati važno/jako mjesto u natalu kroz aspekte, položaj u kući, znatno ga može ojačati dobro postavljen dispozitor...npr meni je ojačan vladarem jupiterom u raku i 9.kući. Sigurno i kod tebe postoji nešto što ti snaži tog merkura u padu...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 23:41   #51
A metoda za računanje dominatne planete tako da na www.astro.com u opciji "Free charts" izaberete "Extended Chart Selection", pa "Pullen/Astrolog", a onda u ponuđenom izborniku "Simple chart delineation by Walter Pullen", što mislite o njoj?
Negdje u sredni toga reporta se nalaze utjecaj planeta na natalnu kartu u postocima a isto tako i znakova.....

Sardinijina prva metoda i ona od Fish kažu neporecivo Neptun ( ,a uopće ga do nedavno nisam doživljavala...) a druga metoda i Walter Pullen kažu da je Venera najjača a Neptun drugi...ne znam, to je sve relativno. Što ako neka osoba ima neaspektiranu planetu? Ona bi trebala imati jak utjecaj a nijedna metoda je ne bi označila kao bitnu....Što ako je planeta na vetexu?

Da li je dominatna planeta važnija od vladaoca ascedenta?Netko može imati neku planetu istaknutu i na "grafički" način u horoskopu...

Zadnje uređivanje luda_do_daske : 26.05.2008. at 23:43. Reason: jer sam vizualni tip
luda_do_daske is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:56   #52
meni je i konačni dispozitor i dominantna planeta venera.

Quote:
luda_do_daske kaže: Pogledaj post
A metoda za računanje dominatne planete tako da na www.astro.com u opciji "Free charts" izaberete "Extended Chart Selection", pa "Pullen/Astrolog", a onda u ponuđenom izborniku "Simple chart delineation by Walter Pullen", što mislite o njoj?
Negdje u sredni toga reporta se nalaze utjecaj planeta na natalnu kartu u postocima a isto tako i znakova.....
hvala ti za ovo,nikada to sama ne bih otkrila

premda,ne znam koliko je to istina,jer po njima ja imam trigon jupiter-pluton i neke velike trigone(ono grand trine),a u biti nemam ništa od toga.

moje dominantne planete po tom sistemu:
1.venera,
2.pluton,
3.mjesec

dominantni znakovi:
1.vaga,
2.strijelac
3.vodenjak
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 01:11   #53
meni isto venera najjaca pa merkur onda

a sunce ( vodenjacko ) najslabije to sam znala, vodenjacima je sunce najslabije uvijek, nije ?
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 01:29   #54
karta

ako bi netko bio toliko divan i ljubazan
nikako se ne snalazim u proacunu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 06:48   #55
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
karta

ako bi netko bio toliko divan i ljubazan
nikako se ne snalazim u proacunu
evo ja sam ti pogledala, moj vodenjaACE, moramo pomagat- svoj svome

uglavnom , imas :
planete po jacini :
  • sunce
    moon
    mars
    merkur

elemente:
  • fire
    water
    earth
    air

znakkove:
  • lav
    skorpija
    virgo

molim.
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 11:05   #56
puno hvala, ovo je bilo ekstra brzo

osim lava, poredak znakova mi nikako ne pase... ali eto, sto se moze
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 11:56   #57
nekak mi je cudno kod tebe..tj iznenadila sam se s tim da ti je lav/sunce najjace.. zato kaj je sunce inace slabo u vodoliji , ne ?
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:22   #58
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
nekak mi je cudno kod tebe..tj iznenadila sam se s tim da ti je lav/sunce najjace.. zato kaj je sunce inace slabo u vodoliji , ne ?
da... to zbog podznaka, valjda
ja sam bila sigurna da ce merkur ispasti najjaci
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 17:09   #59
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
da... to zbog podznaka, valjda
ja sam bila sigurna da ce merkur ispasti najjaci
nisi zadovoljna sa suncem ?
daj ga meni *ebate
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 20:34   #60
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
nisi zadovoljna sa suncem ?
daj ga meni *ebate
ma jesam, jesam samo me iznenadilo
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.