Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2003., 23:46   #1
Da li vas je strah zajednickog zivota?

Najvise me zanimaju muski odgovori (jer mi se cini da cure sa tim imaju manje problema).
Dakle, prije nego li ste poceli zivjeti sa curom, da li vas je bilo strah, da li vam se to cinilo kao neka vrlo velika odluka, jeste ili dugo odlucivali i sto je na kraju presudilo?
Little Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 08:17   #2
Hm, kod mene je to bilo u vise navrata. Prvi put, samo sto sam zavrsio fax, prva vlastita gajba skupa sa curom - fenomenalno. Trebalo nam je samo malo vremena da sve sjedne kako treba.

Drugi put je to bilo nakon duzeg boravka u inozemstvu. Povratak istoj curi. Situacija je bila malo napeta jer smo se u to vrijeme vidjali samo jednom mjesecno (ako uopce i toliko). Zivotni ritmovi su nam krenuli u raskorak, sve se bilo rastimalo. E, tu je vec bilo teze, i trebalo je dosta vremena i truda da se opet nadjemo. Puno veza bi puklo u takvim okolnostima, mi smo gurali uvijek dalje, i na kraju se sve opet poslagalo.

Danas sam povremeno sam doma, i ima i to svoje cari. Odlazim i dolazim kad mi je cejf, opustim se uz pivu i glasnu muziku, nemoram braniti daljinsko od pokusaja otmice . Ipak, nakon nekoliko dana ipak samo cekam da se ona vrati pa da ju
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 09:00   #3
Re: Da li vas je strah zajednickog zivota?

Quote:
Little Angel kaže:
Najvise me zanimaju muski odgovori (jer mi se cini da cure sa tim imaju manje problema).
Ja sam cura koja je s tim imala više problema nego mnogi dečki... I nisam se dala. Nikako. Mislila sam da nisam zrela za život u dvoje i da je to jedini razlog, a u stvari podsvjesno nisam željela živjeti s TOM osobom. Trebalo mi je vremena da shvatim u čemu je stvar... A shvatila sam u kasnijoj vezi, skoro na samom početku, kad sam na njegov prijedlog bez puno razmišljanja i bez ikakvog grča rekla - da, hoću, idemo. I sad ću se dat. Zajedničkom životu.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 09:39   #4
Re: Da li vas je strah zajednickog zivota?

Quote:
Little Angel kaže:
Najvise me zanimaju muski odgovori (jer mi se cini da cure sa tim imaju manje problema).
Ok, ja nisam cura, ali imam silnih problema s time.

Nakon neuspjelog braka i skoro 9 godina zhivota samo sa sinom (dobro i zvjeri njak ), ne mogu zamisliti da bih nekoga 24/7 uvela u nash zhivot...jednostavno nema mjesta...

Nema mjesta u krevetu, u chashi za chetkice za zube u kupaoni, za stolom, u ugradbenom ormaru...ochito nema mjesta u mojoj glavi.

U srcu ima , na svu srecu vishe nije nedodirljivo...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 09:42   #5
Re: Re: Da li vas je strah zajednickog zivota?

Quote:
just Sandy kaže:
A shvatila sam u kasnijoj vezi, skoro na samom početku, kad sam na njegov prijedlog bez puno razmišljanja i bez ikakvog grča rekla - da, hoću, idemo. I sad ću se dat. Zajedničkom životu.
sjajno. cestitam
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:23   #6
dio koji je plasi je kao u staroj poslovici :
zena te zavoli zbog onoga kakav jesi , a onda da sve od sebe da te promijeni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:27   #7
moj dragi a sada muz nije imao s tim problema,,,, jednostavno se malo po malo doselio,,,, nismo nikada odlucili zivjeti skupa (mozda zato kaj sam sama zivjela), jednostavno se dogodilo...
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:28   #8
ja ne znam jel se moj bojao zajednickog zivota ali se uselio prije nego sam stigla skuziti kakva mi se katastrofa sprema

( pocelo je duuuugim zajednickim vikendima gdje bi donio higijenske potrepstine, nesto ciste robe pa mu je dojadilo to spremati svaki petak i tegliti na faks pa je kupio cetkicu za kod mene pa par majci za kod mene .....zadnje cega se sjecam je bilo da je usred ljeta donio zimsku jaknu i objesio u ormar.... odtad placem i nema mi spasa )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:37   #9
Ja sam to jednom probala i bilo mi je lijepo dok je i veza funkcionirala. E kad je došlo do prekida, trebalo je cijeli svoj život potrpati natrag u kofere i vratiti doma, jelte kod mame i tate Od tada mi se zajednički život ne čini više privlačan kao prije. Ne zbog mene i njega pod jednim krovom, nego zbog onoga što slijedi ako to ne uspije i zbog toga što sams s godinama sve komotnija i kao što je magic napisala, sve mi je teže napraviti za nekoga mjesta na taj način u mom životu.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:55   #10
Hm, no risk, no fun, sto vele Englezi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:07   #11
Quote:
Secundo kaže:
Hm, no risk, no fun, sto vele Englezi.
Slažem se. Ja sam uvijek bila prva koja će riskirati, posebno kada je ljubav u pitanju. Ali...čini mi se da iskustvo ipak čini svoje. I nije mi više fun igrati se tako sa svojim emocijama i životom... Sama sebe sam u tome iznenadila zapravo. Previše sam prije riskirala, ostavljala sve, i onda bum. Vrati se nazad. Nije to lako preživjeti. Mislim, preživi se, ali poslije pušeš i na hladno....

Pretpostavljam kad bih imala svoj stan, možda bi mi bilo malo lakše...jer se ne bih više morala ja seliti i ponovno navikavati na novu sredinu. I tako svaki put


Iako, mislim da ako s nekim želiš ozbiljnu vezu i ako razmišljaš o budućnosti, zajednički život je preduvjet jer tek onda znaš s kim imaš posla.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 21:40   #12
Quote:
plavva kaže:sjajno. cestitam
hvala, plavva
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 09:14   #13
Hm... Ja ovak zamišljam zajednički život: Ona čisti prašinu sa ormara, a ja ju lupam po dupetu. Onda ona popizdi, a ja se šćućurim u ćošće. Tako da nisam ja onaj koji se boji zajedničkog života. U biti, hrlim u zajednički život.
Za sad sam cijepljen od velikih briga koje zajednički život nosi sa sobom. Moja je želja živjeti s nekom rospijom, rađe nego živjeti sam. Čak štoviše, mislim da je to normalna želja. Uostalom, kao strah od posla, normalno je da ga imaš, ali unatoč tome, razum ti govori da se zaposliš.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 09:53   #14
Re: Re: Da li vas je strah zajednickog zivota?

Quote:
magic kaže:
Ok, ja nisam cura, ali imam silnih problema s time.

Nakon neuspjelog braka i skoro 9 godina zhivota samo sa sinom (dobro i zvjeri njak ), ne mogu zamisliti da bih nekoga 24/7 uvela u nash zhivot...jednostavno nema mjesta...

Nema mjesta u krevetu, u chashi za chetkice za zube u kupaoni, za stolom, u ugradbenom ormaru...ochito nema mjesta u mojoj glavi.

U srcu ima , na svu srecu vishe nije nedodirljivo...
potpisujem.... nikad više
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 16:49   #15
a kako cete onda znati da je to to????

Kaj vi mislite da se nekoga moze upoznati ako ne zivite skupa,,,,, ja bas i ne mislim tako,,,,dajte me probajte razuvjeriti, molim...?

(naravno da ne mislim da treba poceti zivjeti s nekim koga ste tek upoznali,,,, ali ako to krene i ide jedno vrijeme,,, zasto ne,,,i naravno sto vi mislite,, koliko vremena treba proci,,,,,)
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 17:06   #16
Quote:
nanah kaže:
a kako cete onda znati da je to to????

Kaj vi mislite da se nekoga moze upoznati ako ne zivite skupa,,,,, ja bas i ne mislim tako,,,,dajte me probajte razuvjeriti, molim...?

(naravno da ne mislim da treba poceti zivjeti s nekim koga ste tek upoznali,,,, ali ako to krene i ide jedno vrijeme,,, zasto ne,,,i naravno sto vi mislite,, koliko vremena treba proci,,,,,)
Voljeti, upoznati, živjeti zajedno. To su tri pojma, ne jedan.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:09   #17
Ljubav je najvažnija životna sila i odgovor na svako pitanje.
Samo se predajte i krećite se s tom životnom silom gdje god vas vodi. Što je strah? zašto biti uplašen? Ako se plašite uz svoga ljubljenog, gdje se onda nećete plašiti? I jednom kad dobijete osjećaj da životna sila sama pomaže i sama odabire onaj pravi put, tada ćete shvatiti lakoću življenja u dvoje.
Ne mislite i ne planirajte. Ne prizivajte budućnost prema svojim planovima. Dozvolite sebi kretanje u budućnosti u skladu s životom. Predajte se i najvažnije, opustite se.
tilopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:47   #18
U pravilu, muški se boje promjene.

Ako smo živjeli doma, pitanje je da li će se ona znati brinuti o nama kao mama (priznajte, frajeri, da mami može konkurirati, eventualno, baka)
Ako smo živjeli sami bojimo se izgubiti slobodu.

Nikad sretni s vama ženama
__________________
Singularly inept and cowardly wizard, who was last seen falling off the edge of the world ...
Rincewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 21:50   #19
Quote:
Rincewind kaže:
U pravilu, muški se boje promjene.

Ako smo živjeli doma, pitanje je da li će se ona znati brinuti o nama kao mama (priznajte, frajeri, da mami može konkurirati, eventualno, baka)
Ako smo živjeli sami bojimo se izgubiti slobodu.

Nikad sretni s vama ženama

ja bi se jedino bojala da onaj s kim se trebam uselit ocekuje da se brinem za njega kao mamica!
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 22:21   #20
Ovoga mene je strah toga a znam da ce se jednom i to desit
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.