Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 10:08   #1
Povjerenje

naime, zanima me kako vratiti povjerenje u osobu s kojom živite, koju volite.

Odučila sam ne dići ruke od našeg braka (bar zasada). Nakon proteklih događaja i priznanja prošlih dana (nije se dogodilo ništa fizičko i molim vas da me razumijete jer teško mi je o tome pisati i govoriti)

On: voli me, želi samnom provesti ostatak života, nikad naša ljubav nije bila u pitanju, u početku je "to" srezao zbog mene

Osobno osječam ovo:

zgazio si moje snove, zatvorio si moju dušu... ali volim te jer si bio iskren prema meni, jer to ipak nešto znaći.... još uvijek volim te jer sam te i uvijek voljela i nemogu prestati samo tako. Osjećam da se mjenjem milimetar po milimetar svaki dan....
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 10:20   #2
Re: povjerenje

Quote:
pufer13 kaže:
naime, zanima me kako vratiti povjerenje u osobu s kojom živite, koju volite.

ne znam, puf. i ja trazim isti odgovor. od kada smo bivsi i ja opet zajedno osjecam se drugacije, nekako nezainterisrano. ne mogu sa sigurnoscu reci da smo mi par za cijeli zivot i to me sprjecava da se potpuno prepustum osjecajima jer se bojim da ce me opet povrijediti.
mozda vrijeme ucini svoje.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 10:30   #3
..... svaki dan iz petnih žila crpim energiju za to
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:22   #4
Mislim da za sve treba vremena pa i za to, nemoze se u jednom danu sve zaboravili i ispraviti
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:26   #5
možda danas saznam nešto više....

još uvijek mi razvod stoji kao opcija
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:48   #6
Quote:
pufer13 kaže:
možda danas saznam nešto više....

još uvijek mi razvod stoji kao opcija
Nemoj brzopleto razmisljati i predati se odmah, dobro razmisli i razgovaraj dosta snjim, pokusaj se potruditi.

Zelim ti puno srece
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:53   #7
Počneš graditi sve na nekoj drugoj osnovi...jer na staroj više nikada isto biti neće.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:00   #8
Quote:
maristella69 kaže:
Počneš graditi sve na nekoj drugoj osnovi...jer na staroj više nikada isto biti neće.
da na to sam mislila da se mijenjam iz dana u dan milemetar po milimetar...

ja sam osoba koja ne odustaje od svojih snova ma koliko trnja mi to ostavilo na duši. Istina, ponekad se pitam vrijedi li to...

odluku sam donjela zbog naše ljubavi koju smo imali, proteklih dosta godina. Ljubavi koja je bila velika i nesvakodnevna (vjerujte mi nije to hvalospjev nego istina). U toj ljubavi bilo je nježnosti i strasti... i još uvijek je....

znaći u meni se kose dvije osobe mali bijeli koji me upućuje na tu ljubav, i onaj mali crveni koji mi govori ne... ne... nikad više....zgazio si nam san....

izgubljena sam između ta dva osjećaja. I to me razdire do boli. Jedan trenutak sam samosvjesna i mogu ja to.... drugi padam u depresiju i cvilim ... ne to nije moj xxxx mogao napraviti, ne to nije on.


eto
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:18   #9
Upravo si se nadovezala na ono što sam rekla - ta borba između dvije tebe će rezultirati metamorfozom tvog stava prema ljubavi. Mislim da sazrijevaš, milimetar po milimetar, centimetar po centimetar - nije bitno. Još uvijek te 'gnjavi' vizija ljubavi satkana od idealnih snova. Još uvijek si djevojčica. Sada ne možeš odustati od te ljubavi jer si slaba, jer se bojiš totalnog pada i napuštenosti. Neće tako uvijek biti, uzeti ćeš ti tu ljubav jednog dana drsko i jebeno sebično. Daj si vremena, svatko je to prošao. Sada to jednostavno tako mora biti. Znaš, ne kaže se uzalud: sad si gori, sad doli! To ti je princip života, čista pragmatičnost (kad bolje promisliš).
Razvod razmatraj samo onda kada ga budeš istinski željela. Daj si jednostavno pravo da budeš slaba u ovom trenutku, jer to je zdravo i normalno.
A znam da bi mu se htjela osvetiti, makar malo, je li?!
Ne brini, doći će i to na red...svakoga to sustigne jednom u životu, ne trebaš se čak ni truditi oko toga.
Biti ćeš ti OK, dobro je da to ispoljavaš iz sebe!
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:21   #10
znam samo da sve prolazi s vremenom...raskid nije nikada konacna opcija...osim ako smo pretvrdoglavi i inatimo se sami sebi...
ako je potreban prekid veze, braka...do it...mozete se ponovo ozenit, spojit...nije da zivimo u srednjem vijeku...
no dajte si vremena...upoznajte nove ljude...

zvucim si ko baba al znam tocno taj feeling trenutacne promjene raspolozenja iz euforije u depresiju...kad sam prekinula dvoipol godisnju vezu, odmah sam nasla novog...nisam se rjesila starog cca. godinu dana..jos su me prale ceznje i patnje...novi je to podnosio a ja sam relativno dobro skrivala...
danas sam sa starim super prijateljica, svidja mi se njegova nova cura, njemu se svidja moj decko (oni se medjusobno ne podnose) a ovog svog, jer je bio uz mene, jako puno volim i nadam se da je on 'the one'...no ovog puta imam opcije sve otvorene i dopustam si pravo na pogresku...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:22   #11
Pufer, jako me dirnuo upravo taj tvoj posljednji post...

Znam osobu kod kojih se dogodila obrnuta situacija...ona je prevarila njega. Inache pricha potpuno ista ~ beskrajna ljubav josh iz djetinjstva, divan zhivot josh divnije dijete...

Strashno je patio, lomio se...ona je plakala i klela se da se to nikad vishe nece ponoviti, da je zazhalila, da voli samo njega, nek se ne odluchi na razvod jer za nju postoji samo on...izmjenjivala su se razdoblja euforichnog sexa i dubokih ubijajucih shutnji...

On je u potpunosti izmjenio svoj zhivot, promjenio radno mjesto, krug prijatelja, navike...jednostavno pokushao zatrti svako sjecanje na to razdoblje.

Ostali su skupa, ona je doista pokazala da je ozbiljno mislila shto je govorila...ali za njega je bilo kasno...njihov zhivot nikada nije bio kao prije. Niti ce biti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:22   #12
ne začudo, nisam takva. Osveta me ne zanima....s time nebih ništa postigla.

Želim samo da imam nekog tko me voli, poštuje i cijeni i kog ću ja voljeti... netko stabilan, normalan...


Očito puno tražim...
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 12:28   #13
Quote:
magic kaže:

Ostali su skupa, ona je doista pokazala da je ozbiljno mislila shto je govorila...ali za njega je bilo kasno...njihov zhivot nikada nije bio kao prije. Niti ce biti.

da, toga se i bojim. Htjela bih letjeti kao prije...neću da mi netko gazi snove ... NEĆU

koliko poznajem sebe... tražim dok ne nađem. Ali danas se pitam da stanem malo na loptu? zbog djeteta?

magic, vrijedi li to ?
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 13:16   #14
Da li si osjetila da je njegova ispovjed bila istinita, da ti je ogolio dušu? Ako je, probaj zaboraviti. Nije lako, znam, ali s vremenom te više neće boljeti pomisao na neke stvari. To vam je prilika da imate nešto posebno, pravu intimu između dvoje, nešto što je užasna rijetkost. Ako možete razgovarati i jedan drugome reći sve što mislite, ali baš sve. Bez obzira koliko bolilo.
Iz te situacije možeš dobiti nešto jako vrijedno, probaj razmišljati na taj način.

A jesam nepopravljivi utopista.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 13:17   #15
tu recenicu :"necu da mi netko gazi snove" - to reci njemu

i molim te , nemoj se skrivati iza nicega proslog
sve sto je proslo je proslost i tamo i pripada
raspravi sama sa sobom mozes li oprostiti i zaboraviti
ako ne mozes , nemoj ni pokusavati , odustani
ako mozes vjerovati da smo svi ljudi i da ljudi rade greske i da ljudi iz gresaka mogu nauciti , onda budi opet ti
budi svoja i voli kako znas da treba
ali nikada , nikada nemoj izdati samu sebe
sretno !
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 13:22   #16
Quote:
ljutika kaže:
Da li si osjetila da je njegova ispovjed bila istinita, da ti je ogolio dušu? Ako je, probaj zaboraviti. Nije lako, znam, ali s vremenom te više neće boljeti pomisao na neke stvari. To vam je prilika da imate nešto posebno, pravu intimu između dvoje, nešto što je užasna rijetkost. Ako možete razgovarati i jedan drugome reći sve što mislite, ali baš sve. Bez obzira koliko bolilo.
Iz te situacije možeš dobiti nešto jako vrijedno, probaj razmišljati na taj način.

A jesam nepopravljivi utopista.
nadam se da je rekao cijelu istinu. ako je i ovaj put lagao tada ću se razvesti i to je moja konačna odluka.

s druge strane to je zbilja prilika da imamo nešto posebno, da nastavimo nešto što bi moglo biti dobro...

vidjet ćemo

momentalno sam na zemlji....glavom prema dolje
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 13:25   #17
Re: povjerenje

Quote:
pufer13 kaže:
naime, zanima me kako vratiti povjerenje u osobu s kojom živite, koju volite.

Odučila sam ne dići ruke od našeg braka (bar zasada). Nakon proteklih događaja i priznanja prošlih dana (nije se dogodilo ništa fizičko i molim vas da me razumijete jer teško mi je o tome pisati i govoriti)

On: voli me, želi samnom provesti ostatak života, nikad naša ljubav nije bila u pitanju, u početku je "to" srezao zbog mene

Osobno osječam ovo:

zgazio si moje snove, zatvorio si moju dušu... ali volim te jer si bio iskren prema meni, jer to ipak nešto znaći.... još uvijek volim te jer sam te i uvijek voljela i nemogu prestati samo tako. Osjećam da se mjenjem milimetar po milimetar svaki dan....
Samo da napomenem....iza nicka "pufer13" nisam ja T@nja, da se ne bi kojim slucajem opet javio moj muz (svojevremeno je to napravio kad me "otkrio" na Zenskom kutku s potpuno istom temom!
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 13:29   #18
Nije život milijunaš, pa da se tako lako donose konačne odluke.

I ja sam mislila da je to tako lako, samo kažeš i to je to. Treba se dogoditi puno toga da bi se donijela 'konačna' odluka. Barem ja tako mislim.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 14:03   #19
vjeruj mi ne spavam noćima...razmišljam

vidi, to ja ovako gledam

rekao je da je gotovo, da je to za njega davna prošlost vrijeme.

to je mogao reći i priznati iz par razloga:

- da mu se skinem s vrata ( a on da može dalje ....)
- zato jer čeka prvi moj potez jer inteligentan je, poznaje mene (mislim da ipak ne dovoljno) misleći da ću ja pokrenuti rastavu braka, kaže da želi ostati samnom, gledano psihološki: ja sam bio pošten i rekao ti. Htio sam proraditi na vezi ali ti nisi to mogla prihvatiti. Konačnica: za razvod si ti kriva i opet skinuta krivnja s njega.
- zbog stambenog pitanja, možda i materijalnog.

ili

- voli me, misli da bi bilo fer prema meni (tako on kaže)
- da se osobodi osječaja krivnje i da mi mirno može ponovno reći volim te (kao mi je i sam rekao)

kad sam ga upitala kako to da mi se to odlučio reći rekao je:

- ovo gore navedeno (iza ili) i da je bio i spreman na to da ga ostavim i da zapravo nije znao što ću poduzeti te je tad sljedilo ovo gornje navedeno.


eto.....

pa sad vi odlučite..


jer ako to i dalje traje znaći da one prve pretpostavke dolaze u obzir, a nikako one druge.

logićno je razvod braka.
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 14:07   #20
Znash shto...

Pogledaj negdje snimku autopsije lesha....to je to shto chinish vashoj vezi. vec sad. a pishesh da nije mrtva...sorry
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.