Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2003., 09:29   #41
Quote:
Sandra October kaže:
hm..

ajmo stvari pogledat iz druge perspektive... voljeli se, imali samo 7 dana braka...

jeste razmišljali da ju čovjek ipak i dalje voli, pa analogno tome ipak osjeća privlačnost prema njoj.

i meni slicno pada napamet, ali razum je trebao prevladati. ne vjerujem da osoba zdrava razuma moze to napraviti, bez obzira na kolicinu ljubavi.
prije bi rekla da se covjek nasao u situaciji kad "mu se htjelo", pa je.....
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:31   #42
Quote:
Sandra October kaže:
Možda vam neće djelovat toliko bolesno koliko možda samo - strano
Granica izmedju bolesnog i stranog je proizvoljna. Tvojom argumentacijom bi mogao svrstati u "strano" i ovcara koji tjednima prati svoje stado ovaca, nikad nikog ne srecuci. Brine se o njima, cuva ih od vukova, pa mora s vremenom osjetiti i neku privrzenost, a mozda mu je jedna ovca i vise prirasla srcu nego ostale, pa ju posevi. Jeli to bolesno ili tek strano?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:35   #43
Quote:
LadyInRed kaže:
U mnogim državama je dozvoljen ali nema doktora koji će riskirati i napraviti ga u npr. 6. mjesecu.
... osim u USA (bio je grozan topic nekidan). Ne poznam tocne karakteristike embrija u raznim fazama, ako se dobro sjecam, u 3. mjesecu je stvaranje organa itd. zavrseno, daljnji razvoj je tek rast. Na temelju toga je onda valjda stvoren u juristicki kriterij o legalnosti abortusa.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:36   #44
O jebote kakvo moraliziranje ovdje, kakve osude. Sedam godina on bdije nad njom, čeka trenutak da se ona probudi. Da li je to hrabrost ili ludost, ko će ga znat. Što li je njemu prolazilo kroz glavu u tih sedam godina, tko to može znat? Vi gledate na to kao na silovanje. Silovanje je, koliko sam shvatio, demostracija moći, nasilje... A ovo je možda samo produženje vrste. Možda on želi kroz dijete gajiti uspomenu na ženu koju voli? Šta vi znate kako je došlo do toga "silovanja"? Možda je frajer skuhao večeru, zapalio svijeće, intravenozno joj dao malo vina i vodio ljubav s njom. Možda mu žena zahvali ako izađe iz kome, tko zna. Pa ni ona se nije seksala sedam godina. To je dugo, čak i za ženu.
A kako je uostalom njemu bilo? To i nije neki bio turbo dobar seks. I on se žrtvovao za to dijete.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:43   #45
Da ne vjeruješ da to naš Waso zbori!

pljes-pljes!
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:48   #46
Quote:
Secundo kaže:
Granica izmedju bolesnog i stranog je proizvoljna. Tvojom argumentacijom bi mogao svrstati u "strano" i ovcara koji tjednima prati svoje stado ovaca, nikad nikog ne srecuci. Brine se o njima, cuva ih od vukova, pa mora s vremenom osjetiti i neku privrzenost, a mozda mu je jedna ovca i vise prirasla srcu nego ostale, pa ju posevi. Jeli to bolesno ili tek strano?
ne možeš povuć tu paralelu. ovo je žena koju u kojoj je on našao svoju polovicu, sa kojom je želio proživjet život. ne ovca iz stada.

ono što pokušavam reći je da kad uvjetno govoreći 'nenormalne situacije' potraju dovoljno dugo - definicija 'normalnog' i 'nenormalnog' se može pomaknut.

i da stvar uvijek treba pokušat pogledat i iz drugog kuta.
jer vrag nikad nije toliko crn.

ljudi pričaju sa bolesnicima koji su u komi jer su uvjereni da ih čuju. možda je i on bio uvjeren da ga ona osjeća .. tko smo mi da sudimo apriori. mislim da čovjek zaslužuje da se stvar pokuša sagledat i sa druge strane.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 09:58   #47
Quote:
Rita kaže:
Mislim da se nitko ne dvoumi samo pokusavamo skuzit zasto bi netko tako nesto napravio.
tocno.

Ne sjecam se da sam igdje napisala da je u redu sto je ucinio.

Ali nisam ni od onih koji cuju pricu sa strane i odmah viknu fuj i pljunu.

To jos uvijek stignem.

Inace vidim walter je napisao nesto slicno mom nagadjanju. Jer to je sve sto mozemo. Nagadjati.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:04   #48
Ljudi su površni, zato i ne sude već osuđuju.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:05   #49
ne mogu sada 100 % tvrditi da bi mrzila mog muza da mi to ucini.

Vi mozda sa sigurnoscu bi. Ja ne znam jel bi. Ne mogu to sad znati.

Mozda bi mi u tom trenu bilo bitno ( takve osobe cesto vegetiraju prema van ali zapravo cuju i osjecaju mnogo ) da mu podarim dijete - ako nam je to recimo bila velika zajednicka zelja prije nesrece.

Jedno me zivot naucio - o emotivnom zivotu jednog para najcesce "znaju" svi drugi mnogo vise nego oni sami.

Ne opravdavam tog covjeka. Ali ni ne tvrdim da znam 100% kako i zasto se to dogodilo i kako bi ja reagirala.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:09   #50
Quote:
Billi kaže:
i meni slicno pada napamet, ali razum je trebao prevladati. ne vjerujem da osoba zdrava razuma moze to napraviti, bez obzira na kolicinu ljubavi.
prije bi rekla da se covjek nasao u situaciji kad "mu se htjelo", pa je.....
nije stvar u ''zdravom razumu'' po definiciji zdravog razuma tebe i mene, već onome što čovjek / žena doveden u nenormalne okolnosti kojima je dugo izložen poima kao ''normalne''.

nevezani primjer ali ajd.. jednom davno sam čitala da žrtve otmice kad su dugo sa otmičarem počnu ga precipirati kao svog zaštitnika koliko god paradoskalno to bilo. i u trenutku kad dobiju mogućnost za bjeg to ne čine i ostaju uz svog ''zaštitnika''.

Again, meni i tebi nenormalno. Ali ja i ti smo samo gledatelji jel da?
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:13   #51
ako se ne varam Sandra opisuje stokholmski sindrom.

I kao takav, dobar primjer. Sto je nama, promatracima sa strane , nepojmljivo i nelogicno a za sudionike - bas posve logicno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:14   #52
Meni je tesko shvatit koji bi to prihvatljivi razlozi bili za to ucinit.
Mozda je on htio dijete, mozda...ali, sklonija sam vjerovat da se trudnoca "dogodila"...da je covjek imao zelju/potrebu za sexom i u nekom, neuracunljivom trenutku ucino, sto je ucinio...mozda je i imao neke svoje, nama nerazumljive, razloge, ali mi je strasno povjerovat da netko uopce pomislja na takvo sto, a kamoli...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:15   #53
Quote:
walter kaže:
Pa ni ona se nije seksala sedam godina. To je dugo, čak i za ženu.
A kako je uostalom njemu bilo? To i nije neki bio turbo dobar seks. I on se žrtvovao za to dijete.
Ma super. Ajmo silovati bakice, ta davno se vec nisu seksale.

Walter, promasio si zvanje. Da si pravnik, zatvori bi bili polu prazni.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:19   #54
Quote:
Sandra October kaže:
nije stvar u ''zdravom razumu'' po definiciji zdravog razuma tebe i mene, već onome što čovjek / žena doveden u nenormalne okolnosti kojima je dugo izložen poima kao ''normalne''.

yep, ali onda drustvo skupi sve te norme zdravog razuma i pretvori ih u zakon. tocka.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:19   #55
Quote:
Secundo kaže:
Ma super. Ajmo silovati bakice, ta davno se vec nisu seksale.

Walter, promasio si zvanje. Da si pravnik, zatvori bi bili polu prazni.
Čovjek je bdio uz svoju ženu sedam godina.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:20   #56
Quote:
Sandra October kaže:
ljudi pričaju sa bolesnicima koji su u komi jer su uvjereni da ih čuju. možda je i on bio uvjeren da ga ona osjeća .. tko smo mi da sudimo apriori. mislim da čovjek zaslužuje da se stvar pokuša sagledat i sa druge strane.
To je relativiranje nekih nepomicljivih kriterija. Razgovarati s nekim ne narusava njegovo dostojanstvo, poseviti nekoga bez njegove privolje je jednostavno nedopustivo.

Mislim, i ja sam od onih koji se trude misliti diferencirano, uzimati u obzir i druga gledista i sve to. Ali neke stvari jesu crne, a ne tamnosive, koliko god ih razmatrali.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:26   #57
drago mi je da 90% vas na ovom topicu ima sposobnost proniknut u tudje umove te donosit osude na osnovu vlastitog, jamacno skromnog iskustva.
ova rasprava je suvisna, jer ste narrowminded fucks

razapnite me, ali ja ga razumijem...da spavam uz svoju ljubav 7 godina, a ona je u komi tko zna?
tko zna cemu bi sve pribjegao da ju vratim, koje to stanje svijesti treba biti...
ali da, molim izjednacite ga s pedofilima, silovateljima i masovnim ubojicama

on je tu zenu volio, ako to vama nije jasno ko vas jebe
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:29   #58
Quote:
Winona kaže:
ne mogu sada 100 % tvrditi da bi mrzila mog muza da mi to ucini.

Vi mozda sa sigurnoscu bi. Ja ne znam jel bi. Ne mogu to sad znati.
Ja sam tu doslijedan. Postoji i obratni slucaj: Od klinicki mrtvih muskaraca se stimulacijom moze dobiti sperma, t.j. oplodjenje se moze dogoditi kada je tip vec mrtav. Ja sam to mojoj zeni zabranio i to mi pise i u iskaznici za donaciju organa.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:33   #59
Quote:
Secundo kaže:
Ja sam tu doslijedan. Postoji i obratni slucaj: Od klinicki mrtvih muskaraca se stimulacijom moze dobiti sperma, t.j. oplodjenje se moze dogoditi kada je tip vec mrtav. Ja sam to mojoj zeni zabranio i to mi pise i u iskaznici za donaciju organa.
Ti si stvarno na sve mislio.
Šta te boli ko ti drka kad umreš, kakva je to briga?
Potpisao sam da kad umrem, žena nema pravo našminkat me, stavit mi periku i igrat se Barbike sa mnom.
Ko oće moju spermu kad umrem, nek mi pošalje PM.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:34   #60
da , a opcenito je poznato da pedofili vole djecu , a zoofili zivotinje
i kak to sad nama nije jasno ?
i naravno da svo koji nesto urade imaju za to svoje razloge koje mi smrtnici nismo u stanju shvatiti
a masovni ubojice imaju tesko djetinjstvo ... jadni

:2up:
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.