Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2003., 11:08   #81
Quote:
Secundo kaže:

Ne bi ni ja hitio stjenu, ali kamencic je ipak zasluzio. Uostalom u zakonu se vidi da postoji veliki raspon mogucih kazni, ovisno o individualnom slucaju.
gle ja ne kažem da bi trebalo komatoznim bolesnicima u bolnici dati privatnu sobu kako bi supružnicima mogli dati privatnost da obavljaju redovne bračne dužnosti.

samo da se stvari trebaju pogledati kroz cijeli spektar okolnosti i dati čovjeku elementarno pravo da se stvar pogleda i iz njegova kuta.

ne pričamo ovdje o generalizaciji. pričamo o čovjeku koji ima ime i prezime i svoju životnu priču.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:10   #82
Quote:
Drito Konj kaže:
na osnovu ovog sto pises, kategorizirao bi te kao ovcu.
mrava radilicu.
uzak ti je pogled stari, preuzak...i ne pise se predočba, pobogu

imas osnovni problem....ne razumijes LJUBAV, shodno tome ne mozes razumjeti jos puno stvari.
Kak' bi bilo da ja kategoriziram tvoja moralna mjerila kao pomalo labava? Ono, postupanje vec prema situaciji ... nema apsolutnih vrijednosti, sve je relativno ... Ali nije.

Radi predocbe se zali Jugoslavenskoj Dopunskoj Skoli. Nisu me bolje naucili

Ovo nema veze sa ljubavi. Ja si mogu zamisliti da covjek gaji posebne osjecaje prema svojoj zeni koju vec 7 godina njeguje, posebnu privrzenost, pa tako si mogu zamisliti da mu je i privlacna. Ovdje se diskutira pitanje dali je smio popustiti ili si je morao reci STOP! u onom trenutku.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:11   #83
a kad sam silovatelj...
napijem se s curom i dodemo doma, ona spava pijana, ja ju sevim ono, onak, silovateljski...glavno da se siluje, libo mene kita, kuis?
ne zajebavaj se sa mnom!
silujem!
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:12   #84
Quote:
Secundo kaže:
nema apsolutnih vrijednosti, sve je relativno ...
je, i onaj tren kad to shvatis, mozda postanes covjek
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:17   #85
Re: silovanje?

[QUOTE]surviver kaže:
Ono sto je meni "zapelo" je sam cin spolnog odnosa...


O ovome se radi.
Najbolesnije slike o tom slučaju stvorili ste - upravo vi!
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:18   #86
Quote:
walter kaže:
Secundo, jesi li se ikad napio ko majka, a žena te poševila nakon toga?
Joj, brzo mi reci kako to ide. Kad sam pijan k'o zemlja, vise mi se ne dize, a inace bi se cesce napio.
Quote:
walter kaže:
Tvoja žena, da ne bi bilo zabune? To je isto silovanje, jer se nisi mogao oduprijeti.
Ja se ne odupirem ni trijezan.
Quote:
walter kaže:
Ili recimo, da imaš fantaziju da te žena veže lisicama za krevet? I ona ti ispuni želju, ali ti se usred seksa predomisliš. A nemoćan si i ona te siluje.
Sve to treba streljat.
Ma ne, prije nego sto obucem latex kostim i krenemo u obziljni S&M, mi uvijek dogovorimo safety word. Nemas pojma o cemu govoris
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:24   #87
Quote:
Drito Konj kaže:
a kad sam silovatelj...
To je Walter rekao. Ja nikoga ne osudjujem olako, cak ni tebe
Quote:
Drito Konj kaže:
apijem se s curom i dodemo doma, ona spava pijana, ja ju sevim ono, onak, silovateljski...glavno da se siluje, libo mene kita, kuis?
ne zajebavaj se sa mnom!
silujem!
Ne zajebavaj ni ti mene, ili cu pronaci tko ti je cura pa joj reci sto si s njom radio prosli put dok je bila pijana
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:25   #88
Dobro, uglavnom, ostajem pri tezi da je tip definitivno najgluplji silovatelj koji je hodao zemljom. Mislim da bi mu se ostali silovatelji jako smijali kad bi s njima dijelio ćeliju.
Recimo, silovatelj koji otme ispred škole 16-ogodišnju djevojčicu, koja se svjesno opire tome, malo ju razbije pa ju siluje, sličan je kao čovjek koji sedam godina brine o svojoj komatoznoj ženi i napravi joj dijete kao produžetak uspomene na njihovu ljubav. Sve je to isto...

I reci mi Secundo, da su uloge zamijenjene, da si ti taj koji je u komi, a da žena brine o tome i izmuze ti nekako spermu i špahtlom ju nagura u sebe, da li bi to bilo silovanje?

Ili još bolje, da li silovanje uopće ima veze sa seksom, da li vam je to palo na pamet? Idemo definirati motive silovanja, ima li kojeg psihologa ili sociologa na forumu?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:26   #89
Quote:
Sandra October kaže:
mislim da čovjek zaslužuje da se stvar pokuša sagledat i sa druge strane.
upravo to - mene zanima kako je on objasnio taj cin tj. razlog tog cina. vjerojatno postoji neko njegovo objasnjenje..ili ga nema.
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:26   #90
Quote:
Drito Konj kaže:
je, i onaj tren kad to shvatis, mozda postanes covjek
Hvala, ne bih, zatvori su puni takvih.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:27   #91
Quote:
Drito Konj kaže:

nismo bili tamo, nismo ona, nismo on, nismo osjetili to, jednostavno ne znamo.
ne bih opravdavao ni osudivao jer jednostavno ne znam.
ali mogu pokusat razumjet...a razumjet je redovito teze nego osudit, jelda?
Ovo je lijepo rečeno, pogotovo zadnja rečenica ali....

Recimo da ima i drugi scenarij....ko može tvrditi sa stopostotnom sigurnošću, da taj čovjek nije zadnjih pet godina recimo, redovno 'vodio ljubav' sa svojom ženoim a ovaj put mu je pukao prezervativ?

Ili....pretpostavimo da je silno volio tu ženu i da je svakako želio dijete, zar ne bi bilo bolje rješenje ono koje se svakodnevno izvodi, da se uzmu njena jajašca+sperma+surogat majka = beba?

Ne sudim čovjeku, niti bacam kamenje ali i dalje to smatram bolesnim.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:31   #92
Quote:
walter kaže:
Dobro, uglavnom, ostajem pri tezi da je tip definitivno najgluplji silovatelj koji je hodao zemljom. Mislim da bi mu se ostali silovatelji jako smijali kad bi s njima dijelio ćeliju.
Recimo, silovatelj koji otme ispred škole 16-ogodišnju djevojčicu, koja se svjesno opire tome, malo ju razbije pa ju siluje, sličan je kao čovjek koji sedam godina brine o svojoj komatoznoj ženi i napravi joj dijete kao produžetak uspomene na njihovu ljubav. Sve je to isto...
Nije. Razlike postoje. Jos jednom, stvar je nacelno nedopustiva, diskusija o krivici je nesto sasvim drugo.
Quote:
walter kaže:

I reci mi Secundo, da su uloge zamijenjene, da si ti taj koji je u komi, a da žena brine o tome i izmuze ti nekako spermu i špahtlom ju nagura u sebe, da li bi to bilo silovanje?

Ili još bolje, da li silovanje uopće ima veze sa seksom, da li vam je to palo na pamet? Idemo definirati motive silovanja, ima li kojeg psihologa ili sociologa na forumu?
Ma joj, Walter, o's sad' pocet' semanticku diskusiju o biti i definiciji silovanja? Tvoj obratni primjer bi dozivio kao narusavanje mojeg dostojanstva. Bio ja u tom trenutku mrtav ili tek polu mrtav.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:33   #93
Quote:
Walter:
Pa munjara, to mi reci za neke druge postove, ne za ovaj. Sedam godina brinuti se o biljci, gledati život kako prolazi kraj tebe zbog biljke u koju si se igrom slučaja zaljubila, da li zbog mladosti, gluposti, romantike, osobnosti, bilo čega, žrtvovati sedam svojih godina, skoro desetinu života služeći biljci, zamišljati što sve propuštaš, prolaziti kroz konstantnu dvojbu ima li sve to smisla i da li si uopće zdrave glave, meni je to nezamislivo. I apsolutno se nikad ne bih htio naći u takvoj situaciji. A kamoli uzimati si za pravo da osuđujem nekoga tko je u takvoj situaciji.


Shvatila sam ja na sto ti mislis, i s time se slazem...nasmijalo me tvoje budjenje...(drugi dio opisa).
Sorry, ako si me krivo shvatio, ali dan mi je malo...(otisao u krivo)
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:33   #94
Re: Re: silovanje?

[QUOTE]maristella69 kaže:
[B][QUOTE]surviver kaže:
Ono sto je meni "zapelo" je sam cin spolnog odnosa...


O ovome se radi.
Najbolesnije slike o tom slučaju stvorili ste - upravo vi!


......tocno..........a zasto?........
......zato sto su nam nemocna zena i embrion od 4 mjeseca odveli misli u drugom smjeru............kako smo jadni!



oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:35   #95
Quote:
lela77 kaže:
Shvatila sam ja na sto ti mislis, i s time se slazem...nasmijalo me tvoje budjenje...(drugi dio opisa).
Sorry, ako si me krivo shvatio, ali dan mi je malo...(otisao u krivo)
Ma nije nikakav bed.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:36   #96
Quote:
Secundo kaže:
Ma joj, Walter, o's sad' pocet' semanticku diskusiju o biti i definiciji silovanja?
Ne semantičku, nego psihološku. Ne o definiciji silovanja, nego o definiciji silovatelja.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:41   #97
[QUOTE]walter kaže:
[

Ili još bolje, da li silovanje uopće ima veze sa seksom, da li vam je to palo na pamet?


U suštini nema. To nije seks, nego čin nasilja i ponižavanja žrtve.
U velikom broju slučajeva klasični silovatelji ne mogu uspostaviti normalni seksualni odnos u uobičajenim uvjetima.
To nije prirodno. Životinje ne siluju. A što je prirodnije od životinja?!

Kod čovjeka, razlozi za silovanje su uvijek patologija samog silovatelja.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:41   #98
bez obzira na zakone

volio ju je, bio uz nju sedam godina i usprkos toj velikoj ljubavi smatrao je da je dobro da ju iskoristi kao inkubator ili jos gore kao lutku za praznjenje...?!
ako ju on voli, i iako je ona u komi, on bi ju trebao postivati. kad nekog volis, onda ga ne rabis za osobne potrebe ma kako one mogle zvucati "plemenito".


i da, Tijino pitanje mi se cini vazno: da li je on sedam godina redvno sexao zenu ili se sjetio toga godinama kasnije. mislim da je razlika ogromna.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:44   #99
Quote:
walter kaže:
Ne semantičku, nego psihološku. Ne o definiciji silovanja, nego o definiciji silovatelja.
OK, Walter, napustamo dakle podrucje morala (jeli cin dopustiv ili ne) i ulazimo u pravne diskusije (koliko tezi krivica). Slozio bi se da tip nije silovatelj u smislu onog tvojeg primjera sa 16-godisnjakinjom koja se silovito opire. To ne. To je nesto posve drukcije. U tom kontekstu dajem i za pravo onima koji kazu da mi nismo bili tamo, ne prodiremo u um tog covjeka. To je zadatak suda, ne moj.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 11:46   #100
Bravo luca! Idemo dalje. Važno je i da li je u međuvremenu varao ženu-biljku sa ostalim ženama, i da li je, zašto to ne bi bilo moguće, zvao i prijatelje da mu poševe ženu, i na neki način bio njen svodnik. Da li je radio tulume u toj kući i puštao glasnu glazbu, da li je gasio čikove na svojoj ženi, da li ju je tukao itd. Sve je to važno!
A najvažnije od svega je zašto uopće vlast dopušta da se on brine o ženi umjesto bolnice. Šta je on, nekakav doktor ili nešto?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.