Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 19:33   #41
opet, mup
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:06   #42
skuzio za prebivaliste..nes sam krivo vidio...
sad i osobnu treba mijenjat jelde?
i di vadim onu poreznu prijavu za posao dole u onoj poreznoj zgradetini u aveniji dubrovnik?
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:49   #43
Prijava prebivalista

Decko mi je dosao raditi u Zagreb,a zivi u stanu svog djeda i bake..znaci vlasnik stana ima isto prezime kao i on pa je za sve kartice koje je izvadio (american itd) stavio adresu u Zagrebu,i tu nikada nije bilo problema.No,on se ovdje nije prijavio,ni privremeno prebivaliste ni nista.Jedan od razloga je taj sto je za to potrebno da vlasnik stana (njegov djed) dodje sa njim u policiju,a djed je pokojni,kao i baka.Stan je vec 2 godine na ostavinskoj raspravi..

Da li je uopce potrebno da se ovdje prijavi i ako da,kako kada je vlasnik umro a novi jos nije odredjen?
magalenha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:24   #44
Quote:
magalenha kaže: Pogledaj post
Decko mi je dosao raditi u Zagreb,a zivi u stanu svog djeda i bake..znaci vlasnik stana ima isto prezime kao i on pa je za sve kartice koje je izvadio (american itd) stavio adresu u Zagrebu,i tu nikada nije bilo problema.No,on se ovdje nije prijavio,ni privremeno prebivaliste ni nista.Jedan od razloga je taj sto je za to potrebno da vlasnik stana (njegov djed) dodje sa njim u policiju,a djed je pokojni,kao i baka.Stan je vec 2 godine na ostavinskoj raspravi..

Da li je uopce potrebno da se ovdje prijavi i ako da,kako kada je vlasnik umro a novi jos nije odredjen?
za prijavu prebivališta u PU potrebna je znači suglasnost vlasnika, ako ostavinska nije gotova morat će sačekati njen dovršetak
po zakonu bi trebao, to je gradjanska duznost, ali ako mu to nije potrebno za posao ili nesto, nema potrebe
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:43   #45
Quote:
dinis kaže: Pogledaj post
za prijavu prebivališta u PU potrebna je znači suglasnost vlasnika, ako ostavinska nije gotova morat će sačekati njen dovršetak
po zakonu bi trebao, to je gradjanska duznost, ali ako mu to nije potrebno za posao ili nesto, nema potrebe

nije mu potrebno za posao..samo ne zelim da ako ga policija zaustavi na cesti ili bude nesto di ce ga pitat dal je prijavljen ,a on kaze ne-da ne bude nekih posljedica il nesto takvo..
magalenha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:08   #46
morao bi prijaviti barem boraviste, ali za to mu isto treba vlasnik stana.....
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 08:27   #47
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
morao bi prijaviti barem boraviste, ali za to mu isto treba vlasnik stana.....
A koji je postupak za prijavu prebivališta u vikendici?
karlomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 08:39   #48
Quote:
karlomak kaže: Pogledaj post
A koji je postupak za prijavu prebivališta u vikendici?
isti kao i za prijavu prebivalista bilo gdje drugdje?

na mup s vlasnickim ili kupoprodajnim ugovorom + vlasnikom ili njegovom ovjerenom izjavom + kopijom osobne vlasnika + ostalim potrebnim obrasicma i dokumentima koje mup trazi

pise sve na mupovim stranicama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:24   #49
Trebam pomoć!
Za prijavu boravišta do sad je bilo dosta donjeti vlasnički list i fotokopiju osobne stanodavca, ali sad po novom kao treba sastaviti ugovor i ovjeriti kod javnog bilježnika.
Pošto je vlasnik stana otac, a korisnik kćer studentica (koja hoće produljiti boravište), da li je moguće izbjeći pravljenje tog ugovora (jer je to trenutno problem izvesti s obzirom na to da otac živi u inozemstvu i ne može doći).
Mislim, stvarno mi nema smisla da s vlastitim ocem treba sastaviti ugovor (žena u mup-u rekla da treba pošto je kći punoljetna).
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:39   #50
Joel, jesi siguran da si dobro shvatio?

Dovoljno je donjeti vlasnicki list/kupoprodajni ugovor i fotokopiju osobne, ali to mora donjeti vlasnik osobno.

Ukoliko vlasnik stana ne moze doci osobno, onda je potrebno priloziti ili ugovor o najmu ili pisanu i ovjerenu izjavu da ta osoba moze prijaviti boraviste.

To je tako vec odavno, nije se tu nista mjenjalo. Procitaj ovdje detalje o svemu: http://www.mup.hr/main.aspx?id=43#5
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:45   #51
Prethodnih godina smo se bez problema prijavljivale i sestra i ja, donjele smo vlasnički i fotokopiju tatine osobne, a ove god su rekli da više ne može tako, da moramo donjet i tu izjavu.
Znači nije se promjenilo, nego su oni tek sad počeli igrat po pravilima. Hm..
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:20   #52
Potvrda o prebivalištu

Ovako,

imam prijavljeno prebivalište u Sl. Brodu, a boravište u ZG. Treba mi potvrda o prebivalištu za poreznu prijavu pa me zanima da li ju mogu podići u zagrebačkoj PU bez obzira što nisam iz ZG?? To se radi u Petrinjskoj jel tako?

unaprijed zahvaljujem
tallcroat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:51   #53
potvrdu o prebivalistu mozes dignuti samo tamo gdje si prijavljen....

za sto ti tocno treba potvrda za poreznu prijavu? obicno je dovoljna samo kopija osobne iz koje se vidi prebivaliste...
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 14:13   #54
Dokumentacija za boravište?

Naime zanima me koja dokumentacija meni kao Hrvatu, studentu u RH, s prebivalištem u Bosni i Hercegovini je potrebna za prijavu boravišta u Zagrebu. Pitam jer na službenoj web stranici mupa nije posebno naglašena dokumentacija za državljane koji nemaju prebivalište u RH.
marko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:16   #55
Evo samo nova informacija....

Za prijavu boravista/prebivalista mup (u rijeci) vise ne priznaje vlasnicki list koji je stariji od godinu dana. Sve bi bilo ok da su to napisali i ta svojim stranicama, ovako me samo secu bezveze Pitam tetu na salteru "ok, a sto da sam donjela kupoprodajni?" (to takodjer pise na stranicama kao jedan od valjanih dokumenata), kaze "ne moze... mora vlasnicki ne stariji od godinu dana, to nam je novo... sta niste citali oglasnu plocu?". Naravno da nisam, citala sam sluzbene web stranice
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:11   #56
otprilike sam dobila sve inf. tu na forumu i skužila o čemu se radi..al da si utvrdim molim vas da mi odgovorite: Ako mjenjam prebivalište, moram obavzeno i osobnu promijenit ?? U suprotnom, to je kažnjivo djelO??
nola=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:13   #57
ma blago nam se,a te tete na salteru....nemojte bas sve bolivit,vec su me preveslale.najbolje je procitat u zakonu,mani se tih stranica mupa.ako ona na salteru tvrdi nes drugo slobodno pokazi sto pise u zakonu,ona kao sluzbena osoba bi trebala znat neke stvari.ako se nes koprca zovi nadredjenog pa nece te pendrekom!ustvari znaju oni dobro sve al kad vide da si neupucen upute te zaobilazno tj. jos nekom usput napune kasu!
__________________
šta da
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:19   #58
ma, otici cu dignut vlasnicki list i bok... ne da mi se natezat. Al poslala sam mail u mup da bi bilo lijepo da nove informacije stave na web

danas je teta na salteru vratila cijeli red ljudi ispred mene nazad, nitko nije imao friski vlasnicki

@nola: da, ako se mjenja prebivaliste, potrebno je obavezno promjeniti osobnu; putovnica moze ostati stara dok ne istekne; u vozackoj i prometnoj je moguce dopisati novu adresu, ali ako se mjenja podrucje registracije (npr iz Zagreba u Rijeku), onda treba mjenjati prometnu i tablice na autu isto
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:27   #59
hvala ti Lei
nola=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:24   #60
Ajd mi please odgovorite da li sam dobro skužila...

Znači ako ja želim prijaviti boravište u stanu čiji je vlasnik moj roditelj, koji nema prebivalište u tom stanu, mogu prijaviti i bez toga da on osobno dođe sa mnom na policiju?

Ali moram donjeti sljedeće: kopiju njegove osobne, vlasnički list (koji nije stariji od godinu dana?) i ovjerenu izvaju kod javnog bilježnika u kojoj on meni dopušta da prijavim boravište u njegovom stanu?
Jel tak?

Hvala puuuno na odgovoru!
Helenchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.