Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 22:38   #81
Quote:
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...to znači da je meni jupiter na 9. stupnju, analogno znaku strijelca,
Ovo o koreliranju 9-og stupnja sa znakom Strijelca ne bih komentirao, jer mi je to strano. Mozda to moze netko tko to tako shvaca ili cak primjenjuje.

Quote:
npr. merkur na 2,14 stupnju, onda je on 3 stupnju...neznam...onda s broje kao i godine, jedan više...
Da,dobra poredba. Moze se usporediti s brojenjem godina.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 22:44   #82
Znači moje Sunce na 9,48 blizanaca je na stupnju jarca a ne strijelca kako sam se tješila do sada? još je na tom stupnju i Aldebaran... šta god da to znači.
Ne mogu od tog jarca/saturna pobjeć nikako izgleda
Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 10:04   #83
Quote:
Heart kaže: Pogledaj post
Znači moje Sunce na 9,48 blizanaca je na stupnju jarca a ne strijelca kako sam se tješila do sada? još je na tom stupnju i Aldebaran... šta god da to znači.
Ne mogu od tog jarca/saturna pobjeć nikako izgleda
...ti kao i ja stalno bježim od saturna, on me stalno prati, jer mi je on što je najgore i konačni dispozitor...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:52   #84
Isto sam procitala da je 22° svih znakova los, bilo natalno ili prediktivno... Da su 16., 17., 18., 19., 22. i 25. stupanj Bika, stupnjevi nasilja... Moja Venera je takoder na 25° Bika! Sto kada je Mjesec, koji je egzaltiran u Biku, na nekom od tih stupnjeva, je li osoba ta koja je nasilna, agresivna, lako plane ili bi se njoj moglo dogoditi nasilje!? Ili su to burne emocije... Za tu osobu konkretno, sigurno ga se ne moze opisati kao nasilnika, agresivca, ali kada ga stjerate u kut, cinite nesto u namjeri da ga izludite, povrijedite, moze biti svasta! Ali cesto se i u takvim situacijama zna kontrolirati! Mora biti nesto iznimno da bi postao nasilan! Hmm.. Ima netko slicnih iskustava?
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 19:22   #85
Quote:
Blue_Orchid kaže: Pogledaj post
Isto sam procitala da je 22° svih znakova los, bilo natalno ili prediktivno... Da su 16., 17., 18., 19., 22. i 25. stupanj Bika, stupnjevi nasilja... Moja Venera je takoder na 25° Bika! Sto kada je Mjesec, koji je egzaltiran u Biku, na nekom od tih stupnjeva, je li osoba ta koja je nasilna, agresivna, lako plane ili bi se njoj moglo dogoditi nasilje!? Ili su to burne emocije... Za tu osobu konkretno, sigurno ga se ne moze opisati kao nasilnika, agresivca, ali kada ga stjerate u kut, cinite nesto u namjeri da ga izludite, povrijedite, moze biti svasta! Ali cesto se i u takvim situacijama zna kontrolirati! Mora biti nesto iznimno da bi postao nasilan! Hmm.. Ima netko slicnih iskustava?
Reci, molim te, gdje si to procitala ! ? Ovo je jako neozbiljno i ponizavajuce za astrologiju.

Ovo o 22*, zvuci kao kad bi netko rekao da su svi putevi svijeta na svom 22 km losi, bilo po projektu samom, bilo po izvedbi.

Mjesec u biku i nasilje !? Nebo i zemlja !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:48   #86
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Reci, molim te, gdje si to procitala ! ? Ovo je jako neozbiljno i ponizavajuce za astrologiju.

Ovo o 22*, zvuci kao kad bi netko rekao da su svi putevi svijeta na svom 22 km losi, bilo po projektu samom, bilo po izvedbi.

Mjesec u biku i nasilje !? Nebo i zemlja !


I cinilo mi se glupo, bez obzira sto ne izgleda tako! Ali ja sam pocetnik, ne mogu to znati! Necu naravno reklamirati stranicu na kojoj sam to pronasla! :/

Isprva je bilo pitanje u vezi konj. Mjeseca na 22°19'27" Bika i Tocke Duha na 26°18'48" Bika (Algol) u 4. kuci?
Ne znam sada je li prava tema za to!

Btw. na mnogo mjesta se mogu naci komentari o odredenim stupnjevima i nisam smatrala da cu ispasti banalna s takvim pitanjem! Naravno da imas pravo razuvjeriti me, ali ipak budi malo blazi, kako rekoh tek pocinjem... I kad sam napisala to prvi put, htjela sam obrisati, ali bilo kasno... Shvatila sam sto zelis reci!
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 21:03   #87
Quote:
Quote:
Blue_Orchid kaže: Pogledaj post
I cinilo mi se glupo, bez obzira sto ne izgleda tako! Ali ja sam pocetnik, ne mogu to znati! Necu naravno reklamirati stranicu na kojoj sam to pronasla! :/
Bas i ne bi bila neka reklama, ali na tebi je da odlucis.

Quote:
Isprva je bilo pitanje u vezi konj. Mjeseca na 22°19'27" Bika i Tocke Duha na 26°18'48" Bika (Algol) u 4. kuci?
Ne znam sada je li prava tema za to!
Polozaj Mjeseca koji navodis je 23*, ne 22* Bika. Tocka bi ti bila na 27*.

Quote:
Btw. na mnogo mjesta se mogu naci komentari o odredenim stupnjevima i nisam smatrala da cu ispasti banalna s takvim pitanjem! Naravno da imas pravo razuvjeriti me, ali ipak budi malo blazi, kako rekoh tek pocinjem... I kad sam napisala to prvi put, htjela sam obrisati, ali bilo kasno... Shvatila sam sto zelis reci!
Govorila si o necemu sto si procitala pa niti se moj komentar odnosio na tebe niti si mogla ispasti banalna. Pozeljno je jedino, u ovakvim slucajevima, navesti izvor.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 21:24   #88
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Govorila si o necemu sto si procitala pa niti se moj komentar odnosio na tebe niti si mogla ispasti banalna. Pozeljno je jedino, u ovakvim slucajevima, navesti izvor.


Shvatila. Izvor necu navoditi. Puno ti hvala!
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:11   #89
Tj. izvor je ocito glupost, nesto s "angelfire", mozda stavim link ako nadem, naletjela dok sam tako guglala o stupnjevima...

Ako tako racunas stupnjeve, onda od 0-1° nije nulti, kako sam mislila, nego prvi stupanj? Tj. nisam o tomu ni razmisljala. Eh, pameti.

Pitanje:
3./9. kuca mi pocinju na 29°7'45" Blizanaca/Strijelca;
moze nesto o tome stupnju, inace tim znakovima pocinju i 2./8. kuca, 7°54'28"?
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:10   #90
Zanima me da li se ti stupnjevi mogu odnositi i na kuće, a ne samo na planete?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:32   #91
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Nema razloga da strahujes, jer upliv i snaga nekretnica zavisi od mnogo cimbenika o kojima neki od onih koji pisu o tome ni ne sanjaju. Mirno spavaj!

OK, hvala puno



znači ne zamaram se ako mi je fiksna zvijezda na asc...ic...itd...pa naravno različiti sustavi kuća ''padaju'' na različite zvijezde..
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:18   #92
[QUOTE]
Quote:
Quote:
Blue_Orchid kaže: Pogledaj post
Pitanje:
3./9. kuca mi pocinju na 29°7'45" Blizanaca/Strijelca;
moze nesto o tome stupnju, inace tim znakovima pocinju i 2./8. kuca, 7°54'28"?
Stupnjevi, na kojima pocinju i zavrsavaju kuce, uzimaju se u obzir tek kad smo apsolutno sigurni u projekciju karte ! To ovisi o tocnosti sata rodjenja, koordinata mjesta rodjenja, a napose o sustavu projekcije koji koristimo kao i drugim cimbenicima koji za konvencionalnu astrologiju nisu bitni pa ih necu ni spominjati.
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:30   #93
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
OK, hvala puno



znači ne zamaram se ako mi je fiksna zvijezda na asc...ic...itd...pa naravno različiti sustavi kuća ''padaju'' na različite zvijezde..
Upravo tako !

Kad se u izucavanju astrologije otisnemo dovoljno daleko, drugi nas pokazatelji vode ka kardinalnim i drugim tockama karte.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:49   #94
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post

Stupnjevi, na kojima pocinju i zavrsavaju kuce, uzimaju se u obzir tek kad smo apsolutno sigurni u projekciju karte ! To ovisi o tocnosti sata rodjenja, koordinata mjesta rodjenja, a napose o sustavu projekcije koji koristimo kao i drugim cimbenicima koji za konvencionalnu astrologiju nisu bitni pa ih necu ni spominjati.
Uhh..nisam sigurna da razumijem! Znaci da bih morala dovoljno dugo proucavati svoju kartu da bih te stupnjeve mogla uzeti u obzir ili? Meni se cine bitni. Ne znam zasto.
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:31   #95
Sto reci o 26° Strijelca kao Centru Galaksije? Nasla sam o tome na vise mjesta.. Npr.
http://www.google.hr/gwt/x?oe=UTF-8&...rl/galact.html
Zna li netko nesto vise o tome?
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 23:54   #96
Zanima me stupanj na kome se nalazi Saturn 7°30'14'' - djevica
http://tinypic.com/r/2czzn8z/7
pokušavam da ga bolje upoznam , pretpostavljam da mi i stupanj na kome se nalazi može reći dosta toga..
Hvala

P.S. tranziti od 02.05. nemaju neku posebnu važnost, ta karta mi je bila pri ruci
Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:35   #97
Quote:
Heart kaže: Pogledaj post
Zanima me stupanj na kome se nalazi Saturn 7°30'14'' - djevica
http://tinypic.com/r/2czzn8z/7
pokušavam da ga bolje upoznam , pretpostavljam da mi i stupanj na kome se nalazi može reći dosta toga..
Hvala

P.S. tranziti od 02.05. nemaju neku posebnu važnost, ta karta mi je bila pri ruci
Tvoj Saturn pretendira na visoke polozaje u politici i tajnim drzavnim sluzbama gdje postoji uvid u spise koji odlucuju o zivotu mnogih ljudi. Uvidi u vojne tajne, snimke dogadjaja, svjedocanstva koja nisu i ne izlaze u javnost, pranje novca... Okolnosti inzistiraju na podvojenosti zivota i on je u neku ruku doveden do savrsenstva...

:
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:07   #98
Moja Venera u blizini Algola, tj. moze li se tako gledati.. Bik, 25°32'31" u prvoj kuci, ujedno i vladar Ascendanta? Zanima me taj stupanj..
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 05:55   #99
Quote:
Blue_Orchid kaže: Pogledaj post
Moja Venera u blizini Algola, tj. moze li se tako gledati.. Bik, 25°32'31" u prvoj kuci, ujedno i vladar Ascendanta? Zanima me taj stupanj..
Ne vjerujem da ces o ulasku Venere u konjukciju s Algolom ista ugodno naci u raznoraznoj literaturi ili na intnetu, ali ne uznemiruj se zbog toga. Ponekad je zapravo tesko i povjerovati da se to u vecini slucajeva tako povrsno i neodgovorno tumaci.

Tvoja Venera, usprkos tome sto je gotovo u punom sjedinjenju s Algolom, u zanosu je i ne osjeca nikakve uplive s njegove strane. U principu je odnos takav, da se on nje boji i povlaci se u sjenu. Snaga Venere, ovdje je u njenom dostojanstvu, a to znaci da se ne bi smjela spustati na ravan sirovih strasti i bluda ili drugih vulgarnih ispoljavanja svojih osjecaja.

Prva ljubav ce odigrati kljucnu ulogu u zivotu!

Sve u svemu, moras se cuvati narcisoidnosti u brojnim nijansama njenog spektra, kao i pretjerivanja u svojim zavodnickim igrama. jer ljubomornih ti i zavidnih osoba u okruzenju ne nedostaje... Odrzis li to nacelo, Venera ce ti mnogo dobroga u zivotu donjeti...

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:17   #100
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ces o ulasku Venere u konjukciju s Algolom ista ugodno naci u raznoraznoj literaturi ili na intnetu, ali ne uznemiruj se zbog toga. Ponekad je zapravo tesko i povjerovati da se to u vecini slucajeva tako povrsno i neodgovorno tumaci.

Tvoja Venera, usprkos tome sto je gotovo u punom sjedinjenju s Algolom, u zanosu je i ne osjeca nikakve uplive s njegove strane. U principu je odnos takav, da se on nje boji i povlaci se u sjenu. Snaga Venere, ovdje je u njenom dostojanstvu, a to znaci da se ne bi smjela spustati na ravan sirovih strasti i bluda ili drugih vulgarnih ispoljavanja svojih osjecaja.

Prva ljubav ce odigrati kljucnu ulogu u zivotu!

Sve u svemu, moras se cuvati narcisoidnosti u brojnim nijansama njenog spektra, kao i pretjerivanja u svojim zavodnickim igrama. jer ljubomornih ti i zavidnih osoba u okruzenju ne nedostaje... Odrzis li to nacelo, Venera ce ti mnogo dobroga u zivotu donjeti...


@ Deus, ne znam tko bi bolje opisao ovu moju Veneru! Sa svim se slazem i bas takvom ju osjecam! Da, i meni su ti opisi Venera konj. Algol koma, bas kako velis povrsno, imas osjecaj da ne bi smio iz kuce izaci vise kad procitas tako nesto! U to sam brzo posumnjala jer jako pozitivnom vidim svoju Veneru i jako mocnom u svom natalu... Za nju je je jedan Algol sitnica. Dobro si opisao odnos njih dvoje i cega se trebam cuvati, svjesna sam toga u potpunosti!

Ovo za prvu ljubav ne znam, da je bila vazna, bila je, barem meni, ali nerealizirana i djecja. Davno. Ono sto sada imam je nesto sasvim drugo - prava ljubav, ostvarena! Tako da nisam sigurna za taj boldani dio!?

Ovo zadnje isto od rijeci do rijeci... Nemam sto dodati. Hvala ti!

Kad vidim ovakvo objasnjenje, najrade bih tu jos neke planete ukljucila!
Blue_Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.