Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2003., 21:02   #1
Unhappy suosjecajte samnom

Na redovnom lijechnichkom pregledu Njemu otkrivena cista na bubregu.
Na dodatnom pregledu HITNO upucen na ct i na markere.

Sutra ide na preglede.

Uzhasnuta sam.



Ljudi, grozno mi je !!!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:24   #2
Stvarno suosjecam s tobom magic
Ali nemoj panicariti jer cista sama po sebi nije nista strasno i vrlo je cesta na jajnicima kod zena i bubrezima kod oba spola.
Moja stara je ima vec godinama (na bubrezima) i normalno zivi, a lijecnik je savjetovao da nista ne dira jer nema potrebe.

Iskreno zelim da nakon pretraga i kod njega bude nesto tako bezazleno i drzim fige.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:28   #3
bash ti hvala
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:33   #4
Uzas

Al ajde dok je na bubrezima, moze stvarno bit i na gadnijim mjestima (na jajnicima nemre ak je musko ) tak da pretpostavljam da bu sve oke iako mu je opcenito sad opasnost okretanja zivota naglavacke vrlo velka
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:38   #5
drz se
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 21:49   #6
stvarno cista ne mora bas nista znaciti... mnogi ljudi imaju ciste i no frks... drzi se
__________________
svaka ljubav ovoga svijeta kroz dobro i loše prošla je
naša ljubav samo je prošla ... Čovjek koji nije pripadao nigdje
Mrežni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 22:08   #7
Žao mi je Magic, mogu zamisliti strah kroz koji obadvoje prolazite, ali meni cista ne zvuči strašno. To mi je nekako kao čir, skoro kao nešto što svaki normalan čovjek ima

Drži se i ohrabri malo Njega.
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 22:37   #8
Quote:
Mrežni kaže:
stvarno cista ne mora bas nista znaciti... mnogi ljudi imaju ciste i no frks... drzi se
Pravo ti Mrezni veli!Cista nije tumor!

Samo smireno!

Pusu ti saljem
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 23:05   #9
Re: suosjecajte samnom

Quote:
magic kaže:
Na redovnom lijechnichkom pregledu Njemu otkrivena cista na bubregu.
Na dodatnom pregledu HITNO upucen na ct i na markere.

Sutra ide na preglede.

Uzhasnuta sam.



Ljudi, grozno mi je !!!
Magic, sve bu OK, vidjet ćeš .

Samo šalji toplu i nježnu emociju njegovom bubrežiću prije spavanja. Iskreno vjeruj u to, bez trunke sumnje. I sve bu OK.

Ne zvali se mi magici .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 23:29   #10
ej magici, uh sta te/vas snadje
drzi se nadam se da bude sve ok sa dragim

dala sam si truda pa krstarila po forumu
evo sta sam nasla:

Cista na bubregu

• Ultrazvučnim pregledom trbuha utvrđeno je da imam cistu na levom bubregu veličine jedan santimetar. Lekar mi je rakao da to nije opasno, ali sam zabrinut. Da li treba da se operišem?


•Pojedinačne ciste na bubregu, tzv. obične ciste, jesu najčešće cistične abnormalnosti bubrega i registruju se kod oko 50 odsto pacijenata životne dobi preko 40 godina. Najnovija istraživanja pokazuju da one nastaju proširenjem bubrežnih kanalića.

Po izgledu i sastavu, sadržaj ciste liči na mokraću. Inicijalni pregled ultrazvukom je jako važan u razlikovanju obične ciste od tumora koji ponekad može imati izgled sličan cisti. Kod sumnje na cistoliki tumor potrebno je uraditi dodatna ispitivanja kao što su kompjuterizovana tomografija, snimanje krvnih sudova bubrega i eventualno punkcija ciste sa mikroskopskim i laboratorijskim pregledima dobijenog sadržaja. Ipak, za razlikovanje ovih promena najčešće je dovoljan samo pregled ultrazvukom. Obične ciste izuzetno retko dovode do tegoba i uglavnom se otkrivaju slučajno prilikom ultrasonografskog pregleda bubrega. U komlikacije koje se javljaju retko, uglavnom kod većih cista, spadaju opstrukcija mokraćnih kanala sa posledičnim zadržavanjem mokraće u bubrežnoj karlici i čašicama, povišen krvni pritisak i infekcija sadržaja ciste. Jako retko ciste mogu poprimiti i zloćudni karakter. U takvim situacijama potrebno je napred navedeno dodatno ispitivanje.

Kod većine bolesnika obične ciste ne prave nikakve tegobe i ne zahtevaju lečenje. U slučaju pojave komplikacija, koje su prema našem iskustvu izuzetno retke, sprovode se različite vrste lečenja. Najčešće se cista iglenim putem, peko kože, isprazni i sklerozira, a ređe se izvode hirurški zahvati.

Ukoliko Vam je lekar rekao da je reč o običnoj cisti, s obzirom na njenu veličinu, za sada nije potrebno nikakvo lečenje i briga, već samo povremeni kontrolni pregledi ultrazvukom.

Pukovnik docent dr
Rajko Hrvačević
nefrolog
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 00:28   #11
E jebiga.....

Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 00:35   #12
Suosjecam.... s Njim!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 00:45   #13
Drži se,bit će sve ok.
noćni recepcioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 05:55   #14
e pun mi je kufer... ja jesam medicinske struke, i trebala bi postat po zdravlju, sta nikad ne radim jer mi je dosta medicine svaki dan... ali onda me zayebes na US-u da moram otvorit, procitat i osjecala bi se k'o pizda da ne odgovorim...

ovako...
nek on prosheta kod vishe doktora da ga ultrazvukom pogledaju...

naime zashto...

opce poznata stvar je da su nasi dragi ljecnici slabo educirani po pitanju koristenja ultrazvuka... ovo je provjerena cinjenica...
kupuju ultrazvuke jer nose lovu, a onda i zavrshe dvodnevne tecajeve edukacije...

vecina vidi ciste tamo di ih nema... i to je prica koju slusham nemas pojma koliko puta tjedno...

a ako se fakat radi o cisti... najceshce nije nista strashno...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 06:15   #15
Suosjecam i toplo se nadam da ce sve biti u redu,Magic.Samo imaj vjere.
A drugo,da te utjesim,jedna meni vrlo bliska osoba je DVA PUTA imala diagnosticiranu cistu na jajnicima....
i OBA PUTA se cista,Hvala Bogu,povukla,potpuno nestala!Takvi slucajevi su cesti,ne brini se Magic,sve ce biti ok!!!!!!

keep your heart filled with joy,happiness,and love!
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 06:19   #16
magic, najbolje zelje.

Drzim fige.

Cuvaj se i sretno.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 08:15   #17
Hvala vam svima na lijepim rijechima i na trudu

Ni on ni ja ne panicharimo, samo me je sinoc uhvatio bad jer mu je nalaz potvrdjen a svi su se slozhili da bi za svaki sluchaj trebalo napraviti dodatne pretrage...a meni to za svaki sluchaj zvuchi tako...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 09:56   #18
Quote:
a meni to za svaki sluchaj zvuchi tako...
"ma sto je sigurno, sigurno", rece casna i navuce kurton na svijecu

(mag, znam da znas da znam da znas )


naravno da je bolje da ode na sve te pretrage i drzi to pod kontrolom, te cuje druga misljenja. sto klara rece- vise glava vise zna
glavu gore

Zadnje uređivanje Septembar : 23.01.2003. at 13:29.
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:50   #19
i'm sorry. bit će dobro!
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:37   #20
Quote:
magic kaže:
Hvala vam svima na lijepim rijechima i na trudu

Ni on ni ja ne panicharimo, samo me je sinoc uhvatio bad jer mu je nalaz potvrdjen a svi su se slozhili da bi za svaki sluchaj trebalo napraviti dodatne pretrage...a meni to za svaki sluchaj zvuchi tako...

Ne odvajaj se u mislim od njega ni jednoga trena.Sada, ako treba i brdo, preskochi,ne daj da vidi da te trese tjeskoba,nabaci osmijeh koji ulijeva, a ne oduzima energiju.

Sve to znash.On se dovoljno boji sam, pricham iz iskustva, ti budi "hrabra" za cijeli svijet.
Nije teorija, može se.O, itekako.

Mozesh, i morash.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.