Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2003., 17:23   #41
Ono draga upotrijebila sam jer ti se u jednom drugom topicu nisam zahvalila
za jednu lijepu recenicu koju si mi uputila te sam to pokusala uciniti na ovaj nacin.

Ponekad ga svercaju pod izgovorom straha ne zato sto su kukavice,nego jer ne zele
povrijediti drugu osobu.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:26   #42
"Jer im je naprosto teško priznati sebi da nemaju hrabrosti za nešto."

Pa... ako za nesto nemas hrabrosti, tada te toga strah... ili sam ja lud?

Mislim da je oboje
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:27   #43
Quote:
Aenea kaže:
Ono draga upotrijebila sam jer ti se u jednom drugom topicu nisam zahvalila za jednu lijepu recenicu koju si mi uputila te sam to pokusala uciniti na ovaj nacin.
Ponekad ga svercaju pod izgovorom straha ne zato sto su kukavice,nego jer ne zele
povrijediti drugu osobu.
I drugi put radije povrijedi, ako tako možemo nazvati izricanje istine, a vjerojatno možemo, na neki način.

Mislim da takvi "izgovori", u osnovi, nisu dobri.Samo su lagano odumiranje.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:32   #44
Reebok,zeljela sam onim reci da netko moze reci da ne zeli nesto uciniti "jer ga je strah"
a da ustvari ne zeli to uciniti.

Natanijel,mozes li,molim te objasniti svoju prvu recenicu.
Mislim da je nisam razumjela.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:35   #45
Ma moj komentar je bio upucen Nat...

A ono "I drugi put" ti je bio odgovor na tvoje hvala... A ostatak recenice onda valjda kuzis...

Vis kak sam ja dobar, a?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:35   #46
Quote:
nataniel kaže:
I drugi put radije povrijedi, ako tako možemo nazvati izricanje istine, a vjerojatno možemo, na neki način.
Hvala i drugi put - to je kakti fraza,u svakodnevnoj komunikaciji... drugi dio - pustiti "izgovore straha", iliti reci nekomu istinu, makar ga i povrijedili.

to je to.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:41   #47
Hvala na ljubaznosti,Reebok.
Mislila sam da je bilo upuceno zbog toga sto sam prethodno napisala
da kukavicluk najcesce moze biti samo izgovor.

Tocno da je najbolje pustiti izgovore.
Ali oni se nazalost cesto koriste u svakodnevnom zivotu,
samo pod razlicitim imenima.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:47   #48
I drugi put

Ma, to se ja samo upucavam Nat , inace sam nepristojni balavac

Ali, znate.... ima puno ljudi na ovom svijetu... a jako jako velik broj njih ne dopusta uvijek ljudima da im kazu istinu...
A takvi su onda zasluzili neistinu, tj. nisu zasluzili da se mi trudimo biti iskreni prema njima, jer znamo da ce nam se to prelomit na vlastitim ledjima...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 17:58   #49
Quote:
Aenea kaže:
Mislila sam da je bilo upuceno zbog toga sto sam prethodno napisala
da kukavicluk najcesce moze biti samo izgovor.
Pa, da ti pravo kazem.... meni se cini da je potreba za izgovorima takodjer kukavicluk... mozda ne taj isti koji se "glumi", ali ipak kukavicluk...

Ako netko kaze da je kukavica... jeli on to samo glumi da nebi morao poduzeti neke korake (a time pak ispada kukavica) ili je sposoban to sebi i drugima priznati (sto je opet vrsta hrabrosti)?

Hebote paradoksa Ispada da smo ili kukavicji junaci, ili junacke kukavice...

Nikako na zelenu granu
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:00   #50
Quote:
Reebok kaže:
"...jako velik broj njih ne dopusta uvijek ljudima da im kazu istinu...
A takvi su onda zasluzili neistinu, tj. nisu zasluzili da se mi trudimo biti iskreni prema njima, jer znamo da ce nam se to prelomit na vlastitim ledjima..."
Ne dopustaju jer se istina ne ukapa u njihova pomno izgradena nacela.
Ili bi time morali priznati sami sebi da su ucinili bezbroj pogreska.
Mozda zasluzuju istinu ali ne zasluzuju da se trudimo ok njih.
Mada je tocno da cim se pokusa dokazati,izreci istina,i to je vec trud.
Koji moze biti obicno bacanje bisera pred svinje.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:00   #51
Quote:
Reebok kaže:
Hebote paradoksa Ispada da smo ili kukavicji junaci, ili junacke kukavice...
Živio oksimoron....kao recimo:iskrena laž,
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:02   #52
Quote:
Aenea kaže:
Koji moze biti obicno bacanje bisera pred svinje.


Tuzna - istina
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:05   #53


Hebote Nat, ovo je telepatija... Moja "tuzna istina" se taman uklapa u oksimorone...

A inace, otkud dolazi rijec oksimoron? Meni se cini da je to mjesavina rijeci oks (vol) i moron (glupan)

Sto bi u prijevodu bilo - glup'ko'vol rijeci Jelte, rijeci koje nebi trebale imati smisla skupa
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:31   #54
Quote:
Reebok kaže:
Pa, da ti pravo kazem.... meni se cini da je potreba za izgovorima takodjer kukavicluk... mozda ne taj isti koji se "glumi", ali ipak kukavicluk...

Ako netko kaze da je kukavica... jeli on to samo glumi da nebi morao poduzeti neke korake (a time pak ispada kukavica) ili je sposoban to sebi i drugima priznati (sto je opet vrsta hrabrosti)?

Hebote paradoksa Ispada da smo ili kukavicji junaci, ili junacke kukavice...

Nikako na zelenu granu
U pravu si.Ispada paradoks.

Netko se moze posluziti tim izgovorom jer ne zeli povrijediti drugu osobu
upravo zato sto zna da ce time postici jedino to a istinu ionako nece shvatiti.
Mada se slazem da ne treba razmisljati o tome hoce li je ili ne shvatiti.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:39   #55
Quote:
Aenea kaže:
Mada se slazem da ne treba razmisljati o tome hoce li je ili ne shvatiti.
Ovisi zasto govorimo tu istinu... da bi smirili svoju savjest, ili da bi otkrili drugome tu istinu...

Zelimo li dobro nekome, tada zelimo da shvati istinu... ali, opet je tu ono - sta ako znamo da tu istinu neche shvatit, a u procesu cemo ih povrijedit...

Tada mozda istinu govorimo samo da bi svoju savjest smirili... A opet, ako ih ne zelimo povrijediti... zasto to ne zelimo? Zbog njih, ili zbog nas samih... Ili oboje? Ili nijedno...?

Iskreno, odavno sam prestao razmisljati o ovakvim stvarima, jer sam shvatio da mi zadaju samo glavobolju; previse varijabli, previse mogucih rjesenja, a svi vode u neshvatljive paradokse... a odgovor ionako u ovom zivotu necu shvatit... barem ne onaj pravi ISTINITI odgovor...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:53   #56
Pogresno moze biti ukoliko istinu iznosimo samo zato da smirimo svoju savjest,
tj. ako je ne iznosimo zato sto zelimo poraviti svoje postupke ili uciniti da drugi
poprave svoje prema nama.
Moze biti pogresno.Ali i ne mora.Jer svatko ima pravo na istinu.
Nije na nama da razmisljamo o njegovim mogucnostima shvacanja ili da mu ih unaprijed oduzimamo.

Da,sve ovo vodi u neshvatljive paradokse.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 18:58   #57


Boli glava, a?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 19:04   #58
Ne.Zanimljivo.(Sreca moja da si na vrijeme stao).
Navodi na razmisljanje da zaista mogucnosti ima bezbroj i da uvijek mozemo pogrijesiti.
I da jedino sto mozemo uciniti je uciniti ono sto osobno u datom trenutku smatramo najboljim.

Idem rucati (vecerati).
Pozdrav.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 19:14   #59
Quote:
Aenea kaže:
I da jedino sto mozemo uciniti je uciniti ono sto osobno u datom trenutku smatramo najboljim.
Da... tocno to

Samo, sad dolazi taj famozni ali...

Ako u datom trenutku malo bolje razmislimo o tome sto smatramo najboljim, shvaticemo da to mozda i nije najbolje...

A tada sve ispocetka... Nije dobro ako razmisljas, nije dobro ako ne razmisljas... nikako nije dobro

Ovo je stvarno ko stepeniste u kojem je najniza stepenica spojena na najvisu...

Pozdrav i tebi, dobar tek
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 19:25   #60
Znala sam da ne smijem pricekati tvoj odgovor.
Da,ako kasnije razmislimo mozemo shvatiti da je i to bilo pogresno...
jer,put u pakao poplocen je dobrim namjerama...

Thanx.
Bye.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.