Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 10:19   #1
Pitanja i odgovori u vezi Urana i njegovih aspekata

Ako se Uran nalazi u 06.kući u Škorpionu ( 28 st. ) u trigonu sa Mo iz 02.kuće ( aplikacijski, orb. 1 ), bi li se moglo reći da je naglašen?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:10   #2
Pitanja i odgovori u vezi Urana i njegovih aspekata

Može li mi netko ukratko napisat koje su pozitivne strane Urana u Strijelcu u 11. polju ?
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 20:21   #3
pa pozitivno je to što se nalazi u ''svojoj'' kući, tj. 11.
u strijelcu se nalazio dugo, dugo, tako da ta činjnica sama za sebe ne znači baš puno

moraš napisati i aspekte koje radi s drugim planetima, i jel ti uran vlada nekom drugom kućom (jel ti neka kuća/e pada/ju na vodenjaka)
te gdje ti počinje ta 11. kuća (strijelac, škorpion ili možda vaga) pa znači pogledaš vladara te 11. kuće u kojem je odnosu s uranom, gdje se nalazi (u kojoj kući)
te gdje ti je jupiter (vladar strijelca) i tako u krug
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 18:56   #4
Uran mi je u egzaktnoj konjukciji is venerom, u jarcu, (2°, sedma kuca. Mislim da to objasnjava moje padanje na extremne hladno-toplo-fatalne odnose, te takoder inovativnost i strah od rutine u vezama.

Takoder je u egzaktnom sextilu s marsom (skorpija, sesta kuca), mozda to znaci da u svemu sto radim trazim nacin da se izrazim originalno te unikatno.

Jos je u sextilu (orb 4°) s mjesecom u vodenjaku (29°, deseta kuca) to ne znam objasnit.


Svaka pojasnjenja od strane xperta je dobrodosla
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 16:59   #5
Moj Uran je na ASC-tu u Strelcu 4*,inace je vladar 3.u kvadratu sa ME u 3,i trigonom na SO.
Sta reci a ne slagati..izgleda da sam postala ovisnik o stresu pa kad mi naidje period mirnog zivota dozivljavam to kao monotoniju..
A da vam ne pricam tek o ovom kvadratu UR/ME(u ribama)..ti momenti mojih izvala su posebna prica..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 04:37   #6
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
Uran mi je u egzaktnoj konjukciji is venerom, u jarcu, (2°, sedma kuca. Mislim da to objasnjava moje padanje na extremne hladno-toplo-fatalne odnose, te takoder inovativnost i strah od rutine u vezama.

Takoder je u egzaktnom sextilu s marsom (skorpija, sesta kuca), mozda to znaci da u svemu sto radim trazim nacin da se izrazim originalno te unikatno.

Jos je u sextilu (orb 4°) s mjesecom u vodenjaku (29°, deseta kuca) to ne znam objasnit.


Svaka pojasnjenja od strane xperta je dobrodosla
Iiii....Skorpija sa utjecajem Urana na najintimnije dijelove tebe. Stelij u Skorpionu (Sunce + Pluton + Merkur/Vladar karte) i tvoja muskost - Mars takodjer. Ali Mjesec u Vodenjaku. I Uran koji se tu elegantno uklapa:

konjunkcija Venera (egzaktno)
sekstil Mars (egzaktno)
sekstil Mjesec (ciji je Vladar)

Glede konjnkcije s Venerom: zaljubljivanja nagla, kao i odljubljivanja , nikada nije dosadno, to Uran ne dozvoljava. Ponekad bi se tvoji izbori drugima mogli ciniti cudnovatima, ne zanima te nista vec vidjeno ili uobicajeno, volis kada te se iznenadi, ugodno....ali neocekivano. Zaljubljenost u slobodu......ono: vezani smo iako smo slobodni.

Sekstil Mars: voli rizike, uzbudjenja i to ona prava uzbudjenja , nagle adrenalinske sokove, koji mogu natjerati na.....svasta. Obozavanje opasnosti, Uran gotovo dovodi do zelje da se zivi za takve trenutke jer zna da ce se iz toga izvuci....iako moze izgledati jako neizvjesno. Na neki nacin su to oslobadjajuca iskustva. Jer je u ovome aspektu velika energija koja se zeli osloboditi. Kako je rijec o sekstilu, pronadju najbolji moguci nacin. Otvorenost svim vidovima seksualnosti.

Sekstil Mjesec: intuicija koju vrijedi njegovati i razvijati. Dobro razumijevanje simbola, sinkroniciteta, i kozmickih zakona. Takodjer, razumijevanje ljudi, zelja da se pomogne, bude prijatelj i podrska, podrazumijevanje prijateljstva kao temelja svake cvrste zajednice, osobito kada je rijec o najblizim nam ljudima.

I tako.....
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 20:53   #7
Imam 2 aspekta Urana:
Quote:
cecilia kaže: Pogledaj post
Moon Square Uranus 3°14 (Moon Virgo 1°01'20 in house 8 direct ) - određeni strah od svega novoga(ljudi,poslova) iako mi je to poslije smiješno, na astro.com sam pročitala da to znači stalnu potragu za uzbuđenjima - ne i kod mene
Mercury Sextile Uranus 0°15 (Mercury Aquarius 4°00'53 in house 1 retrograde ) -dogodili su mi se preokreti u toku školovanja
Sun Aquarius 20°04'29 in house 1 direct
2nd House Aquarius 22°39'54

11th House Scorpio 29°43'03
Mars Libra 18°23'14 in house 9 direct
Pluto Libra 26°53'50 in house 9 retrograde
Jupiter Scorpio 9°58'25 in house 10 direct
Taj Uran u 11.polju je jedino pozitivno u mojoj karti osim ovog aspekta sa mjesecom ,ako tko zna neka napiše nešto o tome, hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje ex cecilia : 20.08.2008. at 20:56. Reason: DODATAK
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:39   #8
uran u 11. kuci i ima samo jedan aspekt,uran trigon mars (u 3. kuci)
moze netko bolje protumaciti...
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 19:46   #9
uran u škorpionu (8.kuća) kvadrat mjesec u ribama (12. kuća).
tumačenje je da se izmjenjuju faze pretjerane sentimentalnosti i radikalnog eliminiranja veza s prošlošću.
živim za promjenu, ne podnosim rutinu.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:20   #10
Moze netko nesto reci o kvadratu Urana (u skorpionu u 11.) i Sunca (u lavu u 8.). Hvala x
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 08:10   #11
Sta mislite o aspektu Uran 180 Mjesec u muskom horoskopu? Moze li ko neku napisati o tome?
__________________
in my secret life
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:36   #12
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Inernet je Uran jer je riječ o globalnoj mreži. Pisali smo o forumima, Me 0º Ur može također opisati forum jer fokusira energiju Merkura (ljudi, pisana komunikacija) & Uran (internet). No Merkur uz 11. polje bolje opisuje forum jer je ono vezano uz specifične grupe i interese ljudi kao što napisah.

12. polje ne jer ono nema veze s tim.
Pozdrav,Fish.
Znači,prva kuća isto ne može biti? Ako je prva ˝ono moje ja˝,a imam Uran u prvoj, znači li to da ću se imati potrebu stopiti s kolektivnom mišlju,naći istomišljenike?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:57   #13
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Pozdrav,Fish.
Znači,prva kuća isto ne može biti? Ako je prva ˝ono moje ja˝,a imam Uran u prvoj, znači li to da ću se imati potrebu stopiti s kolektivnom mišlju,naći istomišljenike?
1. polje nisi ti, nego tvoj jedinstveni način i pristup svijetu koji te okružuje. Opisuje narav i način na koji se predstavljaš, pokazuješ i izražavaš svojoj okolini i kako te ona vidi. Sunce je - Ja.


Kada je Uran u 1. polju osoba se teško identificira s drugima (1. polje je opozicija 7. polju-drugi, a i sam Uran ima prirodu opozicije). Ali ima i stalnu potrebu da bude "jedinstvena i svoja" te da okolini stalno iznova ponudi "novu sebe". Ima ona uzrečica kada se ljudi nelagodno osjećaju pa kažu: "Najradije bi iskočio iz svoje kože." Ee, to bi Uran u 1. polju stalno.


Dakle, imaš pravo u domeni kada si spomenula da je teško naći istomišljenike, prvenstveno zato jer Uran u 1. polju teži neovisnom izrazu i inzistira na osobnim stajalištima (kontrira).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 19:29   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
1. polje nisi ti, nego tvoj jedinstveni način i pristup svijetu koji te okružuje. Opisuje narav i način na koji se predstavljaš, pokazuješ i izražavaš svojoj okolini i kako te ona vidi. Sunce je - Ja.


Kada je Uran u 1. polju osoba se teško identificira s drugima (1. polje je opozicija 7. polju-drugi, a i sam Uran ima prirodu opozicije). Ali ima i stalnu potrebu da bude "jedinstvena i svoja" te da okolini stalno iznova ponudi "novu sebe". Ima ona uzrečica kada se ljudi nelagodno osjećaju pa kažu: "Najradije bi iskočio iz svoje kože." Ee, to bi Uran u 1. polju stalno.


Dakle, imaš pravo u domeni kada si spomenula da je teško naći istomišljenike, prvenstveno zato jer Uran u 1. polju teži neovisnom izrazu i inzistira na osobnim stajalištima (kontrira).
Ovo je u potpunosti točno. To će me i koštati živaca jednoga dana. Često se nađem kako inzistiram na nekakvoj liberalnosti (u međuljudskim odnosima,znači,mene se ne tiče što netko radi u svome životu i ne mogu si to uzimati za pravo,pa gay-brakovi,ljudska prava i to) i muči me što ljudi često znaju biti primitivci i na to gledati ili kao na pozerstvo ili popljuvati. Možda je to to.

Kad smo već kod Sunca,a ovo je topic o astrološkoj simbolici... Nešto smo se nedavno ja i Neva upustile u raspravu i zapitale smo se (dobro,ja ) što je točno Sunce u ženskoj karti,a Mjesec u muškoj. Kako bi se to manifestiralo u konkretnoj situaciji? Neva je rekla:˝Odi pitaj Fish.˝ pa pomislih: ˝Zašto ne.˝
Jer,čitam vaše topice,interesantni su,sve me više vuku da čitam dalje,a osnovno ne shvaćam: što je točno Sunce? Predstavlja li ono nekakve moje čisto osobne težnje kojima nema mjesta u dodiru s drugim ljudima (nadam se da kužiš što hoću reći,da nisam opet prenejasna),one moje ciljeve, nade i želje koje me čine individuom. A to je opet ASC. Zbilja ne znam kako interpretirati to svoje Sunčeko. A onda ne kužim ni svrhu toga da kažem:˝Eto,Sunce mi je u Ribama.˝ A predugo vas čitam da bih iz toga zaključila da to znači da sam emotivac i da trebam biti s Rakom ili Škorpijom.

Vezano uz Sunce i Mjesec, navela bih konkretnu situaciju (kako ne bi bilo off-topic,jer ipak se ne radi o astro-helpu,već me zanima kako se S & M mogu shvatiti u konkretnome slučaju).
Na primjer: imamo jednu osobu koja je potpuno cjelovita, sa svojim stavovima,nasljeđem,sviješću,emocijama i intelektom. Sad ću kopirati ono što sam pitala Nevu: ako je Merkur intelekt,Venera ukus (sve je to pojednostavljeno,još uvijek sam zainteresirani laik pa pokušavam shvatiti),Mjesec osjećaji,intuicija,a Mars fizička energija i volja, što onda predstavlja Sunce? Ego? Ono najiskrenije ja koje je neovisno o drugim ljudima? Ako je tako,to me i muči baš kod Sunca u Ribama. Ribe su,ako sam shvatila, orijentirane na druge. Kako onda moj ego,moje,kako da se izrazim,najsebičnije i neotuđivije ja,vezan uz druge? Osim toga, primjećujem da je kod muških istaknutije Sunce (kad se radi o karakteru),a kod žena Mjesec. Dobro,to shvaćam,ali me još dodatno zbunilo.
Eh,da, još nešto,znači li to da su sve karakteristike ASC-a motivirane Suncem? (moje unutarnje ja želi se ili svidjeti drugima ili biti odmetnik,hoće li to i motivirati ASC da se ispolji na određeni način) :ljubitelj filozofije mode:

Oprosti što sam zagnjavila,ali shvaćam te neke osnovne energije planeta,već polako i kužim kako funkcioniraju neki aspekti,a muči me što mi je onaj najosnovniji princip (dakle Sunce) još uvijek velikim dijelom nepoznanica.Mislim,ne znam kamo ga svrstati.
Hvala ti i Bog s tobom kad budeš ovo pokušala dešifrirati. I mene lovi jeza kad bacim pogled na ovo gore.

Zadnje uređivanje znashtikosam : 16.03.2009. at 19:35.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:28   #15
@ znashtikosam

Budući da tvoje pitanje nema veze s Uranom, a kako nemamo temu s pitanjima o Suncu iskoristih ovaj odgovor da je otvorim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:40   #16
meni je Uran Strelcu u 4.kuci retrograd. i Sunce trine sa Uranom?
kakav je ovo aspekt?

hvala unapred
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:25   #17
Trigon Sunca i Urana je zanimljiv aspekat. Ogleda se najcese kroz odnos prema autoritetu (jer Sunce je autoritet, a Uran ne trpi autoritet), te s obzirom da je kod tebe ako se ne varam u 4. kuci to ukazuje na autoritativnog roditelja. I mada 4. kuca simbolizuje majku, ovo moze ukazivati i na autoritativnog oca, jer su i Sunce i Uran muski principi i tvoju zelju da od istog autoriteta umaknes i da mu pruzis otpor, ali ne na direktan nacin, nego trazeci najbolje rjesenje.

I sama imam ovaj aspekat, ali moj je iz 10. Sunce i 3. Uran (odrasla bez roditelja) pa sama sebi nametnula vlastiti autoritet, u zivotu postujem samo autoritete intelekta (3. kuca), mada formalno uvazavam i hijerarhijske autoritete (izravno se rijetko suprotstavljam). Ova kombinacija navodno daje i dobre sefove i vodje (sa 26 godina po prvi put postala sef odjela, ubjedljivo najmladji u cijelom sistemu u kojem radim), ali vjerujem da je tu odigralo ulogu i ono maloprije pomenuto Sunce iz 10 kuce.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:00   #18
lako s trigonima
a sto je s kvadratom urana na merkura i sunca
relacija 4-7 polje;strijelac-riba
meni je jasno sta bi oni predstavljali,ali sto kada ti rade problem,ja neznam kako da ih rijesim,da ih jednostavno pihvatim ili?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 12:32   #19
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Trigon Sunca i Urana je zanimljiv aspekat. Ogleda se najcese kroz odnos prema autoritetu (jer Sunce je autoritet, a Uran ne trpi autoritet), te s obzirom da je kod tebe ako se ne varam u 4. kuci to ukazuje na autoritativnog roditelja. I mada 4. kuca simbolizuje majku, ovo moze ukazivati i na autoritativnog oca, jer su i Sunce i Uran muski principi i tvoju zelju da od istog autoriteta umaknes i da mu pruzis otpor, ali ne na direktan nacin, nego trazeci najbolje rjesenje.

I sama imam ovaj aspekat, ali moj je iz 10. Sunce i 3. Uran (odrasla bez roditelja) pa sama sebi nametnula vlastiti autoritet, u zivotu postujem samo autoritete intelekta (3. kuca), mada formalno uvazavam i hijerarhijske autoritete (izravno se rijetko suprotstavljam). Ova kombinacija navodno daje i dobre sefove i vodje (sa 26 godina po prvi put postala sef odjela, ubjedljivo najmladji u cijelom sistemu u kojem radim), ali vjerujem da je tu odigralo ulogu i ono maloprije pomenuto Sunce iz 10 kuce.
ima neke istine,ali ne skroz ...hvala puno
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 14:03   #20
Kod mene je u pitanju trigon Urana i Sunca.Uran mi je u Strijelcu u 2.kući,
a Sunce mi je u Lavu u 10.kući.
A imam i trigon Venere s Uranom....Venera je također u 10.kući u Lavu.

Zanima me što znače ti aspekti? ...(A moram dodati da mi se ne sviđa što se taj Uran našao baš u 2.kući,jer gdje god pročitam piše da je on nezgodan u drugoj kući,jer donosi nagle dobitke i gubitke).
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.