Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 14:23   #101
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Azzriel, puno hvala!

A u vezi ovog konverzivnog pomaka, ne bi li to onda bio obrazac ponasanja, koji ako se osvijesti moze prestati? Kako se lijeci?
možeš otići kod nekog psihoterapeuta. možeš i sama skužit što ti smeta, što bi htjela i kako to da dobiješ na neki asertivniji način ili promijeniš svoj stav spram toga. bitno je samo osvijestiti da se trebaš pouzdati u svoje snage, a ne računati na to da će te neko voljeti, pokloniti ti pažnju, ili da ćeš se osvetiti nekome ako budeš bolesna. možda ti ne bi bilo loše malo se i nekim sportom baviti- to isto čini čuda. u svakom slučaju, sretno
azzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:16   #102
Ma meni je dobro po tom pitanju. Ovo je bila dijagnoza osobi koja nije znala sto je to a doktori je samo otpilili, kao, sve je ok.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:20   #103
ti testovi su totalni bullshit i ne znače nikaj.
to su obična laprdanja neke frajle ili frajera koji misle da je psihologija znanost.
pa psiholozi ti ne mogu nikaj dokazati. sve su to obična naklapanja. znam primjer jednog testa kojeg su smisli neki "genijalci" iz AMerike i na njemu digli hrpu love.
a test ne dokazuje ništa već samo predspostavlja, kao i većina njihovih testova.
pa zato psiholozi ne propisuju lijekove.
ne mogu oni na osnovi nekog testića zaključiti boluješ li od ptsp ili shizofrenije!! mislim, come on.
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:14   #104
Quote:
kruskica666 kaže: Pogledaj post
ne mogu oni na osnovi nekog testića zaključiti boluješ li od ptsp ili shizofrenije!! mislim, come on.
A sto mislis na osnovu cega psihijatri zakljucuju? Na osnovu onoga sto je psiholog namirisao.. sto je jos uvijek bolje nego kad po lsucaju daju dijagnoze (psihijatri)...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 14:40   #105
mensa test

Kod:
http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php
jure1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 16:15   #106
Na faksu smo radili neku temu koja je zapravo psiholoska ( sposobnosti ) i profesorka rece da je problem sa Mensinim testovima ( mislim na prave, ne online ) to sto mere pretezno numericku inteligenciju. I onda nam je objasnila da postoji jos neki sedam-osam vrsta...Slazete li se sa ovom kritikom?
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 18:39   #107
Da, postoji 7 vrsta inteligencije.

http://www.blog.hr/print/id/16241832...ligencije.html
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 18:43   #108
Ovaj test je prilično dobar i kulturalno je nepristran.

http://www.iqtest.dk/main.swf
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 20:44   #109
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Na faksu smo radili neku temu koja je zapravo psiholoska ( sposobnosti ) i profesorka rece da je problem sa Mensinim testovima ( mislim na prave, ne online ) to sto mere pretezno numericku inteligenciju. I onda nam je objasnila da postoji jos neki sedam-osam vrsta...Slazete li se sa ovom kritikom?
Mensini testovi ne mjere numeričku inteligenciju, nego sposobnost apstraktnoga mišljenja. Ono, imate matricu 3 x 3 i zadnja sličica nedostaje, pa od ponuđenih 6 treba izabrati onu koja najbolje paše na ono prazno mjesto. Dakle, rekla bih da je profesorica slabo informirana o tome kakvim se testovima Mensa služi.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 02:32   #110
Quote:
Da, postoji 7 vrsta inteligencije.
Nama su rekli da je i tih 7, odnosno 8, samo jako pojednostavljeno! Na tisuće ih je!
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 14:56   #111
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Na faksu smo radili neku temu koja je zapravo psiholoska ( sposobnosti ) i profesorka rece da je problem sa Mensinim testovima ( mislim na prave, ne online ) to sto mere pretezno numericku inteligenciju. I onda nam je objasnila da postoji jos neki sedam-osam vrsta...Slazete li se sa ovom kritikom?
Ne nužno, tj. ovisi po kojoj se teoriji inteligencije ravna...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 16:45   #112
GRE-Ulazak u SAD-university

Quote:
*snow*flake* kaže: Pogledaj post
Ahm...nisi me bas najbolje razumeo. Cool sto si toliko vremena utrosio da dokazes da sam obicna lazljivica, ali ono sto sam htela reci mojim postom jeste da testovi koji se mogu naci na internetu NISU POUZDANI. Konkretno, ja sam taj test radila pre nekoliko godina i prilicno sam sigurna da sam dobila taj rezultat ( oh mozda je bio i 165 ). Znaci, mnogi testovi koji se mogu naci online su samo kopirani sa drugih mesta i moguce je da daju pogresan IQ itd.

Za postavljaca topica: ako znas engleski idi na www.gre.org i nadji GRE workout. Taj test Mensa zvanicno priznaje kao test inteligencije i mora se imati Quantative + Verbal > 1250. Test je inace obavezan za sve studente koji se prijavljuju na graduate school u USA. U doba kada sam ga ja polagala kostao je $125, ali i ova online verzija je dobar pokazatelj konacnih rezultata. Takodje se priznaju i rezultati SAT-a ali ne znam koja je granica niti kako test izgleda.
Ovdje su neke dobre web stranice za GRE pripremi.
www.missiongre.com
800score.com
number2.com
neuromancer_ami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 18:28   #113
http://www.iqtest.dk/main.swf

Zadnje uređivanje Bolji od tebe : 05.07.2009. at 18:37.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 18:48   #114
A sto je s linkom koji je prvotno napisan u postu?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 21:44   #115
Quote:
*snow*flake* kaže: Pogledaj post
. Takodje se priznaju i rezultati SAT-a ali ne znam koja je granica niti kako test izgleda.
Cesto cujem da se pominje taj SAT test kao test koji rade americki maturanti, zna li neko gde ga mogu probati?
anarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:23   #116
Danas sam imao pred sobom nesto tipa "Raven's progressive matrices" (to sam otkrio zahvaljujuci ovom forumu i malo googlanja-slike). Medicina rada je u pitanju, rezultat mi je bio 30 (od koliko mogucih - pojma nemam), na papiru koji sam dobio kao rezultat samo je pisalo "nesto iznad prosjeka s obzirom na dob". Eh, sad ne znam da li je to isti test kao za vozacki (davno je to bilo). U biti ako je nekome poznat test, cca. koliko je to izrazeno "klasicnim" IQ vrijednostima?
Svjestan sam da nisam extrem u bilo kojem smjeru, ali vec kad samo morao na to, zanima me barem odokativno!
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 20:39   #117
ako nekog zanima nesto o inteligenciji i IQ-u moze pogledat na mojoj str.. Inteligencija i IQ

btw ima IQ test na vrhu stranice
replay666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:11   #118
Quote:
replay666 kaže: Pogledaj post
ako nekog zanima nesto o inteligenciji i IQ-u moze pogledat na mojoj str.. Inteligencija i IQ

btw ima IQ test na vrhu stranice
Kakvi su ti ovo postoci?:

# 50% IQ rezultata je između 90 i 110
# 70% IQ rezultata je između 85 i 115
# 95% IQ rezultata je između 70 i 130
# 99,5% IQ rezultata je između 60 i 140
# samo oko 1 - 2% ispitanika je ostvarilo rezultat 140 ili više

znaš da zbroj postotaka mora biti 100?



a cijena 40 kn?
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.

Zadnje uređivanje Pingvinia : 03.10.2009. at 21:26.
Pingvinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 22:09   #119
Evo za pametnjakoviče koje zanima IQ, možete provjeriti ovdje
http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php

To je europski online IQ test na hrvatskom jeziku na stranicama mense koja je zadužena za testiranja inteligencije u hrvatskoj. Naravno da nije 100% precizan, ali je definitivno bolji od ostalih navodnih IQ testova na netu.

A za one koji žele točno utvrditi svoj IQ, mensa organizira testirnja diljem hrvatske svake godine, jednostavno pošaljite e-mail (neznam točno koja adresa, piše na stranicam www.mensa.hr) sa upitom o vremenu održavanja u vašem gradu i oni vam odgovore. Cjena je negdje oko 100kn.
Moonstone Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:15   #120
Prosjek je od 90 do 120.
__________________
albibak je mudro prozborio
albibak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.