Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2003., 21:09   #1
Prvi susret...prvi dojam...

Provlačilo se ovo pitanje po F, po mnogim temama...al' aktuelno je to uvijek...bez obzira koliko godina imali,u kojem se to vremenu našeg života dogodilo - oni koji se susreću - Prvi put....

Koliko se nekog može upoznat, na "prvu"...što se vidi , o nekoj osobi na "prvu"...koliko čovjek može falit , sa dojmom o nekom, na "prvu"...koliko možeš reći nešto o sebi na "prvu"....
A ipak, jebiga, , jako je bitno , ovo na "prvu"....jako bitno....
Griješimo,nekad, na "prvu" , da , ...svi..čini mi se...( što se tiče dojma o nekom )...

Mislim da je svatko od nas... Kompliciran...
(u pozitivnom smislu,dakako) puno više, od toga da se može skužit,proniknut,objasnit, upoznat, i ,ono najbitnije, da se može - OTVORIT...na "PRVU"!!!
Nekad, sve prestaje, gotovo je..na "prvu"...t.j. neće bit "druge"...

Kakvima nas oni nasuprot nas vide... na "prvu".....

Jeli na njima, da na "prvu"...POGODE!...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 21:21   #2
što sa dojmom

Upoznah , danas, uživo, jednu osobu sa foruma....
Zato postavih ovo pitanje...eto...

Komplicirano, do zla boga.....

Znaš nekog, a ne znaš....

Mada je bilo jako ugodno...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 22:01   #3
Sta te se toliko dojmila?????

na "prvu" ne mozes vidijeti puno
osim......
sivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:08   #4
Re: što sa dojmom

Quote:
Marakana kaže:
Znaš nekog, a ne znaš....


Znas...ponekad je tesko nekima biti svoj na prvu.Ponekad na prvu ostave dojam sebe drugoga,i to nije ništa neobično,ništa loše,ništa negativno....samo treba ostaviti prostora u sebi za druge pute kad bi osobe mogle pokazati pravog sebe
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:08   #5
Prvom dojmu uvijek treba vjerovat ...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:17   #6
Quote:
magic_tree kaže:
Prvom dojmu uvijek treba vjerovat ...



ali i drugom, trećem......
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:19   #7
Quote:
Solaris kaže:


ali i drugom, trećem......
Je, al u prvom nema greške.
U drugom, trećem već se može umiješati um sa svojim očekivanjima. I projekcijama .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:54   #8
I došao si doma sa čvenka i odmah cinkaš a?
Čudim se samo što nitko do sada nije pitao o kome se radi!
Ja bih to prvo pitala!
A zločesta li sam.......

Inače, meni je prvi dojam najvažniji i nikad me nije prevario.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 00:12   #9
Re: Re: što sa dojmom

Quote:
kisha kaže:
Znas...ponekad je tesko nekima biti svoj na prvu.Ponekad na prvu ostave dojam sebe drugoga,i to nije ništa neobično,ništa loše,ništa negativno....samo treba ostaviti prostora u sebi za druge pute kad bi osobe mogle pokazati pravog sebe

Potpisujem!


Iako bi se mnogi od nas [i ja] vjerojatno zakleli da ni oni ne sude po prvom dojmu, cinjenice je da opet i znacajan broj tih mnogih [pa i ja] svejedno radi po "prvom dojmu".

I sad ti budi pametan!


Vazno je prije svega da NE procijenimo krivo covjeka....a jel nam za to dovoljan jedan put, ili dva, tri..potpuno je svejedno

Na koncu...razocarati se uvijek mozemo, pa i u one za koje nikad ne bismo rekli da ce nas (ili mi njih, svejedno) razocarati.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 00:48   #10
Prvi dojam, pogotovo kad je pozitivan, pokreće nas u pozitivnom smjeru. Malo otvorenosti, malo vibri, komunikacija koja uključuje osmijeh (koji spontano dolazi), pogled (koji spontano zrači)... obećavaju!!

A dalje zavisi i od tebe - možeš li prihvatiti kompletnu osobu.
Svi imaju različita raspoloženja i razne faze. Osobnost i podosobnosti.
Da bi se osoba upoznala, treba proći x takvih trenutaka.
Pri prvom susretu imaš početni impuls, koji te vodi dalje ako je pozitivan. A što dalje ideš, dobivaš više toga "u paketu".

Što znači, moraš biti spreman na sve
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 04:12   #11
Obicno na prvom susretu dobijem snazan dojam. Na drugom i trecem, dobijem drugu sliku, pokusavam potisnuti prvi dojam. NAkon duzeg poznavanja, obicno se prvi dojam pokaze tocan!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 05:14   #12
Vako.

predivno<--- to ti je prva pomisao. i sad se lijepo osjecas.
govno<---- s obzirom da se lijepo osjecas, furas pozitivu u svezi govna. I nije ti neki bed.

to ti je prvi dojam. na koji se kaleme svi ostali dojmovi. naravno, moze doci i do prevage drugih dojmova, ali ako se radi o nepravednom projiciranju u prvom dojmu.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 05:56   #13
Eto, upravo susretoh jednu djevojku prije otprilike 4-5 sati, i ni manje ni više, u razgovoru s trećim tipom dođemo na temu nekih nebuloza. I pita on mene u znanstvenom tonu jel se ona meni sviđa, ja kažem da. Pita on, nedaj vragu mira, bih li je poljubio, onako teoretski. Sad, znam da to zvuči kao one imbecilne tinejđerske igre, ali ovo je bilo nekako više znanstvenog pristupa. I ja nakon kraćeg izmotavanja kažem da bi, i onda njoj isto pitanje i ona kaže, naravno, da bi.
Zašto vam ovo govorim? Kajaznam, htio sam nešto duboko time reći, ali čini mi se da će ovo ispasti plitko kao jezero koje je potpuno presušilo. Meni je to pitanje, kao i njoj, stvorilo umjetan sexualni naboj, koji će se, pošto sam je prvi put vidio, u meni pojavljivati svaki put kad je vidim.

O da, ovo je ispalo vraški plitko. Zapravo sam ovime htio reći da sam ja poželjan dečko i da želim da me vi takvim doživljavate.

Da nastavim sa imbecilnom pričom: Ona je nekako manje sa mnom govorila poslije, valjda ju bilo sram?! A ja "okicama gledam iz velike visine, i smješim se ustašcima". Onda je ona otišla spavati jer je bila jako umorna, a ja sam se pokupio kući. I ne, nadobudni vi forumovci, nije očekivala da odem sa njom u krevet, jedva je držala otvorene oči. A baš je super cura, ima karaktera. I više je vjerojatno nikada neću vidjeti.

Imbecilna, ali tužna pričica za zimsku hladovinu. Ovo je vjerojatno offtopic dana.
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 08:23   #14
Shipka, super ti je prica!

Kako si ono rekao? Umjetan seksualni naboj? Ima nesto u tome! Cuvaj se, sad si gotov!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 11:10   #15
Quote:
Tija kaže:
I došao si doma sa čvenka i odmah cinkaš a?
Čudim se samo što nitko do sada nije pitao o kome se radi!
Ja bih to prvo pitala!
A zločesta li sam.......

Inače, meni je prvi dojam najvažniji i nikad me nije prevario.


Baš si zločesta....
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 11:33   #16
prvi susret...prvi dojam

Nakon početnog očaravanja nerijetko dođe do razočaravanja, baš zbog prevelikog očekivanja. Naučih da od ljudi i ne treba previše očekivati. Treba uživati u njihovim vrlinama i, ponekad zažmiriti na pokoju manu. Mene npr. elokventni ljudi pri prvom susretu doslovno osvoje, ali na drugi pogled spoznam da postaju agresivni jer samo tako moguhraniti vlastitu narcisoidnost. Spontanost je ono što najviše cijenim.
melissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 12:15   #17
pojma nemam što se može skužiti na prvu više od toga je li čovjek opušten ili ga muće neki problemi ili se voli zezati ili pričat o politici, je li pazi na svoj izgled ili ne baš. neki tvrde da se po cipelama može skužit karakter, pa onda komentari budu npr. Znala sam, čim sam vidjela da nosi cipele od zmijske kože ali ja ne znam ništa o tome.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 12:20   #18
Maki, češ doći na ručak?
Imamo gospona el_zekonju na lovački.

Ne kuham ja, ne moraš se bojati. Kuha ona ...
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 15:05   #19
Quote:
Tija kaže:
Maki, češ doći na ručak?
Imamo gospona el_zekonju na lovački.

Ne kuham ja, ne moraš se bojati. Kuha ona ...
Zar nije fazan na jelovniku?
Jeremijajooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 15:38   #20
na divlje

Quote:
Tija kaže:

Ne kuham ja, ne moraš se bojati. Kuha ona ...
A bome si "kuharica"...jebo me pas ako nisi...
Ja ti volim prepelice, zečevi su za ekipu....

I spamaš topic..a baš je dobra tema...Znam te a neznam te...Tija vraže!!!
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.