Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 21:24   #101
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne nužno i ne uvijek. U mom slučaju nipošto ne.
Kod mene definitivno je.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:24   #102
Meni je zanimljivo kako se sve to miješa i isprepliće, skoro kontradiktorne stvari ali ipak zajedno djeluju.
U poslu sam perfekcionist. A u ostatku života kampanjac.

U mnogim stvarima prokrastinacija odnosno vremenski odmak koji se povećava i stvara agoniju i pritisak oko određene obaveze, u principu automatski diže i ushićenje. Tako da ispada da hormonska nagrada u mozgu je veća što prokrastinacija duže traje.
Ali grižnja savjesti oko prokrastinacije paralelno djeluje i također ushićenjem nagrađuje.

Moja prokrastinacija se stvorila kad sam vidjela da ljudi koji se manje trude bolje prolaze. Pa sam greškom pobrala taj pattern.
Gadno je kad se trudiš iz petnih žila a ne bude nagrađeno.
Onda valjda dođe do ovoga da počnemo uživati u vlastitoj patnji jer jednostavno agonija oko traženja uspjeha stvara ovisnost jer smo cijelo vrijeme napeti i ushićeni jer čekamo pohvalu, a u nedostatku pohvale postanemo ovisni o samoj patnji, jer ona opet stvara ovisnost i tako se zatvara krug.

Mazohizam ? - ili jednostavno pazološka potreba za pažnjom, nagradom, srećom...


Protok vremena je ključan. Uživamo u momentu, a moment može trajati vječno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:41   #103
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
ARCHITECT PERSONALITY (INTJ, -A/-T)
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nisi mene pitala, ali ja sam INFP.
INTP i zato sam se svojedobno upustila u detaljno proučavanje te vrste horoskopa. Sjećam se da sam gledala Nedjeljom u 2 i pokušavala prokljuviti što je Kerumova sestra.

U međuvremenu sam pola toga pozaboravljala, uključujući i caku da urednost/neurednost ide po J/P liniji. Dakle, kad vidiš da netko ima usvinjen stol, onda je P.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:22   #104
Ja nikako da definitivno utvrdim dal sam P ili J.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 02:00   #105
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Meni je perfekcionizam bio dokaz da vrijedim, jačanje ega, možda jedina stavka koja mi je to potvrđivala. Kako sam išao u srednju i kasnije studirao tehnički fakultet cilj mi je bio dovesti projekte do savršenstva. Sjećam se tako u drugom srednje svog prvog projekta, tjedne sam proveo da napravim sve pic pic do u beskraj. I kada je došao dan i ja otvaram projekt na A1 pred profesorom čitav razred je stao vauuuuuu, a sljedeći komentar je bio pih, nema šanse, falcifikat, to ti je neki inženjer radio..
Na kraju sam dobio mizernu ocjenu 3+, našle su se neke greškice u proračunu a trojka je pala jer ni profa nije vjerovao da sam ja to sam radio pa me kaznio. Bio sam tako bijesan, cijeli svijet mi se srušio. Zarekao sam se da će sljedeći put to biti 5 puta bolje. I bilo je, sjećam se čitavog razreda koji se nalaktio oko profesora gledajući projekt, savršen, bez iti jedne mane i dan danas otvorim i divim se, bio sam talent stvarno. I tako svaki sljedeći put, svi su čekali kad će moj projekt biti gotov, ja sam bio vrh, ostali samo prosjek bez obzira koliko se trudili...
Tako mi je bilo u većini stvari, orgazam, ja nisam htio obični orgazam, već fuckin jebeno savršen koji te lupi da ne znaš za sebe pola sata, i tako u svemu što sam radio. Vozački, na testovima me pozove imenom, gledam sigurno sam pao, kaže čovjek svaka čast bez iti jedne greške, na praktičnom odvozio 13 sati i pita čovjek hoćeš ti polagat, zašto ne, položio iz prve. Bilo je dobro dok je trajalo, kasnije odrasteš ne pere te više, a nema ni želje za dokazivanjem, znaš da vrijediš po defaultu, stvari postanu proječne i samim time manje vrijedne istraživanja i truda, skužiš da je život kratak za sva ta sranja i ne trošiš toliko vremena na te gluposti...
Ajme, ovo je gore nego sto sam ja bila.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:18   #106
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja nikako da definitivno utvrdim dal sam P ili J.
Možda ti ovo pomogne

http://www.myersbriggs.org/my-mbti-p...ing.htm?bhcp=1
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:03   #107
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Hvala!
Procitala sam knjigu o tom, pa svejedno nisam sigurna. A na testovima koje sam rjesavala mi budu rezultati za P i J blizo.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.