Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2011., 19:06   #101
Quote:
fukodlak kaže: Pogledaj post
sorry, ali nije kraj price, ja ne zelim da mi ju vise pruza. zelim otkazati tu uslugu. ne vidim zasto bi morao zatvoriti dugovanje da bi otkazao uslugu. to ne funkcionira tako s niti jednom pravnom osobom u hrvatskoj. svima mozes otkazati uslugu, od struje, vode, telefona, mobitela pa nadalje bez obzira na dug. dug ostaje i dalje te traze te novce, ali uslugu i daljnje zaduzivanje zelim da mi ukinu.

dakle po tom pitanju mislim da sam apsolutno u pravu.

meni je sasvrseno jasno da sam duzan i kako sam zaduzen, nista mi tu nije cudno.
Dužan si i to priznaješ.ok.Potpisao si ugovor gdje ti piše da možeš zatvorit račun kad podmiriš dug.isto tako ugovorom prihvaćaš sve odluke banke o zateznim kamatama,cijeni koštanja opomene,vođenja računa...
Pravno su oni u pravu i uvijek će dobit spor.Dug raste a s ovrhom će doći i naplata ovrhovoditelja pa će sve ukupno bit i troduplo.Svatko odlučuje sam o svojim postupcima.
Nema nikakve veze što i kako banke rade u drugim državama ovdje se ravna po hrvatskih zakonima kakvi god dobri ili loši bili.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:16   #102
Onemogučavanja minusa na tekućem računu

Postoji li mogučnost da isključim mogučnost ulaka u minus na tekućem?
Mogu li to napraviti preko interneta?
Račun imam u Zagrebačkoj.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 01:44   #103
prije par godina sam otvorila u splitskoj ziro racun za student servis, međutim nikad ga nisam ni koristila.nisam više student,.što s tim računom.da li je moguće da i on sam ide u minus svaki mjesec ili?
vjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:54   #104
Quote:
vjerna kaže: Pogledaj post
prije par godina sam otvorila u splitskoj ziro racun za student servis, međutim nikad ga nisam ni koristila.nisam više student,.što s tim računom.da li je moguće da i on sam ide u minus svaki mjesec ili?
Najbolje ti je nazvat 0800210021, ali koliko je meni poznato na žiro račun se ne plaća naknada.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:29   #105
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Postoji li mogučnost da isključim mogučnost ulaka u minus na tekućem?
Mogu li to napraviti preko interneta?
Račun imam u Zagrebačkoj.
moraš ići u poslovnicu i potpisati zahtjev
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 19:25   #106
Pozdrav,

da li mozda zna neto ovdje u roku koliko dana banke odobre dozvoljeni minus po tekucem racunu od dana predaje zahtjeva? Rekli su mi dva, tri dana najvise, je li to istina??

I jos bitnije, ako sam trenutno na nuli, da li mogu podizati novce cim mi odobre minus ili stvarno moram cekati da mi prvo sjedne placa na racun?

Ako je ovo drugo, pa to mi onda nema smisla?! Zato i uzimam minus jer nemam dok mi ne sjedne nista. Ne treba mi taj minus nakon sto mi sjedne placa
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 22:10   #107
Ne mislis li da bi bilo ok da ti sjedne minimalno jedno primanje, pozeljno 3 , da se vidi nekakav priljev novaca na taj racun?

Kako mislis vratiti taj minus , kad ti sjedne placa samo ce se pokriti ta rupa koju mislis uzeti unaprijed , nikad se neces vratiti u pozitivu ?

Zasto ne probas ustediti ? AKo si dosad bila bez minusa, dali mislis da ti je jednokratnih 5-6 tisuca kuna rjesenje ?

I zadnje i najbitnije, ako dosad nisi mogla zivjeti sa tom placom kakva god da je, kako mislis da ces moci zivjeti sa tom placom MINUS kamata za dozvoljeno prekoracenje koja se naplacuje svaki mjesec plus naknada za vodenje racuna?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 18:49   #108
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ne mislis li da bi bilo ok da ti sjedne minimalno jedno primanje, pozeljno 3 , da se vidi nekakav priljev novaca na taj racun?

Kako mislis vratiti taj minus , kad ti sjedne placa samo ce se pokriti ta rupa koju mislis uzeti unaprijed , nikad se neces vratiti u pozitivu ?

Zasto ne probas ustediti ? AKo si dosad bila bez minusa, dali mislis da ti je jednokratnih 5-6 tisuca kuna rjesenje ?

I zadnje i najbitnije, ako dosad nisi mogla zivjeti sa tom placom kakva god da je, kako mislis da ces moci zivjeti sa tom placom MINUS kamata za dozvoljeno prekoracenje koja se naplacuje svaki mjesec plus naknada za vodenje racuna?
Oprosti, ali o cemu ti pricas? Ja primam placu svaki mjesec zadnje dvije godine bez prekida!? I prijavljena sam kod poslodavca na neodredjeno.
Jel im to nije dovoljno da vide da cu moci pokriti taj minus?
Uostalom to su i vidjeli odmah kad sam dosla kod njih u poslovnicu, na mojem racunu - vide sve uplate na racun.

Ne.razumijem, ako meni treba sada minus - DOK NE SJEDNE PLACA - jer valjda se zato i ulazi u minus da ima na raspolaganju iznos veci od onog koliko imas trenutno na racunu. A oni da cekaju da mi sjedne placa, iki 3 place kako ti kazes? Otkusd ti taj podatak uopce za 3 place? Znaci ja bi trebala cekati od sada 3 mjeseca da mi odobre ulazak u minus? O cemu pricas?

Koja je onda svrha minusa?

Valjda zato u gledaju prije nego ga odobre, gledaju priljeve novca na racun u zadnjih ne znam ni ja koliko. I jesi li prijavljen za stalno ili na odredjeno.

Molm vas neka mi netko pojasni ovo gore, ako je istina


P.S. Naknada za vodjenje racuna se naplacuje ovako ili onako, bez obzira bila ja u minusu ili ne. Kakce to ima veze?

A kamate za prekoracenje se naplacuje nekih 7-8% godisnje (!) na iznos koji si u minisu. Nije to neka velika svota.

A to jesam ja stedila u banci ili nisam, to se njih ne tice, niti ikog drugog osim mene.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.