Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 18:09   #21
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Astrologija se bavi samim životom. Ima li išta kompleksnije od toga?? toliko o pretencioznosti...

Za diskusiju treba poznavati tematiku... astrologija pristupa prema svakom kao jedinstvenoj osobi. To što ti nemožeš tu činjenicu pojmiti je iz jednostavnog nepoznavanja astrološkog načina rada.

Naime astrološke konzultacije rade se uživo a komunikacija je dvosmjerna iz razloga što na osnovu dosadašnjih reakcija osobe u životu astrolog "prati" zbivanja kroz kartu, jer svi imamo slobodnu volju i svak reagira na drugčiji način ali u skladu sa astrološkom simbolikom...

...dakle ne radi se samo o jednosmjernoj komunikaciji u smislu da astrolog drži "monolog"

Kao u primjeru što sam naveo s onim blizancima... astrolog nemože znati hoće li se ta "ugrožena" 3 kuća ispoljiti kroz promet ili nešto drugo ukoliko nema uvid u dosadašnji život osobe a to astrolog dobiva upravo informacijom od klijenta... iz tog razloga je dvosmjerna komunikacija i iz tog razloga jest upravo pristup osobi kao jedinstvenom biću...
Život jest kompleksan i upravo zato se njime se bave raznorazna zanimanja, pa isticati astrologiju kao nešto izuzetno složeno i čak u rangu sa nekim zanimanjima, poput medicine, koja se krvavo studira preko desetljeća (za nekog specijalizanta) je krajnje neozbiljno i smiješno!

E da, a želite reći reći da se malom djetetu koje je živo možda nekoliko dana, karta uopće ne može čitati jer s njim ne možete imati dvosmjernu komunikaciju, i jer ono još ništa nije proživjelo, pa unaprijed ne možete pogledati njegovu kartu?
Jel i ono mora dijeliti istu sudbinu svojih istorođenika? (koji izraz, rasturam ) Ili ipak ima pravo na svoj jedinstven život?
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:04   #22
Da se razumijemo, meni je astrologija zanimljiva, ne bih pisala tu da nije, sviđa mi se ta ideja oko položaja planeta u trenu nečijeg života, i upoznata sam sa nekim njenim osnovama, ali ne mogu zatvoriti oči pored nekih nelogičnosti na koje nalazim,i na koje očito nitko baš nema neki konkretan odgovor.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:52   #23
saša hvala što si nastavio konverzaciju umjesto mene
marcellina kažeš da si se tek upoznala s osnovama astrologije, zato ti ni nije jasno koliko je ustvari složena
medicina se studira deset godina a astrologiju se proučava cijeli život, samo ne formalno kao na faksu
pa zar ju ti studiraš kad si se tako uhvatila nje?
ni doktori nemaju lijek za neke bolesti još uvijek, dakle "nemaju konkretan odgovor", što ne znači da ga jednom neće imati
tako je sa svime ostalim, uostalom da sve znamo ne bi bili ljudi, bili bi bogovi

jedino što je moguće predvidjeti godinama unaprijed je kretanje nebeskih tijela, zato je astrologija tako specifična
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:00   #24
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
saša hvala što si nastavio konverzaciju umjesto mene
marcellina kažeš da si se tek upoznala s osnovama astrologije, zato ti ni nije jasno koliko je ustvari složena
medicina se studira deset godina a astrologiju se proučava cijeli život, samo ne formalno kao na faksu
pa zar ju ti studiraš kad si se tako uhvatila nje?
ni doktori nemaju lijek za neke bolesti još uvijek, dakle "nemaju konkretan odgovor", što ne znači da ga jednom neće imati
tako je sa svime ostalim, uostalom da sve znamo ne bi bili ljudi, bili bi bogovi
Ne, ne studiram medicinu, niti sam je prva spomenula nego su tu ljudi bili toliko hrabri da je idu uspoređivati po težini sa astrologijom ali je nemam namjeru omalovažavati, pa ću reći da iako je moj fakultet zahtjevan, da nije medicini ni do koljena.
Ja to mogu priznati bez problema, zašto je vama to teško priznat za astrologiju?

Ma joj daj, ovo sad već odlazi u neke sfere nevezane za temu. Nemam se namjeru vraćati na razglabanje o tome što je zahtjevnije i cjenjenije, ako već imate komplekse ispred nekih priznatih veličina naučite se živjeti s tim, što da vam kažem.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:10   #25
čim koristiš izraze poput ma joj, daj, znači da više nemaš argumenata
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:15   #26
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
čim koristiš izraze poput ma joj, daj, znači da više nemaš argumenata


Neke čudne zaključke donosiš samo upozoravam da smo u debelom off-u, i da između studiranja medicine i liječničkog posla te bavljenja astrologijom se nikakve paralele ne mogu povlačiti!
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:26   #27
da, u debelom smo "offu" jer ti želiš pobit mišljenje većine ovdje koji barem mrvicu znaju više od tebe, a sama kažeš da si tek početnik

no kaže se da pametniji popušta pa slobodno nastavi s monologom
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:36   #28
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
da, u debelom smo "offu" jer ti želiš pobit mišljenje većine ovdje koji barem mrvicu znaju više od tebe, a sama kažeš da si tek početnik

no kaže se da pametniji popušta pa slobodno nastavi s monologom
Evo pametno moje, da te utješim da si ipak pametniji pa ću nastaviti, jer svi vi koji ste tako jako duboko i dugo zagrezli u astrologiju ne uspjevate meni jednoj početnici dati odgovore.

Još nitko nije uspio pobiti to razmišljanje da astrologija svakoj osobi ne pristupa na poseban i jedinstven način, jedna je cura je tu spomenula sekunde i stotinke, koliko je ova početnica upoznata, čak ni nekoliko minuta ne čini neku razliku u karti i među aspektima. (ispravite me ako nije tako)

Šta vama je to ok da imate iste karte i kopije ste kao drugi ljudi? Ne čini vam se tu malo šuplja priča? Pa astrologija je u biti izmislila kloniranje. Astro-klonovi napadaju.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 22:18   #29
Nadam se da ćeš jednog dana shvatiti kakve bedastoće si pisala...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:03   #30
Desetinke i stotinke sekundi je stvarno blesavo ovdje spominjati, jer malo tko zna svoj pravi sat rođenja, često to nisu točna vremena u minutu. Zato i prognoze nisu i ne mogu biti potpuno točne, ali to nije ni cilj astrologije, jer puno više znači upoznati se sa svojim pravim potencijalima. Razlika od nekoliko minuta je itekako važna, astrološke razlike su vidljive kroz pomak vrhova kuća, dakle i ascendenta i Mjeseca. Kod blizanaca je obično uočljiva neka razlika, recimo događa se da jedan ima Sunce točno na asc, dok drugom to Sunce pada u 12. kuću.
Marcellina ako se astrologijom zanimaš samo na površan način i koristiš je za zabavu, onda nemoj ulaziti u rasprave koje zahtijevaju zaista duboko poznavanje astrologije.Jer puno toga se može objasniti, ali teško da ti se netko može obratiti na pravi način ako ne poznaješ materiju. A druga stvar, astrologija nije svemoguća, postoji još niz problema s kojima se astrolozi suočavaju i oko kojih se treba još puno truditi da bi se pronašli odgovarajući odgovori. Astrologija je nešto živo, razvija se kao što se razvija i naša osviještenost i spoznaja, znanstvena otkrića itd. I ne treba sve to trpati u isti koš.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:57   #31
Da, se malo nadovežem: prva sam spomenula sekunde u postu ranije no u sasvim prenesenom značenju. Htjela sam ukazati na činjenicu da se osobe čiji su natali identični do u detalj ( " sekunda " ) ipak razlikuju, a ne da će izroniti razlika u položaju bilo koje planete zbog promjene mjerljive sekundama. Neće, to znamo.

A astrologija i medicina se ne mogu uspoređivati nikako, ali ne iz subjektivnih razloga i zbog nečijih predrasuda već jednostavno zbog toga što je temelj medicine anatomija ljudskog tijela, a temelj astrologije " anatomija " planeta. Ne vidim baš sličnost između vlastitog bubrega i Saturna. Isto tako, medicina je znanost, astrologija za sada nauka, pa i ta činjenica vodi ka određenim predrasudama.

Evo, jedan primjer:
Čovjek primjerice ode kod astrologa ne bi li dobio odgovor na pitanje je li mu mudro putovati tog i tog dana. Astrolog ga upozori na loš tranzit upravo tog dana i upozorava ga da svakako odgodi putovanje jer će mu život biti ugrožen. Ovaj se pomalo koleba no prevagne njegova želja za putovanjem i ode na put, dogodi se prometna nesreća, čovjek izgubi neki od ekstremiteta ( znam, primjer je ružan no i to je stvarnost ), voze ga u bolnicu i liječnici mu ne uspijevaju spasiti, primjerice nogu. I medicina je tu na određeni način zakazala. S druge strane, da je poslušao savjet astrologa, odustao od putovanja, onaj loš tranzit bi se ipak manifestirao, no možda kako manje koban, možda bi slomio prst ili uganuo gležanj. U odnosu na medicinu koja je maloprije na neki način zakazala, astrološki bi mu savjet možda spasio nogu.

Zapravo želim reći kako je sve relativno, kako nije mudro osuđivati nešto čak niti kada si jako dobar poznavatelj tematike, a kamoli ako si usput za nešto čuo i na temelju toga stvorio vlastiti stav. Uvijek ima mjesta za nove spoznaje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 01:09   #32
fakat, poznam dva para muških blizanaca, i braća su međusobno totalno različita: u oba ta para, jedan je introvertiran i kenjkav, drugi izrazito ekstrovertiran i živ. totalno različiti temperamenti, a karte praktički iste ( par min razlike kod poroda).
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 10:27   #33
poznajem slučaj blizanaca , 2 minute razlika među njima , brat i sestra , fizički slični u crtama lica , a u konstituciji tjela sasvim različiti..
u određenom periodu dešavale su se stvari koje su ih tragično obilježile , ali na potpuno drukčiji način...
cedevitaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:45   #34
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
A astrologija i medicina se ne mogu uspoređivati nikako...
Čitate riječi ali ne pratite smisao... nigdje nisam usporedio astrologiju s medicinom... to se dešava samo u vašim glavama...


Dakle, napisao sam:

To ti je kao da ja ili bilo tko ko nezna niš o medicini ( ili o bilo čemu drugome ) izjavi vidiš nemogu naći uzrok za masu stvari znači doktori nemaju pojma kao ni sama medicina stoji na klimavim nogama... i doda na kraju - pametnome dosta


A odnosilo se na način razmišljanja kakav je prezentirala Marcellina... ništa više niti manje od toga... svako izvlačenje dijelova iz konteksta je bez smisla...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:49   #35
Zapravo sam imala namjeru braniti tvoj komentar u kojem si spomenuo medicinu kao primjer i naglasiti kako astrologija s druge strane nije nešto čemu treba dati manju vrijednost. Mislim da ih ti uopće nisi uspoređivao u užem smislu riječi, samo si medicinu dao kao primjer, Marcellina ih je kasnije usporedila, moj se komentar odnosio na njezino viđenje astrologije u odnosu na medicinu jer mi se učinilo suviše subjektivnim.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:13   #36
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Zapravo sam imala namjeru braniti tvoj komentar u kojem si spomenuo medicinu kao primjer i naglasiti kako astrologija s druge strane nije nešto čemu treba dati manju vrijednost. Mislim da ih ti uopće nisi uspoređivao u užem smislu riječi, samo si medicinu dao kao primjer, Marcellina ih je kasnije usporedila, moj se komentar odnosio na njezino viđenje astrologije u odnosu na medicinu jer mi se učinilo suviše subjektivnim.
Uspoređivati medicinu(kao i svaku drugu nauku) sa astrologijom je čista glupost, astrologija je sto svjetlosnih godina ispred svega živoga, jer se u astrologiji nalazi sve, pa se tako kroz horoskop očitavaju i zdravstveni problemi, a medicina onda liječi. Znači u horoskopu se vidi sve, ali ovisi i od astrologa koliko će dobro očitati situaciju i usmjeriti osobu(kao što ima loših doktora, tako ima i loših astrologa).
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:35   #37
Upravo zato i rekoh na prethodnoj stranici

Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Astrologija se bavi samim životom. Ima li išta kompleksnije od toga?? ...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:49   #38
Quote:
Marcellina kaže: Pogledaj post
Ma lako za blizance, njihova karta je možda jako slična,(mislim da minute ne predstavljaju neku razliku) možda je i jednaka, ali to se od blizanaca nekako i očekuje ( s obzirom da imaju jednak dnk )

Ali mene iritira kod astrologije to što ona pobija jednu od osnovnih ljudskih karakteristika - individualnost.

Činjenica je da se u isto vrijeme, u istu sekundu, na istom mjestu mogu roditi dvije osobe (ili više njih) što bi značilo da bi one prema astrologiji trebale imati potpuno jednak život, a što je meni kao jednoj poseboj, izuzetnoj i prekrasnoj individui totalno neprihvatljivo.
ne slažem se da moraju biti identični, i mene iritiraju takve besmislene tvrdnje.
U horoskopu uvijek ima dovoljno mjesta za izbor i individualnost.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:10   #39
Quote:
Marcellina kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, meni je astrologija zanimljiva, ne bih pisala tu da nije, sviđa mi se ta ideja oko položaja planeta u trenu nečijeg života, i upoznata sam sa nekim njenim osnovama, ali ne mogu zatvoriti oči pored nekih nelogičnosti na koje nalazim,i na koje očito nitko baš nema neki konkretan odgovor.
Koliko god se vama ovdje činilo da one 2 minute koje čine razliku u rođenju dvojice blizanaca, ustvari veoma su važne, jer sa time se pomiču i polja za određeni stupanj.

Ta vremenska razlika utječe na to da su vrhovi polja bliži nekoj planeti ili udaljavaju vrh od neke planete što već ima dodatnu težinu ili lakoću.

Zbog toga, sve se mijenja, a posmatrajući u horoskopu STARIJEG djeteta ono mlađe, vidimo samo njegovo viđenje tog drugog blizanca. Isto tako u mlađega, ćemo vidjeti kako on vidi starijeg blizanca.

Jednako tako i u horoskopu roditelja, iako je 5. polje opis SVE djece koju će on/ona imati, slijedeći derivatna polja po sistemu da je 5. pokazatelj 1. djeteta, 7 je pokazatelj drugog i tako redom ne zanemarujući pri tome pobačaje bez obzira na koji je bio način. Tako dobijemo potpuniju sliku za blizance.

Sve ovisi i o TOČNO upisanom vremenu rođenja medicinskog osoblja na porodu, jer možda imamo i veću razliku ili manju, a mi znamo da se svakih 4 minute Ascendent pomakne za 1 stupanj. A to mnogo znači.

Blizanci ne moraju biti jednojajčani, ali definitivno dvojajčani će ipak imati mnogo jače izraženu razliku u ponašanju, naročito ako se radi o dječaku i djevojčici jer ne zaboravimo ulogu roditelja prilikom odrastanja.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:44   #40
eo sorry kaj pitam, vjerojatno je vec postavljeno pa me samo uputite di jer ne mogu nać..
ako su djeca rodjena u isto vrijeme u bolnici (a nisu blizanci, od iste majke jel (ni oca)) imat ce isti karakter i sudbinu? kolko ih razlicito drustvo moze promijenit?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.