Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2014., 12:36   #121
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
možeš na mom primjeru (natalu) pojasnit?
Šta da pojasnim?
Dispozitora?
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 12:40   #122
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Šta da pojasnim?
Dispozitora?
pa da. odnosno, što taj dispozitor govori o mom suncu. u smislu tog dodatnog pojašnjenja o kojem pričaš. ja osobno bih rekla da to sunce bude ok i onda odjednom dobije popizdikus i postane svoja sušta suprotnost i naravno, sve nekako u negativnom smislu
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 15:36   #123
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
pa da. odnosno, što taj dispozitor govori o mom suncu. u smislu tog dodatnog pojašnjenja o kojem pričaš. ja osobno bih rekla da to sunce bude ok i onda odjednom dobije popizdikus i postane svoja sušta suprotnost i naravno, sve nekako u negativnom smislu
to što dobiješ popizditis ima najmanje veze sa dispozitorom
on i inače pokazuje na dopunske interese planeta i znaka kojim vlada, ali i dalje je najvažniji planet u znaku
u usporedbi bi planet u znaku bio kralj (ili predsjednik), a dispozitor njegov izaslanik (ambasador)
A gdje je to, molim te lijepo, ambasador važniji od svog kralja?
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 17:25   #124
sunce mi je u raku i 9. kući....ali vidim da tu imamo nekoliko opozicija

sunce opozicija saturn.....
sunce opozicija neptun...
sunce opozicija uran

to nije dobro, jel tako?
može li koja rečenica o tim aspektima?

ma evo i karta http://i52.tinypic.com/m8grw1.jpg
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:54   #125
Imam jedno hipotetsko pitanje. Može li se pretpostaviti da osoba koja djeluje iz sjene, "iza kulisa", u anonimnosti, ali na način da na kraju ipak toliko dođe u centar pažnje, postane tako "vidljiva" i prepoznatljiva/upečatljiva i toliko se javno istakne čak i kao neka vrsta autoriteta na području svog djelovanja, iako se snažno osjeća ta njena potreba da ostane anonimna i "skrivena", ima sunce u ribama (to znam), ali da je to sunce na MC-u (10.kući) ili u konjunkciji s njom /Mc-om?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:24   #126
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
Imam jedno hipotetsko pitanje. Može li se pretpostaviti da osoba koja djeluje iz sjene, "iza kulisa", u anonimnosti, ali na način da na kraju ipak toliko dođe u centar pažnje, postane tako "vidljiva" i prepoznatljiva/upečatljiva i toliko se javno istakne čak i kao neka vrsta autoriteta na području svog djelovanja, iako se snažno osjeća ta njena potreba da ostane anonimna i "skrivena", ima sunce u ribama (to znam), ali da je to sunce na MC-u (10.kući) ili u konjunkciji s njom /Mc-om?
Nisam sigurna da li sam te dobro razumjela ali Sunce u konjunkciji s MC-om nema potrebu da se skriva, da bude anonimno ili nevidljivo. Baš obrnuto Sunce se "najviše umanjuje" u 4. polju (ponoć) i 12. polju ("zalazak").

Suncu (centralna ličnost) je prirodna težnja istaknuti se i doseći "točku podneva" (MC-a), sve dalje od toga umanjuje njegov sjaj. Tj. Sunce u svojoj prirodi nosi potrebu da se želi izraziti u punom sjaju i upečatljivosti, a to mu je upravo omogućeno kada dosegne točku podneva (MC-a) i ono nije nikada sakriveno kada je tamo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:34   #127
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li sam te dobro razumjela ali Sunce u konjunkciji s MC-om nema potrebu da se skriva, da bude anonimno ili nevidljivo. Baš obrnuto Sunce se "najviše umanjuje" u 4. polju (ponoć) i 12. polju ("zalazak").

Suncu (centralna ličnost) je prirodna težnja istaknuti se i doseći "točku podneva" (MC-a), sve dalje od toga umanjuje njegov sjaj. Tj. Sunce u svojoj prirodi nosi potrebu da se želi izraziti u punom sjaju i upečatljivosti, a to mu je upravo omogućeno kada dosegne točku podneva (MC-a) i ono nije nikada sakriveno kada je tamo.
Ma kad ja zelim nesto ukratko objasnit da ne bi nepotrebno duljila, onda ispadnem nerazumljiva

Da, jasno mi je ovo. Al povela sam se za tim da nije samo bitno u kojoj je kuci sunce, nego i koji je znak na Mc-u. U vodenjaku i ribama je sunce u izgonu i padu, pa mi se čini da takav položaj "umanjuje" tu bitnost/važnost/istaknutost sunca (ega, prvenstveno).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:38   #128
sunce u konjukciji sa merkurom. merkur i sunce u 10. kući, 10, kuća u blizancima.
jel to predstavlja nekakvu nesreću na putovanju, ili smrt brata ili rodjaka?
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:16   #129
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
Ma kad ja zelim nesto ukratko objasnit da ne bi nepotrebno duljila, onda ispadnem nerazumljiva

Da, jasno mi je ovo. Al povela sam se za tim da nije samo bitno u kojoj je kuci sunce, nego i koji je znak na Mc-u. U vodenjaku i ribama je sunce u izgonu i padu, pa mi se čini da takav položaj "umanjuje" tu bitnost/važnost/istaknutost sunca (ega, prvenstveno).
Zamisli da su polja ustvari područja događanja gdje se određene energije mogu izravnije/manje izravno izraziti. Kuće se kako vele M. March & J. McEvers odnose na uvjete, dok znaci označavaju karakterne osobine. Tj. ako bi astrologiju uporedili s scenom onda bi planeta bila glumac, znak u kojem se nalazi bi bila uloga koju igra, a kuća scenografija u kojoj se glumac nalazi.

Zato je ego istaknut kod ljudi koji imaju Sunce na MC-u, jer podne je "vrhunac dana", tamo osoba osjeća potrebu da ju drugi vide u najvećem svjetlu, da bude zapažena, tamo je najmanje sakrivena. Daklem ovo što tebe zanima (koliko sam skužila između redova) bi bilo kod ljudi kod kojih je Sunce vladar MC-a, a ne kod Sunca na MC-u.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:27   #130
Hvala. skužila sam.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 01:58   #131
Koliki orbis se uzima za konjunkciju Sunca s MC-om? Tj. ako je Sunce u devetoj kući, 3°10 do MC-a, gleda li se to kao konjunkcija s MC-om?
Anandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:01   #132
Da li mijenja sliku o istaknutom egu Sunce na MC-u (rođenje u podne na vrhuncu dana), ako je Sunce neaspektirano, a mjesec u 12. kući u konjunkciji s ASC?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:09   #133
Quote:
Anandita kaže: Pogledaj post
Koliki orbis se uzima za konjunkciju Sunca s MC-om? Tj. ako je Sunce u devetoj kući, 3°10 do MC-a, gleda li se to kao konjunkcija s MC-om?
Mislim da da. Sve unutar 5° se smatra konjukcijom.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:54   #134
Ako Sunce predstavlja oca/muža, na koji način bi mog oca opisao kvadrat Sunca s Mjesecom?
Ne mislim na odnos mojih roditelja ili moj unutarnji sukob, nego baš kako bi oca opisao taj kvadrat.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:34   #135
Ja imam taj kvadrat. Opet ako je slucaj da sunce predstavlja i kako utjece na oca taj kvdrat , pa moj otac je cijeli zivot povucen , svima dohvatljiv osim meni, povucen u svoj svijet. Posto moras gledat u kojem je znaku sunce. U mom slucaju je bik, pa onda jer je peregrine pa tako i djeluje , bas lutajuce, daleko od doma, kako to opisiva teorija. Rijetko kad smo stvarno imali familiju , samo zato sto on nije znao kako da se postavi, posto se sunce osjeca nezgodno u biku, tako i moj otac kao da se osjecao jako lose i neugodno u ulozi oca.
Sto je interesantno gledajuci natal mog oca i njemu je Mars kao i meni u biku i tocno na 22 stupnja.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:14   #136
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Ja imam taj kvadrat. Opet ako je slucaj da sunce predstavlja i kako utjece na oca taj kvdrat , pa moj otac je cijeli zivot povucen , svima dohvatljiv osim meni, povucen u svoj svijet. Posto moras gledat u kojem je znaku sunce. U mom slucaju je bik, pa onda jer je peregrine pa tako i djeluje , bas lutajuce, daleko od doma, kako to opisiva teorija. Rijetko kad smo stvarno imali familiju , samo zato sto on nije znao kako da se postavi, posto se sunce osjeca nezgodno u biku, tako i moj otac kao da se osjecao jako lose i neugodno u ulozi oca.
Sto je interesantno gledajuci natal mog oca i njemu je Mars kao i meni u biku i tocno na 22 stupnja.
I moj je povučena Riba.
A nije ni nešto sklon izražavanju osjećaja. Ljubav je uvijek pokazivao praktično (Ve u Jarcu)
Zapravo, čudno je to...Nemam s njim baš blizak odnos objektivno gledano, ali u sinastriji imamo Mjesece u trigonu, i još je moj Mo na njegovom IC-u. To je nekakva čudna emocionalna povezanost, čak bih rekla intuitivna. Mi smo često znali što ono drugo misli.
Ali izvana nekako ne izražavamo osjećaje jedno prema drugom.
Čudno, uglavnom...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 21:43   #137
Pa ja takodjer imam da nasi Mjeseci trigoniraju ,pa eto ali bas kao sto ti kazes ti izrazaj osjecaja vani ne postoje.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 11:25   #138
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li sam te dobro razumjela ali Sunce u konjunkciji s MC-om nema potrebu da se skriva, da bude anonimno ili nevidljivo. Baš obrnuto Sunce se "najviše umanjuje" u 4. polju (ponoć) i 12. polju ("zalazak").

Suncu (centralna ličnost) je prirodna težnja istaknuti se i doseći "točku podneva" (MC-a), sve dalje od toga umanjuje njegov sjaj. Tj. Sunce u svojoj prirodi nosi potrebu da se želi izraziti u punom sjaju i upečatljivosti, a to mu je upravo omogućeno kada dosegne točku podneva (MC-a) i ono nije nikada sakriveno kada je tamo.
meni se sunce nalazi u 4 polju, u škorpionu. i čini mi se da si upravo dobro opisala tu potrebu za 'nesjajem' k vani. svijetlo se nalazi unutra. bar buddha nešto slično reče. doduše, ascendent u lavu nudi i neku ambivalentnost u tom smislu. sunce u 4 polju je unutarnje sunce.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:48   #139
kad je dobar aspekt sunca i plutona ,moc regeneracije je velika...osoba se uvek izvuce iz neprilike....
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:59   #140
Quote:
agroziv kaže: Pogledaj post
kad je dobar aspekt sunca i plutona ,moc regeneracije je velika...osoba se uvek izvuce iz neprilike....
PA nije bas uvijek,znam slucaj covjeka sa So u Vodoliji 120 PL u VAgi,kojeg su prije par godina ovdje kriminalci ubili golim rukama(nema strasnije smrti),ali koliko znam i on je muljao nesto,nije cist bio.

Nema u astrologiji termina "uvijek"
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.