Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 13:19   #61
tesko da ce ikakav recept pomoci, ako od temelja nepromjenis prehranu, npr. u zagorju gdje se iskljucivo domacom hranom hrane imam dvije sestricne obije su maloljetne i njihova dva starca i baka, svi su prekomjerno debeli 30-40kg i imaju masnoce u krvi da nemreju napraviti ni pretragu krvi osim te jedne starije sestricne koja se drzi vegetarijastva i doslovno savrseno izgleda vitka ko po zenske u casopisima, dok njena mlađa sestra jede sve sto i ostali ukucani i vec su je sa 7 godina starosti nazvali bucom/jaka je/jaca je nego starija sestra i te fore, i sto ej najgorije svi tu stariju kcer siluju da jede meso ko sto oni jedeju, a tko to govori bas oni koji su prekomjerno debeli i nevide svojim ocima da oni grijese u odnosu na nj. jbg sta cini svijest

sto zelim reci prehranu trebas promjeniti od temelja, a ne sad tipa jesti cvarke, speka, slanine, kobasice i ocekivati da ce ti zeleni caj sve to pocistiti
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:50   #62
imam ja dvije sestrične i obadvije su na slavonskoj hrani, kulen, čvarci, šunka slanina i obje su mršave. mislim da kruh i slatkiši više debljaju.
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:23   #63
@Sluga Bozji pravi

neradi se o prepucavanju i pametovanju vec je to bio samo primjer u cijeloj jednoj obitelji koja inace ima problema sa prekomjernom tezinom, e sad ova starija sestricna je to jednostavno lajicki receno izbijegla tako sto se odrekla mesa jer joj nije fino i preostalo joj je samo sirova salata i ostala fizickim tijelom ko manekenka iz casopisa, dok svi ostali debeli/pretili kak ocete tako da se tu neradi o geneskom problemu vec problem prehrane, jer masna i nezdrava hrana preopterecuje jetra i ostali organi, e sad nekoga ce prije uhvatiti pogresna prehrana, a nekoga malo kasnije al u svakom slucaju ce tu osobu kad tad uhvatiti ako se drzi nezdrave prehrane, isto tako imam susjeda na visini od 175cm imao je 100kg, a sada ima 85kg nije nista uradio vec se odrekao vecere, dok dorucka i rucka jos drzi


prvi korak kod debljine jest poremecaj prehrane, a drugi zanemarivanje istog zbog ega, sto sam htio reci da sa zelenim cajem i s koje kakvim brzinskim dijetama koje se nude po novinama i plakatima nema koristi jer je to sve privremeno, a treba ti trajno rijesenje, no ako se neodlucis iz temelja promjeniti stare navike onda cemu se bezveze muciti kad ce se sve vratiti na staro cim se te prakse ostavis

ja tu negovorim o gladovanju, prenajedenju ili nesto trece vec se radi o tome kad tijelo trazi hranu tijelo zapravo trazi energiju preko prehrane, a kriva prehrana opterecuje jetru i druge organe i onda je to sve zakurac vise nije problem špek na trbuhu i tomu slicno vec bolest koja je dovela do toga, primjera radi bilo je i dokumentaraca o tome pretili ljudi koji su imali i do 40% vise kila nek sto bi trebali imati i tada su dosli do zeljene tezine, tako sto su bili vođeni kod pravih nutricionista jeli su sve prirodno i dobar dio sirovo, a da pritom nisu bili gladni, naravno sve se nanovo vratilo kada su se vratili na stare navike jer nisu bili spremni se ih odreci
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:23   #64
zeleni čaj je lagano alkalan, što se da osjetiti u njegovu okusu. mislim da nije štos u EGCH (koji je dobar bonus) koliko u samom čaju kao kompleksu, i posebno u njegovoj alkalnosti koja je blagotvorna za imunitet i za balansiranje pH u organizmu, nešto što je toliko dobrodošlo za nas na zapadnjačkoj kiseloj hrani

šećer je kontraproduktivan jer je kiseo, njime pokvarimo alkalnu kvalitetu

nisam se baš naprobavao zelenih čajeva, no volim senchu, interesantan mi je okus. dobra mi je kombinacija zen chai (vrećice al ok je), malo limuna upotpuni aromu interesantno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:57   #65
Quote:
Sluga Bozji pravi kaže: Pogledaj post
najbolje se ipak uhvatit nekog sporta.
Svakako da je sport potreban, neovisno da li si debeo, mrsav, kakav god.

No, ako pricamo o mrsavljenju, sasvim sigurno da se samo s vjezbanjem nece gubiti salo.

Tu moram napomenuti prije svega, kada ja pricam o visku kilograma, ja pricam o salu. Potpuno je nevazno koliko osoba tezi, ako joj to "dobro stoji". Dakle, problem je u salu. Vjezbanjem covjek samo moze dobiti misice (i to ako se bavi anaerobnim vjezbanjem), ili malo povecati potrosnju kalorija (ako ide na aerobno vjezbanje). Problem s vjezbanjem, jako malo utjece na to koliko se energije trosi.

Recimo, da bi netko izgubio funtu (453g) sala, morao bi trcati recimo 11h. Ili, ovisno o covjeku dva dana nista ne jesti. Mislim da je lakse dva dana nista ne jesti, nego trcati 5 i pol sati tokom dva dana.

Dobro, jasno da je ovaj gornji primjer karikiran, ali je ustvari matematicki tocan kada pricamo o gubljenju tezine. Funta sala je cca 3500 kcal.

Uz sport covjek jednostavno mora poceti manje jesti. I nema druge strategije. Manje jesti, u svakom slucaju jesti hranu koja manje pridonosi stvaranju sala (rafinirani ugljikohidrati u bilo kom obliku) i jesti hranu koje se moze jesti puno vise (kompleksni ugljikohidrati u bilo kom obliku). Ne zaboraviti da masnoce trebaju, da su esencijalne i da svakako ne debljaju kao rafinirani ugljikohidrati, te uzimati proteina ne pretjerano. I svakako nastojati jesti sto raznolikije.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:58   #66
Quote:
Sluga Bozji pravi kaže: Pogledaj post
imam ja dvije sestrične i obadvije su na slavonskoj hrani, kulen, čvarci, šunka slanina i obje su mršave. mislim da kruh i slatkiši više debljaju.
Apsolutno. Rafinirani ugljikohidrati idu direktno u salo. Jednostavno, ili ce se jesti jako malo u vise obroka, ili ide u salo.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:30   #67
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Rafinirani ugljikohidrati idu direktno u salo. Jednostavno, ili ce se jesti jako malo u vise obroka, ili ide u salo.
za biti zdrav računica je jednostavna: koliko pojedeš toliko i potrošiš (bazalni metabilizam + mišićni i umni rad).

ako imaš viška špeka onda je formula: koliko pojedeš toliko i potrošiš + povećana aerobna potrošnja dotle dok ne potrošiš suvišne zalihe sala (potencijalne energije deponirane u mastima).

u svakom slučaju ne treba znatno smanjivati količinu hrane (u kcal , vitaminima, mineralima), nego je samo svesti na normalne potrebne količine za svoju idealnu težinu.jer, priznajmo, ne debljamo se od zraka nego od viška poklopane hrane. rijetki su slučajevi hormonski uvjetovane debljine ili metaboličkih gadosti.

i ne očekujte u kratko vrijeme naročite rezultate, jer organizam, kad znantno smanji dotok hrane, uključuje mehanizme štednje energije, pa sva hrana iz probave ode u zalihe!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:42   #68
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
i ne očekujte u kratko vrijeme naročite rezultate, jer organizam, kad znantno smanji dotok hrane, uključuje mehanizme štednje energije, pa sva hrana iz probave ode u zalihe!
Da, ovo je najvazniji razlog zasto je lose jesti jako malo. Covjek se ustvari tada prebaci na metabolizam oskudice, pa se na kraju obicno zavrsi puno deblji, s manje misica, a puno vise sala.

Najbolje je jesti, ali ne puno manje od onog sto se trosi tokom dana.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 01:50   #69
fan sam čajeva, popila sam hetolitre i hektolitre, no pitam se budući da pijem samo ove "supermarketske" u vrećicama najčešće..
...... kolika je ustvari razlika između skupljih i jeftinijih, ako može neki post na tu temu..

meni osobno npr. franckov zeleni jako prije, više od nekih skupljih??
nisu ni ostali im loši
milfordova menta stvarno opojno miriši.. prirodno.. no opet franckova mi se čini boljom...
neki kažu da to uopće nisu pravi čajevi, nadam se da stvarno nije tako, da se dodaju boje i sl (kao i one priče o smeđem šećeru)... no opet, u tom slučaju tko bi mogao garantirati i za skuplje
hm

drugo što me zanima:

arome??? je li dodana aroma minus?
tako sam čula no ne razumijem zašto..?
mada sam i osobno sklona kupovanju proizvoda sa što jednostavnijim sastojcima
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:22   #70
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
fan sam čajeva, popila sam hetolitre i hektolitre, no pitam se budući da pijem samo ove "supermarketske" u vrećicama najčešće..
...... kolika je ustvari razlika između skupljih i jeftinijih, ako može neki post na tu temu..

meni osobno npr. franckov zeleni jako prije, više od nekih skupljih??
nisu ni ostali im loši
milfordova menta stvarno opojno miriši.. prirodno.. no opet franckova mi se čini boljom...
Meni je isto franckov najbolji, a isprobao sam svakakve u listićima, Pai -mu-tan, (to je bijeli čaj za kojega kažu da ima najviše atioksidanata) Lapsag sučong, Senču, ali drugi zeleni čajevi me ne razbuđuju kao što me razbudi franckov zeleni.

usput, kad sam jednom pomiješao Pai mu tan i Rooibush bilo mi je užasno zlo, izgleda da imaju nekompatibilne sastojke.
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:17   #71
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
fan sam čajeva, popila sam hetolitre i hektolitre, no pitam se budući da pijem samo ove "supermarketske" u vrećicama najčešće..
...... kolika je ustvari razlika između skupljih i jeftinijih, ako može neki post na tu temu..
Mogu ti napisati jedino razliku između čajeva iz vrećice i čajeva iz rinfuze, tj. čaja kojeg trebaš sama procijediti.
Bio sam kod respektabilnog proizvođača i prerađivača kamilice i objasnio mi je kako to funkcionira (navodno je tako i za ostale vrste biljaka za čajeve).
Da ti ne objašnjavam tehnologiju prerade, rezultat je 6:1 u korist runfuze, odnosno u čaju iz filter vrećica kvaliteta je čak 6 x manja.
Vjerujem da je to zbog toga što se u filter vrećici ne vide sastojci pa svašta može proći.
The_Man1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:10   #72
istina.. recimo kadulja definitvno ima sama po sebi intenzivan okus, a ona u listićima je ....bomba

to mi je skroz jasno. zato kad već kupujem u vrećici, nekako ne želim davat duplo više para, tko zna koje sve aditive plaćam, hm.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:14   #73
Camellia Sinensis

Camellia Sinensis potječe iz istočne i jugoistočne Azije. Svojim privlačnim cvjetovima i vazdazelenim listovima plijeni pozornost ljubitelja biljaka već stotinama godina, ali nije se zbog tih odlika počela uzgajati. Glavni razlog je bio čaj. Upravo ta biljka sabrži mnoga ljekovita svojstva. Od te biljke dobiva se bijeli, zeleni, crni, oolong I pu-erh čaj.
Ljekovitost te biljke (čajeva): -štiti od srčanih oboljenja
-smanjuje rizik od raka
-smanjuje kolesterol
-sprječava razvitak neuroloških poremećaja
-pomaže kod nastanka začepljenih arterija
-usporava proces starenja kože
-pomaže ukloniti akne
-pomoć je kod mršavljenja
-čuva kosti I zube

Camellia Sinensis raste kao grmi ili manje grmoliko stablo. Cvjetovi su bijele boje I u središtu nose karakteristični vijenac gusto poredanih prašnika.

Gdje posaditi camelliju?

Kamelija je cvijet sjene! Voli tople, ali vlažne kutke vašeg vrta, zaštićene od jutarnjeg jakog sunca i suhog vjetra. Idealno joj je mjesto u sjeni velikih stabala. Hladnoću dobro podnosi, a moguće ja da I procvijeta pod snijegom!
Naravno, za izrazito niskih temperatura potrebno ju je zaštititi pokrivačem od slame ili šiblja. Da bi kamelija uspješno rasla u vrtu, moramo usmjeriti pozornost na to da tlo bude dobro drenirano tako da oborine dovoljno brzo otječu i ne stvaraju mulj oko biljke. Korijenu biljke potreban je kisik, a natopljena zemlja sprječava aeraciju. Samo jedan dan ležanja vode oko kamelije može uzrokovati ozbiljnu štetu.

Camellija voli kisela tla

Kamelija je podrijetlom iz humusom bogatih zelenih šuma i planinskih krajeva Azije, pa joj je za uspješan rast potrebno osigurati što sličnije uvjete. Ako je prirodno tlo porozno, potrebno ga je pomiješati s dosta kiselim tresetom i stajskim gnojivom. Kiseli treset pridodan dobroj ilovači stvorit će kiselost tla koju camellia voli. Ako je tlo od čvrste ilovače, dodajte malo pijeska, treseta i gnojiva, kako bi se postigla potrebna poroznost. Idealna kiselost tla za camelliju je između 6,5 i 4,5 pH. U rasadnicima se mogu kupiti gotove mješavine zemlje za camelliju te posebna gnojiva.

Kako saditi camelliju?

Priprema tla za sadnju kamelija je posebno važna. Kada ste izabrali mjesto, provjerite kvalitetu zemlje i drenažu terena. Iskopajte jamu za kameliju barem dva puta dublju i tri puta širu od njene krošnje. Od iskopane zemlje napravite stožac u središtu jame. Pri sadnji stavite korijen kamelije na pripremljeni stožac da se biljka lakše uspravi. Vodite računa da je krošnja biljke minimalno 10 cm iznad tla. Camellija ima plitak korijen i guši se ako je preduboko posađena. Mješavinom zemlje za camelliju, koju ste pripremili nekoliko dana prije sadnje, ispunite jamu. Rukama pritisnite zemlju oko korijena camellije te biljku natopite vodom.
Camellija je uspavana u vrijeme cvatnje, pa je to vrijeme, obično između listopada i ožujka, najbolje za sadnju i presađivanje. Pri presađivanju kameliju držite za korijen a na za stabljiku. Prije presađivanja biljku dobro zalijte.

Dašak ekskluzivnosti i u kući

Pravi ljubitelj camelliju drži i u kući. To je moguće jedino ako u stanu nemate centralno grijanje. Camelliji godi hladnoća, nikako suh i topao zrak. Odaberite svijetlo, ali ne jako osunčano mjesto u stanu. Camellija voli mir, svoj kutak, pa ju nastojte ne seliti po kući.
Kako Camellija voli vlažnost, s vremena na vrijeme poprskajte joj mlakom vodom lišće i pupove, a zemlju vlažite. Zimi je ne zalijevajte obilno. Preporučujemo zalijevanje odstajalom vodom ili kišnicom. Ako za svoje glačalo filtrirate vodu, dajte tu vodu i camelliji. Ne zaboravite da korijen camellije ne smije ležati u vodi! Sve vaše napore i pažnje camellija bogato uzvraća cvjetnom senzacijom tijekom hladnih i tmurnih zimskih mjeseci.

Iako raste prilično sporo, mlade biljke mogu biti podjednako ljupke kao i stariji primjerci. Kamelije možda traže više pažnje od ostalih, uobičajenih uresnih grmova, ali tu pažnju zahvalno i bogato nagrađuju raskošnim cvjetovima I listovima.
Preporučljivo je da se listovi biljke beru najmanje godinu dana poslije sadnje. Dakle, nakon godine dana mozete se slobodno upustiti u pravljenje pravog ljekovitog čaja. Svaki čaj zahtjeva drugačiju pripremu, najlakše se dobije bijeli, a najteže crni čaj.

Zadnje uređivanje plavva : 12.02.2010. at 16:24.
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:07   #74
Quote:
loodacha2404 kaže: Pogledaj post
jeste probali dijetu sa zelenim čajem? ako jeste kakvi su učinci?
(ako ih uoće ima?)
treba mi neka lagana dijeta koju bih kombinirala sa sportom..ccc
Najbolja ti je dijeta sa žutim čajem.Probaj ovajnovi žuti čaj od Enciana.Piješ ga litru dnevno,mjesec dana.Odličan je.Naravno porebno je i kretanje,ali poanta je u tome što ti strahovito ubrzava metabolizam i smanjuje masnoće.Ja sam izgubio 5 kila u mjesec dana.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:05   #75
Quote:
The_Man1 kaže: Pogledaj post
Mogu ti napisati jedino razliku između čajeva iz vrećice i čajeva iz rinfuze, tj. čaja kojeg trebaš sama procijediti.
Bio sam kod respektabilnog proizvođača i prerađivača kamilice i objasnio mi je kako to funkcionira (navodno je tako i za ostale vrste biljaka za čajeve).
Da ti ne objašnjavam tehnologiju prerade, rezultat je 6:1 u korist runfuze, odnosno u čaju iz filter vrećica kvaliteta je čak 6 x manja.
Vjerujem da je to zbog toga što se u filter vrećici ne vide sastojci pa svašta može proći.
To je istina jer su u filter vrećici smrvljeni ostaci listova,a u rinfuzi su cijeli listovi čajeva. U City centru one na prvom katu ima jedna odlična čajoteka. Imajuvelik izbor čajeva u rinfuzi. Najbolje je skuhati jedan takav čaj i pored njega skuhati jedan iz filter vrećice i an licu mejsta se uvjeriti u razliku. ko jednom proba rinfuzu ne vraća se na vrećice

Zadnje uređivanje Lidija90 : 14.11.2010. at 16:13.
Lidija90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:22   #76
ja pijem ovaj zeleni i zadovoljna sam...fini mi je...nije da se nesto kuzim u zelene cajeve
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...oWjXAIaUlspH-A
__________________
Što ti žena može napraviti s mjesta, vrag nemože ni iz zaleta. 9.9.2010 <3
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:05   #77
Quote:
secret_agent♀ kaže: Pogledaj post
ja pijem ovaj zeleni i zadovoljna sam...fini mi je...nije da se nesto kuzim u zelene cajeve
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...oWjXAIaUlspH-A
Probaj ovaj Gunpowder pa ćeš vidjeti koja je to razlika u kvaliteti
http://www.svijetcaja.com/art_detalj...er=header7.jpg
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:19   #78
poz, evo vidim na forumu imamo 5 tema o zelenom caju, ne znam u koju bi pisao.

uglavnom, zadnjih 40 dana pijem oko 2 velike case zelenoj ili bijelog caja (koji sadrzi zeleni) i moram reci - osjecam se fenomenalno! ne znam jel to samo placebo ili sta, ali ja sam prezadovoljan, jednostavno osjecam se odlicno, sve mi ide od ruke, fizicki sam spremniji, koncentriraniji, sposobniji.

jedino imam pitanje, jedino me muci sto sam cuo da definitivno nakon nekog vremena treba napraviti pauzu i prestati ga piti na otprilike tjedan, dva dana.
osobno se osjecam sve bolje, i ne bih sad htio prekidati niz.

zna li netko nesto vise o tome?
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 10:43   #79
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post

zna li netko nesto vise o tome?
da
zove se kofein
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 12:31   #80
Fini čajevi http://www.kucazelenogcaja.com/
__________________
http://public.fotki.com/Vhaidra/"Veliki ljudi vole, mali traže da budu voljeni."
Georgina Odette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.