Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2003., 02:58   #1
Postoji li "nježni" prekid

Listopad 2002.

Vjerojatno nikada neću moći odrediti kada je sve započelo. Samo znam da su mi posljednja 3 tjedna prošla kao 3 mjeseca. Moja priča je duga. Pred tri tjedna Ana (sad već moja bivša) je došla iz Zagreba. U Zagrebu je provela oko tjedan dana, većinom kod sestre i Ive (male, lude, plave). Pomagala je sestri oko uređenja, a sa Ivom i Saletom je izlazila van. Gdje je Sale spavao - neznam. Vjerojatno s njom. Naravno da su se zabijali, jeli bombone i izlazili po nekim paryjima. Već smo imali neki čudan razgovor prije Zagreba, u kojem mi je ona natuknula, da više ne može dalje. I ja sam bio umoran, ali nedovoljno snažan da kažem da je kraj. Vjerovao sam da me još voli, i da ja nju još volim.

Te večeri smo ju nagovorili da izađe s nama van. Kupila mi je dvije banane i ja sam se izbio – ona ne! Cijelu večer je zamišljeno sjedila u kutu. Ujutro smo došli kod mene doma. Ne sjećam se da li me je poljubila. U susjednoj sobi je organiziran after. Jedva smo se povukli kod mene u sobu. Ne znam da li smo se mazili. Sve je već bilo jako napeto. Osjećao sam da je kraj.
Našao sam ju kako spava pokrivena dekom na kauču u dnevnom. Nije se htjela probuditi pored mene. Tišina je bila nepodnošljiva. I nije mi trebala ništa reći, znao sam da je gotovo.
Pune su mi oči suza i jecam.
Ne znam da li sam ju zvao ili je sama došla u sobu. Molio sam ju da mi kaže.... a Boga u sebi da nije gotovo. Slomio sam se. Pitala me zašto plačem i da ne može razgovarati samnom dok sam takav. Umivanje – više puta i nekako sam se smirio. Ne znam više što mi je govorila. Nisam se mogao grliti s njom. Poljubio sam ju nježno i ona mene. Oči su mi već bile pune suza.
Rekao sam : idi!
Još jedan zagrljaj, poljubac. Otišla je po stepenicama. Gledam ju. Zatvaram vrata. Smirili su me prijatelji u susjednoj sobi nekim smješnim pričicama o baki i ko zna čemu sve još.

Nedjelja je bila strašna. Navecer sam se ubio s ekipom. Ujutro opet suze. Napisao sam joj posljednje pismo. Napisao sam sve ono što sam joj želio reći, od našeg prvog zagrljaja do ..............
Što je sve pisalo unutra?
Misli da sam joj želio reći da smo zajedno jači od cijelog svijeta i od njezine obitelji, raznih smicalica, podlih ljudi, partija i droge. Nismo se slagali u puno stvari – pa što onda?

Siječanj 2003.
Sad se više ne želim sjećati u čemu smo se našli. Što nas je činilo sretnim?
Čitam Zagorku. U junacima kao da vidim ljude iz svoga života. Prepuna je spletki, smicalica, varalica, zlobnika, ljubomore, umorstava i laži. A ja bih volio biti poput Meška, junak svoje priče.
Izgubio sam vjeru u ljubav. Ne želim joj zlo. Kad bih znao da je sretna i meni bi bilo lakše. Ne zaslužuje moju ljubav, nije vrijedna suze ni riječi. Ipak pišem o njoj. Tako sam joj bliže. Mislim na nju i nadam se ona na mene.
Nada umire posljednja.
Merlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 03:04   #2
Quote:
Čitam Zagorku.
Je l' to Zagorova žena?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 09:58   #3
***

Citas vjerujem, kontesu Neru i zamisljas se Sinisom koji joj pise pisma i voli je tajno.
Uzivaj, radi bilo sto sto te cini sretnim, nadam se da nije droga, rodimo se sami , umiremo sami, bolje dobar kraj, nego nesretni zivot u dvoje.
Ne, nema lijepoga raskida, osobito kada to ne zele oboje.
Propust je kada osjecamo da je veza potrosena, a ne reagiramo prvi, jer puno vise boli, nas ego , kada nas ostave, iako znamo da nece veza uspjeti, ego je sretan kada MI napucamo drugu stranu. Lakse se ide dalje.
Drzi se.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 16:53   #4
Postoji li njezni prekid, pitati je otprilike da li postoji oštrica katane koja je tupa. Ne postoji.
Boli.

A mene pere sad melankolija...
Jebiga, ko mi kriv kaj sam sentimetalan...
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 23:45   #5
Ako misliš na nju, ona također misli na tebe. Misao je oblik energije. Boli te, boli i nju.
Ne postoji nježan, kao ni sporazumni prekid. Iako je ona stavila točku na i, ne znači da osjeća olakšanje, da je skinula teret s leđa, jer ona mora nositi teret onoga koji je rekao KRAJ. Teret odluke. Ni za nju prekid nije nježan, i ona je vjerovala u vašu ljubav (i tu vjeru izgubila). A izgubiti vjeru nije nježan osjećaj. Odustajanje na bilo kojem životnom planu, ostavlja gorak okus.

I....možda još nisi svjestan, ali ovo je dragocjeno iskustvo za tebe. Primjećuješ li da si sada otvoreniji, da ti se na neki način otvaraju novi horizonti, da si nekako više živ?
Postaješ svjestan svojih unutarnjih dijaloga, postaješ svjesniji sebe i svega lijepoga što se krije u tvom dubokom emotivnom svijetu. Upravo i sama prolazim kroz tu fazu. I osjećam da letim....i kao da zaljubiti ću se ludo
exMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 23:47   #6
I da! Mislim da je Meško lik iz Gričke vještice
exMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 00:31   #7
ovako, postoje njezni prekidi... kad ljudi istovremeno skuze da im veza ne ide, kraj moze biti bas njezan i lijep, ma koliko to cudno zvucalo. (my experience).
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 08:04   #8
Nece biti

Mesko nije pisao pisma. Pisao ih je svojom krvlju zaljubljeni Sinisa.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 09:21   #9
OK Meško nije pisao pisma, ali Merlin je napisao da bi volio biti poput Meška, nigdje nije spomenuo Sinišu.

Bell@, vjerovatno se u tvom slučaju radilo o kraćoj vezi. I možda je tebi bio nježan, a njemu?!

I Merlin je bio umoran od svega i predosjećao je da je gotovo, ali ga je prekid svejedno stresao.
exMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2003., 15:15   #10
Zagorka

OK

Pročitao sam Gričku vješticu. Glavni junak je grof Meško. Obrlatila ga je barunica Lehotska, koja je ujedno i nadstojnica samostana i žena Klemenčićeva kojemu se ona i osvećuje za svu nepravdu koju joj je nanio. Meško je raskrinkao Lehotsku i ostale njezine ljubavnike ........ Meško je sretno zaljubljen u Stanku. Nema nikakvog Siniše. Preporučam knjigu svima koji vole ljubavne trilere sa sretnim završetkom i onima koji se interesiraju za život Zagreba i sjeverne hrvatske u pretprošlom stoljeću. Hrvatska je još bila banovina, a marija Terezija carica.
Merlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 08:57   #11
Posipam se pepelom...

Moj grijeh... Previdjela sam Meska.
Je lijepa je to prica, ali sada nastavi s Kontesom Nerom koja je nastavak, tu ces sresti mojega Sinisu, koji je po mome misljenju puno vise strastveni, nesretni , zaljubljeni muskarac, lik koji ce te sigurno zainteresirati, mene je tvoje pisanje navelo da pomislim da si mislio na njega.
Moj favorit od svih Zagorkinih muskih likova je Crni Tomo, to je prava ljubav, on i njegova Dorja su mi najdrazi .
Zagorka pise lijepe povijesno -ljubavne romane prepune domoljubnih osjecaja.
Njezini likovi pate, ali i nadju srecu, sto zelim i ja tebi, Merline, a i svima nama.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:33   #12
Po mome iskustvu -nikada u životu nisam bila ostavljena, ali sam ostavljala.I to je jednako užasna stvar na svoj način.
rastala sam se dva puta s osobom iz odredjenih razloga, koji su bili "viša sila".

Ovisno o povezanosti,ovisno o osobi, ovisno o vezi dužini, kvaliteti, partnerima....ma, ovisno o srcu...mislim da -
ne postoji nježan prekid.To je oksimoron u svojoj biti.
Postoji samo užas, raspadanje,strah, tjeskoba,preispitivanje, osjećaj poraza, osjećaj olakšanja, pa onda osjećaj tegobe,neizvjesnost i stotinu pitanja u glavi.

Užasan bol.To znam sigurno da postoji.

A možda doznam uskoro, kako je i kad te ostave.
Valjda moram proći i tu katastrofu.I valjda preživim, ma hoću.

Ustvari, kad malo bolje razmislim, tema je zastrašujuća.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:45   #13
Quote:
nataniel kaže:

A možda doznam uskoro, kako je i kad te ostave.
Svi traže nekoga ko ih neće ostaviti, a ti si trenutno,izgleda, u potrazi za nekim ko će te ostaviti
vicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:57   #14
Moje je bio nježan. Koliko je mogao biti. Prvo smo bili kod mene. Onda mi je rekla da ne možemo ovako, da se nešto mora mijenjati. Onda sam ja pitao šta, pa je rekla ne znam, na što sam popizdio, ali sam šutio.... I bio sam si smiješan...
Onda smo se vozili u autu, otišli smo na kavu. Rijetko sam s njom išao na kavu, rijetko pijem kavu općenito... Onda smo popili kavu i šutili , pa smo se vratili doma. Pa smo opet pričali. Pa ona opet nije znala šta to treba mijenjati, ali ovo što imamo nije to. Pa sam ja rekao pa strpi se malo, ajmo pokušati ispočetka, pa je rekla da je umorna od toga, pa sam ja opet popizdio, al nisam više mogo šutit, pa sam reko Pa ajmo onda prekinut jebiga kad se ne možemo dogovorit i onda smo šutili obadva. I tu smo prekinuli.
Onda je ona pitala jel te mogu zagrlit, ja reko možeš i onda sam počeo kmečat odvratno, nisam mogo vjerovat, pet godina sam isplako u deset sekundi, gušio sam je jebote skoro me ubila, i ona je plakala, ali ono, nije tako snažno... I onda sam prestao, reko uf... Ostala je još neko vrijeme kod mene i otišla. Iz mog života. Prilično nježno.
Man gadda do what man gadda do.
I takve odluke, koliko god teške bile, ne treba zavlačiti s njima. Rijetko dopuštam da mi strasti prevladaju nad razumom, ali u tom trenutku mislim da je tako bilo bolje i za nju i za mene.
Evo me sad, ko nov
Brijem da je i njoj bolje...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:03   #15
Quote:
vicko kaže:
Svi traže nekoga ko ih neće ostaviti, a ti si trenutno,izgleda, u potrazi za nekim ko će te ostaviti
OOOOOooo, kako se varash, uz dozu skorpionske destrukcije,toliko destruktivna, ipak, nisam......
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:08   #16
Quote:
nataniel kaže:
OOOOOooo, kako se varash, uz dozu skorpionske destrukcije,toliko destruktivna, ipak, nisam......
Šala, curo, šala....
vicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:13   #17
Nemoj se vicmaheru tako ni shalit'.....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 19:19   #18


Nježni prekid?Kako ne bi postojao, samo joj nježno objasniš da nježno više niste zajedno, nakon čega te ona nježno napuca nečim u glavu.
Progledajte više, sve je tako jednostvno.
Slijepci kod očiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 23:02   #19
Kako god da okreneš, boli. A bol ne spada u kategoriju nježnosti.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2003., 01:19   #20
Quote:
lebowski kaže:
... I onda sam prestao, reko uf...

Koncizno, nema sta!
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.